cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos, Gambia
1 / 13
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos
star 2

Gambia
Ocena wycieczki objazdowej Slow life - Bijagos:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Slow life - Bijagos w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gambii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele **/***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC, szafka, stolik).
Hotele na objeździe nie mają oficjalnej kategoryzacji. Pokoje wyposażone są w podstawowe udogodnienia: łazienkę z dostępem do bieżącej, prysznic, WC, szafkę, stolik. Nie posiadają klimatyzacji.
Może zdarzyć się że w nocy już od 22:00-7:00 oraz w ciągu dnia od 11:00-18:00 nie będzie prądu. (w niektórych obiektach pracują generatory, nie ma stałego dostępu do elektryczności.)
Ze względu na niewielką bazę hotelową w skrajnych przypadkach Rainbow zastrzega sobie prawo do zakwaterowania grupy w kilku hotelach leżących niedaleko od siebie.
Wyżywienie:

Wrestauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są głównie świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.
Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd z Banjul w kierunku granicy z południowym Senegalem. W czasie podróży przez 3 kraje: Gambię, Senegal i Gwineę Bissau będziemy mogli obserwować zarówno zmienność krajobrazu jak i zabudowy tych trzech byłych kolonii: brytyjskiej, francuskiej i portugalskiej. Późnym popołudniem dotrzemy do stolicy Gwinei Bissau miasta Bissau. Następnie udamy się do portu, skąd popłyniemy łodzią motorową na Wyspy Bijagos. Jest to jedno z niewielu już niekomercyjnych miejsc na świecie, którego uroda porównywana jest przez podróżników i badaczy do odległych archipelagów Polinezji. Do ukrytych ok. 60 km od stałego lądu Gwinei Bissau wysp rzadko trafiają turyści. Zakwaterowanie na wyspie Bubaque lub Rubane, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km - lądem i ok. 70 km - oceanem).
Dzień 3
Po śniadaniuwyprawa na wyspę Bubaque, w programie wizyta w jednej z okolicznych wiosek, przejazd smochadami 4X4 lub tuk tukami na dziewiczą plażę w miejscowości Brousse. Czas na plażowanie i relaks. W Brousse są dwie restauracje, w których można zamówić pyszny lunch. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu wypłynięcie na półdniową wycieczkę na wyspy południowe. Cztery małe wyspy :Meio, Jao Vieira, Poilao i Cavalo tworzą Gwinejski Morski Park Narodowy, który jest obszarem ochronnym dla żółwi słonowodnych i niektórych ptaków wędrownych. Park jest integralną częścią Rezerwatu Biosfery i został ogłoszony Prezentem dla Ziemi" przez WWF w 2001 roku. Dzika roślinność jest podobna do innych wysp, są namorzyny, lasy palmowe, baobaby, drzewa kapokowe, a wyspa Poilão uważana jest za trzecie najważniejsze miejsce na świecie pod względem gniazdowania żółwi morskich. Wyspy te mają sakralne znaczenie dla lokalnej społeczności Bijagosów, są mało dostępne i rzadko odwiedzane przez zagranicznych podróżników. Podczas wycieczki proponujemy spacer po wyspie Meio, piknik i plażowanie na jej bajecznych plażach. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja i nocleg.
Dzień 5 i 6
Śniadanie. Dzień wolny. Czas na relaks, plażowanie, kąpiele wodne. Możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji takich jak: Połów ryb atlantyckich z przewodnikiem wędkarskim (dla profesjonalistów lub amatorów)to cena od 50 euro za pół dnia. Hotel dysponuje sprzętem wędkarskim firm: Ioda, Shimano, Penn. Dla profesjonalnych wędkarzy możliwe są wszystkie metody łowienia t.j. jigging, spinning, trolling, połowy brzegowe. Wędkarze zanotowali następujące rekordy połowów : Kobia 44 kg, Tarpon 120 kg, Barrakuda 36 kg, Karaks 20 kg, i rekin 300kg. Dla chętnych możliwa jest wycieczka na wyspę hipopotamów morskich Orango cena od 90 euro. Przelot awionetką nad archipelagiem 15 minut cena od 65 euro. Kajaki 20 euro za godzinę, banan wodny , masaże itd. Wieczorem kolacja.
Dzień 7
Po śniadaniu wycieczka na wyspę Caniabaque gdzie spacerem przejdziemy po dziewiczym afrykańskim buszu aby dotrzeć do malowniczej wioski i spotkać jej niezwykłych mieszkańców. W ciągu dnia możliwy jest również spacer z lokalnym przewodnikiem po wyspie Rubane, wieczorem energetyczny występ folklorystyczny. Kolacja i nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu przeprawa łodzią motorową do Bissau, następnie droga powrotna do Banjul. Po przyjeździe w zależności od rozkładuistnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. (Trasa ok. 70 km - łodzią po oceanie i ok. 300 km - lądem).
Dzień 9
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Ze względu na specyfikę wycieczki będziemy pływać łodzią motorową oraz pirogą po oceanie. Dlatego też program ten rekomendujemy szczególnie dla osób dorosłych i nie cierpiących na chorobę morską (podróż na falach może wiązać się z pewnym dyskomfortem). Prosimy o właściwe zabezpieczenie sprzętu, dokumentów oraz innych wartościowych rzeczy . Możliwość zabrania tylko niewielkich, wygodnych do przenoszenia bagaży podręcznych, kurtek wiatrochronnych, klapek aby móc przejść kilka kroków przez wodę, wygodnych ubrań wraz z zawiązywanym pod brodą nakryciem głowy, kremów z wysokim filtrem. Bagaż główny zostaje w mieście Bissau pod opieką naszego przedstawiciela. - Niniejszy program obejmuje zwiedzanie miejsc niekomercyjnych, w związku z tym niektóre punkty programu będziemy realizować z podziałem na mniejsze grupy. Gwinea Bissau to jeden z najrzadziej odwiedzanych przez turystów krajów świata. Cechuje go przede wszystkim dziewicza przyroda, w większości miejsc nie tknięta cywilizacją. - Do Gwinei Bissau i Senegalu prosimy zabrać euro.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem technicznymw Barcelonie(na trasie WAW/BJL/WAW od 02.11.2018-21.12.2018), bezpośredni przelot samolotem czarterowym (na trasie WAW/BJL/WAW od 28.12.2018-30.03.2019), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 lub 14rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawy na Wyspach Bijagos, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 90 EUR/os., wizy do Gwinei ok. 80 EUR/os.. Napiwki, tragarze, obsługa hotelowa, policja, straże graniczne itd ok. 50EUR/os.. Łącznie ok. 170 EUR /os.oraz 50 EUR/os płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet.
Inne

Od 2019 na trasie Warszawa - Banjul - Warszawa rejsy obłsugujemy samolotem Boeing 737-800 w wersji MAX. Jest to maszyna pozwalająca na loty długodystansowe bez konieczności międzylądowania technicznego na dotankowanie.
W związku z powyższym, nasze loty do/z Banjul będą przelotami bezpośrednimi, co wpłynie na krótszy czas przelotu, który teraz wyniesie jedynie 7,5 godziny.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie:
Wizy - informacje dla sprzedawców

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wiza gwinejska: wyrabiana będzie podczas trwania wycieczki, koszt ok. 80 EUR/os. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebne 3 wolne strony w paszporcie.
META Description

Gwinea Bissau - wspaniała przyroda • archipelag Bijagos - ponad 80 rajskich wysp rozrzuconych na Atlantyku, dziewicze plaże, unikatowa kultura, rytualne stroje, maski - wizyta u przyjaznych animistów • odpoczynek na pięknych plażach archipelagu• lot awionetką nad Bijagos


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.