cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Wietnam - Laos, Wietnam
  • Wycieczka objazdowa Wietnam - Laos, Wietnam
  • Wycieczka objazdowa Wietnam - Laos, Wietnam
  • Wycieczka objazdowa Wietnam - Laos, Wietnam
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Wietnam - Laos

Wietnam
Ocena wycieczki objazdowej Wietnam - Laos:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Wietnam - Laos w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Wietnamu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

WIETNAM - LAOS Ho Chi Minh (Sajgon) - Danang - Hoi An - Hue - Halong - Hanoi - Luang Phrabang

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Ho chi Minh przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2

Przylot do Sajgonu, transfer do hotelu, zakwaterowanie (w zależności od możliwości wczesnego check - in). Wizyta w Pałacu Ponownego Zjednoczenia, katedrze Notre Dame i w budynku Poczty Głównej. Lunch w lokalnej restauracji, jako zapowiedź smaków kulinarnych, które będą towarzyszyć nam przez czas pobytu w Indochinach. Po lunchu spacer po najbardziej prestiżowych ulicach Sajgonu między innymi Dong Khoi, przy której położony jest stary ratusz, gmach opery i słynny hotel D Villle. Późnym popołudniem powrót do hotelu na krótki wypoczynek, dla ambitnych możliwość odwiedzenia jednego z największych bazarów w Sajgonie - marketu Ben Thanh. Wieczorem kolacja na pokładzie restauracji pływającej po rzece Sai-Gon. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd z Sajgonu (Ho Chi Minh) do Ben Tre. Po drodze rejs rzeką Mekong, który będziemy wspominać jeszcze wiele razy... To właśnie tu, na wąskich kanałach komunikacyjnych zarośniętych gęstą roślinnością nadbrzeżną, znajduje się "pływający targ" przyciągający miejscową ludność. Będziemy również świadkami wytwarzania rękodzieł z owoców kokosa. Dla chętnych możliwość przejażdżki wozem konnym dookoła wioski, aby podpatrzeć codzienne zajęcia mieszkańców. Wizyta w ogrodzie owocowym, czas na degustacje herbaty z lokalnym miodem lub wina. Lunch na wyspie. Wieczorem powrót do Ho Chi Minh na nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot z Ho Chi Minh do Danang. Przylot, zwiedzanie Muzeum Sztuki Cham po czym przejazd do Hoi An. Po drodze przystanek w Górach Marmurowych. Wizyta w jaskiniach, gdzie w czasie wojny ukrywali się partyzanci i które są jednocześnie miejscem kultu buddyjskiego. Dalsza jazda do Hoi An - najpiękniejszego miasta środkowego Wietnamu. Miasto - perełka, ocalone od wyburzenia przez naszego rodaka Kazimierza Kwiatkowskiego. Przyjazd w godzinach wczesno-popołudniowych, zakwaterowanie, czas na lunch. Po lunchu zwiedzanie centrum miasta - Most Japoński łączący dawną dzielnicę chińską z dzielnicą japońską. Po zapadnięciu zmroku wieczorne podglądanie magicznej atmosfery miasta w migotliwym świetle lampionów. Będzie to jedno z tych niezapomnianych miejsc, które najbardziej utkwi swoją urodą, czarem i niepowtarzalnością w naszej pamięci.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania urokliwego Hoi An - Sala Zebrań Phuoc Kien i pokryte patyną wieków wielopokoleniowe domy. Dla chętnych w godzinach przedpołudniowych wycieczka fakultatywna do starożytnego miasta Chamów May Son, które obok Hoi An i Hue-starej stolicy Wietnamu znalazło się na liście Unesco. Jest to unikat w skali światowej w dziedzinie architektury, tzw. Angkor Wat Chamów, czasy powstania niektórych świątyń-wież sięgają czwartego wieku. Oprócz zwiedzania przewidziany jest również czas wolny, aby każdy na swój sposób mógł nacieszyć się niezwykłością miasta będącego mieszanką trzech różnych kultur. Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu przejazd do Hue - byłej stolicy Wietnamu. Niezwykle malownicza droga mandarynów wiodąca przez góry. Po drodze zwiedzanie dwóch grobowców cesarzy -Tu Duca i Khai Dina B - budowanych na wzór grobowców cesarzy z dynastii Ming, niektóre z nich bardziej przypominają letnie rezydencje niż miejsca pochówku. Przyjazd do Hue w godz. popołudniowych. Wycieczka łodziami po rzece Perfumowej do stóp najstarszej pagody Hue Thien Mu. Następnie przejazd do Zakazanego Miasta i Cytadeli -mimo ogromu zniszczeń zachowane fragmenty dają wyobrażenie o niegdysiejszej świetności budowli. Kolacja w iście królewskim stylu przy akompaniamencie muzyki dworskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7

Transfer na lotnisko, przelot z Hue do Hanoi. Wizyta w Muzeum Etnograficznym, odwiedziny w Świątyni Literatury miejscu, które było zarazem pierwszym uniwersytetem kraju. Lunch. Po południu przejażdżka rikszami po starym mieście, odkrywanie urokliwych zaułków cechowych uliczek i architektury domów korytarzowych. Świątynia Ngoc Son i Jezioro Zwróconego Miecza, spacer po najstarszej części Hanoi, czas na kolację, powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8

Czas na zwiedzanie najważniejszej pagody kraju a zarazem jednej z najstarszych Tran Quock położonej nad Jeziorem Zachodnim. Wizyta w mauzoleum Ho Chi Minha, plac Ba Din, na którym wygłoszona została deklaracja niepodległości, pałac prezydencki będący onegdaj siedzibą gubernatora, stary dom Ho Chi Minha - dom i ostatnie miejsce jego zamieszkani - dom na palach oraz Pagoda na Jednej Kolumnie. Przejazd w kierunku zatoki Ha Long (około 4 godz.) z krótkim postojem w mieście Hai Duong połączonym z wizytą w zakładzie rękodzieła artystycznego. Po dotarciu do zatoki zaokrętowanie na statku. Rejs po zatoce, z oddali wynurzają się pierwsze fantastyczne formacje skalne. Lunch, kolacja na pokładzie, nocleg.

DZIEŃ 9

Kolejny dzień przyrodniczo-krajoznawczej uczty. Wyspa Titowa, punkt widokowy, kolejna sesja zdjęciowa. Wizyta w najpiękniejszej, a zarazem największej jaskini w zatoce - jaskini niespodzianek Sung Sot. Rejs między ostańcami skalnymi. Obserwacja jednego z najpiękniejszych krajobrazów świata, opływanie wysepek, meandrowanie w skomplikowanym labiryncie skał. Rejs powrotny, mała pożegnalna uczta dla ciała na statku. Przypłynięcie około południa do portu, przesiadka do autobusu. Droga powrotna do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wizyta w teatrze, nietypowym, jedynym w swoim rodzaju, teatrze kukiełek na wodzie. Nocleg.

DZIEŃ 10

Poranny przelot z Hanoi do Luang Prabang - miasta, które mogłoby pretendować do miasta jednego z najbardziej urokliwych miast świata. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu, czas na lunch. Po południu zwiedzanie Luang Prabang - Świątynia Wat Vissunarad, Świątynia Wat Mai oraz Wat Aham. Zachód słońca, panorama miasta podziwiana z perspektywy Wzgórza Phoussy, a później zejście w dół na lokalny targ, gdzie grupy etniczne prezentują swoje wyroby. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 11

Wcześnie rano podglądanie procesji mnichów wędrujących ulicami Luang Prabang. Dla chętnych możliwość obdzielenia mnichów jałmużną, dla szczęściarzy spotkanie z ostatnią księżniczką Laosu… Wizyta na porannym targu gdzie serwowane są różne przysmaki z grilla. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyprawa łodzią po Mekongu do świętych jaskiń Pak Ou gromadzących tysiące statuetek Buddy. Po drodze stop w wiosce whisky - możliwość degustacji. Czas wolny na lunch koniecznie z sałatką z kwiatów lotosu. Po południu wizyta w Świątyni Santi Chedi na obrzeżach miasta i wiosce tkaczy. Wieczorem czas na korzystanie z licznych uroków Luang Phrabang. Nocleg.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wizyta w Pałacu Królewskim. Przejazd nad wodospad Khouang Si, kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, czas na lunch w pięknej scenerii parku krajobrazowego. W drodze powrotnej zwiedzanie okolicznych wiosek Hmongów i innych grup etnicznych. Powrót do miasta, oddanie się przyjemności spacerów po zaułkach, dla zakupoholików - niezliczone galerie, dla smakoszy ciąg dalszy odkrywania niespodzianek kuchni laotańskiej. Nocleg w Luang Phrabang.

Dzień 13

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Luang Phrabang. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 14

Przylot do europejskiego portu tranzytowego, przesiadka na samolot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie.

TERMINY

11.02 - 24.02.2018 18.11 - 01.12.2018

CENA

7 300 PLN + 1 520 USD

1 rata

800 PLN płatna przy zapisie

2 rata

7 300 PLN + 1 520 USD x kurs sprzedaży PKO S.A. płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- bilety na trasie Warszawa - Ho Chi Minh - Danang, Hue - Hanoi - Luang Phrabang - Warszawa - zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami - śniadania na całej trasie, dodatkowo dzień 2 - kolacja, dzień 3 - obiad; podczas rejsu po Zatoce Halong - 3 posiłki dziennie - wizy - transport na całej trasie - mikrobus, łódź, samolot - opłaty za przewodników lokalnych - opieka pilota - przewodnika polskojęzycznego - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu i opłaty lotniskowe 190 USD - napiwki 50 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju jednoosobowego 400 USD


Opis hotelu Wietnam - Laos według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

WIETNAM - LAOS Ho Chi Minh (Sajgon) - Danang - Hoi An - Hue - Halong - Hanoi - Luang Phrabang

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Ho chi Minh przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2

Przylot do Sajgonu, transfer do hotelu, zakwaterowanie (w zależności od możliwości wczesnego check - in). Wizyta w Pałacu Ponownego Zjednoczenia, katedrze Notre Dame i w budynku Poczty Głównej. Lunch w lokalnej restauracji, jako zapowiedź smaków kulinarnych, które będą towarzyszyć nam przez czas pobytu w Indochinach. Po lunchu spacer po najbardziej prestiżowych ulicach Sajgonu między innymi Dong Khoi, przy której położony jest stary ratusz, gmach opery i słynny hotel D Villle. Późnym popołudniem powrót do hotelu na krótki wypoczynek, dla ambitnych możliwość odwiedzenia jednego z największych bazarów w Sajgonie - marketu Ben Thanh. Wieczorem kolacja na pokładzie restauracji pływającej po rzece Sai-Gon. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd z Sajgonu (Ho Chi Minh) do Ben Tre. Po drodze rejs rzeką Mekong, który będziemy wspominać jeszcze wiele razy... To właśnie tu, na wąskich kanałach komunikacyjnych zarośniętych gęstą roślinnością nadbrzeżną, znajduje się "pływający targ" przyciągający miejscową ludność. Będziemy również świadkami wytwarzania rękodzieł z owoców kokosa. Dla chętnych możliwość przejażdżki wozem konnym dookoła wioski, aby podpatrzeć codzienne zajęcia mieszkańców. Wizyta w ogrodzie owocowym, czas na degustacje herbaty z lokalnym miodem lub wina. Lunch na wyspie. Wieczorem powrót do Ho Chi Minh na nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot z Ho Chi Minh do Danang. Przylot, zwiedzanie Muzeum Sztuki Cham po czym przejazd do Hoi An. Po drodze przystanek w Górach Marmurowych. Wizyta w jaskiniach, gdzie w czasie wojny ukrywali się partyzanci i które są jednocześnie miejscem kultu buddyjskiego. Dalsza jazda do Hoi An - najpiękniejszego miasta środkowego Wietnamu. Miasto - perełka, ocalone od wyburzenia przez naszego rodaka Kazimierza Kwiatkowskiego. Przyjazd w godzinach wczesno-popołudniowych, zakwaterowanie, czas na lunch. Po lunchu zwiedzanie centrum miasta - Most Japoński łączący dawną dzielnicę chińską z dzielnicą japońską. Po zapadnięciu zmroku wieczorne podglądanie magicznej atmosfery miasta w migotliwym świetle lampionów. Będzie to jedno z tych niezapomnianych miejsc, które najbardziej utkwi swoją urodą, czarem i niepowtarzalnością w naszej pamięci.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania urokliwego Hoi An - Sala Zebrań Phuoc Kien i pokryte patyną wieków wielopokoleniowe domy. Dla chętnych w godzinach przedpołudniowych wycieczka fakultatywna do starożytnego miasta Chamów May Son, które obok Hoi An i Hue-starej stolicy Wietnamu znalazło się na liście Unesco. Jest to unikat w skali światowej w dziedzinie architektury, tzw. Angkor Wat Chamów, czasy powstania niektórych świątyń-wież sięgają czwartego wieku. Oprócz zwiedzania przewidziany jest również czas wolny, aby każdy na swój sposób mógł nacieszyć się niezwykłością miasta będącego mieszanką trzech różnych kultur. Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu przejazd do Hue - byłej stolicy Wietnamu. Niezwykle malownicza droga mandarynów wiodąca przez góry. Po drodze zwiedzanie dwóch grobowców cesarzy -Tu Duca i Khai Dina B - budowanych na wzór grobowców cesarzy z dynastii Ming, niektóre z nich bardziej przypominają letnie rezydencje niż miejsca pochówku. Przyjazd do Hue w godz. popołudniowych. Wycieczka łodziami po rzece Perfumowej do stóp najstarszej pagody Hue Thien Mu. Następnie przejazd do Zakazanego Miasta i Cytadeli -mimo ogromu zniszczeń zachowane fragmenty dają wyobrażenie o niegdysiejszej świetności budowli. Kolacja w iście królewskim stylu przy akompaniamencie muzyki dworskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7

Transfer na lotnisko, przelot z Hue do Hanoi. Wizyta w Muzeum Etnograficznym, odwiedziny w Świątyni Literatury miejscu, które było zarazem pierwszym uniwersytetem kraju. Lunch. Po południu przejażdżka rikszami po starym mieście, odkrywanie urokliwych zaułków cechowych uliczek i architektury domów korytarzowych. Świątynia Ngoc Son i Jezioro Zwróconego Miecza, spacer po najstarszej części Hanoi, czas na kolację, powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8

Czas na zwiedzanie najważniejszej pagody kraju a zarazem jednej z najstarszych Tran Quock położonej nad Jeziorem Zachodnim. Wizyta w mauzoleum Ho Chi Minha, plac Ba Din, na którym wygłoszona została deklaracja niepodległości, pałac prezydencki będący onegdaj siedzibą gubernatora, stary dom Ho Chi Minha - dom i ostatnie miejsce jego zamieszkani - dom na palach oraz Pagoda na Jednej Kolumnie. Przejazd w kierunku zatoki Ha Long (około 4 godz.) z krótkim postojem w mieście Hai Duong połączonym z wizytą w zakładzie rękodzieła artystycznego. Po dotarciu do zatoki zaokrętowanie na statku. Rejs po zatoce, z oddali wynurzają się pierwsze fantastyczne formacje skalne. Lunch, kolacja na pokładzie, nocleg.

DZIEŃ 9

Kolejny dzień przyrodniczo-krajoznawczej uczty. Wyspa Titowa, punkt widokowy, kolejna sesja zdjęciowa. Wizyta w najpiękniejszej, a zarazem największej jaskini w zatoce - jaskini niespodzianek Sung Sot. Rejs między ostańcami skalnymi. Obserwacja jednego z najpiękniejszych krajobrazów świata, opływanie wysepek, meandrowanie w skomplikowanym labiryncie skał. Rejs powrotny, mała pożegnalna uczta dla ciała na statku. Przypłynięcie około południa do portu, przesiadka do autobusu. Droga powrotna do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wizyta w teatrze, nietypowym, jedynym w swoim rodzaju, teatrze kukiełek na wodzie. Nocleg.

DZIEŃ 10

Poranny przelot z Hanoi do Luang Prabang - miasta, które mogłoby pretendować do miasta jednego z najbardziej urokliwych miast świata. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu, czas na lunch. Po południu zwiedzanie Luang Prabang - Świątynia Wat Vissunarad, Świątynia Wat Mai oraz Wat Aham. Zachód słońca, panorama miasta podziwiana z perspektywy Wzgórza Phoussy, a później zejście w dół na lokalny targ, gdzie grupy etniczne prezentują swoje wyroby. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 11

Wcześnie rano podglądanie procesji mnichów wędrujących ulicami Luang Prabang. Dla chętnych możliwość obdzielenia mnichów jałmużną, dla szczęściarzy spotkanie z ostatnią księżniczką Laosu… Wizyta na porannym targu gdzie serwowane są różne przysmaki z grilla. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyprawa łodzią po Mekongu do świętych jaskiń Pak Ou gromadzących tysiące statuetek Buddy. Po drodze stop w wiosce whisky - możliwość degustacji. Czas wolny na lunch koniecznie z sałatką z kwiatów lotosu. Po południu wizyta w Świątyni Santi Chedi na obrzeżach miasta i wiosce tkaczy. Wieczorem czas na korzystanie z licznych uroków Luang Phrabang. Nocleg.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wizyta w Pałacu Królewskim. Przejazd nad wodospad Khouang Si, kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, czas na lunch w pięknej scenerii parku krajobrazowego. W drodze powrotnej zwiedzanie okolicznych wiosek Hmongów i innych grup etnicznych. Powrót do miasta, oddanie się przyjemności spacerów po zaułkach, dla zakupoholików - niezliczone galerie, dla smakoszy ciąg dalszy odkrywania niespodzianek kuchni laotańskiej. Nocleg w Luang Phrabang.

Dzień 13

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Luang Phrabang. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 14

Przylot do europejskiego portu tranzytowego, przesiadka na samolot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie.

TERMINY

11.02 - 24.02.2018 18.11 - 01.12.2018

CENA

7 300 PLN + 1 520 USD

1 rata

800 PLN płatna przy zapisie

2 rata

7 300 PLN + 1 520 USD x kurs sprzedaży PKO S.A. płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- bilety na trasie Warszawa - Ho Chi Minh - Danang, Hue - Hanoi - Luang Phrabang - Warszawa - zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami - śniadania na całej trasie, dodatkowo dzień 2 - kolacja, dzień 3 - obiad; podczas rejsu po Zatoce Halong - 3 posiłki dziennie - wizy - transport na całej trasie - mikrobus, łódź, samolot - opłaty za przewodników lokalnych - opieka pilota - przewodnika polskojęzycznego - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu i opłaty lotniskowe 190 USD - napiwki 50 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju jednoosobowego 400 USD