cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Pacyfik Północny, Hawaje
  • Wycieczka objazdowa Pacyfik Północny, Hawaje
  • Wycieczka objazdowa Pacyfik Północny, Hawaje
1 / 3
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Pacyfik Północny

USA: Hawaje
Ocena wycieczki objazdowej Pacyfik Północny:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Pacyfik Północny w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji w kraju USA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

DOOKOŁA ŚWIATA II - wyspy Pacyfiku Północnego Hawaje - Wyspy Marshalla - Sfederowane Stany Mikronezji (Kosrae, Pohnpei, Chuuk, Yap) - Mariany Północne - Palau - Guam

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Honolulu (przez dwa porty tranzytowe). Lądowanie na zagubionych w bezmiarze Pacyfiku Hawajach, powitanie na lotnisku wonnymi wieńcami kwiatowymi. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2

Wypoczynek na Waikiki Beach, kąpiele w ciepłych wodach Pacyfiku. Nocleg w Honolulu.

DZIEŃ 3

Wcześnie rano pobudka. Wylot do Republiki Wysp Marshalla.

DZIEŃ 4

Przekroczenie Międzynarodowej Linii Zmiany Daty. Po przekroczeniu tej linii nagle znajdziemy się w innej "czasoprzestrzeni", odkryjemy, że straciliśmy w jednej chwili jeden cały dzień, który wypadnie z naszego życia. Przylot do stolicy atolu Majuro - do D-U-D (Delap, Uliga i Darrit). Transfer do hotelu. Wycieczka po wyspie. Oglądanie reliktu drugiej wojny światowej - jedynego japońskiego bunkra, a także niezwykłych domów tubylców, których kobiety zwykły ubierać się w oryginalne sukienki muu-muu. Zwykle męskie głowy na widok tak przywdzianych kobiet same się odwracają, nie wiadomo tylko czy za kobietami czy za sukienkami. Powrót do hotelu na nocleg. Nocleg.

DZIEŃ 5

Przejazd około 50 km do Laura, centrum rolniczego atolu (szosa prowadzi wśród szpalerów palm kokosowych za którymi z jednej i drugiej strony jest już tylko ocean). Zajęcia plażowe połączone z wycieczką łodzią do grupy bezludnych wysepek Rongrong lub fakultatywnie atrakcyjny snorkelling w Laura Beach. Także fakultatywnie przy odrobinie szczęścia i zasobności kiesy możliwość przelotu na dalekie Bikini. Nocleg.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot na wyspę Kosrae, stanowiącej najmniej znany stan Sfederowanych Stanów Mikronezji. Przylot. Transfer do hotelu. Spacer po Tofol, centrum administracyjnym wyspy. Nocleg.

DZIEŃ 7

Wycieczka na wyspę Lelu, która jest połączona groblą z wyspą Kosrae. Na Lelu znajduje się zagadkowe znalezisko archeologiczne datowane na lata 1250 -1400 n.e. To rozległy i dobrze zachowany kompleks starego miasta, stolicy dawnego królestwa. Po południu czas wolny na plażowanie i płetwonurkowanie. Nocleg.

DZIEŃ 8

Czas wolny na wyspie Kosrae. Spacery, zakupy, zdjęcia lub dla chętnych - fakultatywnie nurkowanie lub fakultatywnie trekking na górę Finkol (najwyższy szczyt Kosrae, 619 m). Nocleg.

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot na Pohnpei - następną wyspę przynależną do Sfederowanych Państw Mikronezji. Przylot. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po mieście Kolonia

Wieża Niemiecka i hiszpański fort, wioska Polinezyjczyków Kapingamarangi, stacja rolnicza. Nocleg.

DZIEŃ 10

Całodniowa wycieczka do ruin miasta z 13-tego wieku Nan Madol, zwanego Wenecją Oceanii. Wizyta w starej (Kolonia) i nowej (Palikir) stolicy kraju, liczne tajemnicze namorzyny. Wspaniała skała widokowa Sokhes Rock. W Palikir ciekawe próby budownictwa, nawiązującego do tradycyjnej architektury. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu czas wolny. Po południu transfer na lotnisko. Wylot na Wyspę Moen w Stanie Chuuk. Wyspa Moen leży w olbrzymiej Lagunie Chuuk, uważanej za najbardziej spektakularną na Pacyfiku. Z laguny wyłania się mnóstwo wysp, które stanowią najwyższe partie krateru potężnego podwodnego wulkanu. Podnóże tego wulkanu znajduje się około 10 tys. metrów pod powierzchnią Pacyfiku. Transfer do hotelu. Kąpiel i plażowanie. Nocleg.

