cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Emiraty Arabskie
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Emiraty Arabskie
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Emiraty Arabskie
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Emiraty Arabskie
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Emiraty Arabskie
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Emiraty Arabskie
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Emiraty Arabskie
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii
star 3

Emiraty Arabskie
Ocena wycieczki objazdowej W 7 dni dookoła Arabii:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Emiratów Arabskich?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych). Na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja
Pokoje:

2-osobowe, wyposażone są w łazienki z wc, klimatyzację, TV.
Wyżywienie:

Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Polsce, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przelot do Emiratów. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju lub okolicy. Zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie nowych części Dubaju. Odwiedzimy jedną z najnowszych ciekawostek miasta - Ramę Dubaju (Dubai Frame), złotą konstrukcję, z której widać zarówno stare jak i nowe części miasta. Po wizycie na tarasie widokowym wieży przejedziemy na plażę La Mer, niedawno oddaną do użytku atrakcję miasta, przyciągającą drewnianymi spacerownikami, kolorowymi domkami i wspaniałym piaskiem - wszystko to z widokiem na wieżowce centrum Dubaju. Kolejny przystanek przy plaży umożliwi nie tylko sprawdzenie temperatury wody w Zatoce Perskiej, ale również sfotografowanie jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązującego kształtem do żagla hotelu Burj Al Arab. Kolejno przejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim akwarium Lost Chambers zamieszkiwane przez około 65000 zwierząt. Na ląd wrócimy kolejką magnetyczną Mono Rail, z której wyraźnie widać założenie palmy i jej zabudowę. Odwiedzimy także dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo). Następnie przejazd do pobliskiego centrum handlowego Mall of the Emirates, w którym znajduje się m.in. pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Transfer na lotnisko. Po odprawie bagażowo-paszportowej przelot do omańskiej Salali. Póznym wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Salali lub okolicy. W tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji. (Trasa ok. 100 km + przelot 2 godz.).
Dzień 3
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Salali - stolicy oraz regionu Dhofar, znanego z wszechobecnej egzotycznej zieleni. Zwiedzimy Muzeum Kadzidła, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie. Miniemy także sułtański pałac Al Husn oraz odwiedzimy orientalny, bajecznie kolorowy targ - souk Al Haffah (czas na zakupy). Kolejno obejrzymy najważniejsze atrakcje położone na starym Szlaku Kadzidlanym. Zaczniemy od wioski Taqah, kiedyś znanej z handlu suszonymi sardynkami - dziś malowniczo położonej nad oceanem miejscowości, nad którą dominuje świetnie zachowana twierdza. Po spacerze przejedziemy do Khor Rori - skrywającego ruiny dawnego miasta Sumharam - które handlując kadzidłem obracało w czasach starożytnych niewyobrażalnymi bogactwami. Miasto znajdowało się na szlaku handlowym łączącym Lewant i Persję z Indiami, niektóre źródła zapewniają zaś, że rezydowała tu sama królowa Saba. Po zwiedzeniu ruin wyruszymy do Mirbatu, dawnej stolicy regionu Dhofar, skąd rozpoczynał się słynny Szlak Kadzidlany. Zobaczymy starą zabudowę miasta, po czym wjedziemy nieco w głąb lądu zobaczyć uprawy słynnych drzew kadzidłowca, z których dawniej pozyskiwano żywicę, przewyższającą ceną złoto w ówczesnych czasach. Powrót do Salali obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 180 km)
Dzień 4
Po śniadaniu przejedziemy na plażę Mughsail, na której nie tylko sfotografujemy spektakularną panoramę skał stromo wyrastających z Oceanu Indyjskiego, ale będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykłe gejzery wybijające morską wodę. Po spacerze i zdjęciach przejazd pod domniemany grobowiec Hioba, postaci znanej wyznawcom wszystkich religii objawionych. Powrót do hotelu i czas wolny na plażowanie lub samodzielną eksplorację Salali obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 100 km)
