cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
 • Wycieczka objazdowa Z natury piękna, Rio de Janeiro
1 / 18
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Z natury piękna
star 3

Brazylia: Rio de Janeiro
Ocena wycieczki objazdowej Z natury piękna:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Z natury piękna w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Brazylii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele:
- w Rio de Janeiro hotel (4 lub5rozpoczętych dób hotelowych) - położony ok. 100 - 400 m od Copacabany lub Ipanemy (w terminie karnawałowym możliwe zakwaterowanie w hotelu 100 - 300 m od plaży Flamengo)
- w Fortaleza (1 rozpoczęta doba hotelowa)
- wJerioceara (2 rozpoczęte doby hotelowe)
- wAtins (1 rozpoczęta doba hotelowa)
- wParnaiba (1 rozpoczęta doba hotelowa)
- w Barreirinhas (1 rozpoczęta doba hotelowa)
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.
Zakwaterowanie obejmuje:
Dla wylotów z Polski w czwartek - 10 dób hotelowych (pierwsza doba hotelowa z czwartku na piątek.)
Dla wylotów z Polski w niedzielę - 11 dób hotelowych (wylot z Polski w niedzielę, przylot do Rio w poniedziałek w godzinach wczesno-porannych. Pierwsza doba hotelowa z niedzieli na poniedziałek).

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 2
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. Ze szczytu Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Rio de Janeiro. Przystanek na lunch. Następnie skierujemy się ku "czerwonej plaży" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar, skąd po raz kolejny zauroczymy się tym miastem. Pão de Açúcar i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego na Rio de Janeiro. Po drodze przejedziemy obok słynnej "świątyni" futbolu - stadionu Maracanã, który do dziś posiada światowy rekord frekwencji (prawie 200 tys. widzów na mecz), uważanego za największy tego typu obiekt na świecie, na którym rozegrały się ważne mecze Mistrzostw Świata 2014. Następny udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów i karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 3
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do miejscowości Fortaleza - jednego z najczęściej odwiedzanych miast brazylijskich, leżących na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Następnie udamy się do jednej z głównych atrakcji tego regionu - Morro Branco, labiryntu uformowanego z klifów różnej wielkości i barwy. Wejdziemy w głąb tych niesamowitych, tropikalnych krajobrazów, otoczonych białymi i czerwonymi wydmami. Miejsce to jest bardzo fotogeniczne - klify tworzą coś na kształt kanionu, a skały przybierają barwy od białego piasku do gorącej czerwieni. Po spacerze czas na odpoczynek i lunch (lunch we własnym zakresie. Dla chętnych przejażdżka pojazdem typu buggy, płatna dodatkowo około 30 USD) następnie powrót do Fortalezy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i czas wolny na samodzielne eksplorowanie miasta. (Trasa około 180 km)
Dzień 4
Po śniadaniu transfer do Jericoacoara, niewielkiego, lecz urokliwego miasteczka położonego pośród rozległego parku narodowego i będącego spełnieniem marzeń wakacyjnych każdego Brazylijczyka i nie tylko. Renomowane amerykańskie dzienniki New York Times i Washington Post uznały to miejsce za jedne z najpiękniejszych na świecie. Do niedawna Jericoacoara była wciąż odosobnioną i prostą wioską rybacką. Od 1984 r. obszar wokół Jericoacoara został uznany za obszar chroniony a parkiem narodowym stał się w 2002 r. Po południu udamy się na Por do Sol, czyli największą wydmę na wybrzeżu, z której będziemy podziwiać fantastyczny zachód słońca gdzie złoto-żółty piasek mieni się wieczorową porą w niezliczonych żółtych i pomarańczowych odcieniach, podczas gdy słońce powoli zanurza się w niezbadaną głębię oceanu. Obiadokolacja i czas wolny. (Trasa około 300km)
Dzień 5
Śniadanie i dzień wolny na odpoczynek. Zachęcamy przede wszystkim do skorzystania z kąpieli w przejrzystej jak szkło, turkusowej wodzie tego wybrzeża. Należy też wiedzieć, że Jericoceara nazywana jest brazylijską świątynią sportów wodnych ze względu na piękne i długie fale gdzie każdego dnia spotkać można surferów ślizgających się na grzbietach spienionych fal. Dlatego dla bardziej aktywnych proponujemy udział w lekcji surfingu (dodatkowo płatne około 45 USD).
Dzień 6
Śniadanie i transfer do Parnaiba. W tym dniu będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwie rajskie krajobrazy tej części Brazylii, przejedziemy jeepami przez sam środek ogromnego parku narodowego, obejmującego ponad 8000 km2. Nasza trasa będzie biegła przez piaszczyste plaże i po horyzont rozciągające się morze białych wydm. Pośród tego krajobrazu wyłoni się jedna z najbardziej znanych lagun, gdzie zatrzymamy się na lunch (we własnym zakresie) i będziemy mogli odpocząć w jednym z hamaków zawieszonych nad taflą słodkiej wody otoczonej pustynnym krajobrazem. Dla chętnych możliwość skorzystania ze zjazdu na desce po torze ustawionym na piaszczystym zboczu wydmy wprost do laguny (dodatkowo płatne ok 8 USD za 3 zjazdy). Zakwaterowanie w pousadzie w Parnaiba (rodzaj pensjonatu), obiadokolacja i nocleg. (Trasa około 200 km)