DZIEŃ 12

Wycieczka po wyspie - japońska latarnia morska i jaskinia Nefo. Dwukilometrowy marsz do Wodospadu Wichon. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 13

Wycieczka łodzią po Lagunie Chuuk. Wizyta na wyspach Dublon, Eten i Fefen. Podpatrywanie życia wyspiarzy. Na Fefen przejście wzdłuż wyspy szlakiem około 8 km. Kąpiele morskie. Nocleg.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu czas wolny lub wejście na Górę Tonaachaw (230 m n.p.m.) skąd roztacza się wspaniały widok na Lagunę Chuuk. Miejscowi unikają tego wzgórza, bo według nich góra ta jest nawiedzona przez ducha złej kobiety zwanej Neawacha. Nocleg.

DZIEŃ 15

Przelot na Archipelag Północnych Marianów (via Guam). Przylot do stolicy archipelagu - Chalan Kanoa na wyspie Saipan. Transfer do hotelu. Piesze zwiedzanie Saipanu, próba bratania się z miejscową ludnością. Po południu wycieczka do Grot (Grotto), gdzie będzie możliwość nurkowania w krystalicznie czystej wodzie i plażowanie. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 16

Wycieczka wokół wysepki Managaha, pływanie wśród raf koralowych, wizyta w wioskach-podglądanie zwyczajów i ceremonii tubylców. Po południu wizyta przy Banzai Cliff, miejscu zbiorowego samobójstwa Japończyków w 1944 r. po tym jak wyspę Saipan zajęli Amerykanie. Obok znajduje się Rów Mariański - najgłębsze miejsce na kuli ziemskiej, głęboka zaduma nad "rowem bez dna". Powrót do hotelu, fakultatywnie możliwość wyjścia na wieczór folklorystyczny. Nocleg.

Transfer na lotnisko. Wylot do Guam (UA6394), przylot na terytorium Nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych Ameryki. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie uzależnione od dostępności pokoi. Zwiedzanie stolicy kraju - Agana

Plaza de Espana, Fort Santa Agueda, Most San Antonio, pomnik papieża Jana Pawła II, Muzeum Guam. Przysłuchiwanie się mowie przechodniów, brzmiącej podobnie do języka hiszpańskiego. Jest to język camorro, nieco zniekształcony hiszpański. Nocleg.

DZIEŃ 18

Od rana plaża i kąpiele. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Koror stolicy niepodległego państwa Palau o którym mówi się z uwagi na liczną administrację i małą liczbę ludności - "państwo, w którym tak wielu rządzi tak nielicznymi". Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 19

Wycieczka po wyspie - oglądanie wiosek i znajdujących się tam charakterystycznych "domów starszyzny" (bai). Wizyta na farmie hodowlanej gigantycznych małży (Tridacna) o długości ponad metra i wadze ok. 200 kilogramów! Po południu odwiedzenie wysepki z galaretowatym stawem, w którym żyją meduzy pozbawione parzydełek. Powrót do hotelu. Wieczorem możliwość wyjścia do jednej z rozlicznych knajpek celu skosztowania miejscowego smakołyku homara w sosie waniliowym z dodatkiem sproszkowanych ostryg lub langusty po palauańsku… Nocleg.

DZIEŃ 20

Odpoczynek na plaży lub fakultatywnie rejs na kilka z wielu rozlicznych wysepek przybrzeżnych (Rock Island). W nocy transfer na lotnisko.

DZIEŃ 21

Po północy wylot na wyspę Yap (Kraj Kamiennych Pieniędzy) należącą do Sfederowanych Państw Mikronezji. Transfer do hotelu. Krótki nocleg. Po śniadaniu wycieczka po wyspie. Wizyta w miejscowości Balabad, gdzie zachowały się jedyne na świecie autentyczne kamienne pieniądze, ogromne niczym młyńskie kamienie (bank kamiennych pieniędzy). Po drodze wodzenie wzrokiem za półnagimi mieszkankami wyspy. Te niezwykłej urody niewiasty zwykły chadzać jak tradycja każe w stroju toples. Za to starannie okrywają kolana jako najbardziej wstydliwą część ciała… Pokazy niezwykle ekspresyjnych tańców w Maa. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 22

