cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
 • Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli, Etiopia
1 / 15
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli
star 3

Etiopia
Ocena wycieczki objazdowej Anioły Lalibeli:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Anioły Lalibeli w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Etiopii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  W Sudanie
Hotele *** - (Chartum -1 rozpoczęta doba hotelowa, okolice Karimy - 2 rozpoczęte doby hotelowe) - przykładowy hotel: Kabri, Meroweeland Hotel tourist village.
Pokoje: wszystkie z łazienkami i wc, klimatyzacja.
Campus - Meroe Camp - (2 rozpoczęte doby hotelowe) - położony w miejscowości Bagarwyia (ok. 230 km na północ od Chartum). Jest stąd bezpośredni widok na ponad 40 piramid.
Namioty: 22 namioty 2 - osobowe - w każdym łazienka, w pomieszczeniu przy namiocie, z prysznicem i toaletą. Namioty posiadają werandy z krzesełkami, aby można się było zrelaksować na powietrzu patrząc na zapierający dech w piersiach widok piramid o zachodzie słońca.
Elektryczność w namiotach jest dostarczana przez generator pracujący do godz.23:00.
W Etiopii
Hotele *** - (Addis Abeba - 1 rozpoczęta doba hotelowa, Lalibela - 2 rozpoczęte doby hotelowe) często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.
Pokoje 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, w wiekszości ręczniki).

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow, przelot samolotem do Chartumu (przez Istambuł). Przylot następnego dnia po północy, transfer do hotelu, nocleg. Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na r.pl/rozklady.
Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie Chartumu, muzeum archeologiczne, gdzie między innymi zobaczymy pozostałości dwóch świątyń przeniesionych z rejonu jeziora Nassera. Przejazd przez Omdurman i zwiedzanie grobowca Mahdiego (konieczny odpowiedni strój u kobiet (zakrywający głowę, ramiona i nogi!). Następnie wyruszymy na północ przez pustynię, której płaskie ukształtowanie pozwala na oglądanie wspaniałych widoków. Przerwa na lunch w Wadi Muqaddam. Po południu odwiedzimy wioskę El Kurru, gdzie znajduje się jedna z nekropolii starożytnej stolicy Nubii - Napaty. Zobaczymy grobowce XXV dynastii kuszyckiej, które zostały odkryte pod częściowo zniszczonymi piramidami. Grobowce są ozdobione wizerunkami faraonów, bóstw i napisami z kolorowych hieroglifów. Po zwiedzaniu El Kurru przejedziemy w okolice Karimy na kolację i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Jebel Barkal. Góra Barkal jest widoczna z odległości wielu kilometrów, ponieważ położona jest na płaskiej, otwartej pustyni. U podnóża góry zobaczymy ruiny ogromnej świątyni poświęconej faraonom i ich patronowi Amonowi. Następnie udamy się w kierunku centralnej części regionu Nubii. Tutejsza ludność mieszka w małych wioskach pośród wydm i palm. Rozmawiają w lokalnym języku, różniącym się od arabskiego, a religia islamu nie jest tutaj aż tak bardzo restrykcyjna, dlatego kobiety nie zakrywają twarzy i chętnie rozmawiają z obcymi. Podczas wizyty w nubijskiej wiosce spotkamy gościnnych, otwartych na turystów ludzi, którzy zapraszają do swoich kolorowo pomalowanych i dekorowanych w różne wzory i kwiaty domów. W jednym z domów zjemy lunch. Kolejnym punktem programu będzie Old Dongola, gdzie zobaczymy dobrze zachowane pozostałości świątyni koptyjskiej. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Po wyjeździe z hotelu przekroczymy Nil, aby dotrzeć do piramid w Nuri (m.in. piramida poświęcona faraonowi Taharqa). Następnie wjedziemy nową, asfaltową drogą na teren pustyni Bayuda, która położona jest w pętli Nilu pomiędzy czwartą i szóstą kataraktą. Zobaczymy charakterystyczne, czarne, bazaltowe góry o typowych, stożkowych kształtach. Bardzo często można tu spotkać nomadów z plemiona Bisharin, którzy żyją w małych chatach wyplecionych z gałęzi. Przerwa na lunch na pustyni. Później ruszymy bezdrożami pustyni w kierunku portu i ponownie przekroczymy Nil. Na promie panuje lokalny koloryt, bo przewozi sie nim dosłownie wszystko, produkty rolne, zwierzęta domowe, wielbłądy. Po drugiej stronie Nilu ujrzymy ponad 40 piramid, teren ten należy do królewskiej nekropolii Meroe. Kolacja i nocleg w Meroe Camp ze wspaniałym widokiem na piramidy Czarnych Faraonów. Trudno określić w słowach magię tego miejsca, to trzeba po prostu przeżyć.
Dzień 5
Po śniadaniu, zwiedzanie położonej pośród mieniących się wszystkimi odcieniami złota wydm, królewskiej nekropolii w Meroe. Wiele piramid, posiada zachowane kaplice kultu pośmiertnego, ich ściany pokryte są reliefami przedstawiającymi sceny z życia władców. Po południu lunch, a następnie pojedziemy wzdłuż Nilu do ruin starożytnego miasta Meroe. Wykopaliska potwierdzają, że Meroe zajmowało bardzo duży obszar, a zabudowania władców kuszyckich znajdowały się w centrum, otoczonym przedmiejskimi budynkami i murem. Powrót do Meroe Camp, kolacja i spotkanie z kulturą nubijską na wieczorze regionalnym. Nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu, wyruszymy na wschód od Nilu w kierunku miasta Naga, które było jednym z dwóch ośrodków centralnych w okresie meroickim (ok.300 r. p.n.e - 400 r. n.e). Pośród piasku i skał znajdziemy świątynię poświęconą jednemu z wielkich bóstw Nubijczyków - Apedemakowi. W świątyni zobaczymy reliefy przedstawiające bóstwa z głową lwa, faraonów, notabli i wiele rytualnych scen. Kilka metrów dalej spotkamy niedużą, tajemniczą budowlę z łukami i kolumnami o nazwie "kiosk", na której zauważyć można elementy z różnych styli: egipskiego, rzymskiego i greckiego. Nieopodal znajduje sie kolejna świątynia, tym razem poświęconą Amonowi, z piękną bramą dekorowaną reliefami. Przejazd do Musawwarat, malowniczo położonej wioski w dolinie otoczonej przez wzgórza. Zobaczymy ruiny olbrzymiej świątyni zbudowanej w I w. n.e., otoczonej murem, na którym znajdują się wizerunki wielu słoni, co wskazuje na ich ważną rolę w tym rejonie. Po lunchu, powrót do Chartumu oraz transfer na lotnisko. Przelot do Addis Abeby, transfer do hotelu Heyday lub podobnego, kolacja i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu transfer na lotnisko, następnie przelot do Lalibeli (lista UNESCO), uznawanej za ósmy cud świata. Lalibela jest świętym miejscem Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, do którego zmierzają liczne pielgrzymki chrześcijan. Słynie z jedenastu wykutych w litej skale monumentalnych kościołów, zbudowanych w XIII w. To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym. Jak głosi legenda przy budowie jedenastu kościołów w dzień pracowali robotnicy, nocą aniołowie. Jak czas pozwoli, tego dnia zaczniemy zwiedzanie słynnych kościołów. Kolacja i nocleg w hotelu Jerusalem, Tukul village lub Lalibela.
Dzień 8
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Kolacja i nocleg w hotelu Jerusalem, Tukul village lub Lalibela.
Dzień 9
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Addis Abeby. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy wizytą w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest szkielet naszego przodka sprzed 3 mln. 200 tys. lat (odkryty w 1974 r.). Zwiedzanie katedry św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Czas na odświeżenie się przed dalsza podróżą. Wieczorem regionalna kolacja z tradycyjną muzyką i pokazem tańców w typowej etiopskiej restauracji. Około północy transfer na Lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 10
Przylot do Polski
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Należy zabrać lekkie, przewiewne ubrania w ciągu dnia, czapki i kremy z wysokim filtrem UV, a także cieplejsze ubrania, bo noce na pustyni są chłodne. W niektórych obiektach konieczny odpowiedni strój dla pań (zakrywający głowę, ramiona i nogi) i dla panów (zakrywający nogi). - W Etiopii nie są honorowane dolary wydane przed 2000 r. - Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat, można uzyskać w większości stacji SANEPID) oraz zaleca profilaktykę przeciwmalaryczną (receptę uzyska się od lekarza pierwszego kontaktu).
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem rejsowym do Chartumu (z przesiadką), powrót z Addis Abeby samolotem resjowym (z przesiadką), transfer lotnisko - hotel - lotnisko, przelot na trasie Chartum - Addis Abeba, wiza sudańska, przejazdy busem/autokarem w mieście, a poza miastem samochodami terenowymi, zakwaterowanie w hotelach (w pokojach 2 os., dostawki na zapytanie), wyżywienie wg programu, program turystyczny j.w., opiekę pilota, przewodnika lokalnego oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: kosztów biletów wstępu, pozwolenia na fotografowanie (obligatoryjna opłata za koszt uczestnictwa w programie, w tym bilety wstępu i fotografowanie 305 EUR/os.), wizy etiopskiej 50 USD/os (płatna na lotnisku), oraz napiwków ok. 45 EUR/os., opłaty za filmowanie, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Od podróżujących samolotem władze Sudanu pobierają na lotnisku w Chartumie opłatę wyjazdową (departure fee) w wysokości 35 SDG.
Wizy

Paszport
Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy i nie może posiadać wiz wjazdowych ani stempli izraelskich!
Wiza do Republiki Sudanu
Wymagana jest wiza do Republiki Sudanu. W celu uzyskania wizy należy najpóźniej do 30 dnia przed rozpoczęciem imprezy dostarczyć do działu Wiz Rainbow do Warszawy (Al. Jana Pawła II 52/54): - prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek wizowy (wniosek do pobrania ze strony ambasady Sudanu w Berlinie
META Description

Chartum i Omdurman z grobowcem Mahdiego • Jebel Barkal - święta góra Nubijczyków • Meroe - nocleg w kampusie z widokiem na piramidy Czarnych Faraonów • Naga - saharyjskie piaski i skały • ruiny świątyni w Mussawarat • Lalibela - ósmy cud świata • niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu - tego nie zobaczysz nigdzie indziej!
Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport
Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia imprezy i nie może posiadać wiz wjazdowych ani stempli izraelskich!
Wiza do Republiki Sudanu
Wymagana jest wiza do Republiki Sudanu. W celu uzyskania wizy należy najpóźniej do 30 dnia przed rozpoczęciem imprezy dostarczyć do działu Wiz Rainbow do Warszawy (Al. Jana Pawła II 52/54): - prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek wizowy (wniosek do pobrania ze strony ambasady Sudanu w Berlinie


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.