cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum, Gambia
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum
star 2

Gambia
Ocena wycieczki objazdowej Wędkowanie w Kuear Saloum:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Wędkowanie w Kuear Saloum w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gambii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele ***
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki). W dorzeczu rzeki Saloum.
Wyżywienie:

w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.
Dzień 2
Śniadanie, transfer w kierunku przeprawy promowej w Barra. Przeprawa, przejazd przez granice z Senegalem północnym i transfer do jednego z ośrodków wędkarskich położonych w dorzeczu rzeki Saloum . Proponujemy Państwu 5-dniowy pobyt wędkarski w położonym nad Bandialą, morskim dopływem rozległej delty rzeki Saloum, która zajmuje powierzchnię 80.000 ha (tworzy ja rzeka Saloum i jej dopływ Sine). Obszar porośnięty jest lasami namorzynowymi, które stanowią jeden z najważniejszych przybrzeżnych ekosystemów morskich. Namorzyny spowalniają erozję, stanowią schronienie dla wielu organizmów zwierzęcych i to tutaj ma miejsce reprodukcja atlantyckich gatunków ryb. Wody Senegalusą jednymi z najbardziej zarybionych na świecie, a w delcie Saloum wędkarstwo stało się najbardziej lubianą aktywnością turystów odwiedzających ten przepiękny region. Łowi się tutaj wyjątkowo duże ryby. Do rekordów ostatnich lat należą karp czerwony o wadze 60 kg, czy płaszczka o wadze 111 kg. Do gatunków najczęściej spotykanych należą: otolity, barakudy karpie białe iczerwone, płaszczki, karaksy żółtopłetwe, sumy, graniki, pstrągi, cobie i inne gatunki ryb egzotycznych. Najczęściej wykorzystywanymi technikami w morskich odnogach rzeki Saloum, otoczonych mangrowcami są: trolling oraz spinning. Istnieje tez możliwość łowienia metoda surfcastingową z brzegów wspaniałych plaż Djinack . Podczas wyprawy towarzyszy nam przewodnik wędkarski, który doskonale zna miejsca obfitujące w ryby, w zależności od fazy księżyca, przypływów i odpływów wybiera najlepsze miejscado codziennych połowów. Tego dnia zakwaterowanie. Kolacja i nocleg
Dzień 3 - 7
Po śniadaniu wypływamy pirogą/motorówką na półdniową lub całodniową wyprawę w zależności od Państwa zainteresowania i sugestii przewodnika wędkarskiego. Podczas pobytu istnieje również możliwośćskorzystania z wycieczek fakultatywnych takich jak spacer z lwami"czy całodzienna wycieczka do Dakaru.Kolacja. nocleg. Koszt jednego dnia łowienia wraz z wypożyczeniem sprzętu to około 50 Euro za osobę. Na pirogę bądź łódkę wchodzi maksymalnie 4 wędkarzy plus 2 osoby załogi.
Dzień 8
Śniadanie, transferw kierunku Gambii, przyjazd na lotnisko,powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu (trasa ok. 210km)
Dzień 9
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem technicznymw Barcelonie(na trasie WAW/BJL/WAW od 02.11.2018-21.12.2018), bezpośredni przelot samolotem czarterowym (na trasie WAW/BJL/WAW od 28.12.2018-30.03.2019), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg opisu w pokojach 2 - osobowych, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: Napiwków, tragarzy ok.30 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu)
Inne

Od 2019 na trasie Warszawa - Banjul - Warszawa rejsy obłsugujemy samolotem Boeing 737-800 w wersji MAX. Jest to maszyna pozwalająca na loty długodystansowe bez konieczności międzylądowania technicznego na dotankowanie.
W związku z powyższym, nasze loty do/z Banjul będą przelotami bezpośrednimi, co wpłynie na krótszy czas przelotu, który teraz wyniesie jedynie 7,5 godziny.

Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
Wizy

Wroku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
META Description

Emocjonujące wędkowanie z przewodnikiem • zmagania z wielką rybą podczas połowów w delcie Saloum• barakudy, otolity, płaszczki, sumy, karpie białe i czerowne, karaksy żółtopłetwe, okoniowate• wędkowanie brzegowe( surfcasting), trolling, spinning• relaks w pięknie położonym ośrodku z basenem i barem•


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.