cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Pacyfik Południowy, USA
  • Wycieczka objazdowa Pacyfik Południowy, USA
  • Wycieczka objazdowa Pacyfik Południowy, USA
  • Wycieczka objazdowa Pacyfik Południowy, USA
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Pacyfik Południowy

USA
Ocena wycieczki objazdowej Pacyfik Południowy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Pacyfik Południowy w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji w kraju USA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Pacyfik Południowy Hongkong - Fidżi - Samoa - Tonga - Vanuatu - Nowa Kaledonia - Auckland (Nowa Zelandia)

Dzień 1

Zbiórka z pilotem na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Hongkongu przez europejski port tranzytowy.

Dzień 2

Przylot do Hongkongu. Przejazd do centrum. Wjazd na wzgórze Wiktorii. Spacer po wzgórzu, podziwianie widoków na całe miasto, sesja zdjęciowa. Po południu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży lub okazyjne zakupy. Wieczorem rejs przez cieśninę i podglądanie nocnego życia Hongkongu, pełnego rozjarzonych neonów, reklam i efektów świetlnych. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu czas na samodzielne spacery i zakupy w Hongkongu. Po południu przejazd na lotnisko, wylot na Fidżi.

Dzień 4

Przylot do Nadi na Fidżi, transfer do hotelu. Śniadanie, a następnie rozpoczęcie zwiedzania wyspy. Wizyta w hinduistycznej świątyni. Kolejnie przejazd przez miasteczko Lautoka do wioski Navala. Zapoznanie się z tradycyjnym budownictwem rdzennych Fidżyjczyków, próba rytualnego napoju o nazwie kawa-kawa oraz odwiedziny w lokalnej szkole katolickiej. Po południu przejazd do miasteczka Ba zdominowanego przez ludność pochodzenia hinduskiego. Wizyta na targu. Powrót do hotelu. Zasłużony odpoczynek i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Transfer na przystań, skąd stateczkiem popłyniemy na niewielką wyspę South Sea. Czas na plażowanie, snorkeling oraz pływanie kajakiem. Lunch w formie barbecue połączony z pokazem lokalnego, fidżyjskiego tańca. Kolejnie rejs wokół licznych wysepek, m.in. Bounty, Treasure, Beachcomber, Mana, Castaway oraz Malolo. Po południu powrót do Nadi. Transfer na lotnisko. Wieczorem, wylot do polinezyjskiego państwa Samoa. Przylot w godzinach nocnych, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6

Ten dzień poświęcimy na zwiedzanie stolicy Samoa - Apia. Po śniadaniu - kościół kongregacyjny, kolonialny budynek sądu, Arkady Wesley, wieża zegarowa i Konwent St. Mary, groby wielkich wodzów Samoa. Następnie udamy się 5 km do Vailima, gdzie w 1889 roku postanowił osiedlić się wraz z żoną wielki pisarz Robert Louis Stevenson. Podejdziemy także na jego miejsce ostatecznego spoczynku, choć czeka nas w tym celu 30 minutowa wspinaczka pod górę. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 7

Pora na objazd głównej wyspy kraju Upolu. Po drodze zwrócimy uwagę na charakterystyczne budownictwo wiejskie, w którym domy nie mają ścian, co pozwala wręcz dosłownie zajrzeć w prywatne życie mieszkańców. Zobaczymy też kilka stożków wulkanicznych, plaże, jaskinie wodne oraz wodospady. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 8

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko. Wylot na Fidżi. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie, przejazd do "The Garden Orchid Of The Sleeping Giant" - spacer po blisko dwuhektarowym tropikalnym ogrodzie, gdzie znajduje się największa na Fidżi kolekcja storczyków (ponad dwa tysiące gatunków). Ogród ufundowany został w 1977 przez kanadyjskiego aktora Raymonda Burr. Kolejnie przejazd do historycznej wioski Veiseisei Vuda, gdzie 3500 lat temu przybyli i osiedlili się pierwsi mieszkańcy wyspy. Późnym popołudniem powrót do Nadi. Nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wizyta w jednym z fidżijskich kościołów. Uczestnictwo w tradycyjnej uroczystości mszalnej - podglądanie religijnego obrzędu i wsłuchiwanie się w niezwykle melodyjne śpiewy wiernych. Następnie przejazd wzdłuż południowego wybrzeża do stolicy Fidżi - miasta Suva. Po drodze podglądanie fidżyjskiej prowincji. Postoje i popasy w miasteczkach i wioskach. Czas na sesje zdjęciowe i na bratanie się z lokalnymi mieszkańcami. W miejscowości Sigatoka oglądanie wydm i ptaszarni (500 gatunków tropikalnych ptaków). Przyjazd do Suva późnym popołudniem. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji Suva, a następnie zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 10

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko w Suva. Wylot do autentycznego polinezyjskiego Królestwa Tonga, państwa, które nie było nigdy w posiadaniu sił kolonialnych. Państwo zachowało bardzo feudalną strukturę społeczną. Lądowanie na wyspie Tongatapu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Zwiedzanie stolicy kraju Nuku'alofa. Zobaczymy między innymi budynek parlamentu oraz wzniesiony w 1867 r. Pałac Królewski. Wycieczka poza miasto. Po drodze lunch - typowa tradycyjna uczta po tongijsku, w tym prosię pieczone w aromatycznych ziołach. Wizyta w wiosce Kolovai, gdzie zobaczymy wielkie psogłowe nietoperze kalongi w królewskim rezerwacie. Koło wioski Niutoua natomiast zwróci naszą uwagę Ha'amonga Trilithon (Trójkamień), tajemnicza konstrukcja sprzed 800 lat. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu czas na kąpiele i wygrzewanie się w promieniach tropikalnego słońca. Czas wolny na samodzielne spacery, podglądanie życia mieszkańców królestwa Tonga. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Port Vila na wyspie Efate w Vanuatu przez Nadi. Lądowanie w Port Vila, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wyjazd na krótkie zwiedzanie stolicy: Gmach Parlamentu, Muzeum Narodowe, kolonialne budynki, a także Chiefs Nakamal. Powrót do hotelu już o zmroku. Nocleg.

Dzień 13

Całodzienna wycieczka wokół wulkanicznej wyspy Efate. Dziś niepodległe Vanuatu było wspólną kolonią francusko-angielską, co stało się przyczyną wielu anomalii, zwłaszcza językowych. Podczas przejażdżki wokół wyspy czeka nas wiele atrakcji, m.in: odwiedziny w lokalnych wioskach, przejazd nad Zatokę Żółwi (Turtle Bay) - możliwość kąpieli w krystalicznych wodach błękitnej laguny, gdzie wodne żółwie są na wyciągnięcie ręki, spływ rzeką, możliwość orzeźwiających kąpieli na licznych plażach. Ponadto zapoznamy się z wiejskimi krajobrazami, a także najlepszymi punktami widokowymi na wyspie. Nocleg.

Dzień 14

Dzień przeznaczony na wypoczynek na przyhotelowej plaży. Dla chętnych fakultatywna wycieczka na sąsiednią wyspę Tanna. Przelot awionetką na wyspę, gdzie znajduje się jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie - Yasur. Wulkan co kilka minut posyła w górę mniejsze i większe kamienie - bomby wulkaniczne. Nocleg.

Dzień 15

Po śniadaniu w hotelu wizyta na lokalnym targowisku oraz w lokalnym centrum rękodzieła - okazja do zakupu pamiątek. Kolejnie przejazd do wioski Mele. Spacer korytem górskiej rzeczki do około 30 metrowego, ukrytego w ogrodach wodospadu. Malowniczo usytuowane kaskady oraz krystaliczna woda na pewno zachęcą do wykąpania się w okolicznej rzece i źródełkach. Po południu powrót do Port Vila i transfer na lotnisko. Wylot na Nową Kaledonię, która jest francuskim departamentem zamorskim. Przylot i transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 16

Całodzienna wycieczka po Noumea, stolicy kraju. Zobaczymy m.in. budynek parlamentu (Zgromadzenie Terytorialne), Katedrę św. Józefa z 1894 roku i rok wcześniej wybudowaną Świątynię Protestancką. Odwiedzimy także Muzeum Nowej Kaledonii (Tjibaou Cultural Center), a także Akwarium. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 17

Dzień przeznaczony na wypoczynek - plażowanie, wodne kąpiele i spacery. Dla chętnych fakultatywna wycieczka na Wyspę Amedee. Położona około 30 km od Noumea wysepka wpisana jest na światową listę UNESCO. Usytuowana przy rafie koralowej stanowi chroniony rezerwat morskiej przyrody. W programie m.in. powitalny koktajl, nauka wspinaczki na plamę kokosową, wizyta w najmniejszej na świecie poczcie, lunch z występem folklorystycznym, karmienie ryb oraz snorkeling na rafie. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 18

To już niestety ostatni dzień czaru wysp Południowego Pacyfiku. Po śniadaniu czas wolny, a następnie transfer na lotnisko. Wylot do Auckland w Nowej Zelandii. Przylot i transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorne wyjście na spacer po centrum i do zatoki Viaduct będącej bazą najsłynniejszych regat świata "America's Cup". Fakultatywnie wjazd na wieżę widokową Sky Tower i oglądanie panoramy miasta z lotu ptaka. Nocleg.

Dzień 19

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne spacery i zakup ostatnich pamiątek. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 20

Lądowanie na lotnisku Okęciu w Warszawie.

TERMIN

18.12 - 06.01.2018** 20.01 - 08.02.2018 20.02 -11.03.2018 14.08 - 02.09.2018* 13.11 - 02.12.2018 18.12 - 06.01.2019** * wysoki sezon - dopłata 1300 PLN ** termin świąteczno-sylwestrowy - dopłata 1300 PLN + 240 USD

CENA

14 250 PLN + 3230 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

14 250 PLN + 3230 USD x kurs sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Hongkong- Nadi - Apia -Nadi ; Suva- Nukualofa - Port Vila - Noumea - Auckland - Warszawa - transfery lotnisko - hotel - lotnisko - przejazdy wewnętrzne - mikrobusy, łodź - opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie - opłaty za przewodników lokalnych - wyżywienie - śniadania na całej trasie, lunch - uczta w 10-tym dniu wyprawy - zakwaterowanie - Hongkong, Fidżi, Samoa, Tonga, Nowa Kaledonia, Auckland - hotele i resorty 3*; Vanuatu - hotel 4* - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu i opłaty lotniskowe - 180 USD - dopłata do pokoju jednoosobowego - 850 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - napiwki


Opis hotelu Pacyfik Południowy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Pacyfik Południowy Hongkong - Fidżi - Samoa - Tonga - Vanuatu - Nowa Kaledonia - Auckland (Nowa Zelandia)

Dzień 1

Zbiórka z pilotem na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Hongkongu przez europejski port tranzytowy.

Dzień 2

Przylot do Hongkongu. Przejazd do centrum. Wjazd na wzgórze Wiktorii. Spacer po wzgórzu, podziwianie widoków na całe miasto, sesja zdjęciowa. Po południu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży lub okazyjne zakupy. Wieczorem rejs przez cieśninę i podglądanie nocnego życia Hongkongu, pełnego rozjarzonych neonów, reklam i efektów świetlnych. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu czas na samodzielne spacery i zakupy w Hongkongu. Po południu przejazd na lotnisko, wylot na Fidżi.

Dzień 4

Przylot do Nadi na Fidżi, transfer do hotelu. Śniadanie, a następnie rozpoczęcie zwiedzania wyspy. Wizyta w hinduistycznej świątyni. Kolejnie przejazd przez miasteczko Lautoka do wioski Navala. Zapoznanie się z tradycyjnym budownictwem rdzennych Fidżyjczyków, próba rytualnego napoju o nazwie kawa-kawa oraz odwiedziny w lokalnej szkole katolickiej. Po południu przejazd do miasteczka Ba zdominowanego przez ludność pochodzenia hinduskiego. Wizyta na targu. Powrót do hotelu. Zasłużony odpoczynek i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Transfer na przystań, skąd stateczkiem popłyniemy na niewielką wyspę South Sea. Czas na plażowanie, snorkeling oraz pływanie kajakiem. Lunch w formie barbecue połączony z pokazem lokalnego, fidżyjskiego tańca. Kolejnie rejs wokół licznych wysepek, m.in. Bounty, Treasure, Beachcomber, Mana, Castaway oraz Malolo. Po południu powrót do Nadi. Transfer na lotnisko. Wieczorem, wylot do polinezyjskiego państwa Samoa. Przylot w godzinach nocnych, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6

