cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Nie taki diabeł straszny, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Nie taki diabeł straszny, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Nie taki diabeł straszny, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Nie taki diabeł straszny, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Nie taki diabeł straszny, Ekwador
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
20.01 - 31.01
już od 8720 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
26.04 - 07.05
już od 8600 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Nie taki diabeł straszny
star 3

Ekwador
Ocena wycieczki objazdowej Nie taki diabeł straszny:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 20 stycznia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 26 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Nie taki diabeł straszny w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Ekwadoru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** - raczej nieduże, dobrze utrzymane hotele.
Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki). Dostawki na zapytanie.
W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić potrawy regionalne.

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem.Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym(z przesiądką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer dohotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), kongres z fasadą, gdzie w kamieniu wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r.), barokowy kosciół La Compañía z początku XVII w. - 1605 r., (zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Mindo. Po drodze wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Zwiedzanie Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła) oraz Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1 metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1 m na południe od równika w odwrotną stronę możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Przyjazd do Mindo, miejscowości położonejw dżungli, która jest domem tysięcy unikalnych gatunków fauny i flory, szacuje się, że okolice Mindo to najbardziej zróżnicowany biologicznie region świata. Odwiedzimy Ogród Motyli Tropikalnych, gdzie hoduje się rzadkie gatunki tych przepięknych owadów, poznamy cały proces hodowli. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania się z różnymi, wielkimi motylami siadającymi na rękach. Następnie udamy się do orchidarium, w którym rosną najpiękniejsze okazy storczyków wkomponowanych w roślinność tropikalną. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 4
Po śniadaniu czas na dalsze eksporowanie Mindo. W programie przejazd kolejką zawieszoną naddżunglą,następnie spacer wśród egzotycznej zieleni szlakiem wodospadów, podczas którego będziemy mieli okazję wypatrywać licznie występujące tu zwierzęta. Mindo ze względu na liczbężyjących tu ptaków nazywane jest rajem dla ornitologów. Czas na relaks i kąpiel w jednym z wodospadów. Udamy się również do Muzeum Czekolady, w którym poznamy historię ekwadorskiego kakao, połączoną z degustacją. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 50 USD/os. Wieczorem przejazd do Otavalo. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 170 km).
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Otovalo, w którym znajduje się najsłynniejszy targ wyrobów ludowych w Ameryce Południowej, który przywita nas feerią barw i lokalnych zapachów. Zakupić tu możnalokalne rękodzieło, m.in.: wełniane poncza, czapki, kapelusze, piękne hamaki i łapacze snów. Znajdziemy tu równieżoryginalną biżuterię i pamiątki ozdobione andyjskimi wzorami. Przejazd do punktu widokowego, gdzie zobaczymy lagunę Cuicocha, malownicze, krystaliczne wody jeziora, położonego w kraterze uśpionego wulkanu. Dalsza droga w kierunku Quito, dojazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do gorących źródeł w Papallacta. W czasie podróży będziemy mieli okazję obserwować roślinność różnych stref wysokościowych - od 2400 m n.p.m. do 4200 m n.p.m.. Droga poprowadzi nas przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe - Coca Przekroczymy kordylierę wschodnią Andów przez przełęcz o wysokości 4200 m). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300 m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) - obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Następniewizyta w ośrodku Guango, gdzie będziemy mogli zobaczyć kilkanaście gatunków kolibrów, tangary i orichidee. Po południu przejazd do hotelu w okolicach Cotopaxi. Obiadokolacja, nocleg. (trasa ok. 80 km).
Dzień 7
Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1.5 godz. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m n.p.m., trekking do lodowca (5000 m n.p.m.), wycieczka brzegiem jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Przejazd w kierunku Ambato, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wycieczka do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericaną do Ambato i dalej Ambato-Baños. Po drodze zobaczymy największą wEkwadorze plantację róż,następnie przystanek przy punkcie widokowym na jezioro Yambo. Przejazd do wioski Indian Salasaca (targ wyrobów ludowych) oraz miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej. Pięknie położone, na stromych uskokach Wulkanu Tungurahua, Baños to miejsce gdzie Andy przechodzą w dżunglę nadamazońską. Po południu przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i piesza wycieczka do wodospadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia), następnie spacer po wiszącym moście. Przejazd do hotelu w okolicach Alausi, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 225 km).
Dzień 9
Śniadanie. Alausi, niewielkie miasteczko położone w dorzeczu rzeki Chanchán na wysokości 2347 m n.p.m. zasłynęło przede wszystkim z atrakcji turystycznej jaką jest przejazd pociągiem do Naríz del Diablo - Nos Diabła, góry kształtem przypominającej twarz diabła. Trasa pociągu, którą pokonamyjest najtrudniejszą trasą kolejową na świecie ze względu na ogromne wyzwanie, jakim było zaprojektowanie i wybudowanie torów na zboczu góry Nariz del Diablo. Jadąc pociągiem będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite widoki na tzw.Aleję Wulkanów. Po powrocie do Alausi udamy się w kierunku Ingapirca,najważniejszego kompleksu archeologicznego w Ekwadorze. Zwiedzimy znajdujące się tu największe i najlepiej zachowane ruiny z czasów Inków. Przejazd do hotelu w Cuenca, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 180 km).
Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie Cuenci, niewielkiego kolonialnego miasteczka, nazywanego "stolicą kulturalną Ekwadoru", które stanowi kolebkę literatury, malarstwa i poezji. Jest również miejscem międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Zwiedzimy zabytkowe kamienice, place, kameralne uliczki, Katedrę pod wezwaniem Niepokalanie Poczętej (Catedral de la Inmaculada Concepción), Katedrę Starą (El Sagrario) Cała zabudowa Cuenci została wpisana na listę UNESCO. Odwiedzimy fabrykę legendarnych kapeluszy ze słomy toquilla zwanych błednie "panamami". Obiadokolacja i nocleg w Cuenca. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego El Cajas, jednego z najładniejszychparków narodowychw Ekwadorze.El Cajas leży na wysokościach od 3100 m n.p.m do 4450 m n.p.m, na terenie parku znajduje się ok. 270 polodowcowych jezior i lagun,położonych wsródlicznych wzniesień i gór.Niektóre z lagun zachwycają intensywnie niebieskim kolorem w blasku słońca, znajdziemy tu ogromną różnorodność fauny i flory, wysokie rośliny z rodziny agaworaz charakterystyczną roślinność dla strefy paramo. Przejazd do Guayaquil, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (przez jeden z portów europejskich).
Dzień 12
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
- Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane. - Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem. - Paszport: powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu. - Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem. - Nie można wymienić banknotów 100-dolarowych serii CA, CB i CF. - W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
przelot samolotem rejsowym (zprzesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os., (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opiekę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie zawiera:
biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze) - ok. 145 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok. 40 USD/os.
META Description

Naríz del Diablo - Nos Diabła • Aleja Wulkanów • Mindo - wyprawa do dżungli • Quito - kolonialna perła w Andach (2850 m n.p.m.) • wulkan Cotopaxi • wulkan - staniemy na obu półkulach Ziemi • Cuenca - spotkanie z kulturą • El Cajas - krajobraz nie z tej ziemi


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Nie taki diabeł straszny

Nie taki diabeł straszny - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
3 os. standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Nie taki diabeł straszny? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00