cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
 • Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia, Australia
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia

Australia
Ocena wycieczki objazdowej Australia - Nowa Zelandia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Australia - Nowa Zelandia w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji Australii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Australia / Australia

Opis oferty:

Sydney • Bondi Beach • Park Narodowy Gór Błękitnych • Homebush • Katoomba • Manly Beach • Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta • Cairns • Kurandy • Christchurch • Jezioro Tekapo • Arrowtown • Queenstown • Milford Sound • Lodowiec Fox • Park Narodowy Punakaiki • Pancake Rocks • Picton • Wellington • Park Narodowy Tongairo • Jezioro Taupo • Rotorua • Waiotapu • Waitomo • AucklandAustralia - dla jednych najmniejszy kontynent, dla innych największa wyspa na świecie. Przede wszystkim to cuda natury: najpiękniejsze plaże, majestatyczne góry, tropikalne lasy deszczowe i lasy eukaliptusowe, pustynie, wysokie wodospady, turkusowe jeziora i liczne parki narodowe. Niespotykane endemiczne rośliny i zwierzęta: kangury, koala, wombaty, kolczatki, dziobaki, dingo, najpiękniejsza rafa koralowa, najstarsza na świecie grupa etniczna Aborygeni - rdzenni mieszkańcy Australii. To tereny bardzo urozmaicone geograficznie, z niezwykłymi miejscami, gdzie wśród cudownej flory i fauny czas biegnie wolniej, a ludzie są zadowoleni i uśmiechnięci. Nowa Zelandia nazywana przez Maorysów Krajem Długiej Białej Chmury. To raj dla wielbicieli przyrody i gór oraz amatorów aktywnej turystyki i sportów ekstremalnych. Zachwycające widoki i krajobrazy, najczystsza źródlana woda na świecie, wszechobecna hodowla owiec i kadry z filmu "Władca Pierścieni" zachwycą każdego. Trasa w krajach zwiedzanych: 3200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Australii.

2. DZIEŃ.

Przylot do Sydney. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY: historyczna zabytkowa dzielnica The Rocks z licznymi pubami, restauracjami i sklepikami z pamiątkami, budynek Opery z "białymi żaglami" - jedna z najbardziej charakterystycznych budowli świata wpisana na listę UNESCO, Królewskie Ogrody Botaniczne, Zatoka Sydney Harbour. Przejazd na BONDI BEACH, spacer po plaży, najbardziej znanym miejscu do surfowania nad Morzem Tasmana. Wieczorem czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd pociągiem do PARKU NARODOWEGO GÓR BŁĘKITNYCH. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w HOMEBUSH - miejscu letniej Olimpiady z 2000 r. Przejazd do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Przejazd do KATOOMBA. Przejście do punktu widokowego Echo Point, skąd widać formację skalną Trzy Siostry. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd przeszkloną kolejką linową nad doliną Jamison Valley. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Sydney: targ rybny; Sydney Aquarium - największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać podwodny świat; budynek Królowej Wiktorii. Spacer wzdłuż portu i wybrzeża Darling Harbour z restauracjami i sklepami. Przepłynięcie promem wzdłuż wybrzeża i zatoki Sydney, między przylądkami, jedną z najpiękniejszych tras promowych do słynnej plaży MANLY BEACH. Spacer promenadą, relaks na plaży, czas wolny. Możliwość nauki surfingu lub wypożyczenia kajaków. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Ayers Rock. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ULURU-KATA TJUTA. Podziwianie formacji skalnych prehistorycznych piaskowców Kata Tjuta. Spacer wzdłuż formacji skalnych nazywanych "wiele głów". Następnie przejazd do Uluru, symbolu australijskiego interioru. Podziwianie zachodu słońca przy jednym z największych monolitów na świecie, uważanym przez Aborygenów za święte miejsce. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ.

Podziwianie wschodu słońca przy Uluru. Powrót do hotelu na śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CAIRNS, stolicy tropikalnej północy Queensland, z wakacyjną atmosferą, sklepami, mariną i ciekawym nabrzeżem. Spacer po mieście, gdzie można spotkać pasjonatów nurkowania i podróżników z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkowa opłatą na miejscu): podróż zabytkowym pociągiem przez las tropikalny do KURANDY - wioski w lesie deszczowym, z galeriami obrazów, straganami z pamiątkami i sklepikami z lokalną sztuką i rękodziełem. Przejazd przez tereny znane z akcji filmu "Ptaki ciernistych krzewów". Powrót kolejką linową Skyrail. Po drodze wspaniała sceneria, tunele, wodospady, widok na las deszczowy i Morze Koralowe. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja z pokazami aborygeńskich tańców i grą na instrumencie didgeridoo. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): rejs na Wielką Rafę Koralową, jeden z 7 cudów świata natury, wpisany na listę UNESCO. Możliwość nurkowania lub snurkowania, obserwacja życia podwodnego, tropikalnych kolorowych rybek, koralowych ogrodów, ośmiornic i żółwi morskich (sprzęt do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CHRISTCHURCH, największego miasta na Wyspie Południowej Nowej Zelandii, z angielskim charakterem, pięknymi ogrodami i eleganckimi budynkami. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer: Cathedral Square z katedrą Christchurch, Art Galery, przez most na rzece Avon, dawna miejska biblioteka, budynek Art Galery ze szkła i stali, Town Hall. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad malownicze lodowcowe JEZIORO TEKAPO z turkusową wodą, w której odbijają się pokryte śniegiem wierzchołki Alp Południowych. Na brzegu stoi kościółek Dobrego Pasterza, pięknie harmonizujący z otoczeniem. Przejazd do ARROWTOWN, dawnej osady poszukiwaczy złota. Spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd nad zabytkowym mostem Kawarau, gdzie rozpoczęła się historia bungee jumpingu. Dla odważnych, fakultatywnie: skok na bungee (za dodatkowa opłatą). Przejazd do QUEENSTOWN, kurortu nazywanego Saint Moritz Antypodów, urokliwie położonego nad jeziorem Wakatipu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do MILFORD SOUND, jednego z najbardziej znanych fiordów i jednej z największych atrakcji Nowej Zelandii. Prowadzi tam znana na całym świecie, przepiękna alpejska trasa wzdłuż jeziora Wakatipu i Te Anau, przez endemiczne lasy do Parku Narodowego Fiordland. To najbardziej dziewicze rejony Nowej Zelandii. W programie rejs po Fiordzie Milford, między górami przypominającymi kształtem te z książek Tolkiena, i po Morzu Tasmańskim. Powrót do hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez przełęcz Haast Pass do LODOWCA FOX, jednej z głównych atrakcji zachodniego wybrzeża. Spacer do stóp lodowca. Zarówno Lodowiec Fox, jak i i sąsiedni Lodowiec Franciszka Józefa, jako jedyne na świecie otoczone są przez subtropikalny las deszczowy i spływają do morza. Przejazd do Greymounth, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża do PARKU NARODOWEGO PUNAKAIKI, z PANCAKE ROCKS - skałami w kształcie sterty naleśników. Spacer do formacji skalnych z widokiem na wzburzone fale przelewające się przez szczeliny i rozpryskujące się w pieczarach. Przejazd do PICTON. Przeprawa promowa przez Cieśninę Cooka oddzielającą Wyspę Południową od Wyspy Północnej do Wellington. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie WELLINGTON - stolicy Nowej Zelandii. Miasto od dawna porównywane jest do San Francisco, ze względu na pagórkowate ukształtowanie terenu, stare, drewniane domki i zabytkowy tramwaj linowy, który wspina się na wzgórze z widokiem na port. Spacer: gmachy rządowe, budynki parlamentu, teatr, Civic Square, budynek starego ratusza, zabytkowy kościół-muzeum św. Pawła. Wizyta w Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa, z najcenniejszymi skarbami, kolekcjami i eksponatami nowozelandzkimi, m.in. sztuki Maorysów oraz ciekawą ekspozycją fauny i flory. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

16. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO TONGARIO z 3 aktywnymi wulkanami, wpisanego na listę UNESCO. Stąd pochodzi wiele scen z filmu "Władca Pierścieni". Przejazd nad największe jezioro Nowej Zelandii - TAUPO. Przejazd do ROTORUA, jednego z najbardziej popularnych uzdrowisk na świecie, z leczniczymi bagnami, gorącymi basenami, gejzerami, gdzie unosi się mgiełka o specyficznym zapachu siarki. Jest to również ważny ośrodek kultury Maoryskiej. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

17. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wycieczka do WAIOTAPU, geotermalnego świata, zwanego "świętą wodą" i "baśniową krainą termalną" z gejzerami, gorącymi źródłami, kolorowymi jeziorkami, kipiącym błotem sadzawkami. Wizyta w centrum kultury Maorysów Te Puia - obserwacja wybuchu trzech gejzerów, warsztat rzeźbiarzy w drewnie, żerujące tylko nocą ptaki kiwi w zaciemnionej klatce. Wieczorem tradycyjne maoryskie powitanie i kolacja hangi z przedstawieniem w wykonaniu maoryskich artystów. Powrót do hotelu, nocleg.

18. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WAITOMO, słynącej z jaskiń i grot. Zwiedzanie jaskini, której sklepienie usłane tysiącami świetlików, przypomina rozgwieżdżone niebo. Przyjazd do AUCKLAND, największego miasta Nowej Zelandii zwanego "miastem żagli". Spacer ulicami z kolonialnymi budynkami, licznymi restauracjami i kawiarniami, Ferry Building, Queen Elizabeth Squere, Town Hall, CivicTheatre, Albert Park. Wjazd na wieżę widokowa Sky Tower, skąd rozpościera się piękna panorama miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

19. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

20. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

17 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 17 śniadań • przelot: Warszawa-Sydney, Auckland-Warszawa • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Sydney­-Uluru­-Cairns­-Christchurch: ok. 900 AUD (cena biletów lotniczych może ulec zmianie).Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 200 AUD i 200 NZD.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Australi. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 14 dni przed wylotem. Opłata za pośrednictwo wynosi: 100 PLN.Opłaty fakultatywne: przejazd kolejką linową: ok. 40 AUD, podróż do Kurandy: ok. 180 AUD, rejs na Wielką Rafę Koralową: ok. 150 AUD, kolacja z występami aborygeńskimi: ok. 90 AUD, wycieczka do Milford Sound: ok. 180 NZD, wycieczka do Waiotapu: ok. 100 NZD.Przejazdy po Sydney i okolicach środkiem komunikacji miejskiej.Ze względu na różne warunki pogodowe i zmienną temperaturę należy zabrać: przeciwdeszczową i przeciwwiatrową odzież, wygodne obuwie.


Opis hotelu Australia - Nowa Zelandia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

AUSTRALIA - NOWA ZELANDIA 21 dni Auckland - Mt. Eden - Rotorua - Waitomo Caves - Taupo - Polynesian Spa - Sydney - Blue Mountains - Ayers Rock - Mount Olgas - Kings Canyon - Alice Springs - Cairns - Kuranda - Tjapukai - Brisbane - Surfers Paradise

Dzień 1-2

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowej Zelandii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3

Przylot do Auckland. Transport do hotelu. Zwiedzanie Auckland - wejście na Sky Tower i oglądanie miasta z lotu ptaka. Spacer po ścisłym centrum. Nocleg.

Dzień 4

Wyjazd do Rotorua przez malownicze tereny Waikato. Po drodze zwiedzanie Waitomo Caves - zespołu unikalnych jaskiń, które zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Postój w przepięknym miasteczku Taupo z widokiem na Wulkan Ruapehu, będącym niegdyś scenerią do nakręcenia scen Mordoru w filmie "Władca Pierścieni". Dalszy przejazd do Rotorua. Nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Około południa wizyta w wiosce Maorysów - skansenie kultury - podglądanie codziennego życia, a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich, Rezerwat Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Odwiedziny na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Po południu, dla chętnych możliwość raftingu - spływu pontonami po rwącej rzece. Wieczorem, fakultatywnie możemy wybrać się na kąpiele w słynnych na cały świat gorących źródłach Polynesian Spa.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd z Rotorua do Auckland, przez małe ukwiecone miasteczka Hamilton i Tirau. Po południu zwiedzanie Auckland wraz z Mt. Eden, Kohimarama, Mission Bay. Nocleg.

Dzień 7

Dalsze zwiedzanie Auckland oraz wyjazd do Piha - popularne czarne plaże nad Morzem Tasmana. Oglądanie najładniejszej z nich - plaży Muriwai, przylegającej do urwistego klifowego brzegu, na której występują kolonie dziwnych ptaków o jeszcze dziwniejszej nazwie Gannet. W drodze powrotnej spacer po buszu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

Rano transfer na lotnisko, wylot do Sydney. Przylot ok. południa. Przejazd do hotelu. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową, lunch z obserwacją panoramy miasta. Zwiedzanie Sydney - zespół wysokościowców, oceanarium. Nocleg.

Dzień 9

Dalsze całodzienne zwiedzanie Sydney - podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny. Po południu rejs promem do urokliwej, nadmorskiej miejscowości Manly. Wieczorem wizyta na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty.

Dzień 10

Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze oglądanie wioski olimpijskiej z 2000 r. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać misie koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju strusia, itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Po południu powrót do Sydney. Nocleg.

Dzień 11

Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i transfer do hotelu. Po południu oglądanie największego świętego kamienia Aborygenów oraz wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Wieczorem harce wodne w basenie. Możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4.00 w nocy…

Dzień 12

Pobudka przed świtem. Wyjazd na odkrycie jeszcze innej świętej góry Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas) oraz spacer Doliną Wiatrów. Powrót na śniadanie do bazy. Dalej przejazd do Kings Canyon. Zakwaterowanie w bazie globtroterskiej. Próba śpiewu chóralnego w scenerii świetlistej poświaty gwieździstego nieba...

Dzień 13

Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Około południa przejazd do stolicy interioru - Alice Springs. Zakwaterowanie. Orzeźwiające kąpiele. Wieczorny spacer po "westernowym" miasteczku. Nocleg.

Dzień 14

Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie lub zakup pamiątek. Dla chętnych fakultatywnie lot balonem nad interiorem. Po południu wyjazd na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot i transfer do hotelu. Wieczorem spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.

Dzień 15

Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub - fakultatywnie - całodzienna wycieczka łodzią na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.

Dzień 16

Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź - fakultatywnie - wycieczka kolejką do Kurandy - oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai - Parku Kultury Aborygeńskiej - oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 17

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko. Wylot do Brisbane. Przylot, krótkie zwiedzanie Brisbane, spacer po city i ogrodzie botanicznym, rejs statkiem po rzece przy melodii nieprzemijającego przeboju Australijczyków "Walzing Matilda". Następnie przejazd do stolicy Złotego Wybrzeża - Surfers Paradise. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 18-19

Zasłużony wypoczynek po intensywnej trasie. Surfowanie na desce lub leżenie płaskie i obserwacja popisów młodych surferów. Korzystanie z uciech wielkiego kurortu Australii.

Dzień 20

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Brisbane. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 21

Lądowanie w Warszawie z bumerangiem w ręku.

TERMINY

27.12 - 16.01.2018* 29.01 - 18.02.2018 19.02 - 11.03.2018 19.03 - 09.04.2018** 16.04 - 06.05.2018 12.08 - 01.09.2018 11.09 - 01.10.2018 15.10 - 04.11.2018 05.11 - 25.11.2018 24.11 - 14.12.2018 27.12 - 16.01.2019* * termin sylwestrowy (program odwrócony - najpierw zwiedzanie Australii, kolejnie Nowej Zelandii) - dopłata 1 770 PLN + 240 EUR ** termin wydłużony o jeden dzień - nocleg i zwiedzanie Hongkongu w drodze do Nowej Zelandii. Dopłata 180 USD

CENA

11 977 PLN + 1 970 EUR

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

11 977 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 970 EUR uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Auckland - Sydney - Ayers Rock, Alice Springs - Cairns - Brisbane - Warszawa, - wiza australijska, - opieka polskojęzycznego pilota, - transfery lotnisko - hotel - lotnisko, - przejazdy wewnętrzne mikrobusem/autokarem - zakwaterowanie - w Australii hotele i motele 3*, w Surfers Paradise hotel 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami); w interiorze (11 i 12 dzień) dwa noclegi w bazach traperskich (pokoje 4-osobowe, w Kings Canyon łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie - półprodukty można kupić na miejscu); w Nowej Zelandii hotele i motele 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) - wyżywienie - wszystkie śniadania, lunch na wieży widokowej w Sydney - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- bilety wstępu i opłaty za wjazd do parków - 190 EUR - opłaty lotniskowe - 35 EUR - zwyczajowe napiwki - ok. 30 EUR - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju 1-os. - 690 EURHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Logos Travel

Szukasz wakacji Australii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

AUSTRALIA - NOWA ZELANDIA 21 dni Auckland - Mt. Eden - Rotorua - Waitomo Caves - Taupo - Polynesian Spa - Sydney - Blue Mountains - Ayers Rock - Mount Olgas - Kings Canyon - Alice Springs - Cairns - Kuranda - Tjapukai - Brisbane - Surfers Paradise

Dzień 1-2

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowej Zelandii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3

Przylot do Auckland. Transport do hotelu. Zwiedzanie Auckland - wejście na Sky Tower i oglądanie miasta z lotu ptaka. Spacer po ścisłym centrum. Nocleg.

Dzień 4

Wyjazd do Rotorua przez malownicze tereny Waikato. Po drodze zwiedzanie Waitomo Caves - zespołu unikalnych jaskiń, które zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Postój w przepięknym miasteczku Taupo z widokiem na Wulkan Ruapehu, będącym niegdyś scenerią do nakręcenia scen Mordoru w filmie "Władca Pierścieni". Dalszy przejazd do Rotorua. Nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Około południa wizyta w wiosce Maorysów - skansenie kultury - podglądanie codziennego życia, a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich, Rezerwat Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Odwiedziny na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Po południu, dla chętnych możliwość raftingu - spływu pontonami po rwącej rzece. Wieczorem, fakultatywnie możemy wybrać się na kąpiele w słynnych na cały świat gorących źródłach Polynesian Spa.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd z Rotorua do Auckland, przez małe ukwiecone miasteczka Hamilton i Tirau. Po południu zwiedzanie Auckland wraz z Mt. Eden, Kohimarama, Mission Bay. Nocleg.

Dzień 7

Dalsze zwiedzanie Auckland oraz wyjazd do Piha - popularne czarne plaże nad Morzem Tasmana. Oglądanie najładniejszej z nich - plaży Muriwai, przylegającej do urwistego klifowego brzegu, na której występują kolonie dziwnych ptaków o jeszcze dziwniejszej nazwie Gannet. W drodze powrotnej spacer po buszu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

Rano transfer na lotnisko, wylot do Sydney. Przylot ok. południa. Przejazd do hotelu. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową, lunch z obserwacją panoramy miasta. Zwiedzanie Sydney - zespół wysokościowców, oceanarium. Nocleg.

Dzień 9

Dalsze całodzienne zwiedzanie Sydney - podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny. Po południu rejs promem do urokliwej, nadmorskiej miejscowości Manly. Wieczorem wizyta na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty.

Dzień 10

Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze oglądanie wioski olimpijskiej z 2000 r. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać misie koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju strusia, itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Po południu powrót do Sydney. Nocleg.

Dzień 11

Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i transfer do hotelu. Po południu oglądanie największego świętego kamienia Aborygenów oraz wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Wieczorem harce wodne w basenie. Możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4.00 w nocy…

Dzień 12

Pobudka przed świtem. Wyjazd na odkrycie jeszcze innej świętej góry Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas) oraz spacer Doliną Wiatrów. Powrót na śniadanie do bazy. Dalej przejazd do Kings Canyon. Zakwaterowanie w bazie globtroterskiej. Próba śpiewu chóralnego w scenerii świetlistej poświaty gwieździstego nieba...

Dzień 13

Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Około południa przejazd do stolicy interioru - Alice Springs. Zakwaterowanie. Orzeźwiające kąpiele. Wieczorny spacer po "westernowym" miasteczku. Nocleg.

Dzień 14

Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie lub zakup pamiątek. Dla chętnych fakultatywnie lot balonem nad interiorem. Po południu wyjazd na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot i transfer do hotelu. Wieczorem spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.

Dzień 15

Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub - fakultatywnie - całodzienna wycieczka łodzią na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.

