cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
01.06 - 08.06
już od 2279 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
14.09 - 21.09
już od 2058 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda

Litwa
Ocena wycieczki objazdowej Nadbałtycka przygoda:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 01 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 14 września 2019

Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji na Litwę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

LITWA_LOTWA_ESTONIA_FINLANDIA_ROSJA

Opis

Ryga - Tallin - Helsinki - Sankt Petersburg - Wilno - Ryga z secesyjną architekturą, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO - Tallin przykład miasta hanzeatyckiego - Petersburg zwany "Wenecją Północy" - Carskie Sioło z Bursztynową Komnatą - Wilno z Ostrą Bramą

Program

1 dzień Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd w kierunku Łotwy. 2 dzień Przyjazd do Rygi w godzinach popołudniowych. Spacer z miejskim przewodnikiem po Starym Mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oglądanie z zewnątrz: Dom Bractwa Czarnogłowych, kościoły św. Jakuba i św. Piotra, zespół kamieniczek Trzej Bracia, hanzeatycka Wielka Gildia Kupiecka, ruiny murów obronnych. Obiadokolacja*. Nocleg. 3 dzień Po śniadaniu wyjazd do Tallina. Popołudniowy spacer po Górnym i Dolnym Mieście. Zobaczymy Cerkiew Aleksandra Newskiego, najlepiej zachowane w Europie średniowieczne mury obronne wraz z wieżami Długim Hermanem i Grubą Małgorzatą, dwie nietypowe ulice, tzw. Długa i Krótka Noga, gmachy Ratusza Miejskiego, Wielkiej Gildii Kupieckiej, Domu Bractwa Czarnogłowych. Zabytki architektury zwiedzamy z zewnątrz w towarzystwie przewodnika miejskiego. Obiadokolacja*. Nocleg. 4 dzień Śniadanie (możliwy lunch box). Wyjazd na przeprawę promową do Helsinek. Spacer po mieście z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: port południowy z nabrzeżem, gmach Pałacu Prezydenckiego, Sobór Uspieński, katedrę luterańską, Plac Senatu z imponującą neoklasycystyczną zabudową z pierwszej połowy XIX w., główną aleję spacerową Esplanadi, budynek dworca kolejowego, Ateneum (galeria sztuki), Teatr Narodowy, gmach parlamentu oraz Temppelinaukio – kościół wykuty w skale ze świetną akustyką wnętrza. Po południu przejazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w godzinach wieczornych, obiadokolacja*. Nocleg. 5 dzień Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania najwspanialszych zakątków Petersburga z przewodnikiem: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, Krążownik Aurora, Newski Prospekt, Twierdzę Pietropawłowską z soborem św. Piotra i Pawła – nekropolia carów (z zewnątrz). Wejście do Ermitażu jednego z największych i najbogatszych muzeów świata. Przejazd do Peterhofu. Spacer po francuskim parku i oglądanie kompleksu fontann. Obiadokolacja*. Nocleg. 6 dzień Po śniadaniu wyjazd w stronę Carskiego Sioła ze słynną Bursztynową Komnatą słusznie okrzykniętą współczesnym cudem świata. Wejście do pałacowych pomieszczeń. Wyjazd w stronę Łotwy. Obiadokolacja*. Nocleg tranzytowy. 7 dzień Po śniadaniu wyjazd do Wilna – stolicy polskiego romantyzmu. Popołudniowy spacer po mieście z miejskim przewodnikiem, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, jeden z nielicznych w Europie trójkątny rynek, kościół i klasztor św. Ducha, gotycki kościółek św. Anny oraz barokowy świętych Piotra i Pawła na Antokolu i cmentarz na Rossie. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. 8 dzień Po śniadaniu wyjazd w stronę Polski. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie

6 noclegów w hotelach o standardzie lokalnych ***, funkcjonalnie wyposażone pokoje 2,3 osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone są w TV. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.

Zakwaterowanie

6 noclegów.

Wyżywienie

6 śniadań w formie bufetu. (*możliwość wykupienia 6 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i kawy lub herbaty, wody mineralnej w cenie 350 zł na osobę).

Transport

autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem, DVD, prom z Tallinna do Helsinek.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport. Cena podstawowa nie zawiera: - kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i ich rezerwacji (Petersburg: Ermitaż, Park Peterhofu, Pałac w Carskim Siole z Bursztynową Komnatą), opłat za miejscowych przewodników, system Alma Tour Guide, opłaty meldunkowej w Petersburgu (ok. 140 EUR płatne na miejscu zagranicznemu kontrahentowi). - wizy do Rosji (350 zł) płatne w biurze. Dokumenty do otrzymania wizy: paszport ważny co najmniej 6 miesięcy (posiadający minimum dwie wolne strony), 1 aktualne kolorowe zdjęcie „na wprost”, tło białe, (nie starsze niż 3 miesiące od daty złożenia wniosku) oraz wypełniony wniosek wizowy (do wypełnienia na stronie https://visa.kdmid.ru) dostarczyć do biura sprzedającego min. 30 dni od daty rozpoczęcia imprezy. - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładach jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Warszawy i Białegostoku. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia obiadokolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Trasa przejazdu Warszawa - Ryga ok. 700 km - ok. 12 godzin. Dłuższe przerwy organizowane są co 4 godziny oraz na przystankach, gdzie wsiadają klienci. Białe Noce możliwe są do zobaczenia pomiędzy 25.05, a 16.07. Filmy: