cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę, Argentyna
1 / 18
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę
star 3

Argentyna
Ocena wycieczki objazdowej Zatrzymaj chwilę:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Zatrzymaj chwilę w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Argentyny?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele:
- w Rio de Janeiro hotel (5 lub 6rozpoczętych dób hotelowych) - położony ok. 100 - 400 m od Copacabany lub Ipanemy (w terminie karnawałowym możliwe zakwaterowanie w hotelu 100 - 300 m od plaży Flamengo)
- w Foz do Iguazu hotel (3 rozpoczęte doby hotelowe)
- w Kurytybie hotel (2 rozpoczęte doby hotelowe)
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.
Zakwaterowanie obejmuje:
Dla wylotów z Polski w czwartek - 10 dób hotelowych (pierwsza doba hotelowa z czwartku na piątek.)
Dla wylotów z Polski w niedzielę - 11 dób hotelowych (wylot z Polski w niedzielę, przylot do Rio w poniedziałek w godzinach wczesno-porannych. Pierwsza doba hotelowa z niedzieli na poniedziałek).

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 2
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a cidade maravilhosa - cudowne miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Rio de Janeiro, samba i karnawał to wspaniale trio przyciąga siebie nawzajem i wszystkich z całego świata, a skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to najsłynniejsze wizytówki Rio. Wpierw kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd na "czerwoną plażę" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Powrót do hotelu i obiadokolacja. (Trasa ok. 50 km). Wieczorem zachęcamy do wyjścia do jednego z klubów z muzyką na żywo w dzielnicy Lapa, aby zrozumieć słynną frazę: "São Paulo pracuje, Rio się bawi".
Dzień 3
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro. Tego dnia zobaczymy nowoczesną architekturę, wybudowaną na Olimpiadę w Rio - Muzeum Jutra, autorstwa Santiago Calatravy oraz Bulwar Olimpijski, m.in. słynący z jednego z największych graffiti na świecie. Przejedziemy również obok słynnej "świątyni" futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów.Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów i karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 4
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Kurytyby, miasta wielu kultur. Obok Niemców i Włochów, swoje miejsce znaleźli również i Polacy. Odwiedzimy ich memoriał, dzięki czemu zdamy sobie sprawę, jak daleko dotarli nasi rodacy. Ponadto zobaczymy ogród botaniczny, którym szczycą się mieszkańcy Kurytyby, którego główna szklarnia wzorowana była na nieistniejącym już Pałacu Kryształowym w Londynie. W dalszej części programu spacer po centrum,podczas którego zobaczymy m.inMuzeum Sztuki Współczesnej Oskara Niemayera, najsławniejszego architekta brazylijskiego, którego głównym dziełem życia była sama stolica Brazylii - Brasilia. Forma muzeum bywa porównywana do oka, choć ustawione na kolorowym podium i wyrastające z lustrzanej sadzawki zwieńczenie budynku miało w oryginale przypominać araukarię brazylijską. To charakterystyczne drzewo traci z wiekiem dolne gałęzie, a korona przybiera spłaszczony kształt. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 5
Śniadanie lub breakfast box na drogę. Wczesnym rankiem wyruszymy w podróż dziewiętnastowiecznym pociągiem, jednym z najbardziej znanych w Ameryce Południowej - Serra Verde Express. Trasa wiedzie przez bujny atlantycki las deszczowy aż do małego kolonialnego miasteczka Morretes. Przez 3 godziny spokojnej podróży, przemierzymy ok 110 km oraz pokonamy 13 tuneli i 30 mostów, z których największy to São João Bridge - zaprojektowany w Brazylii, wykonany w Belgii i ważący 480 ton. Podziwiać będziemy bezkresny las deszczowy, a także przejedziemy niedaleko miejsca, w którym rozpoczyna swój bieg rzeka Iguacu, która zasila słynne wodospady Iguacu. Ciągnący się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża i zajmujący 13% terytorium Brazylii las atlantycki jest ostoją niezliczonych gatunków fauny i flory zagrożonych wymarciem. Pod względem biologicznej różnorodności, to miejsce nie ma sobie równych na ziemi. Blisko 2/3 gatunków zamieszkujących całą Brazylię znajduje schronienie właśnie tutaj, z czego wiele z nich jest endemitami. Charakter endemiczny ma ponad połowa drzew, 72 gatunki ptaków, 60 gatunków gadów, 253 gatunki płazów i 160 gatunków ssaków. Cel naszej podróży - miasteczko Morretes, znane jest z produkcji imbiru, marakuji, aceroli i bananów, a jego nazwa doskonale opisuje jego położenie: "otoczony przez góry". Przerwana zakupy na straganach, gdzie można zakupić lokalne produkty. Powrót autobusem. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 6
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Foz de Iguacu i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza "wielką wodę". Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km). W tym dniu, dla chętnych, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (będziemy mogli zobaczyć flamingi, tukany, ary hiacyntowe, motyle. Dodatkowo płatne ok. 35 USD).
Dzień 7
Po śniadaniu przejedziemy na stronę argentyńską by dotrzeć do Misji Jezuickich, od których nosi nazwę prowincja Misiones. Misje zostały objęte patronatem UNESCO. Odwiedzimy San Ignacio, miejsce niesamowitej historii Jezuitów, którzy pokojowo nawracali Indian Guarani. Jezuici stawiali opór portugalskim bandeirantes porywającym do niewoli Indian, za co zostali wygnani. Obecnie znajdują się tu dobrze zachowane ruiny. Po drodze odwiedzimy również plantację yerba mate. Liście ostrokrzewu paragwajskiego działały pobudzająco na Indian. To właśnie jezuici odkryli ich magiczne właściwości. Jeśli starczy nam czasu odwiedzimy miejsce, w którym dowiemy się o procesieprodukcji yerba mate. Na koniec wstąpimy do miasteczka, założonego przez Polaków - Wanda, gdzie odkryjemy drugą Częstochowę, poznamy mieszkańców i ich polskie korzenie. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km)
Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w ekologicznej kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari (przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów. Czas trwania ok. 1,5 godz. Dodatkowo płatne ok. 100 USD). Następnie przejedziemy przez "most braterstwa" na stronę brazylijską. Nocleg. (Trasa ok. 50 km). W tym dniu, dla chętnych, zaoferujemylatino show (dodatkowo płatne ok. 75 USD). Chętni tego dnia również mogą odwiedzić drugą co do wielkości na świecie Zaporę Itaipu (dodatkowo płatne ok 45 USD).
Dzień 9-10 lub 9-11
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Rio de Janeiro i zakwaterowanie w hotelu w okolicach słynnej Copacabany lub Ipanemy. W zależności od wybranego terminu 1 lub 2 noclegi w hotelu (śniadanie i obiadokolacja). Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok 100 USD, samba show ok. 110 USD, lekcja samby połączona z wyjściem do klubu ok 90 USD, lot helikopterem ok 200 USD za 30 min.Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki. Na kolację będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodízio de carne.
Dzień 11 lub 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).
Dzień 12 lub 13
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego oraz lekkiej kurtki ortalionowej na spacer po Iguaçu.
Świadczenia

Cena obejmuje
: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Zakwaterowanie obejmuje:
Dla wylotów z Polski w czwartek - 10 dób hotelowych (pierwsza doba hotelowa z czwartku na piątek.) Dla wylotów z Polski w niedzielę - 11 dób hotelowych (wylot z Polski w niedzielę, przylot do Rio w poniedziałek w godzinach wczesno-porannych. Pierwsza doba hotelowa z niedzieli na poniedziałek).
Cena nie obejmuje
: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu) ok. 240 USD/os(w tymbilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).
Inne

Wyloty

Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: . Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). 
META Description

Rio de Janeiro • Cataratas do Iguacu - największe wodospady na świecie • Kurytyba • ekscytująca podróż pociągiem przez atlantycki las deszczowy • Misje Jezuickie objęte patronatem UNESCO • yerba mate - najpopularniejszy napój Brazylijczyków
Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.