cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok, Indonezja
  • Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok, Indonezja
  • Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok, Indonezja
  • Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok, Indonezja
  • Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok, Indonezja
  • Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok, Indonezja
  • Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok, Indonezja
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok

Indonezja
Ocena wycieczki objazdowej Indonezja: Jawa-Lombok:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Indonezja: Jawa-Lombok w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Indonezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

INDONEZJA KLASYCZNA NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE Jawa - Lombok - Archipelag Gilis - Bali - Komodo + opcja Sumba

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w hali odlotów. Przelot do Dżakarty przez jeden z portów lotniczych w Europie lub Azji.

DZIEŃ 2

Przylot do Dżakarty - stolicy Indonezji. Transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek po podróży. Fakultatywnie kolacja na świeżym powietrzu. Pierwsze zetknięcie z lokalną kuchnią indonezyjską. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu półdniowe zwiedzanie stolicy - Muzeum Narodowe z cennymi zbiorami etnograficznymi, największy meczet Azji południowo-wschodniej, katedra katolicka. W drodze do placu Fatahilla (starówki starej stolicy) zatrzymamy się w pobliżu Merdeka Square, na którym widnieje pomnik niepodległości - słynny Monas. Na placu Fatahilla wizyta w słynnej cafe Batavia, gdzie dla koneserów kawy pierwsza okazja do wypróbowania najdroższej kawy świata - Luwak, dla głodnych czas na lunch a dla spragnionych wrażeń wizyta w Muzeum Starej Jakarty, gdzie dawniej mieścił się dom gubernatora oraz Muzeum Marionetek. Wizyta w starym porcie Sunda Kelapa, początku państwowości indonezyjskiej gdzie czas cofnął się do epoki żaglowców. Po południu transfer na lotnisko i przelot do duchowej stolicy Indonezji - Jogjakarty. Przylot wczesnym wieczorem. Transfer do hotelu, po drodze postój w restauracji oferującej największy wybór potraw kuchni indonezyjskiej między innymi słynny owoc młodego chlebowca. Nocleg w Jogjakarcie.

DZIEŃ 4-5

Kolejne 2 dni stanowią kwintesencję pobytu na Jawie. Nic nie jest w stanie przyćmić wspaniałości Borobodur - największej buddyjskiej świątyni na świecie i zespołu świątyń hinduistycznych Prambanan. Równie wspaniały jest pałac sułtana z dynastii Hamengwukubono - Keraton, łaźnie królewskie Taman Sari, świątynia Sewu i maleńka urocza Plaosan. Wizyta w manufakturze wyrobu marionetek, które stanowią integralną część kultury starojawajskiej i są objęte opieką UNESCO. Zapoznanie się także z procesem wyrobu batiku - unikalnej tkaniny. Przepiękne i niezwykle oryginalne są zwłaszcza batikowe obrazy. Jawajskie wyroby ze srebra przypominają swoją delikatnością i precyzją wyrobienia koronkę. Pomiędzy zwiedzaniem czas na lunch w klimatycznych miejscach nad szemrzącym strumieniem. Drugiego dnia przed udaniem się na lotnisko będzie okazja obejrzenia krótkiego przedstawienia - słynnego teatrzyku cieni. W godzinach popołudniowych przelot do Surabaja a stamtąd 4-godz przejazd autobusem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w schronisku pod wulkanem.

DZIEŃ 6

Godz. 3.00 rano - pobudka, przejazd jeepami. Półgodzinne łagodne podejście na punkt widokowy Penanjakan hill, z którego roztacza się panoramiczny widok na zespół czynnych wulkanów w tym także najwyższy Semeru. Następnie przejazd pod wulkan Bromo i podejście na samą krawędź czeluści wulkanu. Zamiast podejścia fakultatywnie możliwość wjazdu na grzbiecie górskiego konika. Powrót do schroniska na śniadanie. Czas na zmycie wulkanicznego pyłu, upakowanie kufrów i powrót na lotnisko w Surabaja. Wylot na Lombok. Przylot o zmierzchu. Przejazd na słynną plażę Sengiggi. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Nocleg

DZIEŃ 7

Całodniowy program przyrodniczo - przygodowy. Trasa wiedzie do Parku Narodowego Rinjani. Po drodze obserwacja upraw (ryż, tytoń, chili, orzeszki ziemne). Wizyta na lokalnym targu pełnym egzotycznych warzyw, owoców i wonnych przypraw. Około południa rozpoczęcie pieszej wycieczki po zboczach wulkanu wyznaczonymi, wygodnymi ścieżkami szutrowymi. Podejście do ukrytych w dżungli dwóch wodospadów - pod drugim czas na sesję zdjęciową i lunch. Powrót tą samą ścieżką lub fakultatywnie przez stary po-holenderski tunel w którym płynie rzeczka. Następnie przejście łagodnym zboczem wulkanu do 500-letniej wioski Senaru budzącej skojarzenia ze skansenem. Powrót mikrobusem na plażę do Sengigi, jeżeli czas pozwoli - wizyta w sklepie z perłami z których słynie Lombok. Nocleg.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu przejazd do przystani w Lembar - przesiadka na łódź i przepłynięcie na wyspę koralową Gili Air. Zakwaterowanie w bungalowach przy plaży. Czas wolny, korzystanie z uroków plaży, snorklingu, zwiedzanie wyspy, oglądanie zachodu słońca przy filiżance lokalnej kawy. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie romantyczna kolacja na plaży pod rozgwieżdżonym indonezyjskim niebem.

DZIEŃ 9

Od rana czas na kąpiele w krystalicznie czystych wodach otaczających koralową wysepkę. Około południa trzygodzinny rejs wodolotem na Bali, transfer do hotelu w jednym z kurortów wypoczynkowych Bali. Czas wolny. Fakultatywnie wyjazd do SPA, pakiet 1,5-godzinnych zabiegów do wyboru (cena ok. 35 USD). Wieczorem możliwość wyjścia na kolację z owoców morza w restauracji przy plaży w Sanur. Nocleg na Bali.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wyprawa do jednego z najświętszych miejsc na Bali - Gunung Batur - mitycznego wulkanu, będącego, w przekonaniu Balijczyków, siedzibą bogów oraz Pura Besakih, Świątyni - Matki, będącej największą i najważniejszą świątynią na wyspie. Wizyta w Besakih, obserwacja odbywających się tam ceremonii oraz dla chętnych fakultatywnie lunch w Kintamani - restauracji znajdującej się na krawędzi największego krateru wulkanicznego w Azji Południowo - Wschodniej. Przejazd do Gunung Kiwi (tysiącletnie grobowce królewskie) oraz świątyni Ulun Danu Beratan, największej atrakcji regionu Bedugul, oraz jednej z najbardziej charakterystycznych świątyń na Bali. Wędrówka po uprawach z możliwością degustacji różnego rodzaju kaw i herbat. Przejazd do Ubud, miasta artystów, będącego kulturalną stolicą wyspy. Miasta, które wzbudza podziw architekturą, ilością świątyń ukrytych w zaułkach, galerii, pięknym rękodziełem. Dla jednych czas na zakupy, dla innych czas posiłku z widokiem na pola ryżowe. Dla grup umiejętnie gospodarujących czasem istnieje szansa zobaczenia dodatkowo typowego balijskiego domu podczas drogi powrotnej do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 11

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Labuan Bajo na Flores. Po przylocie przejazd do portu i przesiadka na łódź płynącą na wyspę Rinca - jedną z wysp wchodzących w skład parku narodowego Komodo. Podczas rejsu pierwszy raz mamy możliwość uzmysłowienia sobie co znaczy kraj ponad 17000 wysp. W czasie podróży lunch na statku. Po przybyciu na wyspę marsz w poszukiwaniu waranów, zwanych też smokami z Komodo - potężnych, napawających groźbą bestii będących reliktem pradawnego świata gadów. Oprócz waranów wyspę zamieszkują również olbrzymie bawoły błotne, jelenie i inne zwierzęta. Rejs powrotny. Jeśli czas pozwoli postój na snorkeling w okolicach Wyspy Nietoperzy. Czas na obserwację nietoperzy gigantów wyruszających o zachodzie słońca w kierunku Flores za pożywieniem. Dalszy rejs do hotelu na Flores. Przypłynięcie już o zmroku, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 12

Po śniadaniu w hotelu czas wolny na odpoczynek, pływanie i delektowanie się scenerią nie zadeptanej jeszcze przez turystów wyspy Flores. Możliwość zakupu pereł oraz wystruganych w drzewie hibiskusa waranów. Transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Powrót do hotelu. Dalszy ciąg beztroskiego korzystania z uroków plaży i morza. Nocleg na wyspie bogów - Bali.

DZIEŃ 13

Dzień wolny na wypoczynek na plaży, łapanie ostatniego słońca, masaże i zakupy. Dla chętnych możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej, dla pozostałych wieczorny wypad do słynnej dzielnicy "backpackersów" Kuty - gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, od migotliwych dyskotek po urocze zakątki z klimatycznymi knajpkami.

DZIEŃ 14

Od rana delektowanie się urokami tropikalnej Bali lub też zajęcia rekreacyjne, bieganie, stanie na jednej nodze, walka z napierającą morską falą. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.

DZIEŃ 15

Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

OPCJA SUMBA

dopłata 980 PLN + 590 USD

DZIEŃ 14

Transfer na lotnisko i przelot na Sumbę. Lądowanie we wschodniej części wyspy, na lotnisku w Tambolaka. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na lunch na dziewiczej wyspie dokąd docierają prawie wyłącznie pojedynczy, indywidualni turyści. Po posiłku przejazd ok 60 km na wschód do Melolo. Wizyta w wioskach Pau i Praiyawang, gdzie podziwiać można tradycyjne domy sumbańskie - domy wieże, tysiącletnie, megalityczne groby kamienne oraz niezmienioną od pokoleń, żmudną metodę wyrabiania charakterystycznych dla tego regionu ikatów. Pierwszy kontakt z codziennym życiem i tajemniczą kulturą mieszkańców Sumby. Powrót do hotelu, czas na kolację. Nocleg.

DZIEŃ 15

Przejazd w kierunku zachodnim wyspy. Po drodze krótkie postoje w Waibakul i Pasunga, gdzie podziwiać można najbardziej spektakularne kamienne groby w rejonie Anakalang. Przy odrobinie szczęścia możliwość uczestniczenia w tradycyjnym pochówku zmarłych. Po południu dojazd do Waikabubak, odwiedzamy położoną ze względów obronnych na wzgórzu wioskę, w której czas zatrzymał się wiele wieków temu. Podglądanie codziennego życie mieszkańców Puunaga, Tarung, Tabar . Na koniec dnia wizyta na lokalnym bazarze. Przejazd do bungalowów malowniczo położonych przy samej plaży. Nocleg.

DZIEŃ 16

Po śniadaniu dalsza eksploracja zachodniej Sumby. Przejazd do Bondo Kodi oraz Ratenggoro, gdzie występują jedyne w swoim rodzaju Domy - Wieże z charakterystycznymi, wysokimi na kilkanaście metrów dachami. W tej okolicy oglądać można również pochodzące z okresu neolitu - grobowce megalityczne oraz kamienne pozostałości o niewiadomym pochodzeniu. Możliwość kąpieli w zjawiskowym miejscu, a mianowicie jeziorze utworzonym przez przelewające się przez skały morze oraz wizyta na przepięknych plażach Sumby. Czas na kolację. Nocleg.

DZIEŃ 17

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot na Bali. Lądowanie w Denpasar i transer do hotelu. Ostatnie zakupowe szaleństwo, korzystanie z uroków nocnego życia wyspy.

DZIEŃ 18

Czas wolny na spacery lub zakup pamiątek. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.

DZIEŃ 19

Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

UWAGA

Przy liczbie chętnych mniejszej niż 5 osób, opcja "Sumba" realizowana będzie bez udziału pilota!

TERMINY

21.03 - 04.04/08.04.2018* 22.04 - 06.04/10.05.2018** 20.05 - 03.06/07.06.2018 08.07 - 22.07/26.07.2018* 12.08 - 26.08/30.08.2018 09.09 - 23.09/27.09.2018 07.10 - 21.10/25.10.2018 04.11 - 18.11/22.11.2018 02.12 - 16.12/20.12.2018* *wysoki sezon - dopłata 960 PLN + 190 USD ** termin wielkanocny - dopłata 550 PLN

CENA

6 980 PLN + 1 550 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

6 980 PLN + 1 550 USD x kurs sprzedaży Pekao SA - na 35 dni przed terminem wyjazdu (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- przeloty samolotami na trasach Warszawa - Jakarta i Denpasar - Warszawa - wszystkie transfery lotnisko - hotel - lotnisko - przeloty wewnętrzne samolotami na trasach Jakarta - Yogyakarta - Surabaja - Mataram, Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar - transport klimatyzowanymi mikrobusami, jeepami i łodziami motorowymi, wodolotami - zakwaterowanie w hotelach 3*** /4**** (pokoje 2-osobowe z łazienkami) - śniadania - angielskojęzyczni przewodnicy miejscowi - opiekę pilota-przewodnika polskojęzycznego - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWiera

- bilety wstępu do parków narodowych, muzeów, świątyń i innych zwiedzanych obiektów 160 USD - opłaty lotniskowe 75 USD (Sumba + 10 USD) - zwyczajowe napiwki 50 USD (Sumba + 15 USD) - posiłki niezawarte w programie (aranżuje pilot na miejscu) - dopłata do pokoju jednoosobowego 470 USD, na Sumbie 120 USD


Opis hotelu Indonezja: Jawa-Lombok według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

INDONEZJA KLASYCZNA NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE Jawa - Lombok - Archipelag Gilis - Bali - Komodo + opcja Sumba

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w hali odlotów. Przelot do Dżakarty przez jeden z portów lotniczych w Europie lub Azji.

DZIEŃ 2

Przylot do Dżakarty - stolicy Indonezji. Transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek po podróży. Fakultatywnie kolacja na świeżym powietrzu. Pierwsze zetknięcie z lokalną kuchnią indonezyjską. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu półdniowe zwiedzanie stolicy - Muzeum Narodowe z cennymi zbiorami etnograficznymi, największy meczet Azji południowo-wschodniej, katedra katolicka. W drodze do placu Fatahilla (starówki starej stolicy) zatrzymamy się w pobliżu Merdeka Square, na którym widnieje pomnik niepodległości - słynny Monas. Na placu Fatahilla wizyta w słynnej cafe Batavia, gdzie dla koneserów kawy pierwsza okazja do wypróbowania najdroższej kawy świata - Luwak, dla głodnych czas na lunch a dla spragnionych wrażeń wizyta w Muzeum Starej Jakarty, gdzie dawniej mieścił się dom gubernatora oraz Muzeum Marionetek. Wizyta w starym porcie Sunda Kelapa, początku państwowości indonezyjskiej gdzie czas cofnął się do epoki żaglowców. Po południu transfer na lotnisko i przelot do duchowej stolicy Indonezji - Jogjakarty. Przylot wczesnym wieczorem. Transfer do hotelu, po drodze postój w restauracji oferującej największy wybór potraw kuchni indonezyjskiej między innymi słynny owoc młodego chlebowca. Nocleg w Jogjakarcie.