Dzień 7
Śniadanie, a następnie rejs łodzią po delcie rzeki Parnaiba. Delta Parnaíby jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Jest to najdłuższa rzeka znajdująca się w całości na terytorium Brazylii, a prawie 40% żyjących tu gatunków ryb jest endemiczna. Rzeka wije się i rozdziela na mniejsze kanały, które w swoim kształcie przypominają otwartą dłoń, natomiast krajobraz, który ją otacza można bez wahania nazwać wielką ekologiczną świątynią. W tym dniu udamy się na poszukiwanie zwierząt żyjących na obszarze delty, między innymi można tutaj spotkać kapibary, czyli największe żyjące gryzonie osiągające wagę do 65 kg, leniwce, małpy, kajmany oraz piękne, czerwone ibisy szkarłatne unoszące się nad wodami rzeki. Będziemy też mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób lokalna ludność "łowi" kraby a osoby lubiące nowe wyzwania spróbują własnoręcznie dokonać tego wyczynu na jednej z zatoczek rzeki. Powrót do pousady, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie i transfer do Atins. Jest to typowa, mała, brazylijska wioska znajdująca się na początku Parku Narodowego Lencoish Maranhenses. Po drodze do Atins zatrzymamy się w małej osadzie Cabure, gdzie będziemy mieli okazje skosztować lokalnych potraw podczas lunchu a chętne osoby będą mogły skorzystać z przejażdżki quadem po plaży (ok. 20 USD za 30 min). Cabure znajduje się nad rzeką Preguicas, którą będziemy pokonywać łodzią w drodze do naszej pousady. Wieczorem czas na odpoczynek, a dla chętnych wyprawa konna brzegiem morza aż do najwyższego wzniesienia, które rozpoczyna park narodowy Lencoish Maranhenses. Otoczeni z jednej strony rozciągającymi się aż po horyzont piaskowymi wzniesieniami a z drugiej pięknymi błękitnymi wodami oceanu będziemy podziwiać zachód słońca (dodatkowo płatne około 40 USD). (Trasa około 190 km).
Dzień 9
Śniadanie i transfer wodny do Barreirnhas, które będzie początkiem naszej podróży ku brazylijskiej Saharze. Podczas drogi samochodem terenowym będziemy podziwiać bujną roślinność lasu deszczowego, rozciągającego się u podnóży Lencoish Maranhenses. Następnie udamy się w pieszą podróż pośród niekończących się piaszczystych wzniesień, a to, co ukaże się naszym oczom nie będzie fatamorganą - w samym centrum pustyni będziemy mieli okazje zanurzyć się w wodach słodkowodnych lagun występujących na terenie całego parku. Można też zaobserwować unikalny gatunek ryb, który występuje w tych źródłach i jest w stanie przetrwać w czasie okresu, kiedy laguna wysycha, i czekać na kolejną porę deszczową. Przepiękne wydmy Lencoish Maranhenses można odkrywać za każdym razem na nowo, ponieważ zmieniają swój wygląd wraz ze zmieniającym się poziomem wód w lagunach. Powrót do pousady w Barreirnhas, obiadokolacja i nocleg. (Trasa około 40 km).
Dzień 10 lub 10 i 11
Śniadanie i transfer na lotnisko do Sao Luis. Przelot do Rio de Janeiro, zakwaterowanie, kolacja i czas wolny. W zależności od wybranego terminu 1 lub 2 noclegi w hotelu (śniadanie i obiadokolacja). Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Zachęcamy do wyjścia do jednego z klubów z muzyką na żywo w dzielnicy Lapa aby zrozumieć słynną frazę "Sao Paulo pracuje a Rio się bawi", lub skorzystania z wycieczki opcjonalnej np.: samba show, podczas której weźmiemy udział w krótkiej lekcji samby, a następnie oczaruje nas show z muzyką na żywo i pokazem kultury tanecznej z różnych regionów Brazylii (dodatkowo płatne ok. 100 USD).
Dzień 11 lub 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski samolotem typu <a href="https://r.pl/dreamliner">Dreamliner</a> (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow). (Trasa około 50 km)
Dzień 12 lub 13
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wydmy Lencoish Maranheses, w zależności od terminu zwiedzania, różnią się wyglądem (jest to związane z poziomem wód w lagunach).
"
Świadczenia

Cena obejmuje
: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Zakwaterowanie obejmuje:
Dla wylotów z Polski w czwartek - 10 dób hotelowych (pierwsza doba hotelowa z czwartku na piątek.) Dla wylotów z Polski w niedzielę - 11 dób hotelowych (wylot z Polski w niedzielę, przylot do Rio w poniedziałek w godzinach wczesno-porannych. Pierwsza doba hotelowa z niedzieli na poniedziałek).
Cena nie obejmuje
: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu)ok. 220 USD/os(w tymbilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).
"
Inne

Wyloty

Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: . Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). 
"
META Description

Słoneczne Rio de Janeiro • czerwono - pomarańczowe klify Morro Branco • zachód słońca na wydmie Por do Sol • podróż jeepami • hamaki zawieszone nad wodą • kapibary, leniwce, małpy, ibisy szkarłatne • bajeczne Lencoish Maranheses - wydmy z lagunami
Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


Opis hotelu Z natury piękna według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele: - w Rio de Janeiro hotel (4 lub5rozpoczętych dób hotelowych) - położony ok. 100 - 400 m od Copacabany lub Ipanemy (w terminie karnawałowym możliwe zakwaterowanie w hotelu 100 - 300 m od plaży Flamengo) - w Fortaleza (1 rozpoczęta doba hotelowa) - wJerioceara (2 rozpoczęte doby hotelowe) - wAtins (1 rozpoczęta doba hotelowa) - wParnaiba (1 rozpoczęta doba hotelowa) - w Barreirinhas (1 rozpoczęta doba hotelowa) Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek. (Trasa ok. 50 km). Dzień 2 Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. Ze szczytu Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Rio de Janeiro. Przystanek na lunch. Następnie skierujemy się ku "czerwonej plaży" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar, skąd po raz kolejny zauroczymy się tym miastem. Pão de Açúcar i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego na Rio de Janeiro. Po drodze przejedziemy obok słynnej "świątyni" futbolu - stadionu Maracanã, który do dziś posiada światowy rekord frekwencji (prawie 200 tys. widzów na mecz), uważanego za największy tego typu obiekt na świecie, na którym rozegrały się ważne mecze Mistrzostw Świata 2014. Następny udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów i karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km) Dzień 3 Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do miejscowości Fortaleza - jednego z najczęściej odwiedzanych miast brazylijskich, leżących na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Następnie udamy się do jednej z głównych atrakcji tego regionu - Morro Branco, labiryntu uformowanego z klifów różnej wielkości i barwy. Wejdziemy w głąb tych niesamowitych, tropikalnych krajobrazów, otoczonych białymi i czerwonymi wydmami. Miejsce to jest bardzo fotogeniczne - klify tworzą coś na kształt kanionu, a skały przybierają barwy od białego piasku do gorącej czerwieni. Po spacerze czas na odpoczynek i lunch (lunch we własnym zakresie. Dla chętnych przejażdżka pojazdem typu buggy, płatna dodatkowo około 30 USD) następnie powrót do Fortalezy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i czas wolny na samodzielne eksplorowanie miasta. (Trasa około 180 km) Dzień 4 Po śniadaniu transfer do Jericoacoara, niewielkiego, lecz urokliwego miasteczka położonego pośród rozległego parku narodowego i będącego spełnieniem marzeń wakacyjnych każdego Brazylijczyka i nie tylko. Renomowane amerykańskie dzienniki New York Times i Washington Post uznały to miejsce za jedne z najpiękniejszych na świecie. Do niedawna Jericoacoara była wciąż odosobnioną i prostą wioską rybacką. Od 1984 r. obszar wokół Jericoacoara został uznany za obszar chroniony a parkiem narodowym stał się w 2002 r. Po południu udamy się na Por do Sol, czyli największą wydmę na wybrzeżu, z której będziemy podziwiać fantastyczny zachód słońca gdzie złoto-żółty piasek mieni się wieczorową porą w niezliczonych żółtych i pomarańczowych odcieniach, podczas gdy słońce powoli zanurza się w niezbadaną głębię oceanu. Obiadokolacja i czas wolny. (Trasa około 300km) Dzień 5 Śniadanie i dzień wolny na odpoczynek. Zachęcamy przede wszystkim do skorzystania z kąpieli w przejrzystej jak szkło, turkusowej wodzie tego wybrzeża. Należy też wiedzieć, że Jericoceara nazywana jest brazylijską świątynią sportów wodnych ze względu na piękne i długie fale gdzie każdego dnia spotkać można surferów ślizgających się na grzbietach spienionych fal. Dlatego dla bardziej aktywnych proponujemy udział w lekcji surfingu (dodatkowo płatne około 45 USD). Dzień 6 Śniadanie i transfer do Parnaiba. W tym dniu będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwie rajskie krajobrazy tej części Brazylii, przejedziemy jeepami przez sam środek ogromnego parku narodowego, obejmującego ponad 8000 km2. Nasza trasa będzie biegła przez piaszczyste plaże i po horyzont rozciągające się morze białych wydm. Pośród tego krajobrazu wyłoni się jedna z najbardziej znanych lagun, gdzie zatrzymamy