cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie, Maroko
 • Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie, Maroko
 • Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie, Maroko
 • Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie, Maroko
 • Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie, Maroko
 • Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie, Maroko
 • Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie, Maroko
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
24.05 - 31.05
już od 4849 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
11.10 - 19.10
już od 4009 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie

Maroko
Ocena wycieczki objazdowej Off-road i na trasie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 24 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 11 października 2019

Wycieczka objazdowa Off-road i na trasie w ofercie Biura podróży:

Itaka No Limits

Szukasz wakacji do Maroko?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Maroko / Maroko

Opis oferty:

Tafraoute > Tata > Zagora > Tamegroute > Erg Chebbi > Rissani > Tinghir > Wąwóz Tudra > El-Klaa > Ouarzazate > Tifoultoute > Ait Bin Haddou > Przełęcz Tizi-N-Tichka > Marrakesz > Agadir Saharyjskie bezdroża pokonywane samochodami terenowymi i - jak przed wiekami - karawaną wielbłądów, wioski, gdzie zatrzymał się czas, tętniące życiem miasta z kolorowymi bazarami, majestatyczne góry. Ta zróżnicowana, pełna wspaniałych widoków trasa pokazuje zarówno piękno marokańskiej przyrody, jak i słynne zabytki z listy UNESCO. Noclegi w obozach na pustyni pozwalają poczuć pełną legend, mistyczną naturę Sahary, podziwiać zjawiskowy wschód słońca i miliony gwiazd. Przejazdy samochodami terenowymi, to okazja do poznania miejsc, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka, a podczas podróży karawaną wielbłądów można wczuć się w atmosferę dawnych czasów. Urozmaicony program wycieczki pokazujący wiele aspektów Maroka, realizowany w kameralnych grupach. Trasa w Maroko: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. TAFRAOUTE - KOLOROWE SKAŁY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd samochodami 4 x 4 do TAFRAOUTE malowniczo położonego na skraju doliny Ameln. Przejazd dalej na wschód Maroka przez wspaniałe widokowo doliny, gaje palmowe i małe, malownicze, tradycyjne wioski. Przyjazd do miejscowości TATA leżącej u podnóża gór Antyatlas. To mała miejscowość na granicy oazy z 900 000 palm, znajdującej się na historycznej trasie wielkich karawan podróżujących pomiędzy Timbuktu a Tarudantem. Kolacja i nocleg w hotelu.

3. DZIEŃ. ZAGORA - TAMEGROUTE

Śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Sahary. Coraz bardziej zróżnicowany krajobraz i coraz bardziej dzika okolica z małą liczbą miejsc na postój. Podróży towarzyszą niesamowite widoki - uczta dla fotografów. Przejazd malowniczą doliną rzeki Dara, przez miejscowość ZAGORA i wioskę TAMEGROUTE, historyczne centrum mistycznego nurtu w islamie - sufizmu. Przejazd do obozu na pustyni. Kolacja i nocleg w namiotach berberyjskich.

4. DZIEŃ. ERG CHEBBI

Śniadanie. Fakultatywna wycieczka na wielbłądach (za dodatkową opłatą na miejscu) to okazja doświadczenia prawdziwej podróży w wielbłądziej karawanie po pustynnych wydmach. Następnie wyjazd samochodami 4 x 4 z doliny rzeki Dara. Przejazd off-roadowymi trasami aż do majestatycznych wydm ERG CHEBBI, celu podróży. Są one uznawane za jedne z najpiękniejszych w Maroku. Prawdziwa Sahara na granicy z Algierią. Wydmy wznoszą się nawet na wysokość 150 m i ciągną aż 20 km. Był to region znajdujący się na trasie karawan podróżujących do Timbuktu. Transportowano tędy liczne towary, takie jak złoto i przyprawy oraz niewolników. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka na wielbłądach. Kolacja i kolejny nocleg w berberyjskich namiotach, w niesamowitej pustynnej scenerii.

5. DZIEŃ. WĄWÓZ TUDRA

Śniadanie. Wschód słońca nad pustynią. Przejazd samochodami 4 x 4 trasą dawnego rajdu Paryż-Dakar. Po drodze opuszczone wioski, kopalnie, wizyta u prawdziwych plemion berberyjskich, nomadów. Przyjazd do wioski RISSANI, skąd pochodzi rządząca obecnie w Maroku dynastia Alawitów. Przejazd do TINGHIR, miejscowości otoczonej gajami palmowymi, słynnej z produkcji srebrnej biżuterii. Następnie w programie WĄWÓZ TUDRA, który ma kilkaset metrów długości, a jego ściany wznoszą się na wysokość 300 m. Piękne czerwone skały są często fotografowane przez turystów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. KAZBA TIFOULTOUTE - PRZEŁĘCZ TIZI-N-TICHKA

Śniadanie. Przejazd wzdłuż doliny rzeki Dades do miasteczka EL-KLAA. Słynie ono z uprawy niezwykle aromatycznej róży Rosa damascena i produkcji różanej wody perfumowanej. Przejazd do OUARZAZATE trasą zwaną Drogą Tysiąca Kazb. Po drodze można zobaczyć wiele warownych budowli broniących Maroka przed wrogimi najeźdźcami z Sahary. Wizyta w kazbie TIFOULTOUTE i berberyjskiej wiosce AIT BIN HADDOU, wpisanej na listę UNESCO, miejscu uważanym za jedno z najpiękniejszych na południu Maroka. Przejazd przez malowniczą PRZEŁĘCZ TIZI-N-TICHKA na wysokości ponad 2260 m n.p.m. do Marrakeszu. Czas wolny na kolację na placu Dżamaa Al-Fna, który wieczorem zamienia się w największą na świecie restaurację pod gołym niebem. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. MARRAKESZ - CZERWONE MIASTO

Śniadanie. Zwiedzanie MARRAKESZU: spacer po urokliwej i tajemniczej marrakeskiej medynie wpisanej na listę UNESCO, wizyta w medresie Ben Jusufa - jednej z największych szkół koranicznych w krajach Maghrebu, słynny Plac Cudów - Dżamaa Al-Fna, gdzie o zachodzie słońca zaczyna się największy niewyreżyserowany spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych legendziarzy i znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Po południu przejazd do AGADIRU, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA

7 noclegów na trasie: 5 w hotelach ***/**** 2 w obozie na pustyni; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; namioty 2-4-osobowe, łazienki z prysznicem i ciepłą wodą w budynku restauracyjnym • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazdy samochodami terenowymi wg programu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: wycieczka na wielbłądach w 4. dniu: ok. 150 MAD/os.W miesiącach zimowych zalecamy zabranie śpiwora.Program przeznaczony dla osób powyżej 13 lat pod opieką osoby pełnoletniej, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.


Opis hotelu Off-road i na trasie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Maroko / Maroko

Opis oferty:

Tafraout > Tata > Foumzguid > M'Hamid Zagora > Zagora > Merzouga > Erg Chebbi > Rissani > Tinghir > Ouarzazate > Telout > Przełęcz Tizi-N-Tichka  > MarrakeszSaharyjskie bezdroża pokonywane samochodami terenowymi i - jak przed wiekami - karawaną wielbłądów, wioski, gdzie zatrzymał się czas, tętniące życiem miasta z kolorowymi bazarami, majestatyczne góry. Ta zróżnicowana, pełna wspaniałych widoków trasa pokazuje niemal całe piękno marokańskiej przyrody. Noclegi w obozach na pustyni pozwalają poczuć pełną legend, mistyczną naturę Sahary, podziwiać zjawiskowy wschód słońca i miliony gwiazd. Przejazdy samochodami terenowymi, to okazja do poznania miejsc, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Na chętnych czeka podróż karawaną wielbłądów, podczas której można wczuć się w atmosferę dawnych czasów. Urozmaicony program wycieczki pokazujący wiele aspektów Maroka, realizowany w kameralnych grupach. Trasa w Maroko: ok. 1880 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. TAFRAOUT - TATA (ok. 330 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd samochodami 4 x 4 do TAFRAOUT malowniczo położonego na skraju doliny Ameln. Przejazd dalej na wschód Maroka przez wspaniałe widokowo doliny, gaje palmowe i małe, malownicze, tradycyjne wioski. Przyjazd do miejscowości TATA leżącej u podnóża gór Antyatlas. To mała miejscowość na granicy oazy z 900 000 palm, znajdującej się na historycznej trasie wielkich karawan podróżujących pomiędzy Timbuktu a Tarudantem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. FOUMZGUID - M'HAMID ZAGORA (ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Dalsza podróż w kierunku Sahary. Coraz bardziej zróżnicowany krajobraz i coraz bardziej dzika okolica z małą liczbą miejsc na postój. Podróży towarzyszą niesamowite widoki - uczta dla fotografów.  Przejazd przez niewielkie miasteczko FOUMZGUID w kierunku granicy z Algierią. Podczas przejazdu podziwiać można typowy pustynny krajobraz południowego Maroka. Przejazd do obozu M'HAMID ZAGORA na pustyni. Zakwaterowanie w namiotach berberyjskich, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. ZAGORA - MERZOUGA (ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd samochodami 4 x 4 z doliny rzeki Dara. Przejazd off-roadowymi trasami aż do ZAGORY. Transportowano tędy liczne towary, takie jak złoto i przyprawy oraz niewolników. Fakultatywna wycieczka na wielbłądach (za dodatkową opłatą na miejscu) to okazja doświadczenia prawdziwej podróży w wielbłądziej karawanie po pustynnych wydmach. Przejazd do MERZOUGA. Zakwaterowanie w namiotach berberyjskich, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. ERG CHEBBI - RISSANI - TINGHIR  (ok. 250 km)

Śniadanie. Wschód słońca nad pustynią. Wykwaterowanie. Przejazd off-roadowymi trasami aż do majestatycznych wydm ERG CHEBBI. Są one uznawane za jedne z najpiękniejszych w Maroku. Prawdziwa Sahara na granicy z Algierią. Wydmy wznoszą się nawet na wysokość 150 m i ciągną aż 20 km. Po drodze opuszczone wioski, kopalnie, wizyta u prawdziwych plemion berberyjskich, nomadów. Przyjazd do wioski RISSANI, skąd pochodzi rządząca obecnie w Maroku dynastia Alawitów. Przejazd do TINGHIR, miejscowości otoczonej gajami palmowymi, słynnej z produkcji srebrnej biżuterii. Następnie przejazd przez Wąwóz Tudra, który ma kilkaset metrów długości, a jego ściany wznoszą się na wysokość 300 m. Piękne czerwone skały są często fotografowane przez turystów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. OUARZAZATE - TELOUT - PRZEŁĘCZ TIZI-N-TICHKA - MARRAKESZ (ok. 350 km)

Śniadanie. Przejazd do OUARZAZATE trasą zwaną Drogą Tysiąca Kazb. Po drodze można zobaczyć wiele warownych budowli broniących Maroka przed wrogimi najeźdźcami z Sahary. Wizyta w kazbie TELOUT. Przejazd przez malowniczą PRZEŁĘCZ TIZI-N-TICHKA na wysokości ponad 2260 m n.p.m. do MARRAKESZU. Czas wolny na kolację na placu Dżamaa Al-Fna, który wieczorem zamienia się w największą na świecie restaurację pod gołym niebem. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. MARRAKESZ (ok. 250 km)

Śniadanie. Zwiedzanie MARRAKESZU: spacer po urokliwej i tajemniczej marrakeskiej medynie wpisanej na listę UNESCO, wizyta w medresie Ben Jusufa - jednej z największych szkół koranicznych w krajach Maghrebu, słynny Plac Cudów - Dżamaa Al-Fna, gdzie o zachodzie słońca zaczyna się największy niewyreżyserowany spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych legendziarzy i znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Po południu przejazd do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. AGADIR

Śniadanie. Czas wolny (w zależności od godzin wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA

7 noclegów na trasie: 5 w hotelach ***, 2 w obozie na pustyni; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; namioty 2-4-osobowe, łazienki z prysznicem i ciepłą wodą w budynku restauracyjnym • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazdy samochodami terenowymi wg programu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: wycieczka na wielbłądach w 4. dniu: ok. 150 MAD/os.Program przeznaczony dla osób powyżej 13 lat pod opieką osoby pełnoletniej, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.Pogram może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.Pokoje jednoosobowe dostępne tylko w hotelach.W miesiącach zimowych zalecamy zabranie śpiwora.Itaka No Limits R

Szukasz wakacji do Maroko?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Maroko / Maroko

Opis oferty:

Tafraoute > Tata > Zagora > Tamegroute > Erg Chebbi > Rissani > Tinghir > Wąwóz Tudra > El-Klaa > Ouarzazate > Tifoultoute > Ait Bin Haddou > Przełęcz Tizi-N-Tichka > Marrakesz > Agadir Saharyjskie bezdroża pokonywane samochodami terenowymi i - jak przed wiekami - karawaną wielbłądów, wioski, gdzie zatrzymał się czas, tętniące życiem miasta z kolorowymi bazarami, majestatyczne góry. Ta zróżnicowana, pełna wspaniałych widoków trasa pokazuje zarówno piękno marokańskiej przyrody, jak i słynne zabytki z listy UNESCO. Noclegi w obozach na pustyni pozwalają poczuć pełną legend, mistyczną naturę Sahary, podziwiać zjawiskowy wschód słońca i miliony gwiazd. Przejazdy samochodami terenowymi, to okazja do poznania miejsc, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka, a podczas podróży karawaną wielbłądów można wczuć się w atmosferę dawnych czasów. Urozmaicony program wycieczki pokazujący wiele aspektów Maroka, realizowany w kameralnych grupach. Trasa w Maroko: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. TAFRAOUTE - KOLOROWE SKAŁY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd samochodami 4 x 4 do TAFRAOUTE malowniczo położonego na skraju doliny Ameln. Przejazd dalej na wschód Maroka przez wspaniałe widokowo doliny, gaje palmowe i małe, malownicze, tradycyjne wioski. Przyjazd do miejscowości TATA leżącej u podnóża gór Antyatlas. To mała miejscowość na granicy oazy z 900 000 palm, znajdującej się na historycznej trasie wielkich karawan podróżujących pomiędzy Timbuktu a Tarudantem. Kolacja i nocleg w hotelu.

3. DZIEŃ. ZAGORA - TAMEGROUTE

Śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Sahary. Coraz bardziej zróżnicowany krajobraz i coraz bardziej dzika okolica z małą liczbą miejsc na postój. Podróży towarzyszą niesamowite widoki - uczta dla fotografów. Przejazd malowniczą doliną rzeki Dara, przez miejscowość ZAGORA i wioskę TAMEGROUTE, historyczne centrum mistycznego nurtu w islamie - sufizmu. Przejazd do obozu na pustyni. Kolacja i nocleg w namiotach berberyjskich.

4. DZIEŃ. ERG CHEBBI

Śniadanie. Fakultatywna wycieczka na wielbłądach (za dodatkową opłatą na miejscu) to okazja doświadczenia prawdziwej podróży w wielbłądziej karawanie po pustynnych wydmach. Następnie wyjazd samochodami 4 x 4 z doliny rzeki Dara. Przejazd off-roadowymi trasami aż do majestatycznych wydm ERG CHEBBI, celu podróży. Są one uznawane za jedne z najpiękniejszych w Maroku. Prawdziwa Sahara na granicy z Algierią. Wydmy wznoszą się nawet na wysokość 150 m i ciągną aż 20 km. Był to region znajdujący się na trasie karawan podróżujących do Timbuktu. Transportowano tędy liczne towary, takie jak złoto i przyprawy oraz niewolników. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka na wielbłądach. Kolacja i kolejny nocleg w berberyjskich namiotach, w niesamowitej pustynnej scenerii.

5. DZIEŃ. WĄWÓZ TUDRA

Śniadanie. Wschód słońca nad pustynią. Przejazd samochodami 4 x 4 trasą dawnego rajdu Paryż-Dakar. Po drodze opuszczone wioski, kopalnie, wizyta u prawdziwych plemion berberyjskich, nomadów. Przyjazd do wioski RISSANI, skąd pochodzi rządząca obecnie w Maroku dynastia Alawitów. Przejazd do TINGHIR, miejscowości otoczonej gajami palmowymi, słynnej z produkcji srebrnej biżuterii. Następnie w programie WĄWÓZ TUDRA, który ma kilkaset metrów długości, a jego ściany wznoszą się na wysokość 300 m. Piękne czerwone skały są często fotografowane przez turystów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. KAZBA TIFOULTOUTE - PRZEŁĘCZ TIZI-N-TICHKA

Śniadanie. Przejazd wzdłuż doliny rzeki Dades do miasteczka EL-KLAA. Słynie ono z uprawy niezwykle aromatycznej róży Rosa damascena i produkcji różanej wody perfumowanej. Przejazd do OUARZAZATE trasą zwaną Drogą Tysiąca Kazb. Po drodze można zobaczyć wiele warownych budowli broniących Maroka przed wrogimi najeźdźcami z Sahary. Wizyta w kazbie TIFOULTOUTE i berberyjskiej wiosce AIT BIN HADDOU, wpisanej na listę UNESCO, miejscu uważanym za jedno z najpiękniejszych na południu Maroka. Przejazd przez malowniczą PRZEŁĘCZ TIZI-N-TICHKA na wysokości ponad 2260 m n.p.m. do Marrakeszu. Czas wolny na kolację na placu Dżamaa Al-Fna, który wieczorem zamienia się w największą na świecie restaurację pod gołym niebem. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. MARRAKESZ - CZERWONE MIASTO

Śniadanie. Zwiedzanie MARRAKESZU: spacer po urokliwej i tajemniczej marrakeskiej medynie wpisanej na listę UNESCO, wizyta w medresie Ben Jusufa - jednej z największych szkół koranicznych w krajach Maghrebu, słynny Plac Cudów - Dżamaa Al-Fna, gdzie o zachodzie słońca zaczyna się największy niewyreżyserowany spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych legendziarzy i znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Po południu przejazd do AGADIRU, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA

7 noclegów na trasie: 5 w hotelach ***/**** 2 w obozie na pustyni; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; namioty 2-4-osobowe, łazienki z prysznicem i ciepłą wodą w budynku restauracyjnym • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazdy samochodami terenowymi wg programu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: wycieczka na wielbłądach w 4. dniu: ok. 150 MAD/os.W miesiącach zimowych zalecamy zabranie śpiwora.Program przeznaczony dla osób powyżej 13 lat pod opieką osoby pełnoletniej, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.


Opis hotelu Off-road i na trasie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Maroko / Maroko

Opis oferty:

Tafraout > Tata > Foumzguid > M'Hamid Zagora > Zagora > Merzouga > Erg Chebbi > Rissani > Tinghir > Ouarzazate > Telout > Przełęcz Tizi-N-Tichka  > MarrakeszSaharyjskie bezdroża pokonywane samochodami terenowymi i - jak przed wiekami - karawaną wielbłądów, wioski, gdzie zatrzymał się czas, tętniące życiem miasta z kolorowymi bazarami, majestatyczne góry. Ta zróżnicowana, pełna wspaniałych widoków trasa pokazuje niemal całe piękno marokańskiej przyrody. Noclegi w obozach na pustyni pozwalają poczuć pełną legend, mistyczną naturę Sahary, podziwiać zjawiskowy wschód słońca i miliony gwiazd. Przejazdy samochodami terenowymi, to okazja do poznania miejsc, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Na chętnych czeka podróż karawaną wielbłądów, podczas której można wczuć się w atmosferę dawnych czasów. Urozmaicony program wycieczki pokazujący wiele aspektów Maroka, realizowany w kameralnych grupach. Trasa w Maroko: ok. 1880 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. TAFRAOUT - TATA (ok. 330 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd samochodami 4 x 4 do TAFRAOUT malowniczo położonego na skraju doliny Ameln. Przejazd dalej na wschód Maroka przez wspaniałe widokowo doliny, gaje palmowe i małe, malownicze, tradycyjne wioski. Przyjazd do miejscowości TATA leżącej u podnóża gór Antyatlas. To mała miejscowość na granicy oazy z 900 000 palm, znajdującej się na historycznej trasie wielkich karawan podróżujących pomiędzy Timbuktu a Tarudantem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. FOUMZGUID - M'HAMID ZAGORA (ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Dalsza podróż w kierunku Sahary. Coraz bardziej zróżnicowany krajobraz i coraz bardziej dzika okolica z małą liczbą miejsc na postój. Podróży towarzyszą niesamowite widoki - uczta dla fotografów.  Przejazd przez niewielkie miasteczko FOUMZGUID w kierunku granicy z Algierią. Podczas przejazdu podziwiać można typowy pustynny krajobraz południowego Maroka. Przejazd do obozu M'HAMID ZAGORA na pustyni. Zakwaterowanie w namiotach berberyjskich, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. ZAGORA - MERZOUGA (ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd samochodami 4 x 4 z doliny rzeki Dara. Przejazd off-roadowymi trasami aż do ZAGORY. Transportowano tędy liczne towary, takie jak złoto i przyprawy oraz niewolników. Fakultatywna wycieczka na wielbłądach (za dodatkową opłatą na miejscu) to okazja doświadczenia prawdziwej podróży w wielbłądziej karawanie po pustynnych wydmach. Przejazd do MERZOUGA. Zakwaterowanie w namiotach berberyjskich, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. ERG CHEBBI - RISSANI - TINGHIR  (ok. 250 km)

