cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Sudan - Erytrea, Sudan
  • Wycieczka objazdowa Sudan - Erytrea, Sudan
  • Wycieczka objazdowa Sudan - Erytrea, Sudan
  • Wycieczka objazdowa Sudan - Erytrea, Sudan
  • Wycieczka objazdowa Sudan - Erytrea, Sudan
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Sudan - Erytrea

Sudan
Ocena wycieczki objazdowej Sudan - Erytrea:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Sudan - Erytrea w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Sudanu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

SUDAN

Szlak

SUDAN ERYTREA - 15 DNI

Główne atrakcje

Dwa kraje zamknięte dla masowego ruchu turystycznego Starożytne piramidy w pięknej scenerii Chrześcijańskie pozostałości w Nubii Targi, wioski i miasteczka poza szlakami Autentyczny taniec derwiszów Piękni ludzie i ciekawe ubiory Cudne, górskie krajobrazy Erytrei Chartum i Asmara - afrykańskie stolice Błękitne i ciepłe morze wysp i wybrzeża Erytrei

O wycieczce

Proponujemy prawdziwą perełkę - wyjazd do nieznanych, ale ciekawych krajów "Rogu Afryki", Sudanu i Erytrei. Choć odwiedzane kraje nie są bogate, zamieszkane są przez pięknych i dumnych ludzi. Rządy autorytarne sprawiły, że miejsca te są bezpieczne dla podróżnych, choć życie tutaj nie przypomina w niczym raju. Sudan jest pełen nieprawdopodobnych ciekawostek związanych ze starożytną przeszłością. Znajdziemy tu egipskie piramidy, świątynie, starożytne grobowce, tysiącletnie kościoły. Od lat w Sudanie pracują polscy archeologowie. Sudan jest ortodoksyjnym państwem islamskim, ale przybysze z Zachodu traktowani są z sympatią. Erytrea to bardzo biedny, ale egzotyczny i ładny kraj. Pod koniec wyjazdu przewidzieliśmy nieco luźniejszy czas nad wyjątkowo ciepłym w tym miejscu morzem. Wycieczka została doskonale przygotowana, a warunki w większości miejsc można określić jako dobre. Należy pamiętać, że na trasie są miejsca, których turyści nie odwiedzają niemal nigdy, co wiąże się czasem z brakiem infrastruktury. Tym bardziej wyjazd jest prawdziwą przygodą.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z Warszawy i nocleg tranzytowy.

Dzień 2

Przylot do Chartumu, stolicy Sudanu. Chartum leży nad Nilem i jest stosukowo nowym miastem, które przekształciło się w XIX wieku z egipskiego garnizonu wojskowego. Po przejeździe do hotelu i zakwaterowaniu udajemy się na kolację do jednej z popularnych wśród klasy średniej restauracji. Nocleg w Chartumie.

Dzień 3

Podróż wzdłuż Nilu na północ. Zmierzamy do VI Katarakty Nilu. To ostatnia katarakta starożytnego Egiptu. Dzisiaj jak i w starożytności katarakty są barierą dla żeglugi po królowej rzek. Postój w Naqa, pozostałościach starożytnego miasta nubijskiego. Zachowała się tu też późniejsza, rzymska budowla, czyli tzw. "kiosk". Lunch w formie pikniku. Pod wieczór dojazd w okolice królewskiego miasta Meroe znanego pzrede wszystkim z zachowanych piramid. Kolacja i nocleg w hotelu namiotowym.

Dzień 4

Udajemy się do pobliskiej wioski, by zobaczyć targ i typowy poranek mieszkańców Nubii. Na tych terenach wciąż podstawą transportu pozostają osiołki, a życie niewiele zmieniło się od czasów Mahdiego. Podróżnicy w tych okolicach należą do rzadkości i mieszkańcy nie nauczyli się jeszcze nikogo nagabywać. Zwiedzanie ruin Królewskiego Miasta Meroe, które dziś jest prawdziwym rajem dla archeologów. Nie ma miesiąca, by nie odkryto tu cennych przedmiotów. Powrót na lunch i sjestę. Popołudnie spędzamy pod piramidami Meroe, których zachowało się kilkadziesiąt. To niezwykłe miejsce zamieszczone na liście UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu namiotowym.

Dzień 5

Dalsza trasa biegnie przez pustynię Bajuda. Pustynia otoczona jest wielkim zakolem Nilu płynącego tu między IV i VI kataraktą. Czarne, bazaltowe skały nadają pustyni groźny charakter. Od czasu do czasu można dostrzec uedy, wyschnięte koryta rzek okresowych. To jedyne miejsca, gdzie dostrzeżemy roślinność. W rejonie tym można spotkać grupy nomadów nocujących w skleconych z suchych gałęzi chatkach. Ludzie ci wędrują na miejsce z wielbłądami i osłami. Po smacznym lunchu na świeżym powietrzu oglądanie niezwykłych piramid Nuri. To kompleks składający się aż z 74 piramid. Największa z nich, grobowiec króla Taharki miała ponad 40 m wysokości. W końcu wracamy nad Nil i przyjeżdżamy do Karimy, miejscowości leżącej u stóp Dżebel Barkal, pięknej góry zbudowanej z czerwonego piaskowca. Góra byłą świętym miejscem w czasach starożytnego Egiptu. Barkal przez ponad tysiąc lat stanowiła centrum religijne dla Nubijczyków. Zachowały się tu ruiny świątyni oraz traktu prowadzącego nad Nil z granitowymi głowami baranów. To święta góra dla Egipcjan, gdyż mieszkał w niej sam Amon. Oglądamy wykutą częściowo w skale świątynię Amona. Do dzisiaj znakomicie zachowały się kolory starożytnych malowideł. Zachód słońca widziany z Dżebel Barkal na długo pozostanie w pamięci. Nocleg i kolacja w hotelu w typowym nubijskim stylu.

Dzień 6

Wycieczka do Dongoli, ważnego miasta i stolicy Makurii, chrześcijańskiego królestwa w Nubii. Makuria przetrwała około tysiąca lat, a o jej wielkości świadczą odkrywane piękne kościoły z malowidłami. Dongolą opiekują się polscy archeologowie i być może będziemy mieć unikalną okazję porozmawiać z naszymi naukowcami. W Dongoli oglądamy też tzw. cytadelę. Lunch w formie pikniku. Po drodze podziwiamy El Kurru. To dawna nekropolia, w której zachowały się starożytne grobowce. Dostrzegamy urok pustyni wspinając się na piękne, piaszczyste wydmy. Doświadczymy ogromu Sahary, która stąd rozciąga się aż do zachodnich krańców Afryki. Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 7

Rano ruszamy w stronę Omdurmanu, gdzie podejdziemy pod grób Mahdiego. Lunch po drodze. Ten przywódca XIX wiecznego powstania jest wciąż otoczony czcią. W tym dniu pospacerujemy po bazarach Omdurmanu, a szczególną atrakcją będzie autentyczny taniec derwiszy, którzy gromadzą się w rytualnych strojach w pobliżu jednego z meczetów. Zaopatrzeni w ciekawe fotografie derwiszy udajemy się na nocleg do Chartumu.

Dzień 8

W tym dniu czeka nas bardzo długa podróż do granicy z Erytreą do miejscowości Kassala. Dojazd do miasta Kassala, które leży na samym wschodzie kraju u stóp gór o dziwnych kształtach. Kassala jest bardzo rzadko odwiedzana przez cudzoziemców, trudno tu spotkać Europejczyków. Przyjeżdżają tu jednak miejscowi pielgrzymi - tutejsza woda ma zbawienne działanie jeśli chodzi o płodność. Jest to też centrum sufizmu. Wstępujemy na tradycyjną kawę w świętym miejscu na zboczu góry i udajemy się na spoczynek. Nocleg w lokalnym hotelu.

Dzień 9

Przejazd do pobliskiej granicy z Erytreą, której przekroczenie może zająć nam nieco czasu. Wjeżdżamy do zupełnie innego kraju. Kończy się przymusowa prohibicja, w oczy rzucą nam się kościoły. Jest biednie, ale bardzo ciekawie. Górski krajobraz jest niezwykle malowniczy, po drodze mijamy nędznie wyglądające miejscowości zamieszkane przez pięknych ludzi ośmiu plemion kraju. Po przeprawie przez góry dojazd do miasta Keren i tam nocleg.

Dzień 10

Zwiedzanie słynnego targu zwierząt w Keren. To jeden z najsłynniejszych bazarów tej części Afryki jeśli chodzi o handel wielbłądami. Udajemy się też na miejski bazar, od kolorów i egzotyki może zakręcić się w głowie. W mieście dostrzegamy ślady włoskie - po kolonizatorach zostało trochę budynków i dworzec kolejowy. Ciekawostką pozostałą po włoskich siostrach zakonnych jest jedyna w swoim rodzaju kaplica w baobabie. Po południu kierujemy się w kierunku stolicy kraju, Asmary. Sami Erytrejczycy nazywają miasto "Małym Rzymem", choć takie określenie wydaje się nieco przesadzone. Niemniej rzeczywiście, Asmara była zamieszkana już od starożytnych czasów, a w oczy rzucają się włoskie, kolonialne budynki z katolicką katedrą na czele. Ze względu na znaczną wysokość (2300 m n.p.m.) panuje tu rześki klimat i miasto zwiedza się przyjemnie. Nocleg w Asmarze.

Dzień 11

Zjazd w kierunku Morza Czerwonego. Jeśli będzie to możliwe, fragment trasy można pokonać pochodzącym sprzed wojny pociągiem parowym (dodatkowo płatne). Linia kolejowa z Asmary nad Morze Czerwone jest jednym z najbardziej niesamowitych szlaków kolejowych świata. Wybudowano dziesiątki tuneli, mostów, a krajobrazy są wyjątkowe. Piękna droga serpentynami doprowadzi nas w końcu do Massawy, miasta położonego nad morzem. Massawa to historyczne miasteczko, widać tu wpływy otomańskie i włoskie. Wiele budynków nosi ślady wojennych zniszczeń, wciąż nieodbudowany jest pałac cesarza Hajle Selasje. Nocleg w hotelu w Massawie.

Dzień 12

Rejs szybką, zadaszoną łodzią motorową na jedną z wysp archipelagu Dahlak. To raj dla miłośników morza, obserwacji kolorowych ryb i pięknej rafy koralowej. Bardzo często można to zobaczyć żółwie i delfiny. Lunch składający się ze znakomitych darów morza. Okazja do popływania i snorkelingu w bajecznie ciepłej wodzie. W tym dniu musimy szczególnie zadbać o ochronę przed gwarantowanym słońcem. Powrót na nocleg do Massawy.

Dzień 13

Powrót górską drogą do Asmary. Wjazd ponad dwa tysiące metrów do góry. Przerwa na dobrą, włoską kawę dobrze nam zrobi podczas zwiedzania. Jeśli uzyskamy zezwolenie zobaczymy specyficzną atrakcję - cmentarzysko czołgów, pozostałość po długiej i wyczerpującej wojnie z Etiopią. Zobaczenie tego miejsc uświadamia, jak długo trwała tutaj wojna o niepodległość. Nocleg w Asmarze.

Dzień 14

Wylot z Asmary. Nocleg tranzytowy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, transport (Sudan - auta 4x4, Erytrea - minibusy), noclegi w pokojach 2 osobowych (3* lub 4*, hotel namiotowy w Sudanie, lokalne hotele w mniejszych miejscowościach), wyżywienie (śniadania w hotelach, inne posiłki wg programu - łącznie 11 posiłków); woda butelkowana w Sudanie, niezbędne zezwolenia na pobyt we wszystkich miejscach w Erytrei i w Sudanie, bilety wstępów, ubezpieczenie KL, NNW bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot Prestige Tours.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji; ubezpieczenia od chorób przewlekłych; kosztów wiz i ich uzyskania wg aktualnych stawek (obecnie ok. 190 USD/os), obowiązkowej opłaty dla cudzoziemców (rejestracja, opłata za fotografowanie) płatnej w Sudanie (wg aktualnych stawek obecnie ok. 220 USD/os), zwyczajowych napiwków (ok. 60 USD), ewentualnej dopłaty do pok. 1-osobowego (na życzenie) ewentualnych kosztów zwiedzania w mieście tranzytowym.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 17 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od powrotu z przynajmniej sześcioma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport nie może mieć jakichkolwiek śladów pobytu w Izraelu. W związku z długotrwałą procedurą wizową paszporty wraz z odpowiednią dokumentacją muszą być złożone w biurze najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za decyzje administracyjne mogące wpłynąć na program wyprawy (np. odmowa zezwoleń do niektórych miejsc zawartych w programie).


Logos Travel

Szukasz wakacji do Sudanu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

ERYTREA - SUDAN W poszukiwaniu ginącego świata starej kultury nubijskiej

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Asmary przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2

Przylot do Asmary i załatwianie formalności wizowych. Przejazd na zwiedzanie Asmary. Na wysokości ponad 2 400 metrów n.p.m., architektura Asmary przywodzi na myśl zabudowania w stylu typowym dla architektury Włoch z lat 30-tych poprzedniego wieku. Wiele budynków nadal posiada włoskie naleciałości ( Bar Roma, Kino Impero, Caffe Alba, Bar Rosina czy też Dom Włoski). Ponadto wielu mieszkańców Asmary wciąż używa języka włoskiego, co stwarza atmosferę rodem z filmów Felliniego. Miasto to cały czas próbuje się zmodernizować, aby odzyskać blask utracony podczas wieloletniej walki o niepodległość. Zwiedzanie miasta - Muzeum Narodowe, lokalne targowisko. Przejazd w kierunku Massawy (możliwość przejażdżki koleją na pewnym odcinku w stronę Massawy, nie zawsze dostępne). Transfer do hotelu na nocleg w Massawa. DZIEŃ 3:Cały dzień zwiedzanie Massawy. Spacer pośród wąskich, urokliwych uliczek Starego Miasta, gdzie nie raz natkniemy się na zabudowania charakterystyczne dla budownictwa mauretańskiego. Ten wciąż istotny port Morza Czerwonego zaskoczy nas mieszanką arabskich i afrykańskich zapachów. Po południu czas na relax i kąpiele na dziewiczej plaży Gurgusum. Przejazd przez Ghindea do Asmary. Transfer do hotelu. Nocleg. DZIEŃ 4:

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy, między innymi - katolickiej katedry św. Marii z 1922 roku, koptyjskiego kościoła N'da Mariam z 1920 roku oraz meczetu Jaime el Kulafa z 1937 roku. Wizyta na Starym Mieście, gdzie do dzisiaj zachowały się charakterystyczne dzielnice rzemieślników prezentujących swoje talenty artystyczne. Nocleg w Asmara.DZIEŃ 5

Dalsze zwiedzanie Asmary a następnie przejazd do Keren. Po przyjeździe do Keren zwiedzanie, między innymi starego cmentarza z czasów II wojny światowej. Nocleg.DZIEŃ 6: Około godz. 7 rano wizyta na cotygodniowym targowisku z żywym inwentarzem. W zależności jak czas pozwoli przejazd do Barentu lub Tessenei przez Hagaz i Agordat. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. DZIEŃ 7: Rano przejazd do granicy erytrejsko-sudańskiej. Załatwienie formalności wizowych, przekroczenie granicy i dalszy przejazd do miejscowości Kassala w Sudanie. Zwiedzanie miasta, między innymi meczet. Podziwianie zachodu słońca z punktu widokowego. Pokaz tańców Beja mieście, jeśli będzie to możliwe. Zakwaterowanie w tradycyjnym domu. Czas na odpoczynek. Nocleg. DZIEŃ 8: Rano wyjazd w kierunku Meroe. Po drodze wizyta i obiad na targu w Atbara. Krótki przystanek na targowisku wielbłądów w El Damar. Dalszy przejazd do Meroe. Po przyjeździe pierwsze spojrzenie na piramidy na tle zachodzącego słońca. Nocleg w namiotach. DZIEŃ 9: Od rana podziwianie powstających z piasku pustyni czarnych piramid w Meroe. Po śniadaniu wyjazd z Meroe do Chartumu. Po drodze zwiedzanie Musawwarat, między innymi zwiedzanie świątyni Słonia i Lwa. Dalszy przejazd do Naga - Miasta Lwów, z przełomu ery meroickiej, zwiedzanie świątyń Amona i Lwa Apademaka, a także ruin świątyń meroickich. Przeprawa przez Nil i dalszy przejazd do Chartumu na kolację i nocleg. DZIEŃ 10: Od rana zwiedzanie Chartumu - wizyta w Muzeum Archeologicznym, Muzeum Etnograficznym. Przeprawa kanonierką do Omdurmanu i zwiedzanie grobowców Mahdi oraz wizyta w domu Khalifa. Wizyta na lokalnym bazarze. Kolacja i nocleg w Chartumie. DZIEŃ 11: Poranny przejazd do Starej Dongoli. Zwiedzanie pałacu królewskiego, oraz pozostałości po katedrze i dawnym kościele. Kontynuacja podróży do Kermy a następnie wioski Tombos - miejsca dawnego kamieniołomu. Nocleg w tradycyjnym nubijskim domu. DZIEŃ 12: Rano przejazd przez Pustynię Bayuda do Karimy. Obiad na lokalnym targowisku. Dalszy przejazd do Al Kurro na Pustyni Nubijskiej i odwiedziny królewskiego cmentarza. Powrót do Karimy i podejście na Jebel Barkal by podziwiać zachód słońca. Kolacja i nocleg w tradycyjnym nubijskim domu. DZIEŃ 13: Rano przekroczenie Nilu i dojazd do Nuri - kompleksu grobowców nubijskich władców, składającego się z ponad 70 piramid. Przejazd w kierunku Chartumu. Kolacja i nocleg w Chartumie.DZIEŃ 14: Od rana czas wolny. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i wylot do Polski w przesiadką w jednym z portów tranzytowych. DZIEŃ 15: Przylot do portu tranzytowego. Przesiadka na samolot do Polski. Lądowanie na lotnisku w Warszawie.TERMINY: 27.12 - 10.01.2019 27.01 - 10.02.2019 16.02 - 02.03.2019 21.03 - 04.04.2019 28.10 - 11.11.2019 23.11 - 07.12.2019 27.12 - 10.01.2020

CENA

7 980 PLN + 1 190 EUR + 780 USD 1 rata 800 PLN płatne przy zapisie 2 rata 7 980 PLN (minus I rata) 3 rata 1 190 EUR + 780 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- przeloty na trasie Warszawa - Asmara, Chartum - Warszawa - zakwaterowanie - hotel 4**** w Chartumie (pokoje 2-osobowe) noclegi w namiotach/ miejscowych hostelach oraz lokalnych nubijskich domach na trasie - w zależności od sytuacji i warunków pogodowych, hotele 3*** w Erytrei, za wyjątkiem ostatniego noclegu - hotel klasy turystycznej - wyżywienie 3 posiłki dziennie na pustyni i w trakcie objazdu, Chartum - 2 posiłki dziennie - śniadanie i obiadokolacja, Erytrea - śniadania - opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie - opłaty za miejscowych przewodników - permity w Erytrei i w Chartumie - bilety wstępu - przejazdy samochodami z napędem na cztery koła, minibusem - ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- wizy, opłaty lotniskowe, rejestracyjne, graniczne 135 EUR - napiwki 50 EUR - dopłata do pokoju 1-osobowego 350 EUR UWAGA! ze względu na zmienną sytuację polityczną między Sudanem i Erytreą organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian, kolejności odwiedzanych miejsc. Wycieczka objazdowa o średnim poziomie trudności.


Polecamy Wycieczki objazdowe w Sudan (Sudan)

Opinie o wycieczce objazdowej Sudan - Erytrea

Sudan - Erytrea - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Sudan - Erytrea? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00