cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Filipiny - Borneo - Brunei, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Filipiny - Borneo - Brunei, Filipiny
1 / 2
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Filipiny - Borneo - Brunei

Filipiny
Ocena wycieczki objazdowej Filipiny - Borneo - Brunei:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Filipiny - Borneo - Brunei w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji na Filipiny?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

FILIPINY - BORNEO - BRUNEI Skarby przyrody Azji Południowo-Wschodniej

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Manili z przesiadką w jednym z portów tranzytowych.

Dzień 2

Przylot do Manili. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podroży, a następnie zwiedzanie pełnej uroku stolicy Filipin. Wizyta w Intramuros, starej części miasta, w której zobaczymy rezydencję kolonialną, neoromańską katedrę oraz najstarszy zabytek architektury, kościół San Augustin. W Muzeum Narodowym okazja do obejrzenia znakomitej wystawy poświęconej wrakowi galeona. Przejazd na niezwykły chiński cmentarz celem zapoznania się z zupełnie innym poczuciem estetyki kupców i przemysłowców Państwa Środka. Podziwianie zachodu słońca z nadmorskiego bulwaru Roxas pośród nawoływań ulicznych handlarzy, piania kogutów tresowanych do walki, hałaśliwych jeepneyów i riksz oraz przebojów karaoke…

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na północ do Banaue. Emocjonująca podróż autobusem przez Centralną Równinę regionu Luzon, obszaru wciąż jeszcze mało skażonego wpływami cywilizacji, słynącego z uprawy ryżu. Podziwianie z okien egzotycznych, filipińskich krajobrazów, miasteczek i wiosek. Po drodze przystanki by sfotografować zapierające dech w piersiach widoki gór, w szczególności z przełęczy Dalton. Dotarcie do Banaue późnym popołudniem. Zakwaterowanie w Banaue Hotel. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wizyta w lokalnej wiosce oraz filipińskiej szkole, a następnie koronna atrakcja Filipin - niezwykłe tarasy ryżowe - Bangaan Terraces, istniejące już od 2000 lat. Zajmują całe, nieraz bardzo strome wzgórza i ciągnąc się niemal po horyzont dają niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Nocleg w Banaue Hotel.

Dzień 5

Rano wycieczka do Sagady. Zamieszkują je liczne plemiona Igorotów niespokrewnione z pozostałymi ludami Filipin i w dużym stopniu kultywujące dawny tryb życia. Wycieczka do jaskiń grobowych i słynnych wiszących trumien, następnie podziwianie kolekcji fotografii Eduardo Masferre'a, ukazującej filipińską prowincję w latach 30-50. XX w. W miasteczku Bontoc wizyta w lokalnym muzeum, gdzie podziwiać będziemy plemienne pamiątki i rękodzieła. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu opuszczamy Banaue. Wyjazd do położonej w centralnej części wyspy Luzon prowincji Pampanga. Dojazd w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Pod wieczór możliwość zwiedzania miasteczka. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do podnóży Wulkanu Pinatubo. Tutaj rozpoczynamy około godzinny trekking na szczyt góry. Podziwianie bajkowej scenerii turkusowego jeziora. Pływanie w krystalicznej wodzie, wycieczki łódeczką po jeziorze. Lunch, a następnie spacer powrotny. Nocleg w Pampanga.

Dzień 8

Wcześnie rano przejazd do Manili, a następnie około godziny 14 przelot na jedną z najmniejszych wysp Filipin - Bohol. Przylot i transfer do hotelu. Czas na relaks i odpoczynek na piaszczystych, filipińskich plażach. Nocleg na wyspie Bohol.

Dzień 9

Zwiedzanie sławnych Wzgórz Czekoladowych sprawiających wrażenie kropli zastygłej czekolady, podglądanie tarsjery - małpki mniejszej od pięści człowieka, obserwowanie walki kogutów. Spływ rzeką Loboc połączony z kosztowaniem lokalnych specjałów podczas lunchu. Nocleg na wyspie Bohol.

Dzień 10

Po śniadaniu przeprawa motorową łodzią na maleńką wysepkę Apo. Zakwaterowanie w hotelu. Podglądanie świata morskich głębin, gdzie ryby są na dotknięcie ręki. Snorkelling, czyli pływanie z fajką wśród żółwi i innych kolorowych morskich stworzeń. Nocleg na wyspie Apo.

