cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne

Rumunia
Ocena wycieczki objazdowej Rumunia - Morze Czarne:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Rumunia - Morze Czarne w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Rumunii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Trasa zagraniczna

ok. Miszkolc (1) - Cluj (Kluż) (1) - Sighisoara - Braszów - Bran - ok. Braszowa (1) - Sinai/Zamek Peles - Konstanca/ok. Mamaii (3) - Delta Dunaju - Bukareszt (1) - Sibiu (1) - Alba Iulia - Oradea (1)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd w kierunku Węgier. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miszkolc. Obiadokolacja, nocleg. (trasa: ok. 650 km)

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd przez węgierski region słynący z jedynych na świecie win tokajskich. Czas wolny na zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej jednego z najlepszych win świata Tokaj - "wina królów i króla win". Obiadokolacja. Wyjazd w kierunku Rumunii. Przyjazd do Cluj (Kluż) - rzymskie kolonie Marka Aureliusza (161-180 r.), a od 1860 r. stolica Transylwanii. Architektura nawiązuje do metropolitarnego charakteru miasta: Ogród Botaniczny z cieplarniami i ogrodem japońskim, konny pomnik sławnego węgierskiego króla Macieja Korwina. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (trasa: ok. 360 km)

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Sighisoary - średniowieczne miasto, Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum, kamienica, w której w 1431 r. urodził się Wład Palownik, czyli legendarny Drakula. Przejazd do Braszowa - zwiedzanie starego miasta: Plac Stafanui z miejskim ratuszem, gotycki Czarny Kościół, brama Schei. Przejazd do Bran. Zwiedzanie zamku - siedziby legendarnego Drakuli. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. (trasa: ok. 280 km)

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd do Sinai - to popularna miejscowość wypoczynkowa, perełka Karpat. Zwiedzanie słynnej letniej rezydencji króla Rumunii Karola I - Castelul Peleş - zamku Peles. Przejazd do Konstancy/Mamai. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg. (trasa: ok. 400 km)

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie przejazd do Tulczy, nazywanej "bramą Delty Dunaju" (opłata za fakultatywną wycieczkę 35 EUR/os.). Można stąd rozpocząć zwiedzanie unikatowego przyrodniczego "raju", jakim jest Delta Dunaju. Udajemy się na wycieczkę statkiem przez główny kanał Sulina. Płyniemy do Mili 36 i jeziora Nebun - jednego z obszarów objętych ochroną. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do stolicy Rumunii. Zwiedzanie Bukaresztu: Cerkiew Patriarchy, siedziba Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej, Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie. Następnie przejazd do Muzeum Wsi im. Dimitrie Gusti, gdzie można zobaczyć kolekcje budynków ze wszystkich regionów w Rumunii. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg. (trasa: ok. 230 km)

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Sibiu. Po drodze zatrzymamy się w najstarszym klasztorze w Rumunii - w Monasterze Cozia. Dalszy przejazd doliną Aluty przez Przełom Czerwonej Wieży, który dawniej stanowił granicę miedzy Transylwanią a Wołoszczyzną. Po południu zwiedzamy Sibiu. Mały i Duzy Rynek, Pałac Bruckenthal, most kłamców... to tylko wybrane zabytki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta. Zwiedzanie Kościoła Ewangelickiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg. (trasa: ok. 280 km)

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Węgier. Przyjazd do Alba Iulia (Karlsburg) - dawnej stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie starówki i Cytadeli Alba Carolina - fortyfikacji z siedmioma bastionami i sześcioma bramami zaprojektowanej przez Giovaniego Viscontiego, katedra XI-XVII w. (grób Izabeli Jagiellonki). Po drodze spacer Wąwozem Turda. Zwiedzanie Oradei czyli Wielkiego Waradynu. To zapomniana perła austro-węgierskiej secesji. Nieznana turystom waradyńska starówka, gdzie został wspaniale zakonserwowany XIX wieczny szyk i atmosfera belle Epoque - to z jej powodu o mieście zwykło mówić się "Mały Paryż nad rzeką Keresz". Zwiedzanie starówki, m.in.: cerkiew z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, największa Katedra barokowa w Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława z 1390 roku, forteca Nagyvarad (zewnątrz). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. (trasa: ok. 330 km)

DZIEŃ 10

Śniadanie. Całodzienny przejazd w kierunku kraju. Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. (trasa: ok. 1100 km) Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) - 9 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami - 9 śniadań (bufet) i 9 obiadokolacji (serwowane w hotelu lub w restauracjach na mieście) - program turystyczny - opiekę pilota - ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN Signal Iduna

DODATKOWO PŁATNE U PILOTA WYCIECZKI

- pakiet do realizacji wycieczki: 100 EUR (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty klimatyczne i wjazdowe do miast wypoczynkowych) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki - wycieczka "Delta Dunaju": 35 EUR (opcjonalnie)

DOPŁATY OPCJONALNE

- dopłata do pokoju 1-osobowego: 700 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 2. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 3. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 4. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 50 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 5. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1-osobowego. 6. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.


Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.