DZIEŃ 4-5

Kolejne 2 dni stanowią kwintesencję pobytu na Jawie. Nic nie jest w stanie przyćmić wspaniałości Borobodur - największej buddyjskiej świątyni na świecie i zespołu świątyń hinduistycznych Prambanan. Równie wspaniały jest pałac sułtana z dynastii Hamengwukubono - Keraton, łaźnie królewskie Taman Sari, świątynia Sewu i maleńka urocza Plaosan. Wizyta w manufakturze wyrobu marionetek, które stanowią integralną część kultury starojawajskiej i są objęte opieką UNESCO. Zapoznanie się także z procesem wyrobu batiku - unikalnej tkaniny. Przepiękne i niezwykle oryginalne są zwłaszcza batikowe obrazy. Jawajskie wyroby ze srebra przypominają swoją delikatnością i precyzją wyrobienia koronkę. Pomiędzy zwiedzaniem czas na lunch w klimatycznych miejscach nad szemrzącym strumieniem. Drugiego dnia przed udaniem się na lotnisko będzie okazja obejrzenia krótkiego przedstawienia - słynnego teatrzyku cieni. W godzinach popołudniowych przelot do Surabaja a stamtąd 4-godz przejazd autobusem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w schronisku pod wulkanem.

DZIEŃ 6

Godz. 3.00 rano - pobudka, przejazd jeepami. Półgodzinne łagodne podejście na punkt widokowy Penanjakan hill, z którego roztacza się panoramiczny widok na zespół czynnych wulkanów w tym także najwyższy Semeru. Następnie przejazd pod wulkan Bromo i podejście na samą krawędź czeluści wulkanu. Zamiast podejścia fakultatywnie możliwość wjazdu na grzbiecie górskiego konika. Powrót do schroniska na śniadanie. Czas na zmycie wulkanicznego pyłu, upakowanie kufrów i powrót na lotnisko w Surabaja. Wylot na Lombok. Przylot o zmierzchu. Przejazd na słynną plażę Sengiggi. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Nocleg

DZIEŃ 7

Całodniowy program przyrodniczo - przygodowy. Trasa wiedzie do Parku Narodowego Rinjani. Po drodze obserwacja upraw (ryż, tytoń, chili, orzeszki ziemne). Wizyta na lokalnym targu pełnym egzotycznych warzyw, owoców i wonnych przypraw. Około południa rozpoczęcie pieszej wycieczki po zboczach wulkanu wyznaczonymi, wygodnymi ścieżkami szutrowymi. Podejście do ukrytych w dżungli dwóch wodospadów - pod drugim czas na sesję zdjęciową i lunch. Powrót tą samą ścieżką lub fakultatywnie przez stary po-holenderski tunel w którym płynie rzeczka. Następnie przejście łagodnym zboczem wulkanu do 500-letniej wioski Senaru budzącej skojarzenia ze skansenem. Powrót mikrobusem na plażę do Sengigi, jeżeli czas pozwoli - wizyta w sklepie z perłami z których słynie Lombok. Nocleg.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu przejazd do przystani w Lembar - przesiadka na łódź i przepłynięcie na wyspę koralową Gili Air. Zakwaterowanie w bungalowach przy plaży. Czas wolny, korzystanie z uroków plaży, snorklingu, zwiedzanie wyspy, oglądanie zachodu słońca przy filiżance lokalnej kawy. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie romantyczna kolacja na plaży pod rozgwieżdżonym indonezyjskim niebem.

