cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Karltejnskie winobranie, Czechy
  • Wycieczka objazdowa Karltejnskie winobranie, Czechy
1 / 2
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Karltejnskie winobranie
star 2

Czechy
Ocena wycieczki objazdowej Karltejnskie winobranie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Karltejnskie winobranie w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji do Czech?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

CZECHY

Opis

Praga - Karlštejn - Plac Wacława i Most Karola - Królewska dzielnica - Hradczany - Złota Uliczka jak nowa - Rejs po Wełtawie - Karlštejnskie winobranie

Program

1 dzień: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej. Przyjazd do Pragi - uważanej za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, corocznie odwiedzanej przez liczne rzesze turystów. Rejs statkiem wycieczkowym po Wełtawie, zwiedzanie dzielnicy żydowskiej – Jozefova, kolacja w restauracji w centrum Pragi. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.   2 dzień: Po śniadaniu dalsza część zwiedzania stolicy Czech: przepiękny kompleks zamkowo-ogrodowy Hradczan, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Pałac i Ogrody Wallensteina, Mała Strana, Most Karola a następnie Stare Miasto i Rynek, gdzie zobaczymy Ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym - Orlojem. Kolacja w restauracji w centrum Pragi. Czas wolny – możliwość odwiedzenia słynnych praskich piwiarni. Wieczorem uczestnictwo w spektaklu „Światło, Woda, Dźwięk” - Krizikova Fontanna. Powrót do hotelu, nocleg.   3 dzień: Po śniadaniu przejedziemy na zamek Karlsztejn, oddalony ok. 25 km od Pragi. Tam będziemy uczestniczyć  w Karlsztejnskim Winobraniu. Poza degustacją karlsztejnskich win, burczaków - słodkich, smacznych napojów z fermentującego wina oraz  specjałów kulinarnych odbywająć się będą między innymi koncerty muzyki dawnej, folkowej i ludowej. Będziemy mogli podziwiać  przegląd strojów średniowiecznych, pokazy szermierki  oraz wielki królewski turniej rycerski Dla chętnych będzie okazja aby nauczyć się historycznych tańców na rynku. Swe umiejętności zaprezentują połykacze ognia i nadworni magowie. Najważniejszym punktem programu będzie pochód historyczny z cesarzem Karolem IV na czele.  Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.   4 dzień: Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Pragi m.in. Plac Wacława. Czas wolny. Około południa wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Zakwaterowanie

3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** poza centrum Pragi. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

3 śniadania w formie bufetu, 3 kolacje serwowane.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

- kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską, rejs po Wełtawie, spektakl Krizikova Fontanna, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 1.800 CZK, - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic i Opola. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Przejazd: Katowice - Praga (430 km) - ok. 7 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 450 km. Filmy: