cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda, Litwa
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
01.06 - 08.06
już od 2199 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
14.09 - 21.09
już od 2058 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda

Litwa
Ocena wycieczki objazdowej Nadbałtycka przygoda:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 01 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 14 września 2019

Wycieczka objazdowa Nadbałtycka przygoda w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji na Litwę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

LITWA_LOTWA_ESTONIA_FINLANDIA_ROSJA

Opis

Ryga - Tallin - Helsinki - Sankt Petersburg - Wilno - Ryga z secesyjną architekturą - Tallin przykład miasta hanzeatyckiego - Petersburg zwany "Wenecją Północy" - Carskie Sioło z Bursztynową Komnatą - Wilno z Ostrą Bramą

Program

1 dzień: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd w kierunku Łotwy. 2 dzień: Przyjazd do Rygi w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oglądanie z zewnątrz: Dom Bractwa Czarnogłowych, kościoły św. Jakuba i św. Piotra, zespół kamieniczek Trzej Bracia, hanzeatycka Wielka Gildia Kupiecka oraz ruiny murów obronnych. Obiadokolacja*. Nocleg. 3 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Tallina. Popołudniowy spacer po Górnym i Dolnym Mieście. Zobaczymy cerkiew Aleksandra Newskiego, najlepiej zachowane w Europie średniowieczne mury obronne wraz z wieżami Długim Hermanem i Grubą Małgorzatą, dwie nietypowe ulice, tzw. Długa i Krótka Noga oraz gmachy Ratusza Miejskiego, Wielkiej Gildii Kupieckiej i Domu Bractwa Czarnogłowych. Zabytki architektury zwiedzamy z zewnątrz w towarzystwie przewodnika miejskiego. Obiadokolacja*. Nocleg. 4 dzień: Śniadanie (możliwe w formie prowiantu). Przeprawa promowa do Helsinek. Spacer po mieście z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: port południowy z nabrzeżem, gmach Pałacu Prezydenckiego, Sobór Uspieński, katedrę luterańską, Plac Senatu z imponującą neoklasycystyczną zabudową z pierwszej połowy XIX w., główną aleję spacerową Esplanadi, budynek dworca kolejowego, Ateneum (galeria sztuki), Teatr Narodowy, gmach parlamentu oraz Temppelinaukio – kościół wykuty w skale ze świetną akustyką wnętrza. Przejazd do Petersburga. Obiadokolacja*. Nocleg. 5 dzień: Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania najwspanialszych zakątków Petersburga z przewodnikiem: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, Krążownik Aurora, Newski Prospekt, Twierdzę Pietropawłowską z soborem św. Piotra i Pawła (z zewnątrz). Wejście do Ermitażu jednego z największych i najbogatszych muzeów świata. Przejazd do Carskiego Sioła ze słynną Bursztynową Komnatą, słusznie okrzykniętą współczesnym cudem świata. Wejście do pałacowych pomieszczeń. Obiadokolacja*. Nocleg. 6 dzień: Po śniadaniu wyjazd w stronę Peterhofu, kompleksu parkowo-pałacowego założonego nad Zatoką Fińską przez Piotra I. Spacer po parku francuskim z zespołem pomysłowych fontann. Wyjazd do Pskowa, zobaczenie kremla z XIV w. z soborem św. Trójcy i największym na świecie ikonostasem. Przejazd w stronę Łotwy. Obiadokolacja*. Nocleg tranzytowy. 7 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Wilna. Popołudniowy spacer z miejskim przewodnikiem po najlepiej zachowanej Starówce w Europie, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, katedrę wileńską pw. św. Stanisława i Władysława, pomnik Mickiewicza, jeden z nielicznych w Europie trójkątny rynek z klasycystycznym ratuszem, gotycki kościółek św. Anny oraz barokowy świętych Piotra i Pawła na Antokolu i cmentarz na Rossie, z mauzoleum serca i matki Józefa Piłsudskiego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. 8 dzień: Po śniadaniu wyjazd w stronę Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Program fakultatywny

Rejs po Newie - ok. 25 euro.

Zakwaterowanie

6 noclegów w hotelach o standardzie lokalnych ***, pokoje 2/3 osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone są w TV. Nocleg w Rydze, w Tallinie/lub na promie (w 4 osobowych kabinach), 2 w Petersburgu, w Rezekne/Daugavpils oraz w Wilnie. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.

Wyżywienie

6 śniadań oraz do wykupienia pakiet 6 obiadokolacji.

Transport

autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem, DVD, prom z Tallinna do Helsinek.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.Opłata wizowa (350 zł). Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

Uwagi praktyczne

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę są dzielone na wszystkich uczestników).  Dokumenty do otrzymania wizy: paszport ważny co najmniej 6 miesięcy (posiadający minimum dwie wolne strony), 1 aktualne kolorowe zdjęcie „na wprost”, tło białe, (nie starsze niż 3 miesiące od daty złożenia wniosku) oraz wypełniony wniosek wizowy (do wypełnienia na stronie https://visa.kdmid.ru, instrukcje będą przekazane do biura sprzedającego, gdzie należy dostarczyć wniosek min. 30 dni od daty rozpoczęcia imprezy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Warszawy i Białegostoku. Trasa przejazdu Warszawa - Ryga ok. 700 km - ok. 12 godzin. Dłuższe przerwy organizowane są co 4 godziny oraz na przystankach, gdzie wsiadają klienci. Białe Noce możliwe są do zobaczenia pomiędzy 25.05 a 16.07. Informacja o cenie:

Cena nie obejmuje

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu i ich rezerwacja, lokalni przewodnicy, Almatour Guide, opłaty meldunkowej w Peterburgu - ok. 140 EUR, - dopłaty do pakietu 6 obiadokolacji - 350 zł, - programu fakultatywnego.