cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka, Indie
 • Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka, Indie
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
26.03 - 07.04
już od 6497 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
26.03 - 07.04
już od 6497 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Indie i Sri Lanka:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 26 marca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 26 marca 2019

Wycieczka objazdowa Indie i Sri Lanka w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

Bombaj • Koczin • Munnar • Perijar • Kumarakom • Pinnawala • Dambulla • Sigiriya • Matale • Kandy • Nuwara Eliya • Kolombo • Panadura Rewelacyjne połączenie zwiedzania legendarnego Bombaju, najbardziej zielonego stanu Kerala oraz herbacianego raju - Cejlonu. Bombaj to jedna z największych metropolii na świecie, obrazki jak ze "Slumdog - milioner z ulicy", zawrotne tempo życia i oczywiście słynny Bollywood, gdzie ściągają tłumnie marzyciele z całych Indii, z nadzieją, że tu zmaterializuje się ich bollywoodzki sen. Kraina bogów, czyli Kerala słynie z przepięknych krajobrazów z plątaniną kanałów, palm kokosowych przeglądających się w szmaragdowej wodzie, piaszczystych plaż i plantacje przypraw. Dopełnieniem wycieczki jest zwiedzanie najciekawszych miejsc magicznej Sri Lanki, gdzie tradycja Dalekiego Wschodu przenika się z nowoczesnością. Na zakończenie wypoczynek w hotelu nad oceanem. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Indii.

2. DZIEŃ. BOMBAJ

Przylot do BOMBAJU, handlowej stolicy kraju i ważnego portu nad Morzem Arabskim. Dziś miasto jest symbolem nowoczesnych Indii i siedzibą najważniejszych w kraju banków i instytucji finansowych. Tradycyjne bazary sąsiadują tu z modnymi centrami handlowymi, a bogate dzielnice otoczone są przez zatłoczone slumsy. Bombaj to również największy na świecie ośrodek przemysłu filmowego, znany jako Bollywood. Zwiedzanie: Wrota Indii - najsłynniejszy zabytek z epoki kolonialnej oraz skalne świątynie Elefanty z posągami boga Siwy, wpisane na listę UNESCO. Panoramiczny przejazd przez Bombaj: Uniwersytet Bombajski z wieżą zegarową Rajabai; fontanna Flory; katedra św. Tomasza; dworzec kolejowy Victoria Terminus - najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego gotyku w Indiach, wpisany na listę UNESCO; gmach Sądu Najwyższego. Dalej przejazd krętą promenadą zwaną Naszyjnikiem Królowej, która łączy wzgórze Malabar z Fortem i Kalabą oraz zwiedzanie Wiszących Ogrodów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. KOCZIN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Koczin, najbardziej kosmopolitycznego miasta regionu, głównego ośrodka handlu przyprawami korzennymi i owocami morza. W jego architekturze można zaobserwować wpływy chińskie, arabskie, żydowskie i europejskie. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie KOCZIN: pałac Mattancherry nazywany Pałacem Holenderskim oraz najstarsza indyjska synagoga Paradesi. Spacer w porcie, gdzie można podziwiać rybaków przygotowujących charakterystyczne chińskie sieci do połowów. Wieczorem pokaz tańca kathakali - jednej z odmian hinduskiego teatru tańca, wywodzącego się z prastarych rytuałów, z którego słynie miasto. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. MUNNAR

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MUNNAR, popularnej górskiej miejscowości położonej wśród pól herbacianych i malowniczych wiosek. Kurort, założony przez brytyjskich plantatorów herbaty, kawy i kardamonu, zachwyca wspaniałymi widokami, a rześkie powietrze zapewnia wytchnienie podczas upałów. Wizyta w muzeum herbaty połączona z degustacją będzie doskonałą okazją do poznania lokalnych tradycji i smaków . Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. PERIJAR

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PERIJAR malowniczo rozciągającego się wokół jeziora Thekkady. Park jest ostoją dla licznie żyjącej tu populacji dzikich słoni, tygrysów, krokodyli, kilku gatunków małp i niezliczonej ilości ptactwa. Popołudniowy rejs po jeziorze to okazja do obserwacji dzikich zwierząt zamieszkujących teren parku. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta na plantacji przypraw i możliwość zakupów produktów. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. KUMARAKOM