Ten dzień poświęcimy na zwiedzanie stolicy Samoa - Apia. Po śniadaniu - kościół kongregacyjny, kolonialny budynek sądu, Arkady Wesley, wieża zegarowa i Konwent St. Mary, groby wielkich wodzów Samoa. Następnie udamy się 5 km do Vailima, gdzie w 1889 roku postanowił osiedlić się wraz z żoną wielki pisarz Robert Louis Stevenson. Podejdziemy także na jego miejsce ostatecznego spoczynku, choć czeka nas w tym celu 30 minutowa wspinaczka pod górę. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 7

Pora na objazd głównej wyspy kraju Upolu. Po drodze zwrócimy uwagę na charakterystyczne budownictwo wiejskie, w którym domy nie mają ścian, co pozwala wręcz dosłownie zajrzeć w prywatne życie mieszkańców. Zobaczymy też kilka stożków wulkanicznych, plaże, jaskinie wodne oraz wodospady. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 8

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko. Wylot na Fidżi. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie, przejazd do "The Garden Orchid Of The Sleeping Giant" - spacer po blisko dwuhektarowym tropikalnym ogrodzie, gdzie znajduje się największa na Fidżi kolekcja storczyków (ponad dwa tysiące gatunków). Ogród ufundowany został w 1977 przez kanadyjskiego aktora Raymonda Burr. Kolejnie przejazd do historycznej wioski Veiseisei Vuda, gdzie 3500 lat temu przybyli i osiedlili się pierwsi mieszkańcy wyspy. Późnym popołudniem powrót do Nadi. Nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wizyta w jednym z fidżijskich kościołów. Uczestnictwo w tradycyjnej uroczystości mszalnej - podglądanie religijnego obrzędu i wsłuchiwanie się w niezwykle melodyjne śpiewy wiernych. Następnie przejazd wzdłuż południowego wybrzeża do stolicy Fidżi - miasta Suva. Po drodze podglądanie fidżyjskiej prowincji. Postoje i popasy w miasteczkach i wioskach. Czas na sesje zdjęciowe i na bratanie się z lokalnymi mieszkańcami. W miejscowości Sigatoka oglądanie wydm i ptaszarni (500 gatunków tropikalnych ptaków). Przyjazd do Suva późnym popołudniem. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji Suva, a następnie zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 10

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko w Suva. Wylot do autentycznego polinezyjskiego Królestwa Tonga, państwa, które nie było nigdy w posiadaniu sił kolonialnych. Państwo zachowało bardzo feudalną strukturę społeczną. Lądowanie na wyspie Tongatapu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Zwiedzanie stolicy kraju Nuku'alofa. Zobaczymy między innymi budynek parlamentu oraz wzniesiony w 1867 r. Pałac Królewski. Wycieczka poza miasto. Po drodze lunch - typowa tradycyjna uczta po tongijsku, w tym prosię pieczone w aromatycznych ziołach. Wizyta w wiosce Kolovai, gdzie zobaczymy wielkie psogłowe nietoperze kalongi w królewskim rezerwacie. Koło wioski Niutoua natomiast zwróci naszą uwagę Ha'amonga Trilithon (Trójkamień), tajemnicza konstrukcja sprzed 800 lat. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu czas na kąpiele i wygrzewanie się w promieniach tropikalnego słońca. Czas wolny na samodzielne spacery, podglądanie życia mieszkańców królestwa Tonga. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Port Vila na wyspie Efate w Vanuatu przez Nadi. Lądowanie w Port Vila, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wyjazd na krótkie zwiedzanie stolicy: Gmach Parlamentu, Muzeum Narodowe, kolonialne budynki, a także Chiefs Nakamal. Powrót do hotelu już o zmroku. Nocleg.