Dzień 16

Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź - fakultatywnie - wycieczka kolejką do Kurandy - oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai - Parku Kultury Aborygeńskiej - oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 17

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko. Wylot do Brisbane. Przylot, krótkie zwiedzanie Brisbane, spacer po city i ogrodzie botanicznym, rejs statkiem po rzece przy melodii nieprzemijającego przeboju Australijczyków "Walzing Matilda". Następnie przejazd do stolicy Złotego Wybrzeża - Surfers Paradise. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 18-19

Zasłużony wypoczynek po intensywnej trasie. Surfowanie na desce lub leżenie płaskie i obserwacja popisów młodych surferów. Korzystanie z uciech wielkiego kurortu Australii.

Dzień 20

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Brisbane. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 21

Lądowanie w Warszawie z bumerangiem w ręku.

TERMINY

27.12 - 16.01.2018* 29.01 - 18.02.2018 19.02 - 11.03.2018 19.03 - 09.04.2018** 16.04 - 06.05.2018 12.08 - 01.09.2018 11.09 - 01.10.2018 15.10 - 04.11.2018 05.11 - 25.11.2018 24.11 - 14.12.2018 27.12 - 16.01.2019* * termin sylwestrowy (program odwrócony - najpierw zwiedzanie Australii, kolejnie Nowej Zelandii) - dopłata 1 770 PLN + 240 EUR ** termin wydłużony o jeden dzień - nocleg i zwiedzanie Hongkongu w drodze do Nowej Zelandii. Dopłata 180 USD

CENA

11 977 PLN + 1 970 EUR

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

11 977 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 970 EUR uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Auckland - Sydney - Ayers Rock, Alice Springs - Cairns - Brisbane - Warszawa, - wiza australijska, - opieka polskojęzycznego pilota, - transfery lotnisko - hotel - lotnisko, - przejazdy wewnętrzne mikrobusem/autokarem - zakwaterowanie - w Australii hotele i motele 3*, w Surfers Paradise hotel 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami); w interiorze (11 i 12 dzień) dwa noclegi w bazach traperskich (pokoje 4-osobowe, w Kings Canyon łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie - półprodukty można kupić na miejscu); w Nowej Zelandii hotele i motele 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) - wyżywienie - wszystkie śniadania, lunch na wieży widokowej w Sydney - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- bilety wstępu i opłaty za wjazd do parków - 190 EUR - opłaty lotniskowe - 35 EUR - zwyczajowe napiwki - ok. 30 EUR - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju 1-os. - 690 EUR


Opis hotelu Australia - Nowa Zelandia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

AUSTRALIA - NOWA ZELANDIA 21 dni Auckland - Mt. Eden - Rotorua - Waitomo Caves - Taupo - Polynesian Spa - Sydney - Blue Mountains - Ayers Rock - Mount Olgas - Kings Canyon - Alice Springs - Cairns - Kuranda - Tjapukai - Brisbane - Surfers Paradise

Dzień 1-2

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowej Zelandii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3

Przylot do Auckland. Transport do hotelu. Zwiedzanie Auckland - wejście na Sky Tower i oglądanie miasta z lotu ptaka. Spacer po ścisłym centrum. Nocleg.

Dzień 4

Wyjazd do Rotorua przez malownicze tereny Waikato. Po drodze zwiedzanie Waitomo Caves - zespołu unikalnych jaskiń, które zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Postój w przepięknym miasteczku Taupo z widokiem na Wulkan Ruapehu, będącym niegdyś scenerią do nakręcenia scen Mordoru w filmie "Władca Pierścieni". Dalszy przejazd do Rotorua. Nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Około południa wizyta w wiosce Maorysów - skansenie kultury - podglądanie codziennego życia, a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich, Rezerwat Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Odwiedziny na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Po południu, dla chętnych możliwość raftingu - spływu pontonami po rwącej rzece. Wieczorem, fakultatywnie możemy wybrać się na kąpiele w słynnych na cały świat gorących źródłach Polynesian Spa.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd z Rotorua do Auckland, przez małe ukwiecone miasteczka Hamilton i Tirau. Po południu zwiedzanie Auckland wraz z Mt. Eden, Kohimarama, Mission Bay. Nocleg.

Dzień 7

Dalsze zwiedzanie Auckland oraz wyjazd do Piha - popularne czarne plaże nad Morzem Tasmana. Oglądanie najładniejszej z nich - plaży Muriwai, przylegającej do urwistego klifowego brzegu, na której występują kolonie dziwnych ptaków o jeszcze dziwniejszej nazwie Gannet. W drodze powrotnej spacer po buszu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

Rano transfer na lotnisko, wylot do Sydney. Przylot ok. południa. Przejazd do hotelu. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową, lunch z obserwacją panoramy miasta. Zwiedzanie Sydney - zespół wysokościowców, oceanarium. Nocleg.