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KUMARAKOM, małej, sennej wioski położonej nad wschodnim brzegiem jeziora Vembanad stanowiącego prawdziwy raj dla ptactwa wolnego. Kumarakom wzmacnia pozycję stanu Kerala na turystycznej mapie Indii dzięki niewiarygodnie pięknym lasom namorzynowym i gajom kokosowym, które współgrają z bogatą siecią kanałów i jezior. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. PINNAWALA - DAMBULLA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Koczin. Przelot na Sri Lankę. Przejazd do miejscowości PINNAWALA. To pierwsza na świecie hodowla i sierociniec dla słoni, która zwróciła uwagę świata na problem malejącej populacji tych pięknych zwierząt. Przejazd do miejscowości DAMBULLA. Zwiedzanie zespołu świątyń skalnych, wpisanego na Listę UNESCO. Są to jedne z najpiękniejszych świątyń na Sri Lance. Na powierzchni ponad 2000 m² znajduje się 150 malowideł ściennych z XVIII w. i jedno z największych na świecie przedstawień Buddy, które wyrzeźbione jest w skale. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. SIGIRIYA - MATALE - KANDY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ruin skalnej fortecy SIGIRIYA. Olśniewająca pięknem twierdza, kolejny zabytek z listy UNESCO, usytuowana jest na ogromnej skale i mimo upływu czasu wciąż zachwyca Lustrzanym Murem, Ogrodami Wodnymi i freskami liczącymi ponad 1500 lat. Krótka wspinaczka do fortu. Przejazd do KANDY z przystankiem w MATALE: wizyta w Ogrodzie Przypraw. Kandy to ostatnia stolica antycznego Cejlonu, skarbiec kultury, sztuki i rzemiosła. Zwiedzanie świątyni, gdzie przechowywana jest relikwia buddystów - ząb Buddy i wizyta na miejscowym bazarze. Wieczorem pokaz tradycyjnych tańców. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kandy, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. NUWARA ELIYA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do punktu widokowego na jeziorem Kandy, z którego roztacza się widok na całe miasto. Następnie wizyta w lokalnym muzeum oraz centrum rzemiosła artystycznego. Przejazd pociągiem malowniczą trasą do miejscowości Nanu Oya, następnie kontynuacja autokarem do NUWARA ELIYA, najchętniej odwiedzanej górskiej miejscowości wypoczynkowej Sri Lanki. Ten odcinek wiedzie wśród tarasowo ułożonych plantacji herbaty, głównego towaru eksportowego wyspy. Spacer po przepięknej okolicy i urokliwym miasteczku w kolonialnym, brytyjskim stylu. Zwiedzanie jednej z plantacji herbat. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. KOLOMBO - PANADURA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku PANADURA. Po drodze panoramiczny przejazd przez KOLOMBO, podczas którego zobaczyć można najważniejsze zabytki stolicy Cejlonu: Fort - pozostałości umocnień z czasów kolonizacji wyspy przez Portugalczyków, Holendrów i Anglików, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywna dzielnica o kolonialnej architekturze, w której mieszczą się ambasady i elitarne szkoły, replikę ogromnego posągu Buddy Aukana. Wizyta w Lankijskim Centrum Ceramiki gdzie zakupić można lokalne artykuły ceramiczne. Przejazd do hotelu w Panadura. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***: 1 w Bombaju, 1 w Koczin, 1 w Munnar, 1 w okolicy Thekkady, 1 w okolicy Kumarakom, 1 w okolicy Habarana, 1 w okolicy Kandy, 1 w okolicy Nuwara Eliya, 2 w Panadura • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań i 9 kolacji • przeloty: Polska-Bombaj; Kolombo-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 140 USD, przeloty wewnętrzne: Bombaj-Koczin, Koczin-Kolombo: ok. 230 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki: 5 USD/os./dzień.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 359 PLN.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz na Sri Lankę. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Bombaj-Koczin: bagaż główny - 15 kg, bagaż podręczny - 7 kg (koszt nadbagażu: 6 USD/kg), Koczin-Kolombo: bagaż główny - 30 kg, bagaż podręczny - 7 kg.