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do portu i powrót na wyspę Bohol. Około godziny 15 transfer na lotnisko i przelot do Manili. Skąd obwieszeni girlandami sampaquity narodowego kwiatu, opuścimy Filipiny udając się do sułtanatu Brunei. Nocleg w Bandar Seri Begawan.

Dzień 12

Zwiedzanie jednego z najmniejszych, a zarazem najbardziej zasobnych państw świata, które niegdyś rozciągało swą władzę nad całym Borneo i Filipinami. Choć islam jest tu religią państwową, ludność kraju stanowi mieszankę etniczną i wyznaniową niechętną jakiejkolwiek formie ekstremizmu. Zwiedzanie Bandar Seri Begawanu, egzotycznej stolicy meczetów i centrów handlowych sąsiadujących z nieodległą dżunglą. Podziwianie meczetu Omera Alego Saifuddiena, potężnej świątyni wybudowanej na sztucznej lagunie kosztem 5 mln$, następnie Muzeum Brunei z intrygującą ekspozycją etnograficzną. Przejazd taksówką wodną do największej atrakcji turystycznej, wioski Kampung Ayer - domów na palach, gdzie lokalna społeczność korzystając z udogodnień cywilizacji wciąż wiedzie tradycyjny tryb życia. Transfer na lotnisko w Miri - wieczorem przelot do Kuczing w Malezji.

Dzień 13

W Kuczing rozpoczniemy wędrówkę przez fascynujący, dziki świat Borneo, lądu magii i tajemnic, dżunglę tupajów, cywet, łaskunów, dzioborożców i tysięcy jeszcze zwierząt i roślin o przedziwnych nazwach, spośród których wiele to endemity, a wiele ciągle pozostaje nieznanych nauce… Wizyta w Parku Narodowym Gunung Gading. Po drodze zobaczymy różne gatunki orchidei oraz dzbaneczniki - owadożerne rośliny. W Gunung Gading dalszy ciąg odkrywania oszałamiającego bogactwa natury. Tym razem w tropikalnym lesie szukać będziemy największych na świecie kwiatów raflezji. Zapewne w czasie wędrówki nie raz przemknie obok niezwykle barwny motyl, przeciśnie się jeden z 160 tutejszych gatunków węży, dobiegnie z niedaleka odgłos gibonów. Powrót do Kuczing w godzinach popołudniowych - rejs rzeką Sarawak, z malowniczymi widokami na miasto o zachodzie słońca.

Dzień 14

Po śniadaniu wyjazd do położonej na północ od Kuczing wioski Bako, a następnie przeprawa łodzią do Parku Narodowego Bako. To najstarszy rezerwat przyrody na Borneo, a jednocześnie jedno z najlepszych miejsc, gdzie obserwować można dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Tropikalny obszar deszczowych lasów, rzek, wodospadów, zacisznych plaż i licznych szlaków trekkingowych (o różnym stopniu trudności). To tutaj będziemy mogli ujrzeć wiele rzadkich gatunków zwierząt, między innymi małpy nosacze oraz ogromne jaszczurki. Powrót na nocleg do Kuczing.

Dzień 15

Po śniadaniu odwiedziny w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom (Semengoh Wildlife Centre) - szansa na zawarcie znajomości z orangutanem. Następnie wizyta w długich chatach (wielkie drewniane domy wsparte na palach, zamieszkiwane przez całe szczepy hołdujące dawnym tradycjom) - Annah Rais. Swoista podróż w czasie do epoki paleolitu. Spotkanie z Iwanami i Dajakami Lądowymi da nam wyobrażenie o życiu bardziej jeszcze odległych plemion zamieszkujących całkiem niedostępne okolice - Kajanów, Kenjów, Ukitów… Po południu powrót do Kuczing. Nocleg.

Dzień 16

Przed południem zwiedzanie miasta Kuczing - wielki posąg kota, chińska świątynia Tua Pek Kong z 1876, targowisko, Muzeum Sarawaku, meczet, ulica targowa, stary budynek sądu, Fort Margherita. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Kuala Lumpur. Powrót do cywilizacji w metropolii XXI w., gdzie futurystyczna architektura tworzy niezwykłą mozaikę z kolonialnymi domami i chatynkami Chinatown. Popołudniowe zwiedzanie miasta, m.in. Pomnika Pamięci Narodowej, Parlamentu i Pałacu Królewskiego, Muzeum Narodowego. Podziwianie najwyższego budynku świata - Petronas Towers. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 17

Przed południem przejazd do Jaskiń Batu, słynących z corocznych uroczystości Thaipusam. Po drodze wizyta w Royal Selangor Pewter, przodującej na świecie fabryce w produkcji i eksporcie stopu cyny z ołowiem oraz pracowni Batik (technika malowania woskiem). Po południu czas na ostatnie zakupy pamiątek. Wieczorem wylot do Europy.

Dzień 18

Rano przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie w Warszawie.

TERMINY

28.12 - 14.01.2018* 26.01 - 12.02.2018 21.02 - 10.03.2018 12.03 - 29.03.2018 18.04 - 05.05.2018 31.05 - 17.06.2018 04.10 - 21.10.2018 08.11 - 25.11.2018 22.11 - 09.12.2018 28.12 - 14.01.2019* *termin sylwestrowy - dopłata 800 PLN + 110 EUR

CENA

7 760 PLN + 2 350 EUR

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

7760 PLN + 2350 EUR przeliczone po kursie sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- przelot samolotem na trasie Warszawa - Manila; Kuala Lumpur - Warszawa - opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika - przejazdy wewnętrzne mikrobusem - przeloty wewnętrzne zgodnie z programem - zakwaterowanie - Filipiny, Malezja - hotele 3* (w Banaue klimatyczne schronisko górskie, na wyspie Apo bungalowy), Brunei - hotel 4*( pokoje 2-os. z łazienkami) - wyżywienie - śniadania - wszystkie; lunch - w dniach 4, 5, 7, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16 - opłaty za miejscowych przewodników - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- bilety wstępu 120 EUR - opłaty lotniskowe 35 EUR - pozostałe wyżywienie (aranżuje pilot) - napiwki - dopłata do pokoju jednoosobowego 440 EUR


Opis hotelu Filipiny - Borneo - Brunei według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

FILIPINY - BORNEO - BRUNEI Skarby przyrody Azji Południowo-Wschodniej

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Manili z przesiadką w jednym z portów tranzytowych.

Dzień 2

Przylot do Manili. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podroży, a następnie zwiedzanie pełnej uroku stolicy Filipin. Wizyta w Intramuros, starej części miasta, w której zobaczymy rezydencję kolonialną, neoromańską katedrę oraz najstarszy zabytek architektury, kościół San Augustin. W Muzeum Narodowym okazja do obejrzenia znakomitej wystawy poświęconej wrakowi galeona. Przejazd na niezwykły chiński cmentarz celem zapoznania się z zupełnie innym poczuciem estetyki kupców i przemysłowców Państwa Środka. Podziwianie zachodu słońca z nadmorskiego bulwaru Roxas pośród nawoływań ulicznych handlarzy, piania kogutów tresowanych do walki, hałaśliwych jeepneyów i riksz oraz przebojów karaoke…

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na północ do Banaue. Emocjonująca podróż autobusem przez Centralną Równinę regionu Luzon, obszaru wciąż jeszcze mało skażonego wpływami cywilizacji, słynącego z uprawy ryżu. Podziwianie z okien egzotycznych, filipińskich krajobrazów, miasteczek i wiosek. Po drodze przystanki by sfotografować zapierające dech w piersiach widoki gór, w szczególności z przełęczy Dalton. Dotarcie do Banaue późnym popołudniem. Zakwaterowanie w Banaue Hotel. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wizyta w lokalnej wiosce oraz filipińskiej szkole, a następnie koronna atrakcja Filipin - niezwykłe tarasy ryżowe - Bangaan Terraces, istniejące już od 2000 lat. Zajmują całe, nieraz bardzo strome wzgórza i ciągnąc się niemal po horyzont dają niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Nocleg w Banaue Hotel.

