cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Gdzie jest Julian, Madagaskar
  • Wycieczka objazdowa Gdzie jest Julian, Madagaskar
  • Wycieczka objazdowa Gdzie jest Julian, Madagaskar
  • Wycieczka objazdowa Gdzie jest Julian, Madagaskar
  • Wycieczka objazdowa Gdzie jest Julian, Madagaskar
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Gdzie jest Julian
star 3

Madagaskar
Ocena wycieczki objazdowej Gdzie jest Julian:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Gdzie jest Julian w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Madagaskar?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie *** - Lodge położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych.
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystą wypraną pościel, świeże ręczniki, mydło, papier toaletowy, toalety (kompaktu) w stylu europejskim.

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Przelot do Antananarywy z przesiadką w jednym z portów europejskich. Zakwaterowanie w hotelu, lekka kolacja.
Dzień 2
Wczesny wyjazd (pakiety śniadaniowe) w kierunku południowym do Antsirabe przez typowy krajobraz gór i wschodnio-malgaski, bujny las deszczowy. Po drodze mijać będziemy wioski z typowymi trano gasy - domami lokalnej ludności charakterystycznymi dla centralnej części wyspy, położonymi wśród licznych, malowniczych pól ryżowych, kaskadowo ułożonych na zboczach. Miasto Antsirabe jest znane jako najchłodniejsze miejsce na Madagaskarze. Nazywane jest malgaskim Vichy, ze względu na znajdujące się tam wody termalne. Zobaczymy Kolumnę Niepodległości, kolonialny dworzec kolejowy, skąd niegdyś wyjeżdżał słynny viko-viko wynalazek firmy Micheline (krzyżówka autobusu z pociągiem). Ze względu na dużą ilość i różnorodność ryksz znane jest również jako malgaską stolicą ryksz. W trakcie zwiedzania możliwość przejażdżki słynnym "puss puss", rykszą ciągniętą przez człowieka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Ranomafana. (Trasa ok. 390 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Ranomafana - wpisanym na listę UNESCO w ramach lasów deszczowych Atisinanana. Jego teren stanowią wilgotne lasy równikowe. Powodem objęcia ochroną tego obszaru, było odkrycie w 1986 roku uznawanego już za prawie całkowicie wymarły gatunek lemura maki złoty. Występowanie tego zwierzęcia jest ściśle związane z obecnością specyficznych gatunków bambusów o dużej zawartości cyjanku, którego dzienna dawka z pożywienia tego lemura jest zabójcza dla innych zwierząt. Na terenie parku występuje 11 innych endemicznych gatunków lemurów, najczęściej widzianymi są: maki rudy, wari, lepilemur drobnozębny, sifaka Edwardsa, lemur brązowy i lemuria rdzawoczelna. Spotkać można też tenreka - kretojeża - niewielkie owadożerne zwierzątko oraz 12 gatunków kameleonów. Kameleon to wyjątkowy gad, który słynie ze zdolności chwytania ofiar językiem dwukrotnie dłuższym niż jego ciało oraz możliwości zmiany barwy pod wpływem natężenia światła, temperatury, co jest formą komunikacji z innymi osobnikami, wbrew obiegowej opinii nie jest to związane z chęcią upodobnienia do otoczenia. Przejazd w okolice Parku Narodowego Isalo. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze, utworzonym w 1962 r. i obejmującym ponad 80 tys. ha. Podczas spaceru po parku (ok 2,5 - 3,5 godz.) przepięknym kanionem uformowanym z piaskowców, wyrzeźbionym przez deszcz, wiatr i słońce, będziemy wypatrywać lemurów katta, sifaki, lemura brązowego i lemurka myszatego. W Isalo występują również różne przykłady endemicznej fauny i flory: iguany, jaszczurki, kameleony, żółwie, a także pachypodium, aloesy i żyworódki. Na terenie parku proponujemy kąpiel w naturalnym basenie u podnóża Wodospadu Nimf. W drodze do rezerwatu Zombitse, mijać będziemy miasteczko Ilakaka, które od 1998 uchodzi za światową stolicę szafirów, ze względu na odkryte tam ich największe złoża. W rezerwacie zobaczymy niesamowite baobaby, z których słynie Madagaskar oraz endemiczną dla tego regionu florę i faunę. Teren parku obejmuje suchy las, bagna oraz sawannę. Powodem założenia parku była wyjątkowa różnorodność biologiczna, a przede wszystkim występowanie dużej liczby rzadko spotykanych gatunków ptaków np. madagaskarniczka reliktowego. W parku możemy spotkać zagrożony wyginięciem gatunek lemura sifaka. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w kierunku Fiaranantsoa. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej wiosce ludności Bara lub Betsileo. Zobaczymy jak żyją na co dzień mieszkańcy zachodniej części wyspy. Następnie odwiedzimy rezerwat Anja, gdzie obserwować będziemy lemura katta jednego z najbardziej rozpoznawalnych gatunków, wyróżniającego się naziemnym trybem życia i charakterystycznym ubarwieniem ciała i ogona. Lemur katta został wypromowany przez bohatera cyklu filmów anonimowanych Madagaskar - popularnego króla Juliana. Tu również możliwość obserwowania różnych gatunków kameleona, w tym brookesia, czyli liścioleon rogaty, do złudzenia przypominający suchy liść. Popołudniu przejazd przez tereny gdzie uprawiana jest herbata. Zobaczymy plantację, która funkcjonuje od lat 70-tych produkuje rocznie 550 ton herbaty, w większości jest eksportowanej do Kenii. Od 2004 r. poza herbatą czarną wytwarzana jest również herbata zielona. Możliwość obejrzenia lokalnej fabryki, degustacji i zakupu herbaty Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 390 km).
Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy wyspy Antananarivo. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej miejscowości Ambositra, która słynie z wyrobów z drewna. Do wyrobu praktycznych misek, skrzynek i szachów oraz ozdobnych figurek używają najczęściej drewna palisandrowego. Czas na zakupy lokalnego rękodzieła, z którego słynie Madagaskar. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Antananarivo (Trasa ok. 400 km).
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do stolicy Antananarivo. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od ulicy nazwanej na cześć Maurycego Beniowskiego, który był kolonizatorem Madagaskaru z ramienia armii francuskiej. Wjazd na wzgórze królewskie, górujące nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Tam znajduje się najbardziej charakterystyczny i znany budynek - Rova - Pałac Królowej, wpisany na listę UNESCO. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potocznie Antananarivo) jest pełna kontrastów. Czerwone, gliniane domy, kościoły na szczytach wzgórz, kręte uliczki i gwarne stragany, stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najciekawszych stolic Afryki. Odwiedzimy też lokalny market Analakely - do 1997, kiedy to władze miasta zabroniły handlarzom rozkładania kramów na ulicy, okrzyknięty był największym targowiskiem na świecie. Możliwość zakupienia aromatycznych lasek wanilii. Przejazd do regionu Andasibe. Udamy się w kierunku wschodnim jednym z głównych szlaków wyspy, będziemy oglądać typowo wyżynny krajobraz, malowniczo zabarwiony rudą ziemią, polami ryżowymi i roślinnością tropikalną. Po drodze miniemy miejscowość Moramanga, która w 1947 r. stanowiła jeden z najważniejszych bastionów oporu malgaskiego przeciwko władzy kolonialnej Francuzów. Tego dnia zaproponujemy Państwu wycieczkę dodatkową na wyspę lemurów Vakona, gdzie można pogłaskać a nawet nakarmić te niesamowicie sympatyczne zwierzątka. Przed kolacją przerwa na spacer w celu podpatrywania nocnych gatunków zwierząt. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w regionie Andasibe (Trasa ok. 140 km).
Dzień 8
Dzień rozpoczniemy od wizyty w rezerwacie Analamazaotra, który stanowi część lasów obszaru Andasibe. Rejony wschodnie znane są wśród miłośników przyrody jako Kraj Indirisów. Ten największy z lemurów zwany przez miejscowych Babakoto - co tłumaczy się jako "Ojciec lub Przodek" - wyróżnia się niesamowitym sposobem porozumiewania się śpiewem, który może nieść się nawet na odległość 4 km. Lasy deszczowe Madagaskaru kryją ponadto jeden z najciekawszych gatunków chrząszcza- żyrafę madagaskarską. Ten niewielki owad charakteryzuje się wydłużonym przedpleczem (niby-szyją) i czerwonym ubarwieniem pokryw skrzydeł. Po południu przejazd do Manambato, skąd łodzią przepłyniemy jezioro Rasoabe. Zakwaterowanie i kolacja w pięknym rezerwacie Palmarium.
Dzień 9
Śniadanie a następnie oddamy się słynnemu malgaskiemu mora, mora, czyli powoli, powoli. Ponadto zwiedzimy lokalną atrakcję jaką jest park Palmarium. Park zamieszkuje 6 gatunków lemurów żyjących na powierzchni ok. 50 ha. Po zapadnięciu zmroku wyruszymy łodzią na poszukiwanie kolejnego endemicznego gatunku Aye Aye czyli palczaka madagaskarskiego. Jego cechą charakterystyczną jest długi palec środkowy, który służy do poszukiwania i wydłubywania pokarmu. Obiadokolacja i nocleg w rezerwacie Palmarium.
Dzień 10
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek i samodzielną eksplorację rezerwatu Palmarium. Położony nad jeziorem Ampitabe rezerwat ten oferuje bogactwo i różnorodność flory oraz fauny. Można spotkać tu m.in. najpiękniejsze i najrzadsze odmiany palm na Madagaskarze oraz różne gatunki lemurów takie jak indri, sifaka czy coronatus. Cały region wschodni charakteryzuje się występowaniem malowniczych dolin, które obfitują w zróżnicowaną i gęstą roślinność. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dzień 11
Po śniadaniu powrót do Antananarivo. Od rana rejs łodzią motorową do miejscowości Manambato, dalej przejazd drogą lądową. Obiadokolacja. (Trasa ok. 1 h - łodzią i 260 km - lądem). Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 12
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Szczepienia: nie są wymagane. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty. Program ten rekomendujemy osobom, które chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich. Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej części Świata praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach, 10 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztu wizy (ok 35 EUR/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 245 EUR/os), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.
META Description

Antananarywa - stolica Madagaskaru • jezioro Ampitabe • rezerwat Palmarium • tajemnicza żyrafa madagaskarska • największe lemury Indris i kameleony olbrzymie • palczak Aye Aye • bogactwo lasów deszczowych • Park Isalo - dom lemura katta, sifaka i lemura brązowego • Vakona - lemury z bliska
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza na Madagaskar

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wyrobienie wizy na okres 30 dni kosztuje ok. 35 EUR. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.
Wizy

Wiza na Madagaskar

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę. Wyrobienie wizy na okres 30 dni kosztuje ok. 35 EUR. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.