cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Birma - Laos, Birma
1 / 1
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Birma - Laos

Birma
Ocena wycieczki objazdowej Birma - Laos:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Birma - Laos w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Birmy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

BIRMA - LAOS YANGON - BAGAN - GÓRA POPA - INLE LAKE - INDEIN - TACHILEIK - CHIANG KHONG - PAKBENG - OUDOXMAY - LUANG PRABANG

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Yangon, stolicy Birmy, przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2

Przylot do Yangon. Zwiedzanie miasta, w którym miesza się wiele kultur, wypełnionego 19-wieczną architekturą kolonialną oraz starożytnymi pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Mahabandoola położonych w samym sercu miasta, otoczonych historycznymi budynkami z czasów wiktoriańskich. Wizyta w świątyni Chaukhtatgyi z 70-metrowym posągiem leżącego Buddy, którego stopy pokryte są 108 świętymi symbolami. Podziwianie malowniczego jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pływającej, pozłacanej królewskiej barki Karaweik, którą starożytni królowie Baganu podróżowali wzdłuż rzeki Irawadi. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Shwedagon, najważniejszej i najbardziej majestatycznej świątyni w Birmie, pokrytej kilkudziesięcioma tonami złota oraz tysiącami diamentów, gdzie można podziwiać mnichów w tradycyjnych szkarłatnych szatach oraz miejscowych pielgrzymów oddających hołd oraz polewających wodą 8 posągów Buddy, symbolizujących 8 birmańskich dni tygodnia.

DZIEŃ 3

Poranny przelot do Baganu. Wizyta na gwarnym rynku, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze, dająca wgląd w lokalne życie w Baganie. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahta jako sanktuarium religijne. Wizyta w słynnej świątyni Ananda, najbardziej okazałej świątyni w Bagnie oraz w pagodzie Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych metodach tworzenia przedmiotów artystycznych, praktykowanych w Birmie od stuleci. Zwiedzanie świątyni Manuha oraz przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można widowiskowy zachód słońca ponad setkami otaczających pagód. Wieczorem podziwianie tradycyjnego birmańskiego przedstawienia kukiełkowego.

DZIEŃ 4

Zwiedzanie wiosek wokół Baganu, gdzie można zaobserwować codziennie życie większości mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów oraz chętnie wdają się w rozmowę, chcąc podzielić się swoja kulturą i sposobem życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż rzeki Irawadi obfity w malownicze krajobrazy pagód w świetle zachodzącego słońca. Fakultatywnie wcześnie rano dla chętnych - Przelot balonem o wschodzie słońca nad tysiącami pogód starożytnego miasta Bagan. Lot rozpoczyna się o wcześnie nad ranem od napełniania gigantycznych balonów gorącym powietrzem przez załogę. Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym doświadczeniem, które oferuje widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną niekończącymi się starożytnymi świątyniami równinę Baganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie około godziny 8.00 rano.

DZIEŃ 5

Przejazd nad Jezioro Inle. Po drodze, zwiedzanie okrytej czcią góry Popa, która jest w rzeczywistości wygasłym wulkanem sięgającym 1,500 metrów, oraz znajdującego się na jej szczycie klasztoru. Od przeszło 700 lat, góra Popa odgrywa szczególną rolę w historii, religii i kulturze Birmy. Klasztor na szczycie poświęcony jest kultowi 37 Natów; zwierzęcych duchów. Popa jest doskonałym przykładem gdzie buddyzm miesza się z pierwotnymi religiami wyznawanymi na tych terenach. Dowiedz się więcej o wpływie buddyzmu i kulcie innych bóstw podczas wspinaczki na 777 stopni góry Popa, podziwiając niezapomniany widok na okoliczną równinę. W okolicy można zobaczyć lokalnych rolników wspinających się na palmy i zbierający z nich sok wykorzystywany do produkcji cukru. Przystanek na jednej z farm, gdzie można zaobserwować lokalne sposoby wyrobu whisky. Przyjazd nad Jezioro Inle późnym popołudniem i odpoczynek w hotelu.

DZIEŃ 6

Całodzienne zwiedzanie łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km malowniczego jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu który do perfekcji opanował jedyną w swoim rodzaju technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm, przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Shan, w której znajduje się pięć pokrytych złotem wizerunków Buddy, obwożonych corocznie podczas procesji po wszystkich wioskach wokół jeziora, w pozłacanej barce. Wizyta w wioskach trudniących się lokalnym rzemiosłem, gdzie dowiesz się o tradycyjnych metodach tkactwa jedwabiu, żłobieniu łodzi, produkcji tutejszych cygar oraz spotkasz lokalnych kowali i złotników. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z przeszkolonych przez lokalnych mnichów, skaczących przez obręcze kotów, oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora.

DZIEŃ 7

Poranna wizyta na rotującym targu, odbywającym się każdego dnia w innej z wiosek na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców jeziora, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza i otoczonych przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca na tle Jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

DZIEŃ 8

Poranny przelot do Tachileik i przejazd do granicy z Tajlandią. Po przejściu kontroli paszportowej, malowniczy przejazd przez tajskie dżungle do ekologicznego kurortu znajdującego się w samym sercu Złotego Trójkąta, na granicy trzech krajów - Birmy, Tajlandii i Laosu. Położony na wzgórzu kurort funkcjonuje w harmonii z otaczającą go przyrodą, a z położonej na tarasie widokowym restauracji można podziwiać piękny widok na dolinę Mekongu i Laos. Zwiedzanie tradycyjnej wioski plemion Hmong i Lahu. Podczas kolacji w kurorcie podziwianie tradycyjnego przedstawienia plemienia Hmong.

DZIEŃ 9

Po śniadaniu przejazd do pobliskiego przejścia granicznego z Laosem. Całodzienny rejs statkiem do Pakbeng wzdłuż majestatycznej rzeki Mekong, obfity w przepiękne krajobrazy. Rejs daje jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania Laosu z innej perspektywy. Od wieków rzeka Mekong odgrywała ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny dla mieszkańców północnego Laosu, wzdłuż której ulokowanych jest wiele z najważniejszych miast i zabytków w kraju. Po drodze, wizyta w położonej na brzegu rzeki wioski, gdzie można poznać kulturę i zwyczaje zamieszkujących ją mieszkańców. Obiad na pokładzie. Podziwianie malowniczych krajobrazów, bujnych dżungli oraz licznych wiosek i ich mieszkańców, żyjących w pełnej symbiozie z rzeką. Po południu przybicie do Pakbeng.

DZIEŃ 10

Poranny, obfity w malownicze widoki przejazd do Oudoxmay. Krajobrazy wzdłuż drogi są zachwycające, wypełnione wzgórzami, bujnymi dżunglami, licznymi jeziorami, polami ryżowymi na których pracują tutejsi rolniczy oraz tradycyjnymi bambusowymi wioskami. Wizyta w jednej z etnicznych osad, gdzie można zaobserwować mieszkańców podczas ich codziennych, rutynowych czynności, ubranych w tradycyjne stroje. Wizyta w Muang Xay w pochodzącej z 14 wieku, położonej na wzgórzu stupie Phou That, oraz sąsiadującym z nią posągiem Buddy. Zakwaterowanie w ekologicznym kurorcie, położonym nad górskim potokiem w samym sercu parku krajobrazowego, otoczony górami i wyśmienicie synchronizowany z otaczającą naturą. Odpoczynek na basenie.

DZIEŃ 11

Poranna wizyta na ruchliwym lokalnym rynku wypełnionym licznymi lokalnymi produktami rzemieślniczymi i spożywczymi. Całodzienne zwiedzanie samochodem terenowym etnicznych osad plemion Akha, Ikos, Khmu & Hmong do których prowadzą jedynie polne, nieutwardzone, kręte drogi. Plemie Akha przywędrowało do Laosu ponad 200 lat temu z terenu południowo-zachodnich Chin, wyróżnia się odmiennym ubiorem a także sposobem budowania domostw i językiem. Z drugiej strony, lud Khmu to pierwsza grupa która zasiedliła terytorium obecnego północnego Laosu setki lat przed przybyciem innych plemion, budująca domy wzdłuż osi wschód-zachód, aby uzyskać przychylność duchów słońca. Obiad w jednej z osad w formie pikniku. Lokalny przewodnik przedstawi historię i tradycje odwiedzanych mniejszości etnicznych oraz metody rzemieślnicze wyrobów lokalnych produktów, zachowane przez pokolenia. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni, lubią rozmawiać z obcokrajowcami i dzielić się swoimi przekonaniami i sposobem życia. Podróżując po osadach podziwiaj liczne farmy ryżowe i piękne krajobrazy.

DZIEŃ 12

Malowniczy, 4-godziny przejazd w kierunku darzonych czcią jaskiń Ban Pak Ou. Większość wiosek po drodze zamieszkane są przez plemię Hmong, które wyróżnia się swoim kolorowym, tradycyjnym ubiorem oraz budowanymi na palach domostwami. Przeprawa łodzią przez rzekę Mekong, która jest jedynym sposobem dotarcia do uformowanych przez rzekę jaskiń Pak Ou. Podziwiaj tysiące pozłacanych posągów Buddy, usytuowanych w dwóch jaskiniach wyrzeźbionych w wysokim wapiennym klifie. Posągi są wykonane z różnych materiałów i znacznie różnią się rozmiarami, które sięgają od zaledwie kilku centymetrów, aż do rozmiarów człowieka. Kontynuuj malowniczą podróż do Luang Prabang. Wspinaczka na wzgórze Phousi, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zabytkowe miasto, gęstą zielona dżunglę, oraz rzekę Kane i Mekong w promieniach zachodzącego słońca. Następnie spacer przez tętniący życiem targ nocny, na który codziennie przybywają etniczne plemiona z pobliskich osad i wiosek.

DZIEŃ 13

Zwiedzanie starożytnej stolicy północnego Laosu, wpisanej na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Luang Prabang, które do dziś zachowało swój dawny urok z czasów francuskiej kolonizacji, z ponad 30 pozłacanymi świątyniami uważany jest za religijną stolicę kraju. Wizyta w byłym Pałacu Królewskim, zamienionym po upadku monarchii w 1975 roku na Muzeum Narodowe, gdzie można podziwiać dobrze zachowane komnaty królewskie oraz kolekcję przedmiotów i dzieł sztuki należących do Rodziny Królewskiej, jak również święty, złoty posąg "Prabang", od którego pochodzi nazwa miasta. Zwiedzanie Vat Mai, dawnej świątyni królewskiej oraz Vat Xieng Thong, ozdobionej ręcznie wykonaną mozaiką, jednej z najpiękniejszych świątyń w Laosie. Po południu, przeprawa przez rzekę łodzią, aby odkryć tradycyjne życie po przeciwnej stronie miasta. Spacer przez lokalny rynek oraz wizyta w świątyni Vat Chompet, skąd można podziwiać panoramiczny widok na okolicę. Malowniczy spacer do wioski Ban Chan, specjalizującej się w produkcji wyrobów garncarskich.

DZIEŃ 14

Wczesna pobudka, aby zaobserwować jak o świcie lokalni mnisi, niosący metalowe miski, spacerują wśród wąskich alejek, pomiędzy budynkami z czasów francuskiej kolonizacji, zbierając jałmużnę (głównie w postaci lepkiego ryżu) od wiernych i udzielają im błogosławieństwa. Następnie wizyta na lokalnym targu, gdzie na świeżym powietrzu, na ulicach w pobliżu dawnego Pałacu Królewskiego, lokalni mieszkańcy zaopatrują się w żywność. Przejazd do wiejskiej osady rybackiej, położonej w idyllicznej okolicy, otoczonej górami i kilkusetletnimi polami ryżowymi. Wizyta w lokalnych zakładach rzemieślniczych - tkactwa bambusowego, kowala i obróbki trzciny cukrowej. Następnie przejazd do zapierających dech w piersiach wodospadów Kuang Si, gdzie turkusowe wodospady i jeziora przeplatają się z naturalnymi formacjami wapiennymi. Możliwość kąpieli pod jednym z wodospadów wpadający do płytkiego jeziora, usytuowany w przepięknej sielankowej scenerii. Przejazd przez las tekowy do schroniska, gdzie można podziwiać zagrożone wyginięciem niedźwiedzie himalajskie, żywiące się głównie pokarmem roślinnym. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot z Luang Prabang do Europy przez port przesiadkowy.

