cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Smaki Niemiec, Niemcy
 • Wycieczka objazdowa Smaki Niemiec, Niemcy
 • Wycieczka objazdowa Smaki Niemiec, Niemcy
 • Wycieczka objazdowa Smaki Niemiec, Niemcy
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
01.05 - 05.05
już od 1124 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
01.05 - 05.05
już od 1124 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Smaki Niemiec
star 2

Niemcy
Ocena wycieczki objazdowej Smaki Niemiec:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 01 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 01 maja 2019

Wycieczka objazdowa Smaki Niemiec w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji do Niemiec?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

NIEMCY

Opis

Herreninsel - Neuschwanstein - Hohenschwangau - Linderhof - Monachium - Rejs statkiem na wyspę Chiemsee - Monachium - stolica Bawarii - Neobarokowy zamek Linderhof - Bajkowy Neuschwanstein - Zamkowe ogrody - Historia Ludwika II

Program

1 dzień: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Podczas przejazdu są przewidziane krótkie postoje. 2 dzień: Przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee. Przeprawa stateczkiem na wyspę Herreninsel – Wyspę Mężczyzn, na której zwiedzimy największy z zamków szalonego króla Ludwika Bawarskiego, będący kopią pałacu wersalskiego. Spacer wśród fontann po przepięknym parku. Powrót na stały ląd. Przejazd do hotelu/pensjonatu, kolacja i nocleg. 3 dzień: Po śniadaniu przejazd do sławnego na całym świecie zakątka Bawarii – Hohenschwangau. Tam znajdują się 2 zamki – słynny Neuschwanstein oraz Hohenschwangau. Zamek Neuschwanstein jest najbardziej znanym zamkiem Ludwika II, symbolem zamków bawarskich, najczęściej kojarzonym z logo wytwórni filmowej Walta Disney’a. Zamek Hohenschwangau był miejscem, gdzie Ludwik mieszkał z matką i bratem jako dziecko oraz jest rekonstrukcją prawdziwego średniowiecznego zamku. Przejazd w stronę Marienbrucke, gdzie z mostu łączącego dwa brzegi stromego i głębokiego wąwozu Poellat rozciąga się najpiękniejszy widok na zamek Neuschwanstein. Spacer w stronę zamku i zwiedzanie jego wnętrz. Czas wolny. Po południu zwiedzanie zamku Hohenschwangau. Powrót do hotelu/pensjonatu, kolacja, nocleg. 4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Linderhof, gdzie znajduje się prawdziwie bajkowy, najmniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Odwiedzimy pełne przepychu wnętrza zamku, który jest nazywany królewską willą. Przespacerujemy się po ogromnym (ok. 50 hektarowym), okalającym zamek parku z przepięknymi ogrodami. Następnie przejazd do Monachium – zwiedzanie stolicy Bawarii metrem. Zobaczymy Olympiapark, gdzie w 1972 r. odbywały się Igrzyska Olimpijskie, ratusz, Rezydencję Książąt Bawarskich, kościoły NMP i św. Michała. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju. 5 dzień: Powrót do Polski w godzinach porannych.

Zakwaterowanie

2 noclegi w hotelach lub pensjonatach o standardzie **/***: w okolicy granicy austriacko-niemieckiej. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV.

Wyżywienie

2 śniadania i 2 kolacje serwowane.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera: - obowiązkowych opłat na miejscu: przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide – 25 EUR, - opłat fakultatywnych: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikacją miejską. Orientacyjny koszt – 60 EUR. Podana kwota może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota, - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola i Wrocławia. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Przejazd: Wrocław - Prien (ok. 660 km) - ok. 11 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2700 km.