cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa USA  - Nowy Orlean + Floryda, USA
  • Wycieczka objazdowa USA  - Nowy Orlean + Floryda, USA
  • Wycieczka objazdowa USA  - Nowy Orlean + Floryda, USA
1 / 3
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa USA - Nowy Orlean + Floryda

USA
Ocena wycieczki objazdowej USA - Nowy Orlean + Floryda:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa USA - Nowy Orlean + Floryda w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji w kraju USA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

USA - muzyczne klimaty Nowego Orleanu i okolic + FLORYDA NOWY ORLEAN - kultowe miasto Stanów Zjednoczonych znane z niezwykłych muzycznych klimatów. Tu, jak napisał jeden z amerykańskich poetów nawet szum wiatru w konarach nabrzeżnych palm kokosowych - jest muzyką… To magiczne miejsce, gdzie po zmroku rozlega się kakofonia dźwięków od których wręcz faluje powietrze… Ulotna jazzowa muza unosi się nad miastem spowijając je muzycznym muślinem… To tu strapione dusze melomanów ale i zwykłych turystów, dokarmione muzycznym pokarmem ożywają gwałtownie trzepocząc się radośnie w klatce mdłego ciała…, które też pokrzepić się może wytworami wykwintnej francuskiej kuchni, królującej na tym obszarze.

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowego Orleanu przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot w godzinach wieczornych, transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2

Wycieczka łodzią na rozległe bagna - Swamp. Podglądanie bagiennej flory i fauny (aligatory, węże, ptactwo wodne i endemiczna roślinność wodna). Powrót do miasta, czas na lunch w jednej z rozlicznych kajuńskich restauracji (specjalnością tych restauracji jest nigdzie indziej nie serwowana potrawa "jambolayi"). Powrót do hotelu, odpoczynek po trudach dnia i trudach podróży. Wieczorem spacer po mieście, obserwacja wieczornego życia Burbon Street, przegląd grajków, mimów, sztukmistrzów i na koniec pierwsza wizyta w muzycznym klubie Honney Swamp Island słynącego z kajunskiej muzyki… Nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu Zwiedzanie French Quarter po czym rejs parowcem z XIX wieku po rzece Mississippi, dla chętnych czas na lunch w jednej ze słynnych restauracji. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Odpoczynek… czas na kolację i rajd po klubach muzycznych i restauracjach - tak zwany clubbing… Niewykluczone, że w którymś z klubów będzie możliwość zetknięcia się z koncertującą grupą na żywo. Gdyby tak się stało to wszystkie, nawet najbardziej mdłe na koniec dnia ciała, nagle czują nową wibrację i nagle jakby we śnie lub malignie nogi same prowadzą do tańca… W miarę późny powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Późne śniadanie. Około 8.00 - 9.00 wyjazd do Memphis. Po drodze podglądanie rolniczego krajobrazu stanu. Przyjazd około godziny 17.00, zakwaterowanie w hotelu, czas na oblucje, około godziny 18.30 wyjście na wieczorny podbój Memphis - dostojny spacer po znanym deptaku Beale Street, gdzie na każdym rogu, na każdych schodach ktoś gra lub śpiewa bluesa. Kolacja pośród kakofonii bluesowych dźwięków. Wizytowanie bluesowych klubów. To tu, w Memphis narodził się blues, to tu bluesmani czują go najlepiej na świecie, to tu ta muzyczna energia przenika czy ktoś chce czy nie chce do nawet najbardziej zatwardziałych serc i wzrusza każdego komu muzyka jest bliska... Niech żyje blues! I tak do późnej nocy…po czym mimo wszystko nocleg, sen długi bo do późnych godzin rannych…

Dzień 5

Nie nazbyt ranne śniadanie po czym wyjście na zwiedzanie Memphis. W programie między innymi legendarny Graceland - rezydencja boskiego Elvisa Presley'a. sesja fotograficzna na tle rezydencji i z Preslayem w tle. Następnie wizyta w wytwórni płytowej "Sun", która wytwórnia wydawała jego pierwsze płyty. Możliwość lunchu w tym historycznym miejscu. Po południu przejazd do Nashville. Przyjazd około godziny 19.00. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku wyjście na koncert muzyki bluegrass, którą w tym mieście słychać w prawie każdym klubie. Nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do słynnej wytwórni whiskey Jack Daniels do Lynchburga. Zapoznanie się ze skomplikowanym i unikalnym procesem destylacji. Możliwość zakupu unikalnego i szlachetnego trunku, (możliwość też pokrzepienia się nim w umiarkowanej ilości bo moc ma niezwykłą…) Powrót do Nashville. Po drodze wizyta w Stones River National Baterfield, w miejscu jednej z najbardziej krwawych bitew Wojny Secesyjnej. Powiew historii, obszerny referat o nieznanych niuansach tej wojny. Powrót do hotelu, odpoczynek. Wieczorem wspólne wyjście na kolację, a po kolacji czas dla siebie, czas dla każdego. Nocleg.

Dzień 7

Ostatni dzień w Nashville wyjazd na zwiedzanie największej atrakcji tego miasta - Country Music Hall Of Fame, oraz Słynnego Studia B, gdzie nagrywali Elvis Presley, Roy Orbison czy Dolly Parton oraz Kapitolu stanu Tennessee. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Odpoczynek po zwiedzaniu. Wieczorem jeszcze jedna muzyczna przygoda w mieście Nashville. Udział w koncercie - tym razem muzyki Honky Tong. (co to za muzyka? Najlepiej przekonać się samemu… - już po 15 minutach wszystkie komórki ciała pulsują w rytmie muzyki Honky Tong!)

Dzień 8

Śniadanie a po nim pakowanie bagażu i o godzinie 10.30 wyjazd do kolejnego , historycznego i muzycznego - Saint Louis. Po drodze podglądanie stanu Kentucky słynącego nie tylko z produkcji słynnej Burbon Whiskey ale i także z hodowli koni wyścigowych i słynnych gonitw Kentucky Derby. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu. Po zakwaterowaniu spacer po centrum miasta i przepięknym parku pełnym mało spotykanych gatunków drzew i krzewów, cienistych alei, cicho szemrzących fontann, słowem - relaks pośród zieleni. Czas na kolację a później czas na kolejne uciechy klubowe. ! To muzyka, która najbardziej łagodzi obyczaje. Jest ukojeniem dla duszy i natchnieniem dla mniej lub bardziej uzdolnionych poetów…(najpiękniejsze wiersze życia napisał tutaj niejaki Emilian ale także Pani Antonina, wierna uczestniczka wyjazdów Logos Travel a pewnie paru innych się nie przyznało i utwory legły na dnie szuflady…) Nocleg pod gwiazdami Saint Louis… Dzień 9. Po pożywnym śniadaniu zwiedzanie Jefferson National Expantion Memorial, miejsca dokumentującego podbój Gataway Arch - Łuku Zdobywców Dzikiego Zachodu. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Miami na Florydzie. Przylot w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu położonego niedaleko plaży, wieczorny spacer po plaży, nocleg. Dla chętnych możliwość także kąpieli…

DZIEŃ 10

Wypoczynek po jakże intensywnej trasie muzycznej lub fakultatywnie wizyta w Parku Narodowym Everglade - przejażdżka poduszkowcem w poszukiwaniu aligatorów i innych stworów bagiennych. Niezapomniana przygoda na bagnach. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 11

Czas na zajęcia plażowe, zakupy lub spacery lub też fakultatywnie całodzienna wycieczka na Key West, spektakularny przejazd po zawieszonych nad morzem mostach i łączących ciąg mniejszych i większych wysepek. Odwiedziny w domu Hemingwaya. Pamiątkowa fotografia na najbardziej w USA wysuniętym na południe, w kierunku Kuby - punkcie widokowym. Spacer urokliwym nadbrzeżem, możliwość kąpieli. Powrót do Miami. Nocleg.

DZIEŃ 12

Odpoczynek na miękkim piasku plaży lub fakultatywny wyjazd do Centrum Lotów Kosmicznych na przylądku Canaveral i na Meritt Island. Powrót na nocleg do hotelu w Miami.

DZIEŃ 13

Po śniadaniu ostatnie zajęcia plażowe, kąpiele wodne i słoneczne, lub też odpoczynek bierny - godne zaleganie w cieniu palmy kokosowej z obserwacją modrych wód Morza Karaibskiego. Około południa wyjazd na lotnisko, wylot do Europy.

DZIEŃ 14

Przylot do Europy, przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w godzinach popołudniowych.

TERMINY

28.12. - 10.01.2018** 11.02. - 24.02.2018* 22.04 - 05.05.2018 19.05 - 01.06.2018 19.10 - 01.11.2018 25.11. - 08.12.2018 27.12. - 09.01.2019** * termin "Mardi Gras" dopłata 970 PLN + 290 USD ** termin sylwestrowy - bez Saint Louis, ale z dłuższym pobytem na Florydzie dopłata 970 PLN + 250 USD

CENA

7 280 PLN + 1 490 USD

1 rata

800 PLN płatna przy zapisie

2 rata

7 280 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 490 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- przeloty na trasie Warszawa - Nowy Orlean, Saint Louis - Miami - Warszawa - zakwaterowanie w hotelach i motelach trzygwiazdkowych (pokoje 2-osobowe z łazienkami) - śniadania na całej trasie - przejazdy wewnętrzne mikrobusami - opiekę pilota - przewodnika polskojęzycznego - opłaty za miejscowych przewodników - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- biletów wstępu 230 USD - opłat lotniskowych 40 USD - pozostałych kosztów wyżywienia (ok. 25 USD dziennie) - wizy do USA - dopłata do pokoju 1-osobowego 730 USD


Opis hotelu USA - Nowy Orlean + Floryda według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

USA - muzyczne klimaty Nowego Orleanu i okolic + FLORYDA NOWY ORLEAN - kultowe miasto Stanów Zjednoczonych znane z niezwykłych muzycznych klimatów. Tu, jak napisał jeden z amerykańskich poetów nawet szum wiatru w konarach nabrzeżnych palm kokosowych - jest muzyką… To magiczne miejsce, gdzie po zmroku rozlega się kakofonia dźwięków od których wręcz faluje powietrze… Ulotna jazzowa muza unosi się nad miastem spowijając je muzycznym muślinem… To tu strapione dusze melomanów ale i zwykłych turystów, dokarmione muzycznym pokarmem ożywają gwałtownie trzepocząc się radośnie w klatce mdłego ciała…, które też pokrzepić się może wytworami wykwintnej francuskiej kuchni, królującej na tym obszarze.

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowego Orleanu przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot w godzinach wieczornych, transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2

Wycieczka łodzią na rozległe bagna - Swamp. Podglądanie bagiennej flory i fauny (aligatory, węże, ptactwo wodne i endemiczna roślinność wodna). Powrót do miasta, czas na lunch w jednej z rozlicznych kajuńskich restauracji (specjalnością tych restauracji jest nigdzie indziej nie serwowana potrawa "jambolayi"). Powrót do hotelu, odpoczynek po trudach dnia i trudach podróży. Wieczorem spacer po mieście, obserwacja wieczornego życia Burbon Street, przegląd grajków, mimów, sztukmistrzów i na koniec pierwsza wizyta w muzycznym klubie Honney Swamp Island słynącego z kajunskiej muzyki… Nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu Zwiedzanie French Quarter po czym rejs parowcem z XIX wieku po rzece Mississippi, dla chętnych czas na lunch w jednej ze słynnych restauracji. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Odpoczynek… czas na kolację i rajd po klubach muzycznych i restauracjach - tak zwany clubbing… Niewykluczone, że w którymś z klubów będzie możliwość zetknięcia się z koncertującą grupą na żywo. Gdyby tak się stało to wszystkie, nawet najbardziej mdłe na koniec dnia ciała, nagle czują nową wibrację i nagle jakby we śnie lub malignie nogi same prowadzą do tańca… W miarę późny powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Późne śniadanie. Około 8.00 - 9.00 wyjazd do Memphis. Po drodze podglądanie rolniczego krajobrazu stanu. Przyjazd około godziny 17.00, zakwaterowanie w hotelu, czas na oblucje, około godziny 18.30 wyjście na wieczorny podbój Memphis - dostojny spacer po znanym deptaku Beale Street, gdzie na każdym rogu, na każdych schodach ktoś gra lub śpiewa bluesa. Kolacja pośród kakofonii bluesowych dźwięków. Wizytowanie bluesowych klubów. To tu, w Memphis narodził się blues, to tu bluesmani czują go najlepiej na świecie, to tu ta muzyczna energia przenika czy ktoś chce czy nie chce do nawet najbardziej zatwardziałych serc i wzrusza każdego komu muzyka jest bliska... Niech żyje blues! I tak do późnej nocy…po czym mimo wszystko nocleg, sen długi bo do późnych godzin rannych…

Dzień 5

Nie nazbyt ranne śniadanie po czym wyjście na zwiedzanie Memphis. W programie między innymi legendarny Graceland - rezydencja boskiego Elvisa Presley'a. sesja fotograficzna na tle rezydencji i z Preslayem w tle. Następnie wizyta w wytwórni płytowej "Sun", która wytwórnia wydawała jego pierwsze płyty. Możliwość lunchu w tym historycznym miejscu. Po południu przejazd do Nashville. Przyjazd około godziny 19.00. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku wyjście na koncert muzyki bluegrass, którą w tym mieście słychać w prawie każdym klubie. Nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do słynnej wytwórni whiskey Jack Daniels do Lynchburga. Zapoznanie się ze skomplikowanym i unikalnym procesem destylacji. Możliwość zakupu unikalnego i szlachetnego trunku, (możliwość też pokrzepienia się nim w umiarkowanej ilości bo moc ma niezwykłą…) Powrót do Nashville. Po drodze wizyta w Stones River National Baterfield, w miejscu jednej z najbardziej krwawych bitew Wojny Secesyjnej. Powiew historii, obszerny referat o nieznanych niuansach tej wojny. Powrót do hotelu, odpoczynek. Wieczorem wspólne wyjście na kolację, a po kolacji czas dla siebie, czas dla każdego. Nocleg.

Dzień 7

Ostatni dzień w Nashville wyjazd na zwiedzanie największej atrakcji tego miasta - Country Music Hall Of Fame, oraz Słynnego Studia B, gdzie nagrywali Elvis Presley, Roy Orbison czy Dolly Parton oraz Kapitolu stanu Tennessee. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Odpoczynek po zwiedzaniu. Wieczorem jeszcze jedna muzyczna przygoda w mieście Nashville. Udział w koncercie - tym razem muzyki Honky Tong. (co to za muzyka? Najlepiej przekonać się samemu… - już po 15 minutach wszystkie komórki ciała pulsują w rytmie muzyki Honky Tong!)

Dzień 8

Śniadanie a po nim pakowanie bagażu i o godzinie 10.30 wyjazd do kolejnego , historycznego i muzycznego - Saint Louis. Po drodze podglądanie stanu Kentucky słynącego nie tylko z produkcji słynnej Burbon Whiskey ale i także z hodowli koni wyścigowych i słynnych gonitw Kentucky Derby. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu. Po zakwaterowaniu spacer po centrum miasta i przepięknym parku pełnym mało spotykanych gatunków drzew i krzewów, cienistych alei, cicho szemrzących fontann, słowem - relaks pośród zieleni. Czas na kolację a później czas na kolejne uciechy klubowe. ! To muzyka, która najbardziej łagodzi obyczaje. Jest ukojeniem dla duszy i natchnieniem dla mniej lub bardziej uzdolnionych poetów…(najpiękniejsze wiersze życia napisał tutaj niejaki Emilian ale także Pani Antonina, wierna uczestniczka wyjazdów Logos Travel a pewnie paru innych się nie przyznało i utwory legły na dnie szuflady…) Nocleg pod gwiazdami Saint Louis… Dzień 9. Po pożywnym śniadaniu zwiedzanie Jefferson National Expantion Memorial, miejsca dokumentującego podbój Gataway Arch - Łuku Zdobywców Dzikiego Zachodu. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Miami na Florydzie. Przylot w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu położonego niedaleko plaży, wieczorny spacer po plaży, nocleg. Dla chętnych możliwość także kąpieli…

DZIEŃ 10

Wypoczynek po jakże intensywnej trasie muzycznej lub fakultatywnie wizyta w Parku Narodowym Everglade - przejażdżka poduszkowcem w poszukiwaniu aligatorów i innych stworów bagiennych. Niezapomniana przygoda na bagnach. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 11

Czas na zajęcia plażowe, zakupy lub spacery lub też fakultatywnie całodzienna wycieczka na Key West, spektakularny przejazd po zawieszonych nad morzem mostach i łączących ciąg mniejszych i większych wysepek. Odwiedziny w domu Hemingwaya. Pamiątkowa fotografia na najbardziej w USA wysuniętym na południe, w kierunku Kuby - punkcie widokowym. Spacer urokliwym nadbrzeżem, możliwość kąpieli. Powrót do Miami. Nocleg.

DZIEŃ 12

Odpoczynek na miękkim piasku plaży lub fakultatywny wyjazd do Centrum Lotów Kosmicznych na przylądku Canaveral i na Meritt Island. Powrót na nocleg do hotelu w Miami.

DZIEŃ 13

Po śniadaniu ostatnie zajęcia plażowe, kąpiele wodne i słoneczne, lub też odpoczynek bierny - godne zaleganie w cieniu palmy kokosowej z obserwacją modrych wód Morza Karaibskiego. Około południa wyjazd na lotnisko, wylot do Europy.

DZIEŃ 14

Przylot do Europy, przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w godzinach popołudniowych.

TERMINY

28.12. - 10.01.2018** 11.02. - 24.02.2018* 22.04 - 05.05.2018 19.05 - 01.06.2018 19.10 - 01.11.2018 25.11. - 08.12.2018 27.12. - 09.01.2019** * termin "Mardi Gras" dopłata 970 PLN + 290 USD ** termin sylwestrowy - bez Saint Louis, ale z dłuższym pobytem na Florydzie dopłata 970 PLN + 250 USD

CENA

7 280 PLN + 1 490 USD

1 rata

800 PLN płatna przy zapisie

2 rata

7 280 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 490 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- przeloty na trasie Warszawa - Nowy Orlean, Saint Louis - Miami - Warszawa - zakwaterowanie w hotelach i motelach trzygwiazdkowych (pokoje 2-osobowe z łazienkami) - śniadania na całej trasie - przejazdy wewnętrzne mikrobusami - opiekę pilota - przewodnika polskojęzycznego - opłaty za miejscowych przewodników - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- biletów wstępu 230 USD - opłat lotniskowych 40 USD - pozostałych kosztów wyżywienia (ok. 25 USD dziennie) - wizy do USA - dopłata do pokoju 1-osobowego 730 USD