DZIEŃ 15

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy.

CENA

7 987 PLN + 1 460 USD

1 rata

800 PLN

2 rata

7 987 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata).

3 rata

1 460 USD uczestnik zabiera ze sobą.

TERMINY

28.01 - 11.02.2018 18.02 - 04.03.2018 11.03 - 25.03.2018 21.10 - 04.11.2018 11.11 - 25.11.2018 27.11 - 11.12.2018

CENA ZAWIERA

- Przelot na trasie Warszawa - Yangon; Luang Prabang - Warszawa - 2 przeloty wewnętrzne Yangon-Bagan; Inle Lake-Tachileik - Zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe - Śniadania w hotelach, 2 obiady (w dniu 9 i 11) - Opieka polsko języcznego pilota-przewodnika - Transfery klimatyzowanym mikrobusem - Lokalni przewodnicy - Bryczka konna w Bagnie - Łodzie w Baganie, Inle Lake, Indein - Przedstawienie kukiełkowe w Baganie - Całodniowa rejs łódką z Chiang Kong do Pakbeng - Codzienna woda mineralna oraz jednorazowe ręczniki odświeżające -ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- Bilety wstępu i opłaty lokalne - 140 USD - Przelot balonem w Baganie - 280 USD - Dopłaty do pokoju 1-os - 435 USD -pozostałych posiłków (aranżuje pilot) -napiwki 60 USD


Opis hotelu Birma - Laos według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

BIRMA - LAOS YANGON - BAGAN - GÓRA POPA - INLE LAKE - INDEIN - TACHILEIK - CHIANG KHONG - PAKBENG - OUDOXMAY - LUANG PRABANG

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Yangon, stolicy Birmy, przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2

Przylot do Yangon. Zwiedzanie miasta, w którym miesza się wiele kultur, wypełnionego 19-wieczną architekturą kolonialną oraz starożytnymi pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Mahabandoola położonych w samym sercu miasta, otoczonych historycznymi budynkami z czasów wiktoriańskich. Wizyta w świątyni Chaukhtatgyi z 70-metrowym posągiem leżącego Buddy, którego stopy pokryte są 108 świętymi symbolami. Podziwianie malowniczego jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pływającej, pozłacanej królewskiej barki Karaweik, którą starożytni królowie Baganu podróżowali wzdłuż rzeki Irawadi. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Shwedagon, najważniejszej i najbardziej majestatycznej świątyni w Birmie, pokrytej kilkudziesięcioma tonami złota oraz tysiącami diamentów, gdzie można podziwiać mnichów w tradycyjnych szkarłatnych szatach oraz miejscowych pielgrzymów oddających hołd oraz polewających wodą 8 posągów Buddy, symbolizujących 8 birmańskich dni tygodnia.

DZIEŃ 3

Poranny przelot do Baganu. Wizyta na gwarnym rynku, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze, dająca wgląd w lokalne życie w Baganie. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahta jako sanktuarium religijne. Wizyta w słynnej świątyni Ananda, najbardziej okazałej świątyni w Bagnie oraz w pagodzie Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych metodach tworzenia przedmiotów artystycznych, praktykowanych w Birmie od stuleci. Zwiedzanie świątyni Manuha oraz przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można widowiskowy zachód słońca ponad setkami otaczających pagód. Wieczorem podziwianie tradycyjnego birmańskiego przedstawienia kukiełkowego.

DZIEŃ 4

Zwiedzanie wiosek wokół Baganu, gdzie można zaobserwować codziennie życie większości mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów oraz chętnie wdają się w rozmowę, chcąc podzielić się swoja kulturą i sposobem życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż rzeki Irawadi obfity w malownicze krajobrazy pagód w świetle zachodzącego słońca. Fakultatywnie wcześnie rano dla chętnych - Przelot balonem o wschodzie słońca nad tysiącami pogód starożytnego miasta Bagan. Lot rozpoczyna się o wcześnie nad ranem od napełniania gigantycznych balonów gorącym powietrzem przez załogę. Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym doświadczeniem, które oferuje widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną niekończącymi się starożytnymi świątyniami równinę Baganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie około godziny 8.00 rano.

DZIEŃ 5

Przejazd nad Jezioro Inle. Po drodze, zwiedzanie okrytej czcią góry Popa, która jest w rzeczywistości wygasłym wulkanem sięgającym 1,500 metrów, oraz znajdującego się na jej szczycie klasztoru. Od przeszło 700 lat, góra Popa odgrywa szczególną rolę w historii, religii i kulturze Birmy. Klasztor na szczycie poświęcony jest kultowi 37 Natów; zwierzęcych duchów. Popa jest doskonałym przykładem gdzie buddyzm miesza się z pierwotnymi religiami wyznawanymi na tych terenach. Dowiedz się więcej o wpływie buddyzmu i kulcie innych bóstw podczas wspinaczki na 777 stopni góry Popa, podziwiając niezapomniany widok na okoliczną równinę. W okolicy można zobaczyć lokalnych rolników wspinających się na palmy i zbierający z nich sok wykorzystywany do produkcji cukru. Przystanek na jednej z farm, gdzie można zaobserwować lokalne sposoby wyrobu whisky. Przyjazd nad Jezioro Inle późnym popołudniem i odpoczynek w hotelu.

DZIEŃ 6

Całodzienne zwiedzanie łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km malowniczego jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu który do perfekcji opanował jedyną w swoim rodzaju technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm, przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Shan, w której znajduje się pięć pokrytych złotem wizerunków Buddy, obwożonych corocznie podczas procesji po wszystkich wioskach wokół jeziora, w pozłacanej barce. Wizyta w wioskach trudniących się lokalnym rzemiosłem, gdzie dowiesz się o tradycyjnych metodach tkactwa jedwabiu, żłobieniu łodzi, produkcji tutejszych cygar oraz spotkasz lokalnych kowali i złotników. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z przeszkolonych przez lokalnych mnichów, skaczących przez obręcze kotów, oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora.

DZIEŃ 7

Poranna wizyta na rotującym targu, odbywającym się każdego dnia w innej z wiosek na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców jeziora, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza i otoczonych przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca na tle Jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

DZIEŃ 8

Poranny przelot do Tachileik i przejazd do granicy z Tajlandią. Po przejściu kontroli paszportowej, malowniczy przejazd przez tajskie dżungle do ekologicznego kurortu znajdującego się w samym sercu Złotego Trójkąta, na granicy trzech krajów - Birmy, Tajlandii i Laosu. Położony na wzgórzu kurort funkcjonuje w harmonii z otaczającą go przyrodą, a z położonej na tarasie widokowym restauracji można podziwiać piękny widok na dolinę Mekongu i Laos. Zwiedzanie tradycyjnej wioski plemion Hmong i Lahu. Podczas kolacji w kurorcie podziwianie tradycyjnego przedstawienia plemienia Hmong.

DZIEŃ 9

Po śniadaniu przejazd do pobliskiego przejścia granicznego z Laosem. Całodzienny rejs statkiem do Pakbeng wzdłuż majestatycznej rzeki Mekong, obfity w przepiękne krajobrazy. Rejs daje jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania Laosu z innej perspektywy. Od wieków rzeka Mekong odgrywała ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny dla mieszkańców północnego Laosu, wzdłuż której ulokowanych jest wiele z najważniejszych miast i zabytków w kraju. Po drodze, wizyta w położonej na brzegu rzeki wioski, gdzie można poznać kulturę i zwyczaje zamieszkujących ją mieszkańców. Obiad na pokładzie. Podziwianie malowniczych krajobrazów, bujnych dżungli oraz licznych wiosek i ich mieszkańców, żyjących w pełnej symbiozie z rzeką. Po południu przybicie do Pakbeng.

DZIEŃ 10

Poranny, obfity w malownicze widoki przejazd do Oudoxmay. Krajobrazy wzdłuż drogi są zachwycające, wypełnione wzgórzami, bujnymi dżunglami, licznymi jeziorami, polami ryżowymi na których pracują tutejsi rolniczy oraz tradycyjnymi bambusowymi wioskami. Wizyta w jednej z etnicznych osad, gdzie można zaobserwować mieszkańców podczas ich codziennych, rutynowych czynności, ubranych w tradycyjne stroje. Wizyta w Muang Xay w pochodzącej z 14 wieku, położonej na wzgórzu stupie Phou That, oraz sąsiadującym z nią posągiem Buddy. Zakwaterowanie w ekologicznym kurorcie, położonym nad górskim potokiem w samym sercu parku krajobrazowego, otoczony górami i wyśmienicie synchronizowany z otaczającą naturą. Odpoczynek na basenie.

DZIEŃ 11

Poranna wizyta na ruchliwym lokalnym rynku wypełnionym licznymi lokalnymi produktami rzemieślniczymi i spożywczymi. Całodzienne zwiedzanie samochodem terenowym etnicznych osad plemion Akha, Ikos, Khmu & Hmong do których prowadzą jedynie polne, nieutwardzone, kręte drogi. Plemie Akha przywędrowało do Laosu ponad 200 lat temu z terenu południowo-zachodnich Chin, wyróżnia się odmiennym ubiorem a także sposobem budowania domostw i językiem. Z drugiej strony, lud Khmu to pierwsza grupa która zasiedliła terytorium obecnego północnego Laosu setki lat przed przybyciem innych plemion, budująca domy wzdłuż osi wschód-zachód, aby uzyskać przychylność duchów słońca. Obiad w jednej z osad w formie pikniku. Lokalny przewodnik przedstawi historię i tradycje odwiedzanych mniejszości etnicznych oraz metody rzemieślnicze wyrobów lokalnych produktów, zachowane przez pokolenia. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni, lubią rozmawiać z obcokrajowcami i dzielić się swoimi przekonaniami i sposobem życia. Podróżując po osadach podziwiaj liczne farmy ryżowe i piękne krajobrazy.

DZIEŃ 12

Malowniczy, 4-godziny przejazd w kierunku darzonych czcią jaskiń Ban Pak Ou. Większość wiosek po drodze zamieszkane są przez plemię Hmong, które wyróżnia się swoim kolorowym, tradycyjnym ubiorem oraz budowanymi na palach domostwami. Przeprawa łodzią przez rzekę Mekong, która jest jedynym sposobem dotarcia do uformowanych przez rzekę jaskiń Pak Ou. Podziwiaj tysiące pozłacanych posągów Buddy, usytuowanych w dwóch jaskiniach wyrzeźbionych w wysokim wapiennym klifie. Posągi są wykonane z różnych materiałów i znacznie różnią się rozmiarami, które sięgają od zaledwie kilku centymetrów, aż do rozmiarów człowieka. Kontynuuj malowniczą podróż do Luang Prabang. Wspinaczka na wzgórze Phousi, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zabytkowe miasto, gęstą zielona dżunglę, oraz rzekę Kane i Mekong w promieniach zachodzącego słońca. Następnie spacer przez tętniący życiem targ nocny, na który codziennie przybywają etniczne plemiona z pobliskich osad i wiosek.