DZIEŃ 9

Od rana czas na kąpiele w krystalicznie czystych wodach otaczających koralową wysepkę. Około południa trzygodzinny rejs wodolotem na Bali, transfer do hotelu w jednym z kurortów wypoczynkowych Bali. Czas wolny. Fakultatywnie wyjazd do SPA, pakiet 1,5-godzinnych zabiegów do wyboru (cena ok. 35 USD). Wieczorem możliwość wyjścia na kolację z owoców morza w restauracji przy plaży w Sanur. Nocleg na Bali.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wyprawa do jednego z najświętszych miejsc na Bali - Gunung Batur - mitycznego wulkanu, będącego, w przekonaniu Balijczyków, siedzibą bogów oraz Pura Besakih, Świątyni - Matki, będącej największą i najważniejszą świątynią na wyspie. Wizyta w Besakih, obserwacja odbywających się tam ceremonii oraz dla chętnych fakultatywnie lunch w Kintamani - restauracji znajdującej się na krawędzi największego krateru wulkanicznego w Azji Południowo - Wschodniej. Przejazd do Gunung Kiwi (tysiącletnie grobowce królewskie) oraz świątyni Ulun Danu Beratan, największej atrakcji regionu Bedugul, oraz jednej z najbardziej charakterystycznych świątyń na Bali. Wędrówka po uprawach z możliwością degustacji różnego rodzaju kaw i herbat. Przejazd do Ubud, miasta artystów, będącego kulturalną stolicą wyspy. Miasta, które wzbudza podziw architekturą, ilością świątyń ukrytych w zaułkach, galerii, pięknym rękodziełem. Dla jednych czas na zakupy, dla innych czas posiłku z widokiem na pola ryżowe. Dla grup umiejętnie gospodarujących czasem istnieje szansa zobaczenia dodatkowo typowego balijskiego domu podczas drogi powrotnej do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 11

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Labuan Bajo na Flores. Po przylocie przejazd do portu i przesiadka na łódź płynącą na wyspę Rinca - jedną z wysp wchodzących w skład parku narodowego Komodo. Podczas rejsu pierwszy raz mamy możliwość uzmysłowienia sobie co znaczy kraj ponad 17000 wysp. W czasie podróży lunch na statku. Po przybyciu na wyspę marsz w poszukiwaniu waranów, zwanych też smokami z Komodo - potężnych, napawających groźbą bestii będących reliktem pradawnego świata gadów. Oprócz waranów wyspę zamieszkują również olbrzymie bawoły błotne, jelenie i inne zwierzęta. Rejs powrotny. Jeśli czas pozwoli postój na snorkeling w okolicach Wyspy Nietoperzy. Czas na obserwację nietoperzy gigantów wyruszających o zachodzie słońca w kierunku Flores za pożywieniem. Dalszy rejs do hotelu na Flores. Przypłynięcie już o zmroku, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 12

Po śniadaniu w hotelu czas wolny na odpoczynek, pływanie i delektowanie się scenerią nie zadeptanej jeszcze przez turystów wyspy Flores. Możliwość zakupu pereł oraz wystruganych w drzewie hibiskusa waranów. Transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Powrót do hotelu. Dalszy ciąg beztroskiego korzystania z uroków plaży i morza. Nocleg na wyspie bogów - Bali.

DZIEŃ 13

Dzień wolny na wypoczynek na plaży, łapanie ostatniego słońca, masaże i zakupy. Dla chętnych możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej, dla pozostałych wieczorny wypad do słynnej dzielnicy "backpackersów" Kuty - gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, od migotliwych dyskotek po urocze zakątki z klimatycznymi knajpkami.

DZIEŃ 14

Od rana delektowanie się urokami tropikalnej Bali lub też zajęcia rekreacyjne, bieganie, stanie na jednej nodze, walka z napierającą morską falą. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.

DZIEŃ 15

Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

OPCJA SUMBA

dopłata 980 PLN + 590 USD

DZIEŃ 14

Transfer na lotnisko i przelot na Sumbę. Lądowanie we wschodniej części wyspy, na lotnisku w Tambolaka. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na lunch na dziewiczej wyspie dokąd docierają prawie wyłącznie pojedynczy, indywidualni turyści. Po posiłku przejazd ok 60 km na wschód do Melolo. Wizyta w wioskach Pau i Praiyawang, gdzie podziwiać można tradycyjne domy sumbańskie - domy wieże, tysiącletnie, megalityczne groby kamienne oraz niezmienioną od pokoleń, żmudną metodę wyrabiania charakterystycznych dla tego regionu ikatów. Pierwszy kontakt z codziennym życiem i tajemniczą kulturą mieszkańców Sumby. Powrót do hotelu, czas na kolację. Nocleg.

