cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Śladami Kopernika, Polska
 • Wycieczka objazdowa Śladami Kopernika, Polska
 • Wycieczka objazdowa Śladami Kopernika, Polska
 • Wycieczka objazdowa Śladami Kopernika, Polska
 • Wycieczka objazdowa Śladami Kopernika, Polska
 • Wycieczka objazdowa Śladami Kopernika, Polska
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
13.06 - 16.06
już od 754 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
13.06 - 16.06
już od 754 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Śladami Kopernika
star 2

Polska
Ocena wycieczki objazdowej Śladami Kopernika:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 13 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 13 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Śladami Kopernika w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji do Polski?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

POLSKA

Opis

Toruń - Elbląg - Krasin - Frombork - Krynica Morska - Grunwald - Toruńskie pierniki - Rejs kanałem Elbląskim - Farma ślimaków w Krasinie - Zabytki Fromborka - Rejs do Krynicy Morskiej - Pole bitwy pod Grunwaldem

Program

1 dzień: Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Torunia – rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika, gdzie zwiedzimy najcenniejsze atrakcje turystyczne, znajdujące się na obszarze objętym wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. M.in. wejdziemy do wnętrz Domu Kopernika, zobaczymy średniowieczny zespół miejski, Stare Miasto oraz Muzeum Toruńskiego Piernika. Po chwili przerwy na Starym Mieście przejedziemy do hotelu w okolice Elbląga. Zakwaterowanie i nocleg. 2 dzień: Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie Elbląga, gdzie zobaczymy m.in. 97-metrową gotycką katedrę św. Mikołaja z tarasem widokowym, Bramę Targową, Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Następnie udamy się na rejs najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce - Kanałem Elbląskim. Jest to unikatowy w skali światowej zabytek sztuki hydrograficznej. Rejs „statkiem po trawie” zakończymy w Buczyńcu zwiedzaniem Izby Historii Kanału Elbląskiego. W drodze powrotnej do Elbląga zatrzymamy się w Karsinie na ekologicznej farmie ślimaków – Eko Snails Garden. Nagrywany był tutaj film „Ślimaki” – Wajda Studio, który zdobył dwie nagrody na Annapolis Film Festival w USA. Zapoznamy się z historią hodowli ślimaków, a chętni będą mieli również możliwość zjedzenia lunchu i skosztowania tych okazów. Powrót do hotelu, nocleg. 3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Fromborka – zacisznego miasteczka, leżącego nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Niegdyś pracował tu, zmarł i został pochowany słynny astronom Mikołaj Kopernik. Zwiedzanie miasta, m.in.: pomnik Kopernika, baszta żeglarska i wieża wodna. Na Wzgórzu Katedralnym będziemy podziwiać Katedrę Wniebowzięcia NMP z grobem Kopernika, dawny Pałac Biskupi, a dziś Muzeum Mikołaja Kopernika. Wejdziemy również do najwyższej budowli na Wzgórzu – Dzwonnicy, zwanej też Wieżą Radziejowskiego. Na jej szczycie, na wysokości 70 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać będziemy przepiękną panoramę okolicy. Weźmiemy udział w półgodzinnym seansie w Planetarium, po którym udamy się na rejs po Zalewie Wiślanym, do Krynicy Morskiej, znanego kurortu położonego na Mierzei Wiślanej. Po przybyciu do portu czas wolny, a dla chętnych wizyta w latarni morskiej. Powrót do hotelu, nocleg. 4 dzień: Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przejdziemy przez Ostródę, urokliwie położoną na brzegu jeziora Drwęckiego, na którym znajduje się piękne, drewniane molo, największy tego typu obiekt śródlądowy w Polsce. Zatrzymamy się na Polach Grunwaldzkich, gdzie w 1410 roku rozegrała się jedna z najważniejszych średniowiecznych bitew. Krótki postój, po którym wyruszymy w dalszą drogę. Przyjazd do wybranego miasta. Zakończenie imprezy.

Program fakultatywny

- Latarnia Morska w Krynicy Morskiej ok. 6 zł.

Zakwaterowanie

3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w Elblągu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

3 śniadania, możliwość wykupienia 3 obiadokolacji w cenie 90 zł za osobę.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera: - obowiązkowych opłat na miejscu: przewodnicy lokalni, Tour Guide - 70 zł. - opłat fakultatywnych: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjny koszt: ok. 140 zł. Podana kwota może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. - programu fakultatywnego: Latarnia Morska w Krynicy Morskiej ok. 6 zł, - opłat za pozostałe posiłki nie ujęte w programie, m.in. posiłek w Eko Snails Garden - opłat za dojazdy z wybranych miejscowości, podanych w rozkładzie jazdy. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przejazd: Katowice - Toruń (ok. 370 km) - ok. 6 godz.