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Maskatu - stolicy Omanu. Po przylocie przejazd przepięknymi dzielnicami miasta do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa - centrum religijnego i jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Sfotografujemy także słynną Operę Królewską, najlepszą tego typu instytucję w regionie. Następnie przeniesiemy się do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu - Muttrah, przejdziemy tam promenadą, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Mieście - po drodze obejrzymy z zewnątrz portugalskie forty Jalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Qasr Al-Alam. Następnie odwiedzimy słynne muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 100 km+ 1h45min lotu). Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w rejsie i podziwianie zachodu słońca nad Maskatem (dodatkowo płatne).
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Nizwy. Miasto w przeszłości pełniło funkcję stolicy kraju i do dziś szczyci się pięknymi zabytkami. Zobaczymy miejski bazar, na którym można kupić lokalne rękodzieło, tekstylia i wyroby biżuteryjne. Czas wolny na bazarze. Zwiedzimy także jeden z największych w Omanie fortów, z którego wieży dokładnie widać, że miasto jest położone w olbrzymiej oazie palm daktylowych. Po wyjeździe z Nizwy zatrzymamy się na zdjęcia przy jednym z największych omańskich fortów, Bahla, którego długość murów liczy sobie 12 km, a następnie odwiedzimy jaskinię Al-Huta (otwartą przy normalnym stanie wód wewnątrz) oraz górską wieś Al-Hamra -położoną na stromych zboczach osadę zabudowaną tradycyjnymi domami wśród fantastycznych krajobrazów gór Hadżar. Następnie powrót do hotelu lub dla chętnych górskie safari do Wielkiego Kanion Omanu, w trakcie którego przejedziemy dżipami w góry Hadżar w kierunku Dżebel Szams, najwyższego szczytu Omanu wspinając się samochodami z napędem na 4 koła zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki na Wielki Kanion Omanu uformowany w głębokiej przepaści. Cena w zależności od ilości chętnych. Powrót do hotelu w Nizwie lub okolicy, nocleg. (Trasa ok. 250 km)
Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy zamek Dżabrin, będący przykładem wspaniałych zdobień oraz innowacyjnych technologii XVII w. Zobaczymy zarówno pomieszczenia gospodarcze, jak i prywatne części twierdzy. Dojazd do granicy omańsko-emirackiej, odprawa celno-paszportowa, przejazd do Al Ain, miasta-oazy słynącego z niekończących się plantacji daktylowych i największego w Emiratach targu wielbłądów. Przejazd do Dubaju. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 430 km)
Dzień 8
Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek ZEA" i w systemie rezerwacyjnym.
Uwagi do programu
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na . - Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2006r. - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera ( dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok.5 USD). - Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet - Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Przy wejściu do Meczetu Sułtana Qaboosa w Maskacie - obowiązuje ubiór całkowicie zakrywający ciało, ubranie nie może być obcisłe, przezroczyste, również pod światło, najlepiej bez żadnych wzorów, nadruków. Kolor biały bez względu na odcień oraz fakturę materiału jest uznawany za przezroczysty i niedopuszczalny. Wchodząc do Meczetów nie wolno mieć widocznych tatuaży a także oznak przynależności religijnej innej niż Islam". Kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte włosy. Nie ma możliwości wypożyczenia odpowiedniego stroju a jedynie zakup za kwotę ok.20-30 USD. Obuwie jest nieistotne, bo do Meczetu wchodzimy boso, można w skarpetach
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: opłaty lotniskowe, przeloty samolotem (Polska - Emiraty - Salala - Muscat Emiraty - Polska), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7), wyżywienie: śniadania obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych na miejscu - ok.60 USD/os. (wiza do Omanu, opłata wyjazdowa z ZEA) obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (razem ok. 200 USD/os bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej płatne obligatoryjnie na miejscu), taksy turystycznej w Dubaju (ok. 10 USD/pokój/objazd - płatne w hotelach) oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Inne

Depozyty w hotelach (dot. części pobytowej)

Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.
META Description

Maskat - zabytki stolicy Omanu ? Dubaj - spektakularne budowle świata • Nizwa - potężny fort w oazie ? Salala - ogrody Półwyspu Arabskiego ? plaża Mughsail - oceaniczny gejzer ? Szlak Kadzidlany ? Zaginiona komnata - gigantyczne akwarium w hotelu Atlantis • Wyspa "Palma" - architektoniczne marzenie • Dubai Mall - największe centrum handlowe świata ? opcjonalnie tydzień wypoczynku nad morzem w Emiratach Arabskich.
Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.