DZIEŃ 15

Przejazd w kierunku zachodnim wyspy. Po drodze krótkie postoje w Waibakul i Pasunga, gdzie podziwiać można najbardziej spektakularne kamienne groby w rejonie Anakalang. Przy odrobinie szczęścia możliwość uczestniczenia w tradycyjnym pochówku zmarłych. Po południu dojazd do Waikabubak, odwiedzamy położoną ze względów obronnych na wzgórzu wioskę, w której czas zatrzymał się wiele wieków temu. Podglądanie codziennego życie mieszkańców Puunaga, Tarung, Tabar . Na koniec dnia wizyta na lokalnym bazarze. Przejazd do bungalowów malowniczo położonych przy samej plaży. Nocleg.

DZIEŃ 16

Po śniadaniu dalsza eksploracja zachodniej Sumby. Przejazd do Bondo Kodi oraz Ratenggoro, gdzie występują jedyne w swoim rodzaju Domy - Wieże z charakterystycznymi, wysokimi na kilkanaście metrów dachami. W tej okolicy oglądać można również pochodzące z okresu neolitu - grobowce megalityczne oraz kamienne pozostałości o niewiadomym pochodzeniu. Możliwość kąpieli w zjawiskowym miejscu, a mianowicie jeziorze utworzonym przez przelewające się przez skały morze oraz wizyta na przepięknych plażach Sumby. Czas na kolację. Nocleg.

DZIEŃ 17

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot na Bali. Lądowanie w Denpasar i transer do hotelu. Ostatnie zakupowe szaleństwo, korzystanie z uroków nocnego życia wyspy.

DZIEŃ 18

Czas wolny na spacery lub zakup pamiątek. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.

DZIEŃ 19

Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

UWAGA

Przy liczbie chętnych mniejszej niż 5 osób, opcja "Sumba" realizowana będzie bez udziału pilota!

TERMINY

21.03 - 04.04/08.04.2018* 22.04 - 06.04/10.05.2018** 20.05 - 03.06/07.06.2018 08.07 - 22.07/26.07.2018* 12.08 - 26.08/30.08.2018 09.09 - 23.09/27.09.2018 07.10 - 21.10/25.10.2018 04.11 - 18.11/22.11.2018 02.12 - 16.12/20.12.2018* *wysoki sezon - dopłata 960 PLN + 190 USD ** termin wielkanocny - dopłata 550 PLN

CENA

6 980 PLN + 1 550 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

6 980 PLN + 1 550 USD x kurs sprzedaży Pekao SA - na 35 dni przed terminem wyjazdu (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- przeloty samolotami na trasach Warszawa - Jakarta i Denpasar - Warszawa - wszystkie transfery lotnisko - hotel - lotnisko - przeloty wewnętrzne samolotami na trasach Jakarta - Yogyakarta - Surabaja - Mataram, Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar - transport klimatyzowanymi mikrobusami, jeepami i łodziami motorowymi, wodolotami - zakwaterowanie w hotelach 3*** /4**** (pokoje 2-osobowe z łazienkami) - śniadania - angielskojęzyczni przewodnicy miejscowi - opiekę pilota-przewodnika polskojęzycznego - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWiera

- bilety wstępu do parków narodowych, muzeów, świątyń i innych zwiedzanych obiektów 160 USD - opłaty lotniskowe 75 USD (Sumba + 10 USD) - zwyczajowe napiwki 50 USD (Sumba + 15 USD) - posiłki niezawarte w programie (aranżuje pilot na miejscu) - dopłata do pokoju jednoosobowego 470 USD, na Sumbie 120 USD