Dzień 13

Całodzienna wycieczka wokół wulkanicznej wyspy Efate. Dziś niepodległe Vanuatu było wspólną kolonią francusko-angielską, co stało się przyczyną wielu anomalii, zwłaszcza językowych. Podczas przejażdżki wokół wyspy czeka nas wiele atrakcji, m.in: odwiedziny w lokalnych wioskach, przejazd nad Zatokę Żółwi (Turtle Bay) - możliwość kąpieli w krystalicznych wodach błękitnej laguny, gdzie wodne żółwie są na wyciągnięcie ręki, spływ rzeką, możliwość orzeźwiających kąpieli na licznych plażach. Ponadto zapoznamy się z wiejskimi krajobrazami, a także najlepszymi punktami widokowymi na wyspie. Nocleg.

Dzień 14

Dzień przeznaczony na wypoczynek na przyhotelowej plaży. Dla chętnych fakultatywna wycieczka na sąsiednią wyspę Tanna. Przelot awionetką na wyspę, gdzie znajduje się jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie - Yasur. Wulkan co kilka minut posyła w górę mniejsze i większe kamienie - bomby wulkaniczne. Nocleg.

Dzień 15

Po śniadaniu w hotelu wizyta na lokalnym targowisku oraz w lokalnym centrum rękodzieła - okazja do zakupu pamiątek. Kolejnie przejazd do wioski Mele. Spacer korytem górskiej rzeczki do około 30 metrowego, ukrytego w ogrodach wodospadu. Malowniczo usytuowane kaskady oraz krystaliczna woda na pewno zachęcą do wykąpania się w okolicznej rzece i źródełkach. Po południu powrót do Port Vila i transfer na lotnisko. Wylot na Nową Kaledonię, która jest francuskim departamentem zamorskim. Przylot i transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 16

Całodzienna wycieczka po Noumea, stolicy kraju. Zobaczymy m.in. budynek parlamentu (Zgromadzenie Terytorialne), Katedrę św. Józefa z 1894 roku i rok wcześniej wybudowaną Świątynię Protestancką. Odwiedzimy także Muzeum Nowej Kaledonii (Tjibaou Cultural Center), a także Akwarium. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 17

Dzień przeznaczony na wypoczynek - plażowanie, wodne kąpiele i spacery. Dla chętnych fakultatywna wycieczka na Wyspę Amedee. Położona około 30 km od Noumea wysepka wpisana jest na światową listę UNESCO. Usytuowana przy rafie koralowej stanowi chroniony rezerwat morskiej przyrody. W programie m.in. powitalny koktajl, nauka wspinaczki na plamę kokosową, wizyta w najmniejszej na świecie poczcie, lunch z występem folklorystycznym, karmienie ryb oraz snorkeling na rafie. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 18

To już niestety ostatni dzień czaru wysp Południowego Pacyfiku. Po śniadaniu czas wolny, a następnie transfer na lotnisko. Wylot do Auckland w Nowej Zelandii. Przylot i transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorne wyjście na spacer po centrum i do zatoki Viaduct będącej bazą najsłynniejszych regat świata "America's Cup". Fakultatywnie wjazd na wieżę widokową Sky Tower i oglądanie panoramy miasta z lotu ptaka. Nocleg.

Dzień 19

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne spacery i zakup ostatnich pamiątek. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 20

Lądowanie na lotnisku Okęciu w Warszawie.

TERMIN

18.12 - 06.01.2018** 20.01 - 08.02.2018 20.02 -11.03.2018 14.08 - 02.09.2018* 13.11 - 02.12.2018 18.12 - 06.01.2019** * wysoki sezon - dopłata 1300 PLN ** termin świąteczno-sylwestrowy - dopłata 1300 PLN + 240 USD

CENA

14 250 PLN + 3230 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

14 250 PLN + 3230 USD x kurs sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Hongkong- Nadi - Apia -Nadi ; Suva- Nukualofa - Port Vila - Noumea - Auckland - Warszawa - transfery lotnisko - hotel - lotnisko - przejazdy wewnętrzne - mikrobusy, łodź - opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie - opłaty za przewodników lokalnych - wyżywienie - śniadania na całej trasie, lunch - uczta w 10-tym dniu wyprawy - zakwaterowanie - Hongkong, Fidżi, Samoa, Tonga, Nowa Kaledonia, Auckland - hotele i resorty 3*; Vanuatu - hotel 4* - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu i opłaty lotniskowe - 180 USD - dopłata do pokoju jednoosobowego - 850 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - napiwki