cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp, Norwegia
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
18.05 - 30.05
już od 4801 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
18.05 - 30.05
już od 4801 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp
star 2

Norwegia
Ocena wycieczki objazdowej Lofoty i Nordkapp:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 18 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 18 maja 2019

Wycieczka objazdowa Lofoty i Nordkapp w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Norwegii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

SKANDYNAWIA

Program

Trasa zagraniczna: (1 prom) Nynäshamn – Oslo (1) – Dombaas (1) – Trondheim (1) – Hemavan (1) – Bodo (1) – Lofoty – Narvik (1) – Alta (2) – Nordkapp – Gallivare (1) – Umea (1) – Nynäshamn (1 prom)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i przejazd zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Gdańska. Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Nynäshamn o godz. 18:00. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki. Trasa: 360 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. O godz. 13:00 przypłyniecie promu do Nynäshamn. Przejazd do Oslo. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 550 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Norwegii, m.in: Akker Brygge, Ratusz (z zewnątrz), Park Vigelanda, Muzeum Łodzi Wikingów, muzeum Statku Fram, katedra Domkirke (z zewnątrz) oraz Storting, czyli budynki parlamentu. Przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Lillehammer – miasta Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. Krótki postój przy skoczniach narciarskich. Po drodze zwiedzanie kościoła klepkowego (stavkirke) w Ringebu. Przejazd w okolice Dombaas. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 340 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Trondheim, przejazd przez surowy księżycowy krajobraz gór Dovre, gdzie żyją niespotykane nigdzie w Europie piżmowoły. Zwiedzanie z pilotem Trondheim – dawnej stolicy Norwegii – ze średniowieczną katedrą Nidaros, zabytkowy, drewniany most miejski, spacer uliczkami Starego Miasta z charakterystyczną drewnianą zabudową. Czas wolny. Przejazd w okolice Hell. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 240 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd wzdłuż fiordu Tronndheimsfjord oraz przez Krainę Jezior do miasteczka Hemavan. Miejsce bitwy pod Stiklestad (Centrum Kultury Norweskiej) – początki chrześcijaństwa w Norwegii. Przejazd wzdłuż parku narodowego Borge oraz wzdłuż rzeki Namsen z licznymi wodospadami i przełomami do Hemavan. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 480 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Dalsza podróż na północ. Przejazd w kierunku miasta Mo i Rana, dojazd do centrum turystycznego na Kole Polarnym. Przekroczenie Koła Polarnego. Podróż wzdłuż brzegów Slatdalsfjorden. Dojazd do Bodo. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 700 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przeprawa promowa z Bodo do Moskenes na archipelagu Lofotów (3-4 h). Po drodze lodowiec Svartisen i przekroczenie kręgu Polarnego. Przejazd malowniczą trasą widokową. Podziwianie krajobrazów i wiosek rybackich. Przejazd do Narviku – miasta słynącego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział polscy żołnierze. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok 400 km.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do fiordów Lyngen (podziwianie słynnych Lyngen Alps) i Kvaenangen. Przejazd do Alta, w którym warto zobaczyć muzeum Rytów Skalnych i Kultury Lapońskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 480 km.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd przez niezamieszkałe tereny: Sennalandet i Breidalen, przeprawa jednym z podwodnych tuneli drogowych do miasta Honningsvag położonego na wyspie Mqgeroya. Następnie dalsza podróż drogą prowadzącą przez środek wyspy na sam Nordkapp, gdzie słońce świeci cały dzień od połowy maja do końca lipca. Po wjeździe na Nordkapp czas wolny na pamiątkowe zdjęcia, spacery, zakup pamiątek i podziwianie Oceanu Arktycznego. Możliwość uzyskanie certyfikatu. Po pobycie na Nordkapp powrót podmorskim tunelem na stały ląd. Powrót do hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 475 km.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd przez szwedzką Laponię w kierunku Gallivare. Po drodze mijamy renifery, drogi do najstarszych Parków Narodowych Szwecji. Dalszy przejazd do Gallivare – ośrodka narciarskiego, gdzie odbywają się mistrzostwa świata i puchary w zjazdach narciarskich. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 500 km.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Kolejny dzień podziwiania szwedzkiej Laponii po drodze do Umei. Przekroczenie Koła Polarnego w Jokkmokk (centrum turystyczne). Bajkowe widoki na wodospady i przełomy rzeki Pite z największym wodospadem Szwecji Storkholm. Przyjazd do Umea – miasta brzóz, siedziby dwóch uniwersytetów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 500 km.

DZIEŃ 12

Wczesne śniadanie lub suchy prowiant na drogę. Przejazd do Nynäshamn, zaokrętowanie na prom. O godzinie 18:00 wypłynięcie promu z Nynäshamn do Gdańska. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki. Trasa: ok. 700 km.

DZIEŃ 13

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. Przypłynięcie promu do Gdańska o godzinie 13:00. Powrót do poszczególnych miejscowości. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 360 km. Całość trasy: 6085 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem •    przeprawy promowe: Gdańsk – Nynäshamn – Gdańsk •    10 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką •    2 noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych z łazienką •    12 śniadań •    opiekę pilota •    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) •    TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

•    pakiet do realizacji programu: 260 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, wstęp i certyfikat z Nordkapp, wewnętrzne przeprawy promowe oraz przejazd przez tunel na wyspę Mqgeroya) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

•    dopłata do pokoju 1-osobowego: 1880 zł •    dopłata do kajuty 2-osobowej: 360 zł •    dopłata do 12 obiadokolacji: 2400 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Opis hotelu Lofoty i Nordkapp według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

SKANDYNAWIA

Trasa zagraniczna

(1 prom) Nynäshamn - Oslo (1) - Dombaas (1) - Trondheim (1) - Hemavan (1) - Bodo - Lofoty (1) - Narvik (1) - Alta (2) - Nