cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Indie Południowe, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie Południowe, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie Południowe, Indie
1 / 3
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
14.09 - 25.09
już od 11062 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
14.09 - 25.09
już od 11062 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Indie Południowe

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Indie Południowe:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 14 września 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 14 września 2019

Wycieczka objazdowa Indie Południowe w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

INDIE

Szlak

INDIE POŁUDNIOWE - 12 dni

Główne atrakcje

Rejs po pięknych kanałach Kerali z noclegiem na łodzi Najsłynniejsze bajkowe świątynie stanu Tamil Nadu Przyroda Parku Narodowego Peryiar Cochin i Chennai - fascynujące duże miasta Pondicherry - francuski szyk w Indiach Piaszczyste plaże Kerali

O wycieczce

Wycieczka na południe Indii to doskonała propozycja zarówno dla osób, które już były w Indiach i chcą poznać je lepiej, ale też dla przyjeżdżających na Subkontynent po raz pierwszy. Kobiety ubrane w kolorowe sari, wszechobecny zapach przypraw, piękna przyroda, bajkowe świątynie - to kwintesencja tego, co kojarzy nam się z Orientem. Południowe Indie są znacznie czystsze i bardziej uporządkowane od regionów północnych. Wszystko tu przebiega jakby sprawniej i szybciej. Zwiedzamy dwa stany - Tamil Nadu i Keralę. Podczas wyjazdu odwiedzimy wielowiekowe świątynie, pełne życia, współczesne metropolie i udamy się na cudny rejs jeziorami i kanałami Kerali. Na koniec przewidujemy nieco odpoczynku nad Oceanem Indyjskim. Wycieczka zakłada bardzo dobre warunki noclegowe, zdziwimy się nieraz luksusem i wygodą. Południe Indii to oczywiście zabiegi ayurwedy i mamy nadzieję, że każdy z nich skorzysta. My robiliśmy to wielokrotnie i czujemy się wspaniale.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub w Krakowie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w informatorze przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do do Chennai (Madras).

Dzień 2

Przylot do Chennai. Przejazd do położonego nad oceanem miasteczka Mahabalipuram, zakwaterowanie i odpoczynek. Mahabalipuram - obecnie mała nadmorska osada, w VII wieku pełniła funkcję ważnego portu i stolicy lokalnego królestwa. Mahabalipuram było indyjską kolebką architektury świątynnej. Zwiedzanie wspaniałych zabytków Mahabalipuram (na liście UNESCO) - m.in. "Five Rathas" - świątynie wykute w skale, Świątynia Shore Temple stojąca na samym brzegu oceanu i inne ciekawe miejsca. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Wycieczka do Madrasu. Miasto jest stolicą stanu Tamil Nadu. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta - fort św. Jerzego (początki brytyjskiego osadnictwa w Indiach), przejazd nadmorską promenadą Marina Beach, katedra św. Tomasza z relikwiami apostoła, hinduska świątynia Kapaleśwara. Powrót na nocleg.

Dzień 4

Przejazd z Mahabalipuram do Pondicherry - byłej francuskiej enklawy kolonialnej. Spacer "francuskimi" uliczkami miasta, wizyta w słynnym aśramie XIX/XX-wiecznego filozofa Śri Aurobindo. Krótki przejazd (12 km) do Auroville, projektu ponadnarodowej osady, zaczątku odrodzonej ludzkości, idei zapoczątkowanej przez Śri Aurobindo. Oglądanie Man Mandir - centralnej świątyni osady. Pobyt w tym miejscu budzi mieszane uczucia. Po południu przejazd do Chidambaram, wizyta w słynnej świątyni poświęconej bogu Sziwie jako kosmicznemu tancerzowi - Nataraja. Udział w tradycyjnym nabożeństwie hinduistycznym. Przejazd na nocleg w pobliże miasta Thanjavur.

Dzień 5

Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta. Olbrzymia hinduistyczna świątynia Brahadeeśwarar z XI wieku (na liście UNESCO), Pałac Miejski. Przejazd do Trichy i zakwaterowanie w hotelu. Po południu przejazd rikszami pod Rock Fort. Wejście na szczyt gigantycznej skały (ok. 400 stopni). Na szczycie wizyta w maleńkiej świątyni boga Ganeśa i podziwianie wspaniałej panoramy miasta. Nocleg w Trichy.

Dzień 6

Poranna wizyta w Śrirangam - największym kompleksie świątynnym w Indiach. Oglądanie tradycyjnych obrzędów nad brzegiem świętej rzeki Kaweri. Około południa przejazd do Madurai, miasta, które w starożytności było wielkim centrum kultury tamilskiej. Po przyjeździe zwiedzanie najważniejszego zabytku. Jest to Śri Minakshi Temple - olbrzymia świątynia znajdująca się w samym centrum. Dla chętnych udział w pięknej wieczornej pudży (nabożeństwo) w świątyni Śri Minakshi. Nocleg w Madurai.

Dzień 7

Przejazd piękną trasą pośród pól ryżowych z Madurai do Thekkady, osady zatopionej w tropikalnej roślinności Wzgórz Kardamonowych (stan Kerala). Zakwaterowanie w urokliwym hotelu. Następnie czeka nas przejażdżka na słoniach. Po powrocie do hotelu dla chętnych kolejna atrakcja - tradycyjny masaż ayurwedy! Kerala bowiem jest ojczyzną ayurwedy - starożytnego I skutecznego systemu leczniczego. Kerala słynie również z plantacji przypraw, a osada Thekkady jest doskonałym miejscem na zakupy. Nocleg w Thekkady.

Dzień 8

Wczesnym rankiem przejazd do pobliskiego Parku Narodowego Peryiar, w którym prowadzony jest program ochrony tygrysa bengalskiego. Ponad godzinny rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Peryiar, szansa podglądania ptaków i dzikich zwierząt (też słoni). Powrót do hotelu na późne śniadanie. Po odpoczynku przejazd widokową trasą z Thekkady w kierunku wybrzeża do Kumarakom. Relaksowanie się przepięknymi krajobrazami, przyrodą i widokami zielonych wzgórz herbacianych. Liczne postoje "fotograficzne". Rozpoczęcie słynnego spływu („Backwaters trip") rozległą siecią kanałów łączących Allepey z Cochin. Na dużych łodziach (właściwie statkach rzecznych) sielanka, spokój, pełen relaks. Rejsy te stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych stanu Kerala. Obserwacja z wody przyrody, rybaków, życia wieśniaków, świątyń i licznych kościołów. Nocleg na łodziach w wygodnych, wręcz luksusowych kabinach.

Dzień 9

Po wspaniałym śniadaniu i zejściu ze statku udajemy się nad pobliski ocean. W Kerali znajdujemy szerokie, piaszczyste plaże i ciepłe morze. Miejsce to jest znane z zabiegów ayurwedy i z pewnością każdy z nich ponownie skorzysta. Relaks na plaży. Nocleg w hotelu w pobliżu plaży.

Dzień 10

Czas na odpoczynek, relaks na plaży i zabiegi ayurwedy. Nocleg w hotelu w pobliżu plaży.

Dzień 11

Do południa czas wolny. Następnie przejazd do Cochin. Zwiedzanie najstarszej, historycznej części miasta Fort Cochin, kiedyś ważne centrum handlu przyprawami. Widzimy kościół św. Franciszka - miejsce pochówku portugalskiego żeglarza Vasco da Gamy, słynne chińskie sieci, Pałac Mattancherry. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Wieczorem udział w spektaklu Kathakali - klasyczny teatr indyjski. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko.

Dzień 12

Wylot z Cochin. Przylot do Warszawy lub do Krakowa.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów. Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; wszelkie inne koszty transportu (wynajęte klimatyzowane mikrobusy, rejsy); śniadania w hotelach, kolacje i obiady (łącznie 6 posiłków); noclegi - hotele 4* (wg oceny biura), 1 nocleg na łodzi w kabinie z łazienką; zabieg ayurwedy, opłaty za wstępy do obiektów i parków narodowych; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot.

Cena nie obejmuje

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, kosztów wizy i pośrednictwa wizowego wg aktualnych cen (ok. 90 USD), napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczebność grupy od 10 do 18 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Do biura należy dostarczyć niezbędne dokumenty, nie ma konieczności składania paszportu (e-wiza). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Indie Południowe według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

INDIE POŁUDNIOWE wraz z Adżantą i Ellorą Madras - Mahaballipuram - Kanchipuram - Tańdżawur - Maduraj - Thekkady - Fortcochi - Ooty - Majsur -Bangalore - Halebid - Belur - Sravanabelagola - Hampi - Goa - Aurangabad - Adżanta - Ellora - Bombaj Cztery stany południa to Andhra Pradeś, Tamil Nadu, Karnataka i Kerala zwana "indyjskim rajem". Dawne królestwa położone w odciętych od świata kotlinach uchroniły własną, odrębną kulturę przed obcymi wpływami i przechowały relikty cywilizacji starej jak świat, a łagodnej jak pierwsze krople monsunu. Kolorowe gopuram kuszą zapomnianą już archaiczną treścią mitu. Kobiety z południa nie muszą ukrywać swej zmysłowości i całkiem nieźle pielęgnują pradawną kulturę matriarchatu. Zachody słońca nad ruinami Hampi malowniczo wkomponowanymi w nierealne formacje skalne i gigantyczne głazy, cień palm kokosowych na cichych wodach ("back waters") Kerali i plaże Goa, zapach olejku eukaliptusowego i gałki muszkatołowej, niespokojne kłącza pieprzu i soczysta zieleń pól herbacianych, wszechobecny smak kokosu i kawy, pozwalają wreszcie zrozumieć, dlaczego Vaso da Gama szukał drogi do Indii...

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Wylot do Chennai (dawniej Madras) przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2

Przylot do Chennai, wymiana pieniędzy. Zwiedzanie Madrasu - stary kolonialny port wraz z Fortem St. George i muzeum z unikalnymi pamiątkami po Kompanii Wschodnio-Indyjskiej i epoce brytyjskiego radżu. Spacer nadbrzeżnym bulwarem Marina Beach do katedry św. Tomasza, gdzie przechowane są relikwie Apostoła; świątynia Kapaliszwara. Po południu, przejazd do Mahaballipuram (60 km) nad Ocean Indyjski. Nocleg w Mahaballipuram.

DZIEŃ 3

Wcześnie rano przejazd do Kanchipuram, Złotego Miasta (71 km) - jednego z siedmiu świętych miast Indii -hinduska świątynia z 7-8 wieku poświęcona Śiwie, Wisznu i Parwati - najczystszy przykład architektury drawidyjskiej. Po południu powrót do Mahaballipuram, spacer po głównym porcie państwa Pallawów, dynastii władającej w 7-8 wieku całym Tamil Nadu. Stojące na samej plaży świątynie z kamienia od setek już lat opierają się falom morskim i oparły się nawet tsunami z 2004 roku, słynna Pokuta Ardżuny - płaskorzeźba w litej skale, "Pięć świątyń Ratha", Mandap Kriszny. I wspomnienie o zespole The Beatles, który w latach sześćdziesiątych chronił się tu od zgiełku doczesnego świata poszukując prawdy swego życia. Nocleg w Mahaballipuram.