Dzień 5

Rano wycieczka do Sagady. Zamieszkują je liczne plemiona Igorotów niespokrewnione z pozostałymi ludami Filipin i w dużym stopniu kultywujące dawny tryb życia. Wycieczka do jaskiń grobowych i słynnych wiszących trumien, następnie podziwianie kolekcji fotografii Eduardo Masferre'a, ukazującej filipińską prowincję w latach 30-50. XX w. W miasteczku Bontoc wizyta w lokalnym muzeum, gdzie podziwiać będziemy plemienne pamiątki i rękodzieła. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu opuszczamy Banaue. Wyjazd do położonej w centralnej części wyspy Luzon prowincji Pampanga. Dojazd w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Pod wieczór możliwość zwiedzania miasteczka. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do podnóży Wulkanu Pinatubo. Tutaj rozpoczynamy około godzinny trekking na szczyt góry. Podziwianie bajkowej scenerii turkusowego jeziora. Pływanie w krystalicznej wodzie, wycieczki łódeczką po jeziorze. Lunch, a następnie spacer powrotny. Nocleg w Pampanga.

Dzień 8

Wcześnie rano przejazd do Manili, a następnie około godziny 14 przelot na jedną z najmniejszych wysp Filipin - Bohol. Przylot i transfer do hotelu. Czas na relaks i odpoczynek na piaszczystych, filipińskich plażach. Nocleg na wyspie Bohol.

Dzień 9

Zwiedzanie sławnych Wzgórz Czekoladowych sprawiających wrażenie kropli zastygłej czekolady, podglądanie tarsjery - małpki mniejszej od pięści człowieka, obserwowanie walki kogutów. Spływ rzeką Loboc połączony z kosztowaniem lokalnych specjałów podczas lunchu. Nocleg na wyspie Bohol.

Dzień 10

Po śniadaniu przeprawa motorową łodzią na maleńką wysepkę Apo. Zakwaterowanie w hotelu. Podglądanie świata morskich głębin, gdzie ryby są na dotknięcie ręki. Snorkelling, czyli pływanie z fajką wśród żółwi i innych kolorowych morskich stworzeń. Nocleg na wyspie Apo.

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do portu i powrót na wyspę Bohol. Około godziny 15 transfer na lotnisko i przelot do Manili. Skąd obwieszeni girlandami sampaquity narodowego kwiatu, opuścimy Filipiny udając się do sułtanatu Brunei. Nocleg w Bandar Seri Begawan.

Dzień 12

Zwiedzanie jednego z najmniejszych, a zarazem najbardziej zasobnych państw świata, które niegdyś rozciągało swą władzę nad całym Borneo i Filipinami. Choć islam jest tu religią państwową, ludność kraju stanowi mieszankę etniczną i wyznaniową niechętną jakiejkolwiek formie ekstremizmu. Zwiedzanie Bandar Seri Begawanu, egzotycznej stolicy meczetów i centrów handlowych sąsiadujących z nieodległą dżunglą. Podziwianie meczetu Omera Alego Saifuddiena, potężnej świątyni wybudowanej na sztucznej lagunie kosztem 5 mln$, następnie Muzeum Brunei z intrygującą ekspozycją etnograficzną. Przejazd taksówką wodną do największej atrakcji turystycznej, wioski Kampung Ayer - domów na palach, gdzie lokalna społeczność korzystając z udogodnień cywilizacji wciąż wiedzie tradycyjny tryb życia. Transfer na lotnisko w Miri - wieczorem przelot do Kuczing w Malezji.

Dzień 13

W Kuczing rozpoczniemy wędrówkę przez fascynujący, dziki świat Borneo, lądu magii i tajemnic, dżunglę tupajów, cywet, łaskunów, dzioborożców i tysięcy jeszcze zwierząt i roślin o przedziwnych nazwach, spośród których wiele to endemity, a wiele ciągle pozostaje nieznanych nauce… Wizyta w Parku Narodowym Gunung Gading. Po drodze zobaczymy różne gatunki orchidei oraz dzbaneczniki - owadożerne rośliny. W Gunung Gading dalszy ciąg odkrywania oszałamiającego bogactwa natury. Tym razem w tropikalnym lesie szukać będziemy największych na świecie kwiatów raflezji. Zapewne w czasie wędrówki nie raz przemknie obok niezwykle barwny motyl, przeciśnie się jeden z 160 tutejszych gatunków węży, dobiegnie z niedaleka odgłos gibonów. Powrót do Kuczing w godzinach popołudniowych - rejs rzeką Sarawak, z malowniczymi widokami na miasto o zachodzie słońca.

