cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
 • Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej, Emiraty Arabskie
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej
star 3

Emiraty Arabskie
Ocena wycieczki objazdowej Klejnoty Zatoki Perskiej:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Klejnoty Zatoki Perskiej w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Emiratów Arabskich?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych). Na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja
Pokoje:

2-osobowe, wyposażone są w łazienki z wc, klimatyzację, TV.
Wyżywienie:

Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot z Polski. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Przelot do Emiratów Arabskich. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju lub okolicy (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, stolicy ZEA. Zobaczymy imponujący meczet Szejka Zayeda - najważniejszą atrakcję miasta. Następnie udamy się do centrum. Zatrzymamy się na zdjęcia w punkcie widokowym na najbardziej luksusowy hotel świata - Emirates Palace oraz pałac Prezydenta ZEA, a następnie odwiedzimy Qasr Al Hosn - muzeum w którym można poznać sposób życia dawnych mieszkańców Abu Zabi, z czasów przed petrodolarowym boomem. Zobaczymy jak w ciągu jednego pokolenia biedna rybacka wioska przemieniła się w jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Dalej przejedziemy promenadą Corniche w stronę portu. Odwiedzimy także położony we wschodniej części wyspy rynek z daktylami. Kolejno znajdziemy się na Wyspie Szczęścia - Saadiyat Island, w której krajobrazie wyróżnia się kopuła muzeum Luwr Abu Dhabi. Następnie powrót do hotelu w Dubaju (lub okolicy), obiadokolacja nocleg. (Trasa ok. 300 km) Uwaga: w tym dniu istnieje możliwość skorzystania za dodatkową opłatą (ok. 95 USD) z wizyty w parku rozrywki Ferrari World. Dla korzystających z tej opcji dojazd taksówką (dodatkowo płatny) do Ferrari World, po wizycie w meczecie Szejka Zayeda (korzystający z tej opcji nie biorą udziału w dalszym zwiedzaniu miasta) powrót do hotelu z grupą. Powrót do Dubaju, obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg. (Trasa ok. 340 km)
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie nowych części Dubaju, które zaczniemy od wizyty w największym centrum handlowym świata - Dubai Mall, gdzie przespacerujemy obok jego głównych atrakcji: akwarium, lodowiska o rozmiarach olimpijskich oraz fantastycznych wodospadów ze skoczkami. Wjedziemy na taras widokowy najwyższego budynku świata - Burdż Chalify, skąd będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Następnie przejedziemy na popularną dubajską plażę położoną w sąsiedztwie jednego z najbardziej luksusowych hoteli świata - Burj Al Arab, aby podziwiać jego ciekawy kształt nawiązujący do żagla tradycyjnej arabskiej łodzi dhow. Będzie to okazja do pamiątkowych zdjęć w plażowej scenerii Zatoki Perskiej. Odwiedzimy również kompleks Madinat Jumeirah, nazywany często dubajską Wenecją przyciągający turystów targiem stylizowanym na tradycyjny arabski souq oraz widokiem hotelu Burj Al Arab z nieco innej perspektywy. Kolejno przejedziemy przez słynną, pierwszą sztucznie usypaną u wybrzeży Dubaju wyspę w kształcie palmy daktylowej - Palm Jumeirah - gdzie znajdują się apartamentowce, wille z dostępem do prywatnych plaż a także ekskluzywne hotele. Wśród nich hotel Atlantis, który w swoich wnętrzach kryje nie tylko luksusowe pokoje i apartamenty ale też akwarium Lost Chambers, w którym będziemy podziwiać ponad sześćdziesiąt tysięcy morskich stworzeń. Wizytę na Palmie Jumeirah zakończymy powrotem na stały ląd kolejką MonoRail, z której okien podziwiać możemy zabudowę wyspy. Następnie przejedziemy do dzielnicy drapaczy chmur - Dubai Mariny, gdzie dla chętnych proponujemy rejs jachtem kanałami pomiędzy najwyższymi apartamentowcami świata (dodatkowo płatny 30 USD). Odwiedzimy także położone w pobliżu centrum handlowe Mall of the Emirates, w którym zobaczymy pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Następnie udamy się w dwugodzinną podróż do wschodniej części Emiratu - miejscowości Al Ain, po dojeździe krótkie zwiedzanie Al Ain - najbardziej zielonego miasta w Emiratach, gdzie odwiedzimy Muzeum-Pałac Szejka Zayeda - pierwszego prezydenta kraju oraz odwiedzimy przyległą do niego plantacje palm daktylowych - oazę Al Ain. Zakwaterowanie, obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg. (Trasa ok. 200 km)
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę granicy z Omanem. Po dokonaniu formalności paszportowo-celnych przejedziemy do stolicy Omanu. Po drodze zatrzymamy się na zdjęcia przy jednym z największych omańskich fortów, Bahla, którego długość murów liczy sobie 12 km, a następnie odwiedzimy Nizwę - miasto, które w przeszłości pełniło funkcję stolicy kraju i do dziś szczyci się pięknymi zabytkami. Zobaczymy miejski bazar, na którym można kupić lokalne rękodzieło, tekstylia i wyroby biżuteryjne. Czas wolny na bazarze. Zwiedzimy także jeden z największych w Omanie fortów, z którego wieży dokładnie widać, że miasto jest położone w olbrzymiej oazie palm daktylowych. Przejazd do Muscatu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg. (Trasa ok. 300)
Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przepięknymi dzielnicami miasta do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa - centrum religijnego i jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Sfotografujemy także słynną Operę Królewską, najlepszą tego typu instytucję w regionie. Następnie przeniesiemy się do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu - Muttrah, przejdziemy tam promenadą, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Mieście - po drodze obejrzymy z zewnątrz portugalskie forty Jalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Qasr Al-Alam. Następnie odwiedzimy słynne muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Dohy. Odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg w okolicy Dohy. (Trasa ok. 100 km + przelot)
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Państwa Katar, Dohy - udamy się do Muzeum Sztuki Islamu znajdującego się przy bulwarze Corniche. Muzeum prezentuje sztukę inspirowaną Islamem oraz dokonania naukowe z różnych części świata znaku półksiężyca. Następnie przejazd Promenadą, zwaną Corniche, z widokiem na zatokę oraz West Bay. Po drodze miniemy symbol miasta - Pomnik Perły oraz urzędy emira. W dzielnicy West Bay przejedziemy obok nowych ikon Dohy - wysokościowca Tornado i Doha Tower. Dojedziemy do Katary, w której przespacerujemy się obok wież gołębich, licznych galerii i sal wystawienniczych do położonego nad brzegiem Zatoki Amfiteatru. Przejdziemy do największego i najważniejszego w Katarze meczetu al-Wahab (zwiedzanie z zewnątrz), mijając po drodze słynne korty tenisowe, na których rozgrywany jest turniej Qatar Total Open. Przejedziemy do dzielnicy Aspire, w której będziemy mieli czas na obiad (dodatkowo płatny) w centrum handlowym Villagio. W pobliżu Villagio znajduje się charakterystyczny wieżowiec The Torch oraz budowany na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 r. Khalifa International Stadium i tor wyścigów konnych, czy rozległy Aspire Park. Po południu przejazd do starego centrum miasta, na souk Waqif i zwiedzanie: kwartał sokolniczy, stajnie koni arabów, wąskie przejścia pełne sklepów z przyprawami i słodyczami, zamek Kut oraz główna ulica souku z licznymi sklepami i kawiarniami. Obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg do hotelu w okolicy Dohy. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu transfer na lotnisko i przelot do Muscat. Po odprawie paszportowo-celnej wyruszymy w drogę powrotną do Emiratów wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego. W trakcie jazdy zboczymy nieco z głównej drogi, żeby zobaczyć jeden z najpiękniejszych w Omanie fortów - Nakhal. Położona w dolinie pełnej plantacji palm daktylowych budowla zdaje się wyrastać ze stromej skały, co w bliskim otoczeniu gór Al-Akhdar robi niezwykłe wrażenie. Następnie po drodze zatrzymamy się w miasteczku Sohar, z którym - jak zapewniają Omańczycy - ścisłe związki miał Sindbad-Żeglarz. Dojazd do granicy omańsko - emirackiej. Po dokonaniu formalności granicznych dojazd do hotelu okolicy Dubaju. Zakwaterowanie, nocleg. Obiadokolacja (dla chętnych). (Trasa ok. 430 km + przelot)
Dzień 8
Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek ZEA" i w systemie rezerwacyjnym.
Uwagi do programu
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na . - Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2006r - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera ( dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 5 USD). - Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet. - Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Przy wejściu do Meczetu Szejka Zayeda w Abu Dhabi oraz Sułtana Qaboosa w Maskacie - obowiązuje ubiór całkowicie zakrywający ciało, ubranie nie może być obcisłe, przezroczyste, również pod światło, najlepiej bez żadnych wzorów, nadruków. Kolor biały bez względu na odcień oraz fakturę materiału jest uznawany za przezroczysty i niedopuszczalny. Wchodząc do Meczetów nie wolno mieć widocznych tatuaży a także oznak przynależności religijnej innej niż Islam". Kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte włosy. Nie ma możliwości wypożyczenia odpowiedniego stroju a jedynie zakup za kwotę ok.20-30 USD. Obuwie jest nieistotne, bo do Meczetu wchodzimy boso, można w skarpetach
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: opłaty lotniskowe, przeloty samolotem (Polska - Emiraty, Oman - Katar - Oman, Emiraty - Polska), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7), wyżywienie: śniadania obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny jw. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych na miejscu - ok. 110 USD/os. (wiza do Omanu, opłata wyjazdowa z ZEA) obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (razem ok. 315 USD/os bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej płatne obligatoryjnie na miejscu), taksy turystycznej w Dubaju i Al. Ain (ok. 10 USD/pokój/objazd - płatne w hotelach) oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Inne

Depozyty w hotelach (dot. części pobytowej)

Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1. Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2. Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
3. Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.
META Description

Doha - perła Kataru • Katar - orientalny souq Waqif i nowoczesna sylwetka West Bay • Doha - stadiony piłkarskie 2022 r. i Muzeum Sztuki Islamskiej • Pałace sułtana Omanu • Nizwa - dawna stolica Omanu • Maskat - Meczet sułtana Qaboosa• Słynne forty Omanu w Bahli i Nakhal • Dubaj - najdroższe budowle świata - Burdż Chalifa •Abu Zabi - stolica Emiratów oraz największy i najpiękniejszy meczet • pomarańczowe pustynie i luksusowe oazy • opcjonalnie tydzień wypoczynku w Emiratach Arabskich
Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.