Śniadanie. Wschód słońca nad pustynią. Wykwaterowanie. Przejazd off-roadowymi trasami aż do majestatycznych wydm ERG CHEBBI. Są one uznawane za jedne z najpiękniejszych w Maroku. Prawdziwa Sahara na granicy z Algierią. Wydmy wznoszą się nawet na wysokość 150 m i ciągną aż 20 km. Po drodze opuszczone wioski, kopalnie, wizyta u prawdziwych plemion berberyjskich, nomadów. Przyjazd do wioski RISSANI, skąd pochodzi rządząca obecnie w Maroku dynastia Alawitów. Przejazd do TINGHIR, miejscowości otoczonej gajami palmowymi, słynnej z produkcji srebrnej biżuterii. Następnie przejazd przez Wąwóz Tudra, który ma kilkaset metrów długości, a jego ściany wznoszą się na wysokość 300 m. Piękne czerwone skały są często fotografowane przez turystów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. OUARZAZATE - TELOUT - PRZEŁĘCZ TIZI-N-TICHKA - MARRAKESZ (ok. 350 km)

Śniadanie. Przejazd do OUARZAZATE trasą zwaną Drogą Tysiąca Kazb. Po drodze można zobaczyć wiele warownych budowli broniących Maroka przed wrogimi najeźdźcami z Sahary. Wizyta w kazbie TELOUT. Przejazd przez malowniczą PRZEŁĘCZ TIZI-N-TICHKA na wysokości ponad 2260 m n.p.m. do MARRAKESZU. Czas wolny na kolację na placu Dżamaa Al-Fna, który wieczorem zamienia się w największą na świecie restaurację pod gołym niebem. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. MARRAKESZ (ok. 250 km)

Śniadanie. Zwiedzanie MARRAKESZU: spacer po urokliwej i tajemniczej marrakeskiej medynie wpisanej na listę UNESCO, wizyta w medresie Ben Jusufa - jednej z największych szkół koranicznych w krajach Maghrebu, słynny Plac Cudów - Dżamaa Al-Fna, gdzie o zachodzie słońca zaczyna się największy niewyreżyserowany spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych legendziarzy i znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Po południu przejazd do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. AGADIR

Śniadanie. Czas wolny (w zależności od godzin wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA

7 noclegów na trasie: 5 w hotelach ***, 2 w obozie na pustyni; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; namioty 2-4-osobowe, łazienki z prysznicem i ciepłą wodą w budynku restauracyjnym • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazdy samochodami terenowymi wg programu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: wycieczka na wielbłądach w 4. dniu: ok. 150 MAD/os.Program przeznaczony dla osób powyżej 13 lat pod opieką osoby pełnoletniej, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.Pogram może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.Pokoje jednoosobowe dostępne tylko w hotelach.W miesiącach zimowych zalecamy zabranie śpiwora.Opinie o wycieczce objazdowej Off-road i na trasie

Off-road i na trasie - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Off-road i na trasie? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00