DZIEŃ 4

Przejazd do Tańdźawur (Tanjore, 312 km). Po drodze, Czidambaram - prywatna świątynia braminów poświęcona Śiwie Nataradży - bogu kosmicznego tańca. Nocleg w Thańdżawur.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu zwiedzanie świątyni Brihadiszwara z 1010 roku (na liście UNESCO), której szczyt wieńczyła niegdyś granitowa kopuła ze złotą iglicą; pałac władców dynastii Nayak z 16 wieku - niezwykła kolekcja brązów z czasów Ćolów, dynastii panującej nad całym południem Indii między 907 a 1310. Przejazd do Maduraj (130 km) i świątynia Meenakshi. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna pudża w świątyni - na noc bramini przenoszą posąg Śiwy do świątyni jego małżonki, bogini Parwati. Pożegnanie z wielkimi starymi świątyniami południowych Indii. Nocleg w Maduraj.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Thekkady (160 km). Wizyta w Ogrodzie Przypraw (Spices Garden), gdzie można zakupić aromatyczny, zielony kardamon, żółtą kurkumę oraz świeży pieprz i goździki... Spacer po uroczej miejscowości letniskowej. Nocleg w Thekkady/Periyar.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd przez Wzgórza Kardamonowe do Kumarakom (130 km). Po drodze widok na plantacja herbaty z drzewkami eukaliptusowymi i krzakami pieprzu, plantacje kawy i muszkatołowca. Około południa zaokrętowanie na house boat i wypłynięcie na back waters, ciche wody - największą atrakcję Kerali. Nocleg na łodzi zacumowanej przy przystani.

DZIEŃ 8

Świt na cichych wodach i podglądanie pracy rybaków rzucających sieci. Śniadanie na łodzi. Dopłynięcie do Alleppey i wyokrętowanie o godz. 10.00. Przejazd do Fortcochi (62 km). Przyjazd. Zwiedzanie synagogi, w starej dzielnicy żydowskiej, Pałacu Mattancherry zbudowanego przez Portugalczyków dla rodzimego radży. Powrót do Fortcochi. Popołudniem zwiedzanie starych kościołów Fortcochi, jednej z najstarszych osad europejskich w Indiach; tu w 1524 roku zmarł Vasco da Gama i tu w kościele św. Franciszka, pierwszym katolickim kościele Indii, został pochowany, katedra Santa-Cruz, trzy portugalskie uliczki na krzyż i parę okazałych kolonialnych domów. Nocleg w Fortcochi.

DZIEŃ 9

Wcześnie rano wyjazd do Ooty (Udhagamandalam, 285 km); dawniej - uroczy, poangielski kurort w górach Nilgiri, w samym sercu plantacji herbaty i w cieniu potężnych eukaliptusów, należący niegdyś do maharadży Dżajpuru. Ostatni odcinek drogi - przejazd kolejką wąskotorową, czyli ciuchcią (16.30 - 17.30). Nocleg w Ooty.

DZIEŃ 10

Wyjazd na Doddabettę (2637 m n.p.m.), najwyższy szczyt Tamil Nadu, skąd rozpościera się wspaniały widok (tylko przy dobrej pogodzie) na Ghaty Wschodnie i Zachodnie. Wyjazd do Majsuru (160 km), po drodze przejazd przez Bandipur National Park, utworzony w 1931 roku przez maharadżę Majsuru. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Majsurze.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu zwiedzanie najbogatszego pałacu wśród władców indyjskich - Amber Vilas z początku 20 wieku. Chamundi Hill ze słynnym bykiem Nandi, wierzchowcem Śiwy. Przejazd do Bangalore - miasta zwanego indyjską "Doliną Krzemową". Przyjazd i zakwaterowanie. Nocleg w Bangalore.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd do aszramu Art of Living - okazja do poznania ajurwedy - naturalnej metody leczenia liczącej kilka tysięcy lat oraz jogi, która jest najbardziej znanym towarem eksportowym Indii. "Jak kwiat ma potencjał pełnego rozkwitu, tak joga jest rozkwitem wszystkich ludzkich możliwości" - twierdzi Sri Sri Ravi Shankar, założyciel międzynarodowej fundacji Art of Living obecnej w 160 krajach świata. Zwiedzanie Vishalakshi Mantap, największej w Indiach sali medytacyjnej w kształcie tortu, spacer do Sumeru Mantap. Wieczorem dla chętnych możliwość uczestnictwa w satsangu - spotkaniu ludzi z różnych stron świata, różnych wyznań, aby wspólnie śpiewać i celebrować życie. Powrót na nocleg do Bangalore.

DZIEŃ 13

Wcześnie rano wyjazd do Sravanabelagola, ośrodku dżinizmu z niezwykłą rzeźbą Gomateśwary wykonaną w monolitycznej granitowej skale, na którą trzeba się wspiąć (po schodach wykutych w skale). Dalsza jazda do świątyń w Halebid i Belur, nazywanych Khadżuraho południa, gdzie wyjątkowo pięknie rzeźbione świątynie z czasów dynastii Hojsalów (12 wiek) przyprawiają o zawrót głowy, bo każdy centymetr kwadratowy kamienia pokryty jest płaskorzeźbą boga lub mędrca, heraldycznego ptaka lub bajecznego zwierzęcia, a tancerki wyginają zmysłowo swe kamienne ciała jak żywe. Przejazd na nocleg w Hassan.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu przejazd w kierunku Hampi (250 km) jednej z największych, choć mało znanych atrakcji Indii wpisanych na listę UNESCO. Przyjazd do Hospet. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Wchłanianie magicznej aury Hampi, miejsca, które dla wielu stanowi esencję Indii. Księżycowy krajobraz granitowych skał, ruiny świątyń wrośnięte w dżungle, wszędobylskie małpy. Raj dla fotografów. Świątynia Vitala, wizytówka Hampi, spacer brzegiem rzeki, gdzie napotykać się będziemy na wykute w skale lingi, płaskorzeźby, wpadać na miniaturowe kapliczki i mandapy. Dalsza penetracja okolicy - Hampi Bazar, świątynia Virupakasha, gdzie za niewielką opłatą można otrzymać błogosławieństwo od słonia. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 16

Po śniadaniu przejazd do Goa (340 km). Przyjazd. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer na plażę, możliwość ożywczej kąpieli w Oceanie Indyjskim. Nocleg w Goa.

DZIEŃ 17

Cały dzień odpoczynku. Możliwość spacerów, fakultatywnie masaże lub też spędzenia czasu na zajęciach plażowych z kąpielami włącznie. Pełna regeneracja sił witalnych. Nocleg w Goa.

DZIEŃ 18

Po śniadaniu przejazd z bagażami do Starego Goa, pierwszej europejskiej kolonii w Indiach, pozostającej w rękach Portugalii od 1510 do 1961 roku. Zwiedzanie kościołów wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do Panadżi - stolicy stanu Goa. Spacer po dzielnicy portugalskiej. Dla chętnych czas wolny na lunch i zakupy. Około godz. 14.00 transfer na lotnisko i lot do Mumbaju (Bombaju). Przylot i przejazd przez stolicę stanu Maharasztra na zabytkowy dworzec kolejowy Chatrapati Shivaji Terminus, na liście UNESCO. Przejazd pociągiem nocnym do Aurangabad (z miejscami do leżenia). Dla chętnych możliwość przelotu za dodatkową opłatą (rezerwacja przy zapisie).

DZIEŃ 19

Przyjazd do Aurangabad nad ranem. Transfer do hotelu na śniadanie. Całodzienna wycieczka do Adżanty (104 km). Ten największy skarb sztuki dawnych Indii to ścienne malowidła pokrywające ściany 29 grot wykutych w skale, niegdysiejszych buddyjskich świątyń i klasztorów. Prace podjęte w 2 wieku p.n.e., a zakończone w 5 wieku n.e., świadczą o wysoce rozwiniętej i duchowo wyrafinowanej czysto indyjskiej kulturze, której wpływ sięgał daleko poza subkontynent indyjski, a dziedzictwo pozostaje żywe do dziś. Brytyjski "Burlington Magazine" uznał freski Adżanty za "być może najwspanialsze dzieła sztuki w całej Azji". Powrót na nocleg do Aurangabad.

DZIEŃ 20

Wyjazd do Ellory, zwiedzanie świątyni Kailasanatha, na liście UNESCO, "najbardziej zdumiewającego dzieła sztuki indyjskiej, które nie znajduje dla siebie odpowiednika w całych dziejach indyjskiej architektury", świątyni wyrzeźbionej od góry w dół, jak posąg wyłaniającej się z górskiego zbocza wulkanicznej skały. Powrót do Aurangabad. Przyjazd do Aurangabad i zwiedzanie grobowca żony Aurangazeba, marnej, ale jednak repliki, Tadż Mahalu. Transfer na lotnisko i lot do Bombaju. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Mumbai

DZIEN 21

Po śniadaniu - zwiedzanie Bombaju - Gateway of India (Brama Indii), spacer po eleganckim, nadmorskim deptaku, dzielnica Malabar Hill i Muzeum Gandhiego. Po południu, dla chętnych - Wyspa Elefanta (14.30 - 19.00). Wieczorem - transfer na lotnisko międzynarodowe i lot do Europy.

DZIEN 22

Przylot do Warszawy.

TERMINY

26.01 - 16.02.2018 02.03 - 23.03.2018 03.08 - 24.08.2018* 16.11 - 07.12.2018 * wysoki sezon lotniczy - dopłata 470 PLN

CENA

6 290 PLN + 1 890 USD

1 rata

800 PLN zaliczka płatna przy zapisie

2 rata

6 290 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 890 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Chennai, Goa - Mumbai, Aurangabad - Mumbai - Warszawa - przejazdy wewnętrzne mikrobusami z klimatyzacją - przejazd nocnym pociągiem na trasie - Bombaj - Aurangabad (miejsca sypialne) - zakwaterowanie hotele 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 1 nocleg na pływającej łodzi - śniadania - wizę indyjską - opiekę pilota - transfery lotnisko - hotel - lotnisko - ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu 90 USD - napiwki 80 USD - dopłata do pokoju 1-osobowego 630 USDLogos Travel

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

INDIE POŁUDNIOWE wraz z Adżantą i Ellorą Madras - Mahaballipuram - Kanchipuram - Tańdżawur - Maduraj - Thekkady - Fortcochi - Ooty - Majsur -Bangalore - Halebid - Belur - Sravanabelagola - Hampi - Goa - Aurangabad - Adżanta - Ellora - Bombaj Cztery stany południa to Andhra Pradeś, Tamil Nadu, Karnataka i Kerala zwana "indyjskim rajem". Dawne królestwa położone w odciętych od świata kotlinach uchroniły własną, odrębną kulturę przed obcymi wpływami i przechowały relikty cywilizacji starej jak świat, a łagodnej jak pierwsze krople monsunu. Kolorowe gopuram kuszą zapomnianą już archaiczną treścią mitu. Kobiety z południa nie muszą ukrywać swej zmysłowości i całkiem nieźle pielęgnują pradawną kulturę matriarchatu. Zachody słońca nad ruinami Hampi malowniczo wkomponowanymi w nierealne formacje skalne i gigantyczne głazy, cień palm kokosowych na cichych wodach („back waters") Kerali i plaże Goa, zapach olejku eukaliptusowego i gałki muszkatołowej, niespokojne kłącza pieprzu i soczysta zieleń pól herbacianych, wszechobecny smak kokosu i kawy, pozwalają wreszcie zrozumieć, dlaczego Vaso da Gama szukał drogi do Indii...

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Wylot do Chennai (dawniej Madras) przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2

Przylot do Chennai, wymiana pieniędzy. Zwiedzanie Madrasu - stary kolonialny port wraz z Fortem St. George i muzeum z unikalnymi pamiątkami po Kompanii Wschodnio-Indyjskiej i epoce brytyjskiego radżu. Spacer nadbrzeżnym bulwarem Marina Beach do katedry św. Tomasza, gdzie przechowane są relikwie Apostoła; świątynia Kapaliszwara. Po południu, przejazd do Mahaballipuram (60 km) nad Ocean Indyjski. Nocleg w Mahaballipuram.

DZIEŃ 3

Wcześnie rano przejazd do Kanchipuram, Złotego Miasta (71 km) - jednego z siedmiu świętych miast Indii -hinduska świątynia z 7-8 wieku poświęcona Śiwie, Wisznu i Parwati - najczystszy przykład architektury drawidyjskiej. Po południu powrót do Mahaballipuram, spacer po głównym porcie państwa Pallawów, dynastii władającej w 7-8 wieku całym Tamil Nadu. Stojące na samej plaży świątynie z kamienia od setek już lat opierają się falom morskim i oparły się nawet tsunami z 2004 roku, słynna Pokuta Ardżuny - płaskorzeźba w litej skale, "Pięć świątyń Ratha", Mandap Kriszny. I wspomnienie o zespole The Beatles, który w latach sześćdziesiątych chronił się tu od zgiełku doczesnego świata poszukując prawdy swego życia. Nocleg w Mahaballipuram.

DZIEŃ 4

Przejazd do Tańdźawur (Tanjore, 312 km). Po drodze, Czidambaram - prywatna świątynia braminów poświęcona Śiwie Nataradży - bogu kosmicznego tańca. Nocleg w Thańdżawur.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu zwiedzanie świątyni Brihadiszwara z 1010 roku (na liście UNESCO), której szczyt wieńczyła niegdyś granitowa kopuła ze złotą iglicą; pałac władców dynastii Nayak z 16 wieku - niezwykła kolekcja brązów z czasów Ćolów, dynastii panującej nad całym południem Indii między 907 a 1310. Przejazd do Maduraj (130 km) i świątynia Meenakshi. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna pudża w świątyni - na noc bramini przenoszą posąg Śiwy do świątyni jego małżonki, bogini Parwati. Pożegnanie z wielkimi starymi świątyniami południowych Indii. Nocleg w Maduraj.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Thekkady (160 km). Wizyta w Ogrodzie Przypraw (Spices Garden), gdzie można zakupić aromatyczny, zielony kardamon, żółtą kurkumę oraz świeży pieprz i goździki... Spacer po uroczej miejscowości letniskowej. Nocleg w Thekkady/Periyar.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd przez Wzgórza Kardamonowe do Kumarakom (130 km). Po drodze widok na plantacja herbaty z drzewkami eukaliptusowymi i krzakami pieprzu, plantacje kawy i muszkatołowca. Około południa zaokrętowanie na house boat i wypłynięcie na back waters, ciche wody - największą atrakcję Kerali. Nocleg na łodzi zacumowanej przy przystani.

DZIEŃ 8

Świt na cichych wodach i podglądanie pracy rybaków rzucających sieci. Śniadanie na łodzi. Dopłynięcie do Alleppey i wyokrętowanie o godz. 10.00. Przejazd do Fortcochi (62 km). Przyjazd. Zwiedzanie synagogi, w starej dzielnicy żydowskiej, Pałacu Mattancherry zbudowanego przez Portugalczyków dla rodzimego radży. Powrót do Fortcochi. Popołudniem zwiedzanie starych kościołów Fortcochi, jednej z najstarszych osad europejskich w Indiach; tu w 1524 roku zmarł Vasco da Gama i tu w kościele św. Franciszka, pierwszym katolickim kościele Indii, został pochowany, katedra Santa-Cruz, trzy portugalskie uliczki na krzyż i parę okazałych kolonialnych domów. Nocleg w Fortcochi.

DZIEŃ 9

Wcześnie rano wyjazd do Ooty (Udhagamandalam, 285 km); dawniej - uroczy, poangielski kurort w górach Nilgiri, w samym sercu plantacji herbaty i w cieniu potężnych eukaliptusów, należący niegdyś do maharadży Dżajpuru. Ostatni odcinek drogi - przejazd kolejką wąskotorową, czyli ciuchcią (16.30 - 17.30). Nocleg w Ooty.

DZIEŃ 10

Wyjazd na Doddabettę (2637 m n.p.m.), najwyższy szczyt Tamil Nadu, skąd rozpościera się wspaniały widok (tylko przy dobrej pogodzie) na Ghaty Wschodnie i Zachodnie. Wyjazd do Majsuru (160 km), po drodze przejazd przez Bandipur National Park, utworzony w 1931 roku przez maharadżę Majsuru. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Majsurze.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu zwiedzanie najbogatszego pałacu wśród władców indyjskich - Amber Vilas z początku 20 wieku. Chamundi Hill ze słynnym bykiem Nandi, wierzchowcem Śiwy. Przejazd do Bangalore - miasta zwanego indyjską "Doliną Krzemową". Przyjazd i zakwaterowanie. Nocleg w Bangalore.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd do aszramu Art of Living - okazja do poznania ajurwedy - naturalnej metody leczenia liczącej kilka tysięcy lat oraz jogi, która jest najbardziej znanym towarem eksportowym Indii. "Jak kwiat ma potencjał pełnego rozkwitu, tak joga jest rozkwitem wszystkich ludzkich możliwości" - twierdzi Sri Sri Ravi Shankar, założyciel międzynarodowej fundacji Art of Living obecnej w 160 krajach świata. Zwiedzanie Vishalakshi Mantap, największej w Indiach sali medytacyjnej w kształcie tortu, spacer do Sumeru Mantap. Wieczorem dla chętnych możliwość uczestnictwa w satsangu - spotkaniu ludzi z różnych stron świata, różnych wyznań, aby wspólnie śpiewać i celebrować życie. Powrót na nocleg do Bangalore.

DZIEŃ 13

Wcześnie rano wyjazd do Sravanabelagola, ośrodku dżinizmu z niezwykłą rzeźbą Gomateśwary wykonaną w monolitycznej granitowej skale, na którą trzeba się wspiąć (po schodach wykutych w skale). Dalsza jazda do świątyń w Halebid i Belur, nazywanych Khadżuraho południa, gdzie wyjątkowo pięknie rzeźbione świątynie z czasów dynastii Hojsalów (12 wiek) przyprawiają o zawrót głowy, bo każdy centymetr kwadratowy kamienia pokryty jest płaskorzeźbą boga lub mędrca, heraldycznego ptaka lub bajecznego zwierzęcia, a tancerki wyginają zmysłowo swe kamienne ciała jak żywe. Przejazd na nocleg w Hassan.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu przejazd w kierunku Hampi (250 km) jednej z największych, choć mało znanych atrakcji Indii wpisanych na listę UNESCO. Przyjazd do Hospet. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Wchłanianie magicznej aury Hampi, miejsca, które dla wielu stanowi esencję Indii. Księżycowy krajobraz granitowych skał, ruiny świątyń wrośnięte w dżungle, wszędobylskie małpy. Raj dla fotografów. Świątynia Vitala, wizytówka Hampi, spacer brzegiem rzeki, gdzie napotykać się będziemy na wykute w skale lingi, płaskorzeźby, wpadać na miniaturowe kapliczki i mandapy. Dalsza penetracja okolicy - Hampi Bazar, świątynia Virupakasha, gdzie za niewielką opłatą można otrzymać błogosławieństwo od słonia. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 16

Po śniadaniu przejazd do Goa (340 km). Przyjazd. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer na plażę, możliwość ożywczej kąpieli w Oceanie Indyjskim. Nocleg w Goa.

DZIEŃ 17

Cały dzień odpoczynku. Możliwość spacerów, fakultatywnie masaże lub też spędzenia czasu na zajęciach plażowych z kąpielami włącznie. Pełna regeneracja sił witalnych. Nocleg w Goa.

DZIEŃ 18

Po śniadaniu przejazd z bagażami do Starego Goa, pierwszej europejskiej kolonii w Indiach, pozostającej w rękach Portugalii od 1510 do 1961 roku. Zwiedzanie kościołów wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do Panadżi - stolicy stanu Goa. Spacer po dzielnicy portugalskiej. Dla chętnych czas wolny na lunch i zakupy. Około godz. 14.00 transfer na lotnisko i lot do Mumbaju (Bombaju). Przylot i przejazd przez stolicę stanu Maharasztra na zabytkowy dworzec kolejowy Chatrapati Shivaji Terminus, na liście UNESCO. Przejazd pociągiem nocnym do Aurangabad (z miejscami do leżenia). Dla chętnych możliwość przelotu za dodatkową opłatą (rezerwacja przy zapisie).

DZIEŃ 19

Przyjazd do Aurangabad nad ranem. Transfer do hotelu na śniadanie. Całodzienna wycieczka do Adżanty (104 km). Ten największy skarb sztuki dawnych Indii to ścienne malowidła pokrywające ściany 29 grot wykutych w skale, niegdysiejszych buddyjskich świątyń i klasztorów. Prace podjęte w 2 wieku p.n.e., a zakończone w 5 wieku n.e., świadczą o wysoce rozwiniętej i duchowo wyrafinowanej czysto indyjskiej kulturze, której wpływ sięgał daleko poza subkontynent indyjski, a dziedzictwo pozostaje żywe do dziś. Brytyjski "Burlington Magazine" uznał freski Adżanty za "być może najwspanialsze dzieła sztuki w całej Azji". Powrót na nocleg do Aurangabad.

DZIEŃ 20

Wyjazd do Ellory, zwiedzanie świątyni Kailasanatha, na liście UNESCO, “najbardziej zdumiewającego dzieła sztuki indyjskiej, które nie znajduje dla siebie odpowiednika w całych dziejach indyjskiej architektury", świątyni wyrzeźbionej od góry w dół, jak posąg wyłaniającej się z górskiego zbocza wulkanicznej skały. Powrót do Aurangabad. Przyjazd do Aurangabad i zwiedzanie grobowca żony Aurangazeba, marnej, ale jednak repliki, Tadż Mahalu. Transfer na lotnisko i lot do Bombaju. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Mumbai

DZIEN 21

Po śniadaniu - zwiedzanie Bombaju - Gateway of India (Brama Indii), spacer po eleganckim, nadmorskim deptaku, dzielnica Malabar Hill i Muzeum Gandhiego. Po południu, dla chętnych - Wyspa Elefanta (14.30 - 19.00). Wieczorem - transfer na lotnisko międzynarodowe i lot do Europy.

DZIEN 22

Przylot do Warszawy.

TERMINY

26.01 - 16.02.2018 02.03 - 23.03.2018 03.08 - 24.08.2018* 16.11 - 07.12.2018 * wysoki sezon lotniczy - dopłata 470 PLN

CENA

6 290 PLN + 1 890 USD

1 rata

800 PLN zaliczka płatna przy zapisie

2 rata

6 290 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 890 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Chennai, Goa - Mumbai, Aurangabad - Mumbai - Warszawa - przejazdy wewnętrzne mikrobusami z klimatyzacją - przejazd nocnym pociągiem na trasie - Bombaj - Aurangabad (miejsca sypialne) - zakwaterowanie hotele 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 1 nocleg na pływającej łodzi - śniadania - wizę indyjską - opiekę pilota - transfery lotnisko - hotel - lotnisko - ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu 90 USD - napiwki 80 USD - dopłata do pokoju 1-osobowego 630 USD


Opis hotelu Indie Południowe według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

INDIE POŁUDNIOWE wraz z Adżantą i Ellorą Madras - Mahaballipuram - Kanchipuram - Tańdżawur - Maduraj - Thekkady - Fortcochi - Ooty - Majsur -Bangalore - Halebid - Belur - Sravanabelagola - Hampi - Goa - Aurangabad - Adżanta - Ellora - Bombaj Cztery stany południa to Andhra Pradeś, Tamil Nadu, Karnataka i Kerala zwana "indyjskim rajem". Dawne królestwa położone w odciętych od świata kotlinach uchroniły własną, odrębną kulturę przed obcymi wpływami i przechowały relikty cywilizacji starej jak świat, a łagodnej jak pierwsze krople monsunu. Kolorowe gopuram kuszą zapomnianą już archaiczną treścią mitu. Kobiety z południa nie muszą ukrywać swej zmysłowości i całkiem nieźle pielęgnują pradawną kulturę matriarchatu. Zachody słońca nad ruinami Hampi malowniczo wkomponowanymi w nierealne formacje skalne i gigantyczne głazy, cień palm kokosowych na cichych wodach ("back waters") Kerali i plaże Goa, zapach olejku eukaliptusowego i gałki muszkatołowej, niespokojne kłącza pieprzu i soczysta zieleń pól herbacianych, wszechobecny smak kokosu i kawy, pozwalają wreszcie zrozumieć, dlaczego Vaso da Gama szukał drogi do Indii...

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Wylot do Chennai (dawniej Madras) przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2

Przylot do Chennai, wymiana pieniędzy. Zwiedzanie Madrasu - stary kolonialny port wraz z Fortem St. George i muzeum z unikalnymi pamiątkami po Kompanii Wschodnio-Indyjskiej i epoce brytyjskiego radżu. Spacer nadbrzeżnym bulwarem Marina Beach do katedry św. Tomasza, gdzie przechowane są relikwie Apostoła; świątynia Kapaliszwara. Po południu, przejazd do Mahaballipuram (60 km) nad Ocean Indyjski. Nocleg w Mahaballipuram.

DZIEŃ 3

Wcześnie rano przejazd do Kanchipuram, Złotego Miasta (71 km) - jednego z siedmiu świętych miast Indii -hinduska świątynia z 7-8 wieku poświęcona Śiwie, Wisznu i Parwati - najczystszy przykład architektury drawidyjskiej. Po południu powrót do Mahaballipuram, spacer po głównym porcie państwa Pallawów, dynastii władającej w 7-8 wieku całym Tamil Nadu. Stojące na samej plaży świątynie z kamienia od setek już lat opierają się falom morskim i oparły się nawet tsunami z 2004 roku, słynna Pokuta Ardżuny - płaskorzeźba w litej skale, "Pięć świątyń Ratha", Mandap Kriszny. I wspomnienie o zespole The Beatles, który w latach sześćdziesiątych chronił się tu od zgiełku doczesnego świata poszukując prawdy swego życia. Nocleg w Mahaballipuram.

DZIEŃ 4

Przejazd do Tańdźawur (Tanjore, 312 km). Po drodze, Czidambaram - prywatna świątynia braminów poświęcona Śiwie Nataradży - bogu kosmicznego tańca. Nocleg w Thańdżawur.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu zwiedzanie świątyni Brihadiszwara z 1010 roku (na liście UNESCO), której szczyt wieńczyła niegdyś granitowa kopuła ze złotą iglicą; pałac władców dynastii Nayak z 16 wieku - niezwykła kolekcja brązów z czasów Ćolów, dynastii panującej nad całym południem Indii między 907 a 1310. Przejazd do Maduraj (130 km) i świątynia Meenakshi. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna pudża w świątyni - na noc bramini przenoszą posąg Śiwy do świątyni jego małżonki, bogini Parwati. Pożegnanie z wielkimi starymi świątyniami południowych Indii. Nocleg w Maduraj.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Thekkady (160 km). Wizyta w Ogrodzie Przypraw (Spices Garden), gdzie można zakupić aromatyczny, zielony kardamon, żółtą kurkumę oraz świeży pieprz i goździki... Spacer po uroczej miejscowości letniskowej. Nocleg w Thekkady/Periyar.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd przez Wzgórza Kardamonowe do Kumarakom (130 km). Po drodze widok na plantacja herbaty z drzewkami eukaliptusowymi i krzakami pieprzu, plantacje kawy i muszkatołowca. Około południa zaokrętowanie na house boat i wypłynięcie na back waters, ciche wody - największą atrakcję Kerali. Nocleg na łodzi zacumowanej przy przystani.

DZIEŃ 8

Świt na cichych wodach i podglądanie pracy rybaków rzucających sieci. Śniadanie na łodzi. Dopłynięcie do Alleppey i wyokrętowanie o godz. 10.00. Przejazd do Fortcochi (62 km). Przyjazd. Zwiedzanie synagogi, w starej dzielnicy żydowskiej, Pałacu Mattancherry zbudowanego przez Portugalczyków dla rodzimego radży. Powrót do Fortcochi. Popołudniem zwiedzanie starych kościołów Fortcochi, jednej z najstarszych osad europejskich w Indiach; tu w 1524 roku zmarł Vasco da Gama i tu w kościele św. Franciszka, pierwszym katolickim kościele Indii, został pochowany, katedra Santa-Cruz, trzy portugalskie uliczki na krzyż i parę okazałych kolonialnych domów. Nocleg w Fortcochi.

DZIEŃ 9

Wcześnie rano wyjazd do Ooty (Udhagamandalam, 285 km); dawniej - uroczy, poangielski kurort w górach Nilgiri, w samym sercu plantacji herbaty i w cieniu potężnych eukaliptusów, należący niegdyś do maharadży Dżajpuru. Ostatni odcinek drogi - przejazd kolejką wąskotorową, czyli ciuchcią (16.30 - 17.30). Nocleg w Ooty.

DZIEŃ 10

Wyjazd na Doddabettę (2637 m n.p.m.), najwyższy szczyt Tamil Nadu, skąd rozpościera się wspaniały widok (tylko przy dobrej pogodzie) na Ghaty Wschodnie i Zachodnie. Wyjazd do Majsuru (160 km), po drodze przejazd przez Bandipur National Park, utworzony w 1931 roku przez maharadżę Majsuru. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Majsurze.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu zwiedzanie najbogatszego pałacu wśród władców indyjskich - Amber Vilas z początku 20 wieku. Chamundi Hill ze słynnym bykiem Nandi, wierzchowcem Śiwy. Przejazd do Bangalore - miasta zwanego indyjską "Doliną Krzemową". Przyjazd i zakwaterowanie. Nocleg w Bangalore.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd do aszramu Art of Living - okazja do poznania ajurwedy - naturalnej metody leczenia liczącej kilka tysięcy lat oraz jogi, która jest najbardziej znanym towarem eksportowym Indii. "Jak kwiat ma potencjał pełnego rozkwitu, tak joga jest rozkwitem wszystkich ludzkich możliwości" - twierdzi Sri Sri Ravi Shankar, założyciel międzynarodowej fundacji Art of Living obecnej w 160 krajach świata. Zwiedzanie Vishalakshi Mantap, największej w Indiach sali medytacyjnej w kształcie tortu, spacer do Sumeru Mantap. Wieczorem dla chętnych możliwość uczestnictwa w satsangu - spotkaniu ludzi z różnych stron świata, różnych wyznań, aby wspólnie śpiewać i celebrować życie. Powrót na nocleg do Bangalore.

DZIEŃ 13

Wcześnie rano wyjazd do Sravanabelagola, ośrodku dżinizmu z niezwykłą rzeźbą Gomateśwary wykonaną w monolitycznej granitowej skale, na którą trzeba się wspiąć (po schodach wykutych w skale). Dalsza jazda do świątyń w Halebid i Belur, nazywanych Khadżuraho południa, gdzie wyjątkowo pięknie rzeźbione świątynie z czasów dynastii Hojsalów (12 wiek) przyprawiają o zawrót głowy, bo każdy centymetr kwadratowy kamienia pokryty jest płaskorzeźbą boga lub mędrca, heraldycznego ptaka lub bajecznego zwierzęcia, a tancerki wyginają zmysłowo swe kamienne ciała jak żywe. Przejazd na nocleg w Hassan.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu przejazd w kierunku Hampi (250 km) jednej z największych, choć mało znanych atrakcji Indii wpisanych na listę UNESCO. Przyjazd do Hospet. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Wchłanianie magicznej aury Hampi, miejsca, które dla wielu stanowi esencję Indii. Księżycowy krajobraz granitowych skał, ruiny świątyń wrośnięte w dżungle, wszędobylskie małpy. Raj dla fotografów. Świątynia Vitala, wizytówka Hampi, spacer brzegiem rzeki, gdzie napotykać się będziemy na wykute w skale lingi, płaskorzeźby, wpadać na miniaturowe kapliczki i mandapy. Dalsza penetracja okolicy - Hampi Bazar, świątynia Virupakasha, gdzie za niewielką opłatą można otrzymać błogosławieństwo od słonia. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 16

Po śniadaniu przejazd do Goa (340 km). Przyjazd. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer na plażę, możliwość ożywczej kąpieli w Oceanie Indyjskim. Nocleg w Goa.

DZIEŃ 17

Cały dzień odpoczynku. Możliwość spacerów, fakultatywnie masaże lub też spędzenia czasu na zajęciach plażowych z kąpielami włącznie. Pełna regeneracja sił witalnych. Nocleg w Goa.

DZIEŃ 18

Po śniadaniu przejazd z bagażami do Starego Goa, pierwszej europejskiej kolonii w Indiach, pozostającej w rękach Portugalii od 1510 do 1961 roku. Zwiedzanie kościołów wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do Panadżi - stolicy stanu Goa. Spacer po dzielnicy portugalskiej. Dla chętnych czas wolny na lunch i zakupy. Około godz. 14.00 transfer na lotnisko i lot do Mumbaju (Bombaju). Przylot i przejazd przez stolicę stanu Maharasztra na zabytkowy dworzec kolejowy Chatrapati Shivaji Terminus, na liście UNESCO. Przejazd pociągiem nocnym do Aurangabad (z miejscami do leżenia). Dla chętnych możliwość przelotu za dodatkową opłatą (rezerwacja przy zapisie).

DZIEŃ 19

Przyjazd do Aurangabad nad ranem. Transfer do hotelu na śniadanie. Całodzienna wycieczka do Adżanty (104 km). Ten największy skarb sztuki dawnych Indii to ścienne malowidła pokrywające ściany 29 grot wykutych w skale, niegdysiejszych buddyjskich świątyń i klasztorów. Prace podjęte w 2 wieku p.n.e., a zakończone w 5 wieku n.e., świadczą o wysoce rozwiniętej i duchowo wyrafinowanej czysto indyjskiej kulturze, której wpływ sięgał daleko poza subkontynent indyjski, a dziedzictwo pozostaje żywe do dziś. Brytyjski "Burlington Magazine" uznał freski Adżanty za "być może najwspanialsze dzieła sztuki w całej Azji". Powrót na nocleg do Aurangabad.

DZIEŃ 20

Wyjazd do Ellory, zwiedzanie świątyni Kailasanatha, na liście UNESCO, "najbardziej zdumiewającego dzieła sztuki indyjskiej, które nie znajduje dla siebie odpowiednika w całych dziejach indyjskiej architektury", świątyni wyrzeźbionej od góry w dół, jak posąg wyłaniającej się z górskiego zbocza wulkanicznej skały. Powrót do Aurangabad. Przyjazd do Aurangabad i zwiedzanie grobowca żony Aurangazeba, marnej, ale jednak repliki, Tadż Mahalu. Transfer na lotnisko i lot do Bombaju. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Mumbai

DZIEN 21

Po śniadaniu - zwiedzanie Bombaju - Gateway of India (Brama Indii), spacer po eleganckim, nadmorskim deptaku, dzielnica Malabar Hill i Muzeum Gandhiego. Po południu, dla chętnych - Wyspa Elefanta (14.30 - 19.00). Wieczorem - transfer na lotnisko międzynarodowe i lot do Europy.

DZIEN 22

Przylot do Warszawy.

TERMINY

26.01 - 16.02.2018 02.03 - 23.03.2018 03.08 - 24.08.2018* 16.11 - 07.12.2018 * wysoki sezon lotniczy - dopłata 470 PLN

CENA

6 290 PLN + 1 890 USD

1 rata

800 PLN zaliczka płatna przy zapisie

2 rata

6 290 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 890 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Chennai, Goa - Mumbai, Aurangabad - Mumbai - Warszawa - przejazdy wewnętrzne mikrobusami z klimatyzacją - przejazd nocnym pociągiem na trasie - Bombaj - Aurangabad (miejsca sypialne) - zakwaterowanie hotele 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 1 nocleg na pływającej łodzi - śniadania - wizę indyjską - opiekę pilota - transfery lotnisko - hotel - lotnisko - ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu 90 USD - napiwki 80 USD - dopłata do pokoju 1-osobowego 630 USDOpinie o wycieczce objazdowej Indie Południowe

Indie Południowe - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Indie Południowe? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00