cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Polska i Litwa - Augustowskie noce, Polska
 • Wycieczka objazdowa Polska i Litwa - Augustowskie noce, Polska
 • Wycieczka objazdowa Polska i Litwa - Augustowskie noce, Polska
 • Wycieczka objazdowa Polska i Litwa - Augustowskie noce, Polska
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
13.06 - 16.06
już od 824 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
13.06 - 16.06
już od 824 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Polska i Litwa - Augustowskie noce
star 2

Polska
Ocena wycieczki objazdowej Polska i Litwa - Augustowskie noce:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 13 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 13 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Polska i Litwa - Augustowskie noce w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji do Polski?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

POLSKA_LITWA

Opis

Augustów - Troki - Wilno - Wigry - Sejny - Puńsk - Czarna Hańcza - Suwałki - Rejs do Doliny Rospudy - Malownicze Troki - Barokowe Wilno - Klasztor Kamedułów w Wigrach - Skansen Litewski w Puńsku - Głazowisko nad Czarną Hańczą

Program

1 dzień: Wyjazd według rozkładu jazdy. Przejazd do Augustowa, miasta otoczonego dziewięcioma jeziorami. Dla chętnych rejs katamaranem do Doliny Rospudy. Popłyniemy rzeką Nettą, przez jeziora Necko i Rospuda ze słynnym półwyspem Goła Zośka, wśród dziewiczej, nienaruszonej przyrody, aż do Doliny Rospudy, której krajobraz chroniony jest ze względu na występowanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. 2 dzień: Wczesne śniadanie i wyjazd w stronę Litwy. Przejazd do Trok. Zwiedzanie malowniczo położonego na wysepce zamku, mającego opinię najbardziej urokliwego w krajach bałtyckich. Dla osób chętnych możliwość spróbowania „kibinów”- tradycyjnej potrawy kuchni karaimskiej. Następnie przejazd i zwiedzanie z przewodnikiem Wilna, miasta określanego mianem stolicy polskiego romantyzmu. Mieszkali tu m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz, Stanisław Moniuszko, Józef Piłsudski. Spacer po starym mieście: Plac Katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Zobaczymy również zaułek gotycki z kościołem św. Anny i pomnikiem Mickiewicza. Następnie odwiedzimy wnętrza barokowego kościoła p.w. św. Piotra i Pawła. Dla chętnych możliwość wykupienia regionalnej kolacji. Powrót do hotelu, nocleg. 3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Wigier – miasta położonego na brzegu jeziora Wigry, u podnóża wzgórza Klasztoru Kamedułów, który należał to najbogatszych w Europie. Fundatorem był Jan III Kazimierz Waza, który wywiązując się ze ślubów królewskich nakazał codzienne modlitwy o oddalenie wszystkich nieszczęść od kraju. Kolejno udamy się do miejscowości Sejny, gdzie zobaczymy m.in. Białą Synagogę, Klasztor Podominikański oraz Kapliczkę św. Agaty. Z Sejn przejedziemy do Puńska, a tam zwiedzimy Skansen - Zagroda Litewska - okazałą zagrodę wiejską z przełomu XIX i XX w. Następnie zobaczymy Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą – łąkę z naniesionymi przez lodowiec głazami. Na tym terenie w 1972 roku utworzono Rezerwat Geologiczno – Krajobrazowy. Pobliskie Jezioro Hańcza jest najgłębszym jeziorem w Polsce, jego maksymalna głębokość sięga 106 metrów. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w Suwałkach, gdzie spacerem udamy się na krótkie zwiedzanie tego miasta. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 4 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną.

Program fakultatywny

- rejs katamaranem ok. 35 zł - lunch w Trokach ok. 10 EUR - regionalna kolacja na Litwie ok. 25 EUR

Zakwaterowanie

3 noclegi w hotelach o standardzie **/*** w okolicy Augustowa. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

3 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje serwowane, 1 regionalna obiadokolacja na Litwie (dodatkowo płatna).

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera: - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy, system Audio Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 65 zł + 40 EUR, - programu fakultatywnego: rejs katamaranem ok. 35 zł, lunch w Trokach ok. 10 EUR, regionalna kolacja na Litwie ok. 25 EUR, - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Warszawy. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Przejazd: Katowice - Augustów (ok. 560 km) - ok. 10 godz. Filmy: