cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active, Gambia
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active
star 2

Gambia
Ocena wycieczki objazdowej Cap Skiring Active:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Cap Skiring Active w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gambii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele **/***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki, mydło, czysta pościel, szafka, stolik).
Wyżywienie:

Wrestauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są często świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.
Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w kierunku Giborroh do przejścia granicznego z Senegalem. Prowincja Casamance zwana też "spichlerzem Senegalu" obfituje w liczne pola ryżowe, olbrzymie baobaby, lasy palmowe, drzewa kapokowe, mangowce i drzewka nerkowca. Po odprawie paszportowej przejedziemy przez Dioululu do miejscowości Kafountine, leżącej nad brzegiem oceanu. Jest to największy na terenie prowincji Casamance targ rybny. Przyjrzymy się pracy lokalnych rybaków, będziemy podziwiać ich kolorowe, ogromne pirogi. Każdego dnia około 300 łodzi wyrusza z tego miejsca na morskie połowy. Dalej będziemy kierować się na południe, gdzie krajobraz jest jeszcze bardziej obfity w zieleń. Po drodze zatrzymamy się w Ziguinchor, stolicy prowincji Casamance. Miasto zamieszkałe głównie przez plemię Diola.Jest ważnym miejscem skąd eksportuje się orzeszki ziemne. Tutejsze uprawy plasują Senegal w gronie największych, światowych producentów. Postój na relaks w jednej z restauracji nad rzeką. Przejazd w kierunku bajecznego Cap Skirring, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Atlantyku. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 3
Śniadanie. Cap Skirring to wymarzone miejsce do odpoczynku, palmy na szerokich, piaszczystych i płaskich plażach idealnych do uprawiania joggingu, wioski rybackie obfitujące w najlepsze owoce Atlantyku. Wycieczka po plaży samochodami 4 x 4 po przepięknych zakątkach ziemi Diolów. Dowiemy się na czym polega miejscowy fetyszyzm, w miarę możliwości zgłębimy wiedzę na temat rytuałów animizmu, wywodzącego się właśnie z Afryki. Zwiedzimy wieś Diembering zbudowaną z cegły błotnej zmieszanej z muszlami. Na niewielkiej powierzchni jest zarejestrowanych 3500 mieszkańców wyznających animizm, chrześcijaństwo i islam, którzy żyją tu w wyjątkowej harmonii i zgodzie. Czas wolny na popołudniowy relaks. Kolacja i nocleg w hotelu na terenie Cap Skirring. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 4
Po śniadaniu zabierzemy Państwa (dla chętnych w cenie wycieczki) na półdniową wycieczkę rowerową po okolicy (trasa ok. 30km), trasa przejazdu będzie obejmowała zarówno drogi utwardzone, asfaltowe jak i piaszczystą plażę. Lokalny przewodnik pokaże Państwu okoliczne ciekawostki jak np.: muzeum kultury i tradycji plemienia Diolów, świętę źródełko słodkiej wody nad oceanem, meczet na wolnym powietrzu. Powrót do hotelu w porze lunchu, czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Oussouye, które jest traktowane przez tubylców jako królestwo. Ta ciesząca się pełną autonomią społeczność, zgodnie z animistycznymi zasadami wybiera króla. Król oprócz posiadania atrybutów władzy w postaci czerwonej szaty i nakrycia głowy faktycznie doradza i zarządza. Lokalni policjanci w przypadku wątpliwości udają się do króla po poradę. O zwyczajach króla dowiemy się na miejscu podczas pobytu w Królestwie, a jeśli wyrazi zgodę na audiencję grupy, bezpośrednio od Jego Wysokości. Po drodze zatrzymamy się na miejscowym targu, gdzie istnieje możliwość zakupu pysznych owoców sezonowych. Dalej pojedziemy do Mlonp, które słynie z piętrowych domów wpisanych na listę historycznego dziedzictwa Senegalu. Następnie przejedziemy do Elinkine. Przeprawa na wyspę Carabane, która jest dawną faktorią handlową. Spacerując po wyspie odnosi się wrażenie, że czas na niej zatrzymał się w miejscu. W czasach kolonialnych stanowiła swoistą bramę do Oceanu Atlantyckiego. Do dzisiaj zachował się stary kościół oraz kazamaty niewolników. Z wyspy Carabane popłyniemy leniwie pirogą dowioski Ehidj gdzie zatrzymamy się na lunch u gospodarza Leona a stamtąd udamy się w dalsza drogę pośród namorzyn i ostryg, by dotrzeć do ośrodka wędkarskiego gdzie będzie czekał na nas nasz samochód. Wieczorem kolacja, nocleg. (Trasa ok 100 km)
Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu czas na amatorskie wędkowanie w jednym z dopływów rzeki Casamance tzw. Bolongu wyprawa potrwa około 4 godziny. Każdy będzie miał szansę spróbować swoich sił w zmaganiach z egzotycznymi rybami. Błahe z pozoru wędkowanie na palec i żyłkę może przynieść niespodziewane efekty. (Dla chętnych możliwość zamiany wędkowania amatorskiego na profesjonalne (za dopłatą ok. 30 Euro).Kolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie. Dzień wolny, czas na odpoczynek, rozkoszowanie się naturą i ciepłym oceanem. Kolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, transfer do Gambii. Po przyjeździe istnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. ( trasa ok 210 km)
Dzień 9
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem technicznymw Barcelonie(na trasie WAW/BJL/WAW od 02.11.2018-21.12.2018), bezpośredni przelot samolotem czarterowym (na trasie WAW/BJL/WAW od 28.12.2018-30.03.2019), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunch w dn.5, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii , miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet ) ok.80 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok. 50 EUR/os..
Inne

Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
Od 2019 na trasie Warszawa - Banjul - Warszawa rejsy obłsugujemy samolotem Boeing 737-800 w wersji MAX. Jest to maszyna pozwalająca na loty długodystansowe bez konieczności międzylądowania technicznego na dotankowanie.
W związku z powyższym, nasze loty do/z Banjul będą przelotami bezpośrednimi, co wpłynie na krótszy czas przelotu, który teraz wyniesie jedynie 7,5 godziny.

META Description

Wycieczka jeepami 4x4 • Rowerem po plaży • Wędkowanie dla każdego • Trekking • energetyzujące, afrykańskie rytmy - plemiona Mandinka i Diola • Oussouye - Królestwo Animistów • piękne budowle w Mlomp • wypoczynek po zwiedzaniu
Wizy - informacje dla sprzedawców

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.