DZIEŃ 13

Zwiedzanie starożytnej stolicy północnego Laosu, wpisanej na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Luang Prabang, które do dziś zachowało swój dawny urok z czasów francuskiej kolonizacji, z ponad 30 pozłacanymi świątyniami uważany jest za religijną stolicę kraju. Wizyta w byłym Pałacu Królewskim, zamienionym po upadku monarchii w 1975 roku na Muzeum Narodowe, gdzie można podziwiać dobrze zachowane komnaty królewskie oraz kolekcję przedmiotów i dzieł sztuki należących do Rodziny Królewskiej, jak również święty, złoty posąg "Prabang", od którego pochodzi nazwa miasta. Zwiedzanie Vat Mai, dawnej świątyni królewskiej oraz Vat Xieng Thong, ozdobionej ręcznie wykonaną mozaiką, jednej z najpiękniejszych świątyń w Laosie. Po południu, przeprawa przez rzekę łodzią, aby odkryć tradycyjne życie po przeciwnej stronie miasta. Spacer przez lokalny rynek oraz wizyta w świątyni Vat Chompet, skąd można podziwiać panoramiczny widok na okolicę. Malowniczy spacer do wioski Ban Chan, specjalizującej się w produkcji wyrobów garncarskich.

DZIEŃ 14

Wczesna pobudka, aby zaobserwować jak o świcie lokalni mnisi, niosący metalowe miski, spacerują wśród wąskich alejek, pomiędzy budynkami z czasów francuskiej kolonizacji, zbierając jałmużnę (głównie w postaci lepkiego ryżu) od wiernych i udzielają im błogosławieństwa. Następnie wizyta na lokalnym targu, gdzie na świeżym powietrzu, na ulicach w pobliżu dawnego Pałacu Królewskiego, lokalni mieszkańcy zaopatrują się w żywność. Przejazd do wiejskiej osady rybackiej, położonej w idyllicznej okolicy, otoczonej górami i kilkusetletnimi polami ryżowymi. Wizyta w lokalnych zakładach rzemieślniczych - tkactwa bambusowego, kowala i obróbki trzciny cukrowej. Następnie przejazd do zapierających dech w piersiach wodospadów Kuang Si, gdzie turkusowe wodospady i jeziora przeplatają się z naturalnymi formacjami wapiennymi. Możliwość kąpieli pod jednym z wodospadów wpadający do płytkiego jeziora, usytuowany w przepięknej sielankowej scenerii. Przejazd przez las tekowy do schroniska, gdzie można podziwiać zagrożone wyginięciem niedźwiedzie himalajskie, żywiące się głównie pokarmem roślinnym. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot z Luang Prabang do Europy przez port przesiadkowy.

DZIEŃ 15

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy.

CENA

7 987 PLN + 1 460 USD

1 rata

800 PLN

2 rata

7 987 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata).

3 rata

1 460 USD uczestnik zabiera ze sobą.

TERMINY

28.01 - 11.02.2018 18.02 - 04.03.2018 11.03 - 25.03.2018 21.10 - 04.11.2018 11.11 - 25.11.2018 27.11 - 11.12.2018

CENA ZAWIERA

- Przelot na trasie Warszawa - Yangon; Luang Prabang - Warszawa - 2 przeloty wewnętrzne Yangon-Bagan; Inle Lake-Tachileik - Zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe - Śniadania w hotelach, 2 obiady (w dniu 9 i 11) - Opieka polsko języcznego pilota-przewodnika - Transfery klimatyzowanym mikrobusem - Lokalni przewodnicy - Bryczka konna w Bagnie - Łodzie w Baganie, Inle Lake, Indein - Przedstawienie kukiełkowe w Baganie - Całodniowa rejs łódką z Chiang Kong do Pakbeng - Codzienna woda mineralna oraz jednorazowe ręczniki odświeżające -ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- Bilety wstępu i opłaty lokalne - 140 USD - Przelot balonem w Baganie - 280 USD - Dopłaty do pokoju 1-os - 435 USD -pozostałych posiłków (aranżuje pilot) -napiwki 60 USD