Śniadanie. Wycieczka po wyspach Maap i przejazd na najbardziej wysuniętą na północ część - wyspę Rumung. Oglądanie tradycyjnych chat mieszkańców. W kraju tym ciekawostką oprócz kamiennych pieniędzy jest to, że kobiety strawę dla mężczyzn przyrządzają w oddzielnych naczyniach, bo nie wolno im jeść posiłku pochodzącego z naczyń z których jadła kobieta. Kobiety mogą odsłaniać piersi, ale zgorszenie wywołuje pokazanie przez kobietę obnażonych kolan, bo są one na Yap najwyższym atrybutem seksu. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 23

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, snorkeling i kąpiele. W nocy transfer na lotnisko.

DZIEŃ 24

Wylot z Yap do Manili lub Hongkongu (via Guam). W przerwie tranzytowej zwiedzanie Manili lub Hongkongu. Powrót na lotnisko.

DZIEŃ 25

Powrót przez jeden z portów lotniczych.

TERMINY

29.01 - 22.02.2018 30.07 - 23.08.2018 12.11 - 06.12.2018

CENA

17 800 PLN + 3 830 USD

1 rata

6 000 PLN płatne przy zapisie

2 rata

17 800 - 6 000 = 11 800 PLN płatne na 35 dni przed wylotem

3 rata

3 830 USD uczestnik zabiera ze sobą

- przeloty samolotem według programu

Warszawa - Honolulu - Wyspy Marshalla - Kosrae - Pohnpei - Chuuk - Guam - Saipan - Guam - Palau - Yap - Guam - Manila/Hongkong - Warszawa (z przesiadkami) - opiekę polskojęzycznego pilota - zakwaterowanie - hotele i motele 3* i 4*; pokoje 2-os. z łazienkami - wyżywienie - śniadania na całej trasie - przejazdy wewnętrzne - mikrobus, łodź - transfery lotnisko - hotel - lotnisko - opłaty za przewodników lokalnych - ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- opłaty za wjazdy do parków i biletów wstępów 290 USD - opłaty lotniskowe 110 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju jednoosobowego 1100 USD

UWAGA

do realizacji trasy wymagana jest ważna wiza USA oraz ważne szczepienia przeciw cholerze i tyfusowi


Opis hotelu Pacyfik Północny według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

DOOKOŁA ŚWIATA II - wyspy Pacyfiku Północnego Hawaje - Wyspy Marshalla - Sfederowane Stany Mikronezji (Kosrae, Pohnpei, Chuuk, Yap) - Mariany Północne - Palau - Guam

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Honolulu (przez dwa porty tranzytowe). Lądowanie na zagubionych w bezmiarze Pacyfiku Hawajach, powitanie na lotnisku wonnymi wieńcami kwiatowymi. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2

Wypoczynek na Waikiki Beach, kąpiele w ciepłych wodach Pacyfiku. Nocleg w Honolulu.

DZIEŃ 3

Wcześnie rano pobudka. Wylot do Republiki Wysp Marshalla.

DZIEŃ 4

Przekroczenie Międzynarodowej Linii Zmiany Daty. Po przekroczeniu tej linii nagle znajdziemy się w innej "czasoprzestrzeni", odkryjemy, że straciliśmy w jednej chwili jeden cały dzień, który wypadnie z naszego życia. Przylot do stolicy atolu Majuro - do D-U-D (Delap, Uliga i Darrit). Transfer do hotelu. Wycieczka po wyspie. Oglądanie reliktu drugiej wojny światowej - jedynego japońskiego bunkra, a także niezwykłych domów tubylców, których kobiety zwykły ubierać się w oryginalne sukienki muu-muu. Zwykle męskie głowy na widok tak przywdzianych kobiet same się odwracają, nie wiadomo tylko czy za kobietami czy za sukienkami. Powrót do hotelu na nocleg. Nocleg.

DZIEŃ 5

Przejazd około 50 km do Laura, centrum rolniczego atolu (szosa prowadzi wśród szpalerów palm kokosowych za którymi z jednej i drugiej strony jest już tylko ocean). Zajęcia plażowe połączone z wycieczką łodzią do grupy bezludnych wysepek Rongrong lub fakultatywnie atrakcyjny snorkelling w Laura Beach. Także fakultatywnie przy odrobinie szczęścia i zasobności kiesy możliwość przelotu na dalekie Bikini. Nocleg.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot na wyspę Kosrae, stanowiącej najmniej znany stan Sfederowanych Stanów Mikronezji. Przylot. Transfer do hotelu. Spacer po Tofol, centrum administracyjnym wyspy. Nocleg.