się na lunch (we własnym zakresie) i będziemy mogli odpocząć w jednym z hamaków zawieszonych nad taflą słodkiej wody otoczonej pustynnym krajobrazem. Dla chętnych możliwość skorzystania ze zjazdu na desce po torze ustawionym na piaszczystym zboczu wydmy wprost do laguny (dodatkowo płatne ok 8 USD za 3 zjazdy). Zakwaterowanie w pousadzie w Parnaiba (rodzaj pensjonatu), obiadokolacja i nocleg. (Trasa około 200 km) Dzień 7 Śniadanie, a następnie rejs łodzią po delcie rzeki Parnaiba. Delta Parnaíby jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Jest to najdłuższa rzeka znajdująca się w całości na terytorium Brazylii, a prawie 40% żyjących tu gatunków ryb jest endemiczna. Rzeka wije się i rozdziela na mniejsze kanały, które w swoim kształcie przypominają otwartą dłoń, natomiast krajobraz, który ją otacza można bez wahania nazwać wielką ekologiczną świątynią. W tym dniu udamy się na poszukiwanie zwierząt żyjących na obszarze delty, między innymi można tutaj spotkać kapibary, czyli największe żyjące gryzonie osiągające wagę do 65 kg, leniwce, małpy, kajmany oraz piękne, czerwone ibisy szkarłatne unoszące się nad wodami rzeki. Będziemy też mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób lokalna ludność "łowi" kraby a osoby lubiące nowe wyzwania spróbują własnoręcznie dokonać tego wyczynu na jednej z zatoczek rzeki. Powrót do pousady, obiadokolacja i nocleg. Dzień 8 Śniadanie i transfer do Atins. Jest to typowa, mała, brazylijska wioska znajdująca się na początku Parku Narodowego Lencoish Maranhenses. Po drodze do Atins zatrzymamy się w małej osadzie Cabure, gdzie będziemy mieli okazje skosztować lokalnych potraw podczas lunchu a chętne osoby będą mogły skorzystać z przejażdżki quadem po plaży (ok. 20 USD za 30 min). Cabure znajduje się nad rzeką Preguicas, którą będziemy pokonywać łodzią w drodze do naszej pousady. Wieczorem czas na odpoczynek, a dla chętnych wyprawa konna brzegiem morza aż do najwyższego wzniesienia, które rozpoczyna park narodowy Lencoish Maranhenses. Otoczeni z jednej strony rozciągającymi się aż po horyzont piaskowymi wzniesieniami a z drugiej pięknymi błękitnymi wodami oceanu będziemy podziwiać zachód słońca (dodatkowo płatne około 40 USD). (Trasa około 190 km). Dzień 9 Śniadanie i transfer wodny do Barreirnhas, które będzie początkiem naszej podróży ku brazylijskiej Saharze. Podczas drogi samochodem terenowym będziemy podziwiać bujną roślinność lasu deszczowego, rozciągającego się u podnóży Lencoish Maranhenses. Następnie udamy się w pieszą podróż pośród niekończących się piaszczystych wzniesień, a to, co ukaże się naszym oczom nie będzie fatamorganą - w samym centrum pustyni będziemy mieli okazje zanurzyć się w wodach słodkowodnych lagun występujących na terenie całego parku. Można też zaobserwować unikalny gatunek ryb, który występuje w tych źródłach i jest w stanie przetrwać w czasie okresu, kiedy laguna wysycha, i czekać na kolejną porę deszczową. Przepiękne wydmy Lencoish Maranhenses można odkrywać za każdym razem na nowo, ponieważ zmieniają swój wygląd wraz ze zmieniającym się poziomem wód w lagunach. Powrót do pousady w Barreirnhas, obiadokolacja i nocleg. (Trasa około 40 km). Dzień 10 lub 10 i 11 Śniadanie i transfer na lotnisko do Sao Luis. Przelot do Rio de Janeiro, zakwaterowanie, kolacja i czas wolny. W zależności od wybranego terminu 1 lub 2 noclegi w hotelu (śniadanie i obiadokolacja). Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Zachęcamy do wyjścia do jednego z klubów z muzyką na żywo w dzielnicy Lapa aby zrozumieć słynną frazę "Sao Paulo pracuje a Rio się bawi", lub skorzystania z wycieczki opcjonalnej np.: samba show, podczas której weźmiemy udział w krótkiej lekcji samby, a następnie oczaruje nas show z muzyką na żywo i pokazem kultury tanecznej z różnych regionów Brazylii (dodatkowo płatne ok. 100 USD). Dzień 11 lub 12 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow). (Trasa około 50 km) Dzień 12 lub 13 Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wydmy Lencoish Maranheses, w zależności od terminu zwiedzania, różnią się wyglądem (jest to związane z poziomem wód w lagunach). Wizy Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii. Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych. Wizy - informacje dla sprzedawców Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii. Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych. Świadczenia Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 220 USD/os(w tymnapiwki dla lokalnych przewodników i kierowców). Inne Wyloty Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 220 USD/os(w tymnapiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).

Inne

Wyloty Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). 

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii. Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii. Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Z natury piękna

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Z natury piękna? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00