Dzień 14

Po śniadaniu wyjazd do położonej na północ od Kuczing wioski Bako, a następnie przeprawa łodzią do Parku Narodowego Bako. To najstarszy rezerwat przyrody na Borneo, a jednocześnie jedno z najlepszych miejsc, gdzie obserwować można dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Tropikalny obszar deszczowych lasów, rzek, wodospadów, zacisznych plaż i licznych szlaków trekkingowych (o różnym stopniu trudności). To tutaj będziemy mogli ujrzeć wiele rzadkich gatunków zwierząt, między innymi małpy nosacze oraz ogromne jaszczurki. Powrót na nocleg do Kuczing.

Dzień 15

Po śniadaniu odwiedziny w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom (Semengoh Wildlife Centre) - szansa na zawarcie znajomości z orangutanem. Następnie wizyta w długich chatach (wielkie drewniane domy wsparte na palach, zamieszkiwane przez całe szczepy hołdujące dawnym tradycjom) - Annah Rais. Swoista podróż w czasie do epoki paleolitu. Spotkanie z Iwanami i Dajakami Lądowymi da nam wyobrażenie o życiu bardziej jeszcze odległych plemion zamieszkujących całkiem niedostępne okolice - Kajanów, Kenjów, Ukitów… Po południu powrót do Kuczing. Nocleg.

Dzień 16

Przed południem zwiedzanie miasta Kuczing - wielki posąg kota, chińska świątynia Tua Pek Kong z 1876, targowisko, Muzeum Sarawaku, meczet, ulica targowa, stary budynek sądu, Fort Margherita. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Kuala Lumpur. Powrót do cywilizacji w metropolii XXI w., gdzie futurystyczna architektura tworzy niezwykłą mozaikę z kolonialnymi domami i chatynkami Chinatown. Popołudniowe zwiedzanie miasta, m.in. Pomnika Pamięci Narodowej, Parlamentu i Pałacu Królewskiego, Muzeum Narodowego. Podziwianie najwyższego budynku świata - Petronas Towers. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 17

Przed południem przejazd do Jaskiń Batu, słynących z corocznych uroczystości Thaipusam. Po drodze wizyta w Royal Selangor Pewter, przodującej na świecie fabryce w produkcji i eksporcie stopu cyny z ołowiem oraz pracowni Batik (technika malowania woskiem). Po południu czas na ostatnie zakupy pamiątek. Wieczorem wylot do Europy.

Dzień 18

Rano przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie w Warszawie.

TERMINY

28.12 - 14.01.2018* 26.01 - 12.02.2018 21.02 - 10.03.2018 12.03 - 29.03.2018 18.04 - 05.05.2018 31.05 - 17.06.2018 04.10 - 21.10.2018 08.11 - 25.11.2018 22.11 - 09.12.2018 28.12 - 14.01.2019* *termin sylwestrowy - dopłata 800 PLN + 110 EUR

CENA

7 760 PLN + 2 350 EUR

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

7760 PLN + 2350 EUR przeliczone po kursie sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- przelot samolotem na trasie Warszawa - Manila; Kuala Lumpur - Warszawa - opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika - przejazdy wewnętrzne mikrobusem - przeloty wewnętrzne zgodnie z programem - zakwaterowanie - Filipiny, Malezja - hotele 3* (w Banaue klimatyczne schronisko górskie, na wyspie Apo bungalowy), Brunei - hotel 4*( pokoje 2-os. z łazienkami) - wyżywienie - śniadania - wszystkie; lunch - w dniach 4, 5, 7, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16 - opłaty za miejscowych przewodników - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- bilety wstępu 120 EUR - opłaty lotniskowe 35 EUR - pozostałe wyżywienie (aranżuje pilot) - napiwki - dopłata do pokoju jednoosobowego 440 EUR