Dzień 9

Dalsze całodzienne zwiedzanie Sydney - podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny. Po południu rejs promem do urokliwej, nadmorskiej miejscowości Manly. Wieczorem wizyta na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty.

Dzień 10

Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze oglądanie wioski olimpijskiej z 2000 r. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać misie koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju strusia, itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Po południu powrót do Sydney. Nocleg.

Dzień 11

Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i transfer do hotelu. Po południu oglądanie największego świętego kamienia Aborygenów oraz wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Wieczorem harce wodne w basenie. Możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4.00 w nocy…

Dzień 12

Pobudka przed świtem. Wyjazd na odkrycie jeszcze innej świętej góry Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas) oraz spacer Doliną Wiatrów. Powrót na śniadanie do bazy. Dalej przejazd do Kings Canyon. Zakwaterowanie w bazie globtroterskiej. Próba śpiewu chóralnego w scenerii świetlistej poświaty gwieździstego nieba...

Dzień 13

Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Około południa przejazd do stolicy interioru - Alice Springs. Zakwaterowanie. Orzeźwiające kąpiele. Wieczorny spacer po "westernowym" miasteczku. Nocleg.

Dzień 14

Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie lub zakup pamiątek. Dla chętnych fakultatywnie lot balonem nad interiorem. Po południu wyjazd na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot i transfer do hotelu. Wieczorem spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.

Dzień 15

Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub - fakultatywnie - całodzienna wycieczka łodzią na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.

Dzień 16

Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź - fakultatywnie - wycieczka kolejką do Kurandy - oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai - Parku Kultury Aborygeńskiej - oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 17

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko. Wylot do Brisbane. Przylot, krótkie zwiedzanie Brisbane, spacer po city i ogrodzie botanicznym, rejs statkiem po rzece przy melodii nieprzemijającego przeboju Australijczyków "Walzing Matilda". Następnie przejazd do stolicy Złotego Wybrzeża - Surfers Paradise. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 18-19

Zasłużony wypoczynek po intensywnej trasie. Surfowanie na desce lub leżenie płaskie i obserwacja popisów młodych surferów. Korzystanie z uciech wielkiego kurortu Australii.

Dzień 20

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Brisbane. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 21

Lądowanie w Warszawie z bumerangiem w ręku.

TERMINY

27.12 - 16.01.2018* 29.01 - 18.02.2018 19.02 - 11.03.2018 19.03 - 09.04.2018** 16.04 - 06.05.2018 12.08 - 01.09.2018 11.09 - 01.10.2018 15.10 - 04.11.2018 05.11 - 25.11.2018 24.11 - 14.12.2018 27.12 - 16.01.2019* * termin sylwestrowy (program odwrócony - najpierw zwiedzanie Australii, kolejnie Nowej Zelandii) - dopłata 1 770 PLN + 240 EUR ** termin wydłużony o jeden dzień - nocleg i zwiedzanie Hongkongu w drodze do Nowej Zelandii. Dopłata 180 USD

CENA

11 977 PLN + 1 970 EUR

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

11 977 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 970 EUR uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Auckland - Sydney - Ayers Rock, Alice Springs - Cairns - Brisbane - Warszawa, - wiza australijska, - opieka polskojęzycznego pilota, - transfery lotnisko - hotel - lotnisko, - przejazdy wewnętrzne mikrobusem/autokarem - zakwaterowanie - w Australii hotele i motele 3*, w Surfers Paradise hotel 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami); w interiorze (11 i 12 dzień) dwa noclegi w bazach traperskich (pokoje 4-osobowe, w Kings Canyon łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie - półprodukty można kupić na miejscu); w Nowej Zelandii hotele i motele 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) - wyżywienie - wszystkie śniadania, lunch na wieży widokowej w Sydney - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- bilety wstępu i opłaty za wjazd do parków - 190 EUR - opłaty lotniskowe - 35 EUR - zwyczajowe napiwki - ok. 30 EUR - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju 1-os. - 690 EUR