DZIEŃ 7

Wycieczka na wyspę Lelu, która jest połączona groblą z wyspą Kosrae. Na Lelu znajduje się zagadkowe znalezisko archeologiczne datowane na lata 1250 -1400 n.e. To rozległy i dobrze zachowany kompleks starego miasta, stolicy dawnego królestwa. Po południu czas wolny na plażowanie i płetwonurkowanie. Nocleg.

DZIEŃ 8

Czas wolny na wyspie Kosrae. Spacery, zakupy, zdjęcia lub dla chętnych - fakultatywnie nurkowanie lub fakultatywnie trekking na górę Finkol (najwyższy szczyt Kosrae, 619 m). Nocleg.

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot na Pohnpei - następną wyspę przynależną do Sfederowanych Państw Mikronezji. Przylot. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po mieście Kolonia

Wieża Niemiecka i hiszpański fort, wioska Polinezyjczyków Kapingamarangi, stacja rolnicza. Nocleg.

DZIEŃ 10

Całodniowa wycieczka do ruin miasta z 13-tego wieku Nan Madol, zwanego Wenecją Oceanii. Wizyta w starej (Kolonia) i nowej (Palikir) stolicy kraju, liczne tajemnicze namorzyny. Wspaniała skała widokowa Sokhes Rock. W Palikir ciekawe próby budownictwa, nawiązującego do tradycyjnej architektury. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu czas wolny. Po południu transfer na lotnisko. Wylot na Wyspę Moen w Stanie Chuuk. Wyspa Moen leży w olbrzymiej Lagunie Chuuk, uważanej za najbardziej spektakularną na Pacyfiku. Z laguny wyłania się mnóstwo wysp, które stanowią najwyższe partie krateru potężnego podwodnego wulkanu. Podnóże tego wulkanu znajduje się około 10 tys. metrów pod powierzchnią Pacyfiku. Transfer do hotelu. Kąpiel i plażowanie. Nocleg.

DZIEŃ 12

Wycieczka po wyspie - japońska latarnia morska i jaskinia Nefo. Dwukilometrowy marsz do Wodospadu Wichon. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 13

Wycieczka łodzią po Lagunie Chuuk. Wizyta na wyspach Dublon, Eten i Fefen. Podpatrywanie życia wyspiarzy. Na Fefen przejście wzdłuż wyspy szlakiem około 8 km. Kąpiele morskie. Nocleg.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu czas wolny lub wejście na Górę Tonaachaw (230 m n.p.m.) skąd roztacza się wspaniały widok na Lagunę Chuuk. Miejscowi unikają tego wzgórza, bo według nich góra ta jest nawiedzona przez ducha złej kobiety zwanej Neawacha. Nocleg.

DZIEŃ 15

Przelot na Archipelag Północnych Marianów (via Guam). Przylot do stolicy archipelagu - Chalan Kanoa na wyspie Saipan. Transfer do hotelu. Piesze zwiedzanie Saipanu, próba bratania się z miejscową ludnością. Po południu wycieczka do Grot (Grotto), gdzie będzie możliwość nurkowania w krystalicznie czystej wodzie i plażowanie. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 16

Wycieczka wokół wysepki Managaha, pływanie wśród raf koralowych, wizyta w wioskach-podglądanie zwyczajów i ceremonii tubylców. Po południu wizyta przy Banzai Cliff, miejscu zbiorowego samobójstwa Japończyków w 1944 r. po tym jak wyspę Saipan zajęli Amerykanie. Obok znajduje się Rów Mariański - najgłębsze miejsce na kuli ziemskiej, głęboka zaduma nad "rowem bez dna". Powrót do hotelu, fakultatywnie możliwość wyjścia na wieczór folklorystyczny. Nocleg.

Transfer na lotnisko. Wylot do Guam (UA6394), przylot na terytorium Nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych Ameryki. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie uzależnione od dostępności pokoi. Zwiedzanie stolicy kraju - Agana

Plaza de Espana, Fort Santa Agueda, Most San Antonio, pomnik papieża Jana Pawła II, Muzeum Guam. Przysłuchiwanie się mowie przechodniów, brzmiącej podobnie do języka hiszpańskiego. Jest to język camorro, nieco zniekształcony hiszpański. Nocleg.

