cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Afryka od kuchni, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka od kuchni, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka od kuchni, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka od kuchni, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka od kuchni, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka od kuchni, Gambia
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
22.02 - 02.03
już od 4470 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
22.02 - 02.03
już od 4470 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Afryka od kuchni
star 3

Gambia
Ocena wycieczki objazdowej Afryka od kuchni:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 22 lutego 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 22 lutego 2019

Wycieczka objazdowa Afryka od kuchni w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gambii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Pokoje:

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Wyżywienie:

Wrestauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Etnograficzne w Katchikally razem z rezerwatem krokodyli, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym bazarze. W miarę możliwości odwiedzimy gambijski browar Julbrew. Po południu czas wolny na zakupy .Wieczorem kolacja z regionalnymi potrawami gambijskimi jak np.: mięso w pysznym sosie zrobionym na bazie z orzeszków ziemnych, pomidorów, dyni i cytryny serwowany z drobnym ryżem, lub benechin czyli zamarynowana w cebuli i grillowana w przyprawach ryba z duszonymi warzywami takimi jak maniok, okra, bataty, marchew, bakłażany. W restauracji Baobab, do kolacji towarzyszyć nam będą afrykańskie rytmy.
Dzień 3
Po śniadaniu wyruszymy do wioski rybackiej Tanji gdzie podziwiać będziemy codzienne życie rybaków i ich rodzin, których egzystencja zależna jest od połowów. Zaskoczy nas feria barw i zapachów oraz liczne uśmiechnięte twarze mieszkańców. Odwiedzimy również prywatny skansen na wolnym powietrzu traktujący o życiu, kulturze i tradycji Gambijczyków. Zajrzymy do Sanyang, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć tradycyjne walki wrestlingowe Gambijczyków. Odpoczniemy na przepięknej plazy Paradise a następnie odbędą się wesołe warsztaty kulinarne, mające przybliżyć nam specyfikę gambijskiej kuchni, zakończone oczywiście degustacją. Podczas warsztatów dowiemy się również jak przygotować sok z owoców baobabu, oraz co to jest wonjo i dlaczego jest tak popularny w Afryce. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do portu i przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra. Podczas oczekiwania na przeprawę będziemy mieli pierwszą możliwość obserwacji typowego folkloru afrykańskiego. Prom jest głównym środkiem lokomocji pomiędzy północą a południem, przeprawia się tędy zwierzęta: kozy, wielbłądy, wszelaki drób, ponadto kosze z owocami i mnóstwo innych rzeczy. Warto przyjrzeć się wyprostowanym jak struna kobietom niosącym bagaże na głowach i ich barwnym strojom zwanym bubu. Przejazd do Senegalu. Po drodze w okolicach Toubacouty lunch w regionalnej restauracji senegalskiej serwującej wyśmienite potrawy takie jak np. ryba w sosie Yassa ( cytrynowo cebulowy sos serwowany również do smażonego kurczaka).Dojazd późnym popołudniem do największego centrum turystycznego w Senegalu miejscowości Saly/Somone. Zakwaterowanie w hotelu kolacja, nocleg. (trasa ok 200 km lądem plus przeprawa promowa)
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Bandia. Będzie to rodzaj safari specjalnie przystosowanym do tego celu samochodem. Podczas wizyty w parku będziemy mogli podziwiać między innymi żyrafy, nosorożce białe, zebry, bawoły sawannowe, kilka gatunków antylop, hieny, patasy rude i koczkodany zielone i kilka innych okazów afrykańskiej fauny. Po południu czas wolny na obiad oraz zakupy pamiątek w rezerwacie (likiery lokalne, pocztówki, magnesy, koszulki, biżuteria itp.). Czas wolny na plażowanie i wypoczynek. Dla chętnych możliwość zorganizowania atrakcji fakultatywnych - chcącym spróbować swoich sił fizycznych oraz spragnionych niecodziennej rekreacji - możliwość wykupienia uczestnictwa w zabawie na tzw. Acrobaobabach czyli parku linowym rozciągniętym miedzy majestatycznymi baobabami. Drugą propozycją będzie niezapomniana wycieczka quadami po buszu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.(trasa 30 km)
Dzień 6
Po śniadaniu udamy się na całodniowe zwiedzanie stolicy kraju i najważniejszego miasta Zachodniej Afryki - Dakaru. Miasto to ciekawie komponuje wpływy kolonialne, rozległe afrykańskie przedmieścia i budowle zupełnie europejskie. Historyczne, kolonialne budynki, muzea czy galerie współgrają tu z kolorowymi, gwarnymi targami pod gołym niebem. Zobaczymy między innymi Pałac Prezydencki, afrykański targ z pamiątkami "marché Kermel", katedrę, Plac Niepodległości, pomnik Renesansu Afryki oraz najdalej wysunięty na zachód Afryki - przylądek Almadies. Następnie przeprawa promowa na Wyspę Goree. Obecnie wyspa przyciąga wielu zwiedzających swą unikalną, kolonialną zabudową, pięknymi, pastelowymi barwami odrestaurowanych domów oraz specyficznym klimatem minionej epoki. Ta, należąca do światowego dziedzictwa kultury wyspa (lista UNESCO) ze względu na swoją przeszłość jest ważnym miejscem historycznym dla Afrykańczyków. Na wyspie mieszkają liczni artyści, szczególnie malarze. Czas płynie tutaj leniwie, melancholijnie. Podczas zwiedzania wyspy lunch u Senegalskiej Mamy Afryki Nene, która zaserwuje nam senegalską potrawę Mafe czyli aksamitny gulasz mięsno- warzywny z masłem orzechowym i przyprawami lub świeże krewetki prosto z oceanu smażone w czosnku. Powrót do hotelu w rejonie Saly /Somone. (trasa ok 160 km)
Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Gambii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Banjul, kolacja w lokalnej restauracji serwującej owoce morza i nocleg. (ok 260km)
Dzień 8
Śniadanie, czas wolny na plażowanie i wypoczynek w Gambii. Wieczorem transfer dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko, wylot do Polski. Dla Klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii po południu transfer do wybranego hotelu.
Dzień 9
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem technicznymw Barcelonie(na trasie WAW/BJL/WAW od 02.11.2018-21.12.2018), bezpośredni przelot samolotem czarterowym (na trasie WAW/BJL/WAW od 28.12.2018-30.03.2019), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, lunche tam gdzie wymienione, program turystyczny, wycieczki wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne opłaty, w tym bilety wstępu,taxy, promy, park Bandia, warszaty kulinarne,płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok. 75 EUR/os. Napiwki, tragarze ok. 45 EUR.
Inne

Od 2019 na trasie Warszawa - Banjul - Warszawa rejsy obłsugujemy samolotem Boeing 737-800 w wersji MAX. Jest to maszyna pozwalająca na loty długodystansowe bez konieczności międzylądowania technicznego na dotankowanie.
W związku z powyższym, nasze loty do/z Banjul będą przelotami bezpośrednimi, co wpłynie na krótszy czas przelotu, który teraz wyniesie jedynie 7,5 godziny.

Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
META Description

Afryka Zachodnia na talerzu- potrawy gambijskiej i senegalskiej kuchni • warsztaty kulinarne • owoce prosto z morza • zebry, nosorżce białe - safari w rezerwacie Bandia • Dakar • wyspa Goree - klimat minionej epoki • park linowy w koronach baobabów • Katchikally - rezerwat krokodyli• relaks na rajskich plażach Atlantyku
Wizy - informacje dla sprzedawców

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.