cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa RPA - Zimbabwe - Victoria Falls, RPA
  • Wycieczka objazdowa RPA - Zimbabwe - Victoria Falls, RPA
  • Wycieczka objazdowa RPA - Zimbabwe - Victoria Falls, RPA
1 / 3
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa RPA - Zimbabwe - Victoria Falls

RPA
Ocena wycieczki objazdowej RPA - Zimbabwe - Victoria Falls:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa RPA - Zimbabwe - Victoria Falls w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji w kraju RPA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Republika Południowej Afryki + Zimbabwe - Victoria Falls Wschodnia Prowincja Przylądkowa, Kraina Wschodzącego Słońca Afryki Z Parkiem Krugera, Pretoria.

Dzień1

Zbiórka n lotnisku Chopina w Warszawie. Lot przez jeden z portów tranzytowych.

Dzień 2(40km)

Przylot do Kapsztadu. Powitanie przez lokalnego przewodnika (z językiem polskim) Zwiedzanie Kapsztadu - Ogrody botaniczne (Company Gardens), MalayQuarters -(na zboczu góry Sygnałowej) budynki kiedyś zamieszkałe przez zesłańców-niewolników, dzisiaj tętniące życiem środowisko - Cape Malay, targowisko - czas wolny w centrum miasta. Spacer po Deptaku -Sant Georges street. Transfer do hotelu czas na odświeżenie. Zwiedzamy słynny Water Front - część portowa udostępniona dla turystów. Wjazd kolejką na Górę Stołową. Powitanie afrykańskiego zachodu słońca z lampką miejscowego wina. Kolacja w restauracji z darami morza. Przejazd do Lodge oddalonej o spacerek od plaży, z widokiem na całą Zatokę Stołową z miastem. Nocleg Lodge 3*. (Kolacja w restauracji).

Dzień 3 (160km)

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie półwyspu przylądkowego. Przejazd malowniczym wybrzeżem do Hout Bay. Podróż statkiem na wyspę Fok. Następnie przejazd na miejsce widokowe Chapmans Peack. Odwiedzamy Przylądek Cape oraz Przylądek Dobrej Nadziei- miejsce, gdzie spotykają się dwa Oceany Indyjski i Atlantycki. Odwiedzamy miejsce, gdzie słynni podróżnicy Bartolomeo Diaz oraz Vasco da Gama postawili pierwsze chrześcijańskie krzyże na afrykańskim kontynencie. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w Simons Town na Plaży Pingwinów, gdzie można spotkać kolonie tysięcy pingwinów. Następnie powrót do Lodge, czas na odświeżenie. Wieczorem kolacja na Long Str.(Tradycyjna kuchnia afrykańska oraz rytmy Afryki) Kapsztad nocą. Powrót do Lodge 3*.(Śniadanie w lodge, kolacja w restauracji)

Dzień 4 (40km+(1400km lot) +420km)

Po porannej kawie z przekąską transfer na lotnisko.Przelot do Johannesburga (śniadanie na pokładzie samolotu). Po wylądowaniu przejazd w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po wjeździe do parku Krugera 1, 5 godzinne safari mikrobusem. Dla chętnych po zakwaterowaniu (fakultatywnie na koszt własny 30 USD) wieczorowo- nocne safari terenowymi pojazdami. Kolacja i nocleg w obozie parku-bungalowy. (Śniadanie i kolacja w restauracji lub grill)

Dzień 5 (210km)

Wczesne safari mikrobusem lub (fakultatywnie na koszt własny 50USD pojazdami terenowymi). Następnie śniadanie w jednym z kampów parku. Po południu kolejne safari po parku mikrobusem. Narodowy Park Krugera - jeden z najsłynniejszych rezerwatów na świecie - symbol Południowej Afryki ciągnie się 400 km z północy na południe i 70 km ze wschodu na zachód. Na tym olbrzymim obszarze żyje 147 gatunków ssaków (łącznie z tzw. "wielką piątką" - lwami, lampartami, słoniami, nosorożcami, bawołami), jak również 114 gatunków gadów, 33 płazów, 50 gatunków ryb i 300 gatunków drzew. Odnotowano obecność ponad 500 różnych rodzajów ptaków. Wieczorem opuszczamy park kierując się w stronę miejscowości Sabie. Kolacja i nocleg w hotelu 3* w miejscowości w Górach Smoczych.(Śniadanie i kolacja w restauracji)

Dzień 6 (480km)

Śniadanie. Przejazd do Pretorii przez rezerwat Blyde River Canyon (Rezerwat Kanionu Rzeki Blyde), położony w Górach Smoczych. Kanion rzeki i otaczające go tereny oferują najbardziej spektakularne widoki w RPA. Kanion zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości na świecie. Przejazd jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych "Panorama Route" z tropikalnym lasem deszczowym, Oknem Boga (God'sWindow), wodospad Berlin oraz Lizbon. Unikalne formacje geologiczne takie jak - BurkeLuck/Potholes, Three Rondavels, należą do wielkich atrakcji tego kanionu. Przyjazd do hotelu w Pretorii 3*lub w Johannesburgu. Wieczorem kolacja i nocleg. (Śniadanie, kolacja w restauracjach hotelowych)

Dzień 7(160km)

Po śniadaniu zwiedzanie Pretorii. Pretoria (nowa nazwa Thswane) będąca stolicą administracyjną Republiki Południowej Afryki, znana również pod nazwą "miasto ogrodów" lub "miasto Jakarandy" (ponad 60000 drzew Jakaranda o jasnofioletowych kwiatach). Zwiedzamy pomnik Voortekker Monument (Pomnik Pionierów Borskich) z przedstawioną historią Wielkiej Wędrówki (GrootTrek), wykutą w długim na 93 metry marmurowym frezie. Odwiedzamy dom Paula Krugera słynnego prezydenta niegdysiejszej Republiki Transwalu. Z Union Building, siedziby rządu, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Po południu udajemy się do Skansenu - wioski Lesedi, gdzie zapoznamy się z kulturą pięciu różnych plemion afrykańskich - Zulu, Kosa, Basotho, Pedi, Ndebele. Po tańcach, śpiewach lokalnej ludności na kolacji mamy możliwość spróbowania afrykańskiej kuchni z daniami z dzikich zwierząt. Wieczorem przy ognisku przysłuchujemy się afrykańskim opowiadaniom. Nocleg w wiosce 3* w domkach pokrytych trawą, przystosowanych dla wygód turystów. (Śniadanie w hotelu, kolacja w restauracji w wiosce)

Dzień 8(140km+lot +30km)

Po śniadaniu transfer do Johannesburga. Lot do Zimbabwe -Victoria Falls (2 godziny). Po wylądowaniu w Victoria Falls (wykupujemy wizę dwukrotnego przekroczenia granicy( koszt własny 45USD) transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu blisko Wodospadów Viktorii. Czas wolny przy basenie hotelowym . Po południu transfer do przystani przy rzece, aby popłynąć łodzią na zachód słońca na rzece Zambezi, w trakcie wycieczki będziemy szukać zwierząt tego wodopoju Afryki. Na łodzi mały poczęstunek oraz napoje alkoholowe bez ograniczeń. Po powrocie do hotelu kolacja z pokazem folklorystycznych tańców lokalnej ludności. Nocleg w hotelu 3*. (Śniadanie i kolacja w hotelu)

Dzień 9(15km)

Śniadanie. Dzień spędzamy na wybranych przez siebie atrakcjach (na koszt własny). Zwiedzamy Wodospady Viktorii Zimbabwe(koszt od strony Zimbabwe 40 USD) (oraz koszt od strony Zambii 20 USD (Wiza przekroczenia granicy do Zambii USD 30 potrzebna jest również żółta książeczka). Możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt własny 150 USD) lub motolotnią (koszt własny 130 USD) Przelot nad wodospadami oraz kanionem Viktoria Falls (koszt własny 160USD), skoki Bangi (koszt własny 120 USD) (111m). Wieczorem transfer na kolacje w Booma (koszt własny 60 USD) -tradycyjne dania Afryki z potrawami z dzikich zwierząt, w trakcie kolacji - występy folklorystyczne, aktywna gra na bębnach. Nocleg w hotelu 3* (Śniadanie w hotelu)

