cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne, Rumunia
 • Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne, Rumunia
 • Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne, Rumunia
 • Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne, Rumunia
 • Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne, Rumunia
 • Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne, Rumunia
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
27.05 - 05.06
już od 1801 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
27.05 - 05.06
już od 1801 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne

Rumunia
Ocena wycieczki objazdowej Rumunia - Morze Czarne:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 27 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 27 maja 2019

Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Rumunii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Program

Trasa zagraniczna: ok. Miszkolc (1) – Cluj (Kluż) (1) – Sighisoara – Braszów (1) – Bran – Sinai/Zamek Peles – Konstanca/ok. Mamaii (3) – Delta Dunaju – Bukareszt (1) – Sibiu (1) – Alba Iulia – Oradea (1)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd w kierunku Węgier. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miszkolc. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 850 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd przez węgierski region słynący z jedynych na świecie win tokajskich. Dla chętnych zwiedzanie piwniczki z winami oraz degustacja  win tokajskich (płatne dodatkowo). Czas wolny na zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej jednego z najlepszych win świata Tokaj – „wina królów i króla win”. Wyjazd w kierunku Rumunii. Przyjazd do Cluj (Kluż) – rzymskie kolonie Marka Aureliusza (161 – 180 r.), a od 1860 r. stolica Transylwanii. Zwiedzanie pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, kościoła reformowanego, Rynku Węgierskiego z kościołem św. Michała, domu narodzin króla Macieja Korwina, Rynku Rumuńskiego z Operą i katedrą rumuńską. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 360 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Sighisoary – średniowieczne miasto, Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum, kamienica, w której w 1431 r. urodził się Wład Palownik, czyli legendarny Drakula. Przejazd do Braszowa – zwiedzanie starego miasta: Plac Stafanui z miejskim ratuszem, gotycki Czarny Kościół, brama Schei. Przejazd do Bran. Zwiedzanie zamku – siedziby legendarnego Drakuli. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 300 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd do Sinai – to popularna miejscowość wypoczynkowa, perełka Karpat. Zwiedzanie słynnej letniej rezydencji króla Rumunii Karola I – Castelul Peleş – zamku Peles. Przejazd do Konstancy/Mamai. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub dla chętnych przejazd na wycieczkę do Tulczy, nazywanej „bramą Delty Dunaju” (płatne dodatkowo). Można stąd rozpocząć zwiedzanie unikatowego przyrodniczego „raju”, jakim jest Delta Dunaju. Udajemy się na wycieczkę statkiem przez główny kanał Sulina. Płyniemy do Mili 36 i jeziora Nebun – jednego z obszarów objętych ochroną. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do stolicy Rumunii. Zwiedzanie Bukaresztu: Cerkiew Patriarchy, siedziba Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej, Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie. Następnie przejazd do Muzeum Wsi im. Dimitrie Gusti, gdzie można zobaczyć kolekcje budynków ze wszystkich regionów w Rumunii. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg. Trasa: ok. 250 km.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Sibiu. Po drodze zatrzymamy się w najstarszym klasztorze w Rumunii – w Monasterze Cozia. Dalszy przejazd doliną Aluty przez Przełom Czerwonej Wieży, który dawniej stanowił granicę miedzy Transylwanią a Wołoszczyzną. Po południu zwiedzamy Sibiu. Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, most kłamców… to tylko wybrane zabytki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta. Zwiedzanie kościoła ewangelickiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. Dla chętnych tradycyjna rumuńska kolacja (płatne dodatkowo). Trasa: ok. 300 km.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Węgier. Przyjazd do Alba Iulia (Karlsburg) – dawnej stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie starówki i Cytadeli Alba Carolina – fortyfikacji z siedmioma bastionami i sześcioma bramami zaprojektowanej przez Giovaniego Viscontiego, katedra XI-XVII w. (grób Izabeli Jagiellonki). Zwiedzanie Oradei czyli Wielkiego Waradynu. To zapomniana perła austro-węgierskiej secesji. Nieznana turystom waradyńska starówka, gdzie został wspaniale zakonserwowany XIX wieczny szyk i atmosfera belle Epoque – to z jej powodu o mieście zwykło mówić się „Mały Paryż nad rzeką Keresz”. Zwiedzanie starówki, m.in.: cerkiew z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, największa katedra barokowa w Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława z 1390 roku, forteca Nagyvarad (zewnątrz). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 350 km.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Całodzienny przejazd w kierunku kraju. Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 1000 km. Całość trasy: ok. 3900 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem •    9 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką •    9 śniadań i 8 obiadokolacji •    opiekę pilota •    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) •    TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

•    pakiet do realizacji programu: 120 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki •    tradycyjna rumuńska kolacja: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób) •    zwiedzanie tokajskiej piwniczki z winami: 15 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób) •    wycieczka do „bram Delty Dunaju“: 40 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE

•    dopłata do pokoju 1-osobowego: 900 zł

WAŻNE INFORMACJE

1.Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.