DZIEŃ 18

Od rana plaża i kąpiele. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Koror stolicy niepodległego państwa Palau o którym mówi się z uwagi na liczną administrację i małą liczbę ludności - "państwo, w którym tak wielu rządzi tak nielicznymi". Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 19

Wycieczka po wyspie - oglądanie wiosek i znajdujących się tam charakterystycznych "domów starszyzny" (bai). Wizyta na farmie hodowlanej gigantycznych małży (Tridacna) o długości ponad metra i wadze ok. 200 kilogramów! Po południu odwiedzenie wysepki z galaretowatym stawem, w którym żyją meduzy pozbawione parzydełek. Powrót do hotelu. Wieczorem możliwość wyjścia do jednej z rozlicznych knajpek celu skosztowania miejscowego smakołyku homara w sosie waniliowym z dodatkiem sproszkowanych ostryg lub langusty po palauańsku… Nocleg.

DZIEŃ 20

Odpoczynek na plaży lub fakultatywnie rejs na kilka z wielu rozlicznych wysepek przybrzeżnych (Rock Island). W nocy transfer na lotnisko.

DZIEŃ 21

Po północy wylot na wyspę Yap (Kraj Kamiennych Pieniędzy) należącą do Sfederowanych Państw Mikronezji. Transfer do hotelu. Krótki nocleg. Po śniadaniu wycieczka po wyspie. Wizyta w miejscowości Balabad, gdzie zachowały się jedyne na świecie autentyczne kamienne pieniądze, ogromne niczym młyńskie kamienie (bank kamiennych pieniędzy). Po drodze wodzenie wzrokiem za półnagimi mieszkankami wyspy. Te niezwykłej urody niewiasty zwykły chadzać jak tradycja każe w stroju toples. Za to starannie okrywają kolana jako najbardziej wstydliwą część ciała… Pokazy niezwykle ekspresyjnych tańców w Maa. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 22

Śniadanie. Wycieczka po wyspach Maap i przejazd na najbardziej wysuniętą na północ część - wyspę Rumung. Oglądanie tradycyjnych chat mieszkańców. W kraju tym ciekawostką oprócz kamiennych pieniędzy jest to, że kobiety strawę dla mężczyzn przyrządzają w oddzielnych naczyniach, bo nie wolno im jeść posiłku pochodzącego z naczyń z których jadła kobieta. Kobiety mogą odsłaniać piersi, ale zgorszenie wywołuje pokazanie przez kobietę obnażonych kolan, bo są one na Yap najwyższym atrybutem seksu. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 23

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, snorkeling i kąpiele. W nocy transfer na lotnisko.

DZIEŃ 24

Wylot z Yap do Manili lub Hongkongu (via Guam). W przerwie tranzytowej zwiedzanie Manili lub Hongkongu. Powrót na lotnisko.

DZIEŃ 25

Powrót przez jeden z portów lotniczych.

TERMINY

29.01 - 22.02.2018 30.07 - 23.08.2018 12.11 - 06.12.2018

CENA

17 800 PLN + 3 830 USD

1 rata

6 000 PLN płatne przy zapisie

2 rata

17 800 - 6 000 = 11 800 PLN płatne na 35 dni przed wylotem

3 rata

3 830 USD uczestnik zabiera ze sobą

- przeloty samolotem według programu

Warszawa - Honolulu - Wyspy Marshalla - Kosrae - Pohnpei - Chuuk - Guam - Saipan - Guam - Palau - Yap - Guam - Manila/Hongkong - Warszawa (z przesiadkami) - opiekę polskojęzycznego pilota - zakwaterowanie - hotele i motele 3* i 4*; pokoje 2-os. z łazienkami - wyżywienie - śniadania na całej trasie - przejazdy wewnętrzne - mikrobus, łodź - transfery lotnisko - hotel - lotnisko - opłaty za przewodników lokalnych - ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- opłaty za wjazdy do parków i biletów wstępów 290 USD - opłaty lotniskowe 110 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju jednoosobowego 1100 USD

UWAGA

do realizacji trasy wymagana jest ważna wiza USA oraz ważne szczepienia przeciw cholerze i tyfusowiPolecamy Wycieczki objazdowe w Hawaje (USA)

Opinie o wycieczce objazdowej Pacyfik Północny

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Pacyfik Północny? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00