Dzień 10 (240km)

Wczesny przejazd z Victoria Falls do Kasane w Botswanie, po przekroczeniu granicy safari pojazdami terenowymi po rezerwacie Chobe (Północna cześć Okawango) po południu wodne safari na rzece Chobe. Wieczorem powrót do Victoria Falls. (śniadanie oraz kolacja)

Dzień 11(30km)

Po śniadaniu dla chętnych fakultatywnie safari na słoniach (koszt własny ok 150 USD).W południe transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga. Ponowna odprawa dalszy lot do Warszawy przez jeden z portów tranzytowych.(Śniadanie w hotelu)

Dzień 12

Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

TERMINY

01.02 - 12.02.2018 21.03 - 01.04.2018 01.05 - 12.05.2018 01.07 - 12.07.2018 01.08 - 12.08.2018 02.10 - 13.10.2018 03.11 - 14.11.2018

Cena

6760pln+1890USD

1 rata

800pln

2 rata

6760pln(minus 1 rata) 35 dni przed wylotem

3 rata

1890usd płatne u kontrahenta na miejscu Dopłatą do pokoju poj.740 USD

Cena obejmuje

- bilety lotnicze na trasie - Warszawa-Kapsztad - Johannesburg - Victoria Falls - Johannesburg -Warszawa - zakwaterowanie w hotelach i bungalowach na poziomie 3*, pokoje 2- osobowe z łazienkami, i klimatyzacja (tam gdzie konieczne). Pokoje wyposażone są w czajnik, jest też przeważnie kawa i herbata. W większości miejsc noclegowych są także baseny kąpielowe. - wyżywienie - śniadania na całej trasie + reszta posiłków tak jak wymienione w programie - transport - mikrobus z klimatyzacją. - opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika, który pełnił będzie jednocześnie funkcję kierowcy - Ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000)

Cena nie obejmuje

- wstępów na wymienione imprezy oraz degustacje w RPA około -240 USD, - safari terenowymi pojazdami (na życzenie za dopłatą), - opłat za imprezy fakultatywne wymienione w programie na terenie Zimbabwe i Zambii - napiwków dla bagażowych (ok. 1 USD za bagaż przy każdym noclegu) - opłaty za wizy do Zimbabwe oraz Zambii (50 USD)


Opis hotelu RPA - Zimbabwe - Victoria Falls według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Republika Południowej Afryki + Zimbabwe - Victoria Falls Wschodnia Prowincja Przylądkowa, Kraina Wschodzącego Słońca Afryki Z Parkiem Krugera, Pretoria.

Dzień1

Zbiórka n lotnisku Chopina w Warszawie. Lot przez jeden z portów tranzytowych.

Dzień 2(40km)

Przylot do Kapsztadu. Powitanie przez lokalnego przewodnika (z językiem polskim) Zwiedzanie Kapsztadu - Ogrody botaniczne (Company Gardens), MalayQuarters -(na zboczu góry Sygnałowej) budynki kiedyś zamieszkałe przez zesłańców-niewolników, dzisiaj tętniące życiem środowisko - Cape Malay, targowisko - czas wolny w centrum miasta. Spacer po Deptaku -Sant Georges street. Transfer do hotelu czas na odświeżenie. Zwiedzamy słynny Water Front - część portowa udostępniona dla turystów. Wjazd kolejką na Górę Stołową. Powitanie afrykańskiego zachodu słońca z lampką miejscowego wina. Kolacja w restauracji z darami morza. Przejazd do Lodge oddalonej o spacerek od plaży, z widokiem na całą Zatokę Stołową z miastem. Nocleg Lodge 3*. (Kolacja w restauracji).

Dzień 3 (160km)

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie półwyspu przylądkowego. Przejazd malowniczym wybrzeżem do Hout Bay. Podróż statkiem na wyspę Fok. Następnie przejazd na miejsce widokowe Chapmans Peack. Odwiedzamy Przylądek Cape oraz Przylądek Dobrej Nadziei- miejsce, gdzie spotykają się dwa Oceany Indyjski i Atlantycki. Odwiedzamy miejsce, gdzie słynni podróżnicy Bartolomeo Diaz oraz Vasco da Gama postawili pierwsze chrześcijańskie krzyże na afrykańskim kontynencie. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w Simons Town na Plaży Pingwinów, gdzie można spotkać kolonie tysięcy pingwinów. Następnie powrót do Lodge, czas na odświeżenie. Wieczorem kolacja na Long Str.(Tradycyjna kuchnia afrykańska oraz rytmy Afryki) Kapsztad nocą. Powrót do Lodge 3*.(Śniadanie w lodge, kolacja w restauracji)

Dzień 4 (40km+(1400km lot) +420km)

Po porannej kawie z przekąską transfer na lotnisko.Przelot do Johannesburga (śniadanie na pokładzie samolotu). Po wylądowaniu przejazd w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po wjeździe do parku Krugera 1, 5 godzinne safari mikrobusem. Dla chętnych po zakwaterowaniu (fakultatywnie na koszt własny 30 USD) wieczorowo- nocne safari terenowymi pojazdami. Kolacja i nocleg w obozie parku-bungalowy. (Śniadanie i kolacja w restauracji lub grill)

Dzień 5 (210km)

Wczesne safari mikrobusem lub (fakultatywnie na koszt własny 50USD pojazdami terenowymi). Następnie śniadanie w jednym z kampów parku. Po południu kolejne safari po parku mikrobusem. Narodowy Park Krugera - jeden z najsłynniejszych rezerwatów na świecie - symbol Południowej Afryki ciągnie się 400 km z północy na południe i 70 km ze wschodu na zachód. Na tym olbrzymim obszarze żyje 147 gatunków ssaków (łącznie z tzw. "wielką piątką" - lwami, lampartami, słoniami, nosorożcami, bawołami), jak również 114 gatunków gadów, 33 płazów, 50 gatunków ryb i 300 gatunków drzew. Odnotowano obecność ponad 500 różnych rodzajów ptaków. Wieczorem opuszczamy park kierując się w stronę miejscowości Sabie. Kolacja i nocleg w hotelu 3* w miejscowości w Górach Smoczych.(Śniadanie i kolacja w restauracji)

Dzień 6 (480km)

Śniadanie. Przejazd do Pretorii przez rezerwat Blyde River Canyon (Rezerwat Kanionu Rzeki Blyde), położony w Górach Smoczych. Kanion rzeki i otaczające go tereny oferują najbardziej spektakularne widoki w RPA. Kanion zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości na świecie. Przejazd jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych "Panorama Route" z tropikalnym lasem deszczowym, Oknem Boga (God'sWindow), wodospad Berlin oraz Lizbon. Unikalne formacje geologiczne takie jak - BurkeLuck/Potholes, Three Rondavels, należą do wielkich atrakcji tego kanionu. Przyjazd do hotelu w Pretorii 3*lub w Johannesburgu. Wieczorem kolacja i nocleg. (Śniadanie, kolacja w restauracjach hotelowych)

Dzień 7(160km)

Po śniadaniu zwiedzanie Pretorii. Pretoria (nowa nazwa Thswane) będąca stolicą administracyjną Republiki Południowej Afryki, znana również pod nazwą "miasto ogrodów" lub "miasto Jakarandy" (ponad 60000 drzew Jakaranda o jasnofioletowych kwiatach). Zwiedzamy pomnik Voortekker Monument (Pomnik Pionierów Borskich) z przedstawioną historią Wielkiej Wędrówki (GrootTrek), wykutą w długim na 93 metry marmurowym frezie. Odwiedzamy dom Paula Krugera słynnego prezydenta niegdysiejszej Republiki Transwalu. Z Union Building, siedziby rządu, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Po południu udajemy się do Skansenu - wioski Lesedi, gdzie zapoznamy się z kulturą pięciu różnych plemion afrykańskich - Zulu, Kosa, Basotho, Pedi, Ndebele. Po tańcach, śpiewach lokalnej ludności na kolacji mamy możliwość spróbowania afrykańskiej kuchni z daniami z dzikich zwierząt. Wieczorem przy ognisku przysłuchujemy się afrykańskim opowiadaniom. Nocleg w wiosce 3* w domkach pokrytych trawą, przystosowanych dla wygód turystów. (Śniadanie w hotelu, kolacja w restauracji w wiosce)

Dzień 8(140km+lot +30km)

Po śniadaniu transfer do Johannesburga. Lot do Zimbabwe -Victoria Falls (2 godziny). Po wylądowaniu w Victoria Falls (wykupujemy wizę dwukrotnego przekroczenia granicy( koszt własny 45USD) transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu blisko Wodospadów Viktorii. Czas wolny przy basenie hotelowym . Po południu transfer do przystani przy rzece, aby popłynąć łodzią na zachód słońca na rzece Zambezi, w trakcie wycieczki będziemy szukać zwierząt tego wodopoju Afryki. Na łodzi mały poczęstunek oraz napoje alkoholowe bez ograniczeń. Po powrocie do hotelu kolacja z pokazem folklorystycznych tańców lokalnej ludności. Nocleg w hotelu 3*. (Śniadanie i kolacja w hotelu)

Dzień 9(15km)

Śniadanie. Dzień spędzamy na wybranych przez siebie atrakcjach (na koszt własny). Zwiedzamy Wodospady Viktorii Zimbabwe(koszt od strony Zimbabwe 40 USD) (oraz koszt od strony Zambii 20 USD (Wiza przekroczenia granicy do Zambii USD 30 potrzebna jest również żółta książeczka). Możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt własny 150 USD) lub motolotnią (koszt własny 130 USD) Przelot nad wodospadami oraz kanionem Viktoria Falls (koszt własny 160USD), skoki Bangi (koszt własny 120 USD) (111m). Wieczorem transfer na kolacje w Booma (koszt własny 60 USD) -tradycyjne dania Afryki z potrawami z dzikich zwierząt, w trakcie kolacji - występy folklorystyczne, aktywna gra na bębnach. Nocleg w hotelu 3* (Śniadanie w hotelu)

Dzień 10 (240km)

Wczesny przejazd z Victoria Falls do Kasane w Botswanie, po przekroczeniu granicy safari pojazdami terenowymi po rezerwacie Chobe (Północna cześć Okawango) po południu wodne safari na rzece Chobe. Wieczorem powrót do Victoria Falls. (śniadanie oraz kolacja)

Dzień 11(30km)

Po śniadaniu dla chętnych fakultatywnie safari na słoniach (koszt własny ok 150 USD).W południe transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga. Ponowna odprawa dalszy lot do Warszawy przez jeden z portów tranzytowych.(Śniadanie w hotelu)

Dzień 12

Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

TERMINY

01.02 - 12.02.2018 21.03 - 01.04.2018 01.05 - 12.05.2018 01.07 - 12.07.2018 01.08 - 12.08.2018 02.10 - 13.10.2018 03.11 - 14.11.2018

Cena

6760pln+1890USD

1 rata

800pln

2 rata

6760pln(minus 1 rata) 35 dni przed wylotem

3 rata

1890usd płatne u kontrahenta na miejscu Dopłatą do pokoju poj.740 USD

Cena obejmuje

- bilety lotnicze na trasie - Warszawa-Kapsztad - Johannesburg - Victoria Falls - Johannesburg -Warszawa - zakwaterowanie w hotelach i bungalowach na poziomie 3*, pokoje 2- osobowe z łazienkami, i klimatyzacja (tam gdzie konieczne). Pokoje wyposażone są w czajnik, jest też przeważnie kawa i herbata. W większości miejsc noclegowych są także baseny kąpielowe. - wyżywienie - śniadania na całej trasie + reszta posiłków tak jak wymienione w programie - transport - mikrobus z klimatyzacją. - opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika, który pełnił będzie jednocześnie funkcję kierowcy - Ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000)

Cena nie obejmuje

- wstępów na wymienione imprezy oraz degustacje w RPA około -240 USD, - safari terenowymi pojazdami (na życzenie za dopłatą), - opłat za imprezy fakultatywne wymienione w programie na terenie Zimbabwe i Zambii - napiwków dla bagażowych (ok. 1 USD za bagaż przy każdym noclegu) - opłaty za wizy do Zimbabwe oraz Zambii (50 USD)