Opis hotelu Indie i Sri Lanka według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Indie / Indie

Opis oferty:

BOMBAJ • KOCZIN • MUNNAR • PERIJAR • KUMARAKOM • PINNAWALA • DAMBULLA • SIGIRIYA • MATALE • KANDY • NUWARA ELIYA • KOLOMBO • PANADURA Rewelacyjne połączenie zwiedzania legendarnego Bombaju, najbardziej zielonego stanu Kerala oraz herbacianego raju - Cejlonu. Bombaj to jedna z największych metropolii na świecie, obrazki jak ze "Slumdog - milioner z ulicy", zawrotne tempo życia i oczywiście słynny Bollywood, gdzie ściągają tłumnie marzyciele z całych Indii, z nadzieją, że tu zmaterializuje się ich bollywoodzki sen. Kraina bogów, czyli Kerala słynie z przepięknych krajobrazów z plątaniną kanałów, palm kokosowych przeglądających się w szmaragdowej wodzie, piaszczystych plaż i plantacje przypraw. Dopełnieniem wycieczki jest zwiedzanie najciekawszych miejsc magicznej Sri Lanki, gdzie tradycja Dalekiego Wschodu przenika się z nowoczesnością. Na zakończenie wypoczynek w hotelu nad oceanem. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Indii.

2. DZIEŃ. BOMBAJ

Przylot do BOMBAJU, handlowej stolicy kraju i ważnego portu nad Morzem Arabskim. Dziś miasto jest symbolem nowoczesnych Indii i siedzibą najważniejszych w kraju banków i instytucji finansowych. Tradycyjne bazary sąsiadują tu z modnymi centrami handlowymi, a bogate dzielnice otoczone są przez zatłoczone slumsy. Bombaj to również największy na świecie ośrodek przemysłu filmowego, znany jako Bollywood. Zwiedzanie: Wrota Indii - najsłynniejszy zabytek z epoki kolonialnej oraz skalne świątynie Elefanty z posągami boga Siwy, wpisane na listę UNESCO. Panoramiczny przejazd przez Bombaj: Uniwersytet Bombajski z wieżą zegarową Rajabai; fontanna Flory; katedra św. Tomasza; dworzec kolejowy Victoria Terminus - najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego gotyku w Indiach, wpisany na listę UNESCO; gmach Sądu Najwyższego. Dalej przejazd krętą promenadą zwaną Naszyjnikiem Królowej, która łączy wzgórze Malabar z Fortem i Kalabą oraz zwiedzanie Wiszących Ogrodów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. KOCZIN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Koczin, najbardziej kosmopolitycznego miasta regionu, głównego ośrodka handlu przyprawami korzennymi i owocami morza. W jego architekturze można zaobserwować wpływy chińskie, arabskie, żydowskie i europejskie. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie KOCZIN: pałac Mattancherry nazywany Pałacem Holenderskim oraz najstarsza indyjska synagoga Paradesi. Spacer w porcie, gdzie można podziwiać rybaków przygotowujących charakterystyczne chińskie sieci do połowów. Wieczorem pokaz tańca kathakali - jednej z odmian hinduskiego teatru tańca, wywodzącego się z prastarych rytuałów, z którego słynie miasto. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. MUNNAR

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MUNNAR, popularnej górskiej miejscowości położonej wśród pól herbacianych i malowniczych wiosek. Kurort, założony przez brytyjskich plantatorów herbaty, kawy i kardamonu, zachwyca wspaniałymi widokami, a rześkie powietrze zapewnia wytchnienie podczas upałów. Wizyta w muzeum herbaty połączona z degustacją będzie doskonałą okazją do poznania lokalnych tradycji i smaków . Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. PERIJAR

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PERIJAR malowniczo rozciągającego się wokół jeziora Thekkady. Park jest ostoją dla licznie żyjącej tu populacji dzikich słoni, tygrysów, krokodyli, kilku gatunków małp i niezliczonej ilości ptactwa. Popołudniowy rejs po jeziorze to okazja do obserwacji dzikich zwierząt zamieszkujących teren parku. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta na plantacji przypraw i możliwość zakupów produktów. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. KUMARAKOM

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KUMARAKOM, małej, sennej wioski położonej nad wschodnim brzegiem jeziora Vembanad stanowiącego prawdziwy raj dla ptactwa wolnego. Kumarakom wzmacnia pozycję stanu Kerala na turystycznej mapie Indii dzięki niewiarygodnie pięknym lasom namorzynowym i gajom kokosowym, które współgrają z bogatą siecią kanałów i jezior. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. PINNAWALA - DAMBULLA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Koczin. Przelot na Sri Lankę. Przejazd do miejscowości PINNAWALA. To pierwsza na świecie hodowla i sierociniec dla słoni, która zwróciła uwagę świata na problem malejącej populacji tych pięknych zwierząt. Przejazd do miejscowości DAMBULLA. Zwiedzanie zespołu świątyń skalnych, wpisanego na Listę UNESCO. Są to jedne z najpiękniejszych świątyń na Sri Lance. Na powierzchni ponad 2000 m² znajduje się 150 malowideł ściennych z XVIII w. i jedno z największych na świecie przedstawień Buddy, które wyrzeźbione jest w skale. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. SIGIRIYA - MATALE - KANDY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ruin skalnej fortecy SIGIRIYA. Olśniewająca pięknem twierdza, kolejny zabytek z listy UNESCO, usytuowana jest na ogromnej skale i mimo upływu czasu wciąż zachwyca Lustrzanym Murem, Ogrodami Wodnymi i freskami liczącymi ponad 1500 lat. Krótka wspinaczka do fortu. Przejazd do KANDY z przystankiem w MATALE: wizyta w Ogrodzie Przypraw. Kandy to ostatnia stolica antycznego Cejlonu, skarbiec kultury, sztuki i rzemiosła. Zwiedzanie świątyni, gdzie przechowywana jest relikwia buddystów - ząb Buddy i wizyta na miejscowym bazarze. Wieczorem pokaz tradycyjnych tańców. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kandy, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. NUWARA ELIYA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do punktu widokowego na jeziorem Kandy, z którego roztacza się widok na całe miasto. Następnie wizyta w lokalnym muzeum oraz centrum rzemiosła artystycznego. Przejazd pociągiem malowniczą trasą do miejscowości Nanu Oya, następnie kontynuacja autokarem do NUWARA ELIYA, najchętniej odwiedzanej górskiej miejscowości wypoczynkowej Sri Lanki. Ten odcinek wiedzie wśród tarasowo ułożonych plantacji herbaty, głównego towaru eksportowego wyspy. Spacer po przepięknej okolicy i urokliwym miasteczku w kolonialnym, brytyjskim stylu. Zwiedzanie jednej z plantacji herbat. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. KOLOMBO - PANADURA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku PANADURA. Po drodze panoramiczny przejazd przez KOLOMBO, podczas którego zobaczyć można najważniejsze zabytki stolicy Cejlonu: Fort - pozostałości umocnień z czasów kolonizacji wyspy przez Portugalczyków, Holendrów i Anglików, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywna dzielnica o kolonialnej architekturze, w której mieszczą się ambasady i elitarne szkoły, replikę ogromnego posągu Buddy Aukana. Wizyta w Lankijskim Centrum Ceramiki gdzie zakupić można lokalne artykuły ceramiczne. Przejazd do hotelu w Panadura. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***: 1 w Bombaju, 1 w Koczin, 1 w Munnar, 1 w okolicy Thekkady, 1 w okolicy Kumarakom, 1 w okolicy Habarana, 1 w okolicy Kandy, 1 w okolicy Nuwara Eliya, 2 w Panadura • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań i 9 kolacji • przeloty: Polska-Bombaj; Kolombo-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 140 USD, przeloty wewnętrzne: Bombaj-Koczin, Koczin-Kolombo: ok. 230 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki: 5 USD/os./dzień.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 329 PLN.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz na Sri Lankę. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Opinie o wycieczce objazdowej Indie i Sri Lanka

Indie i Sri Lanka - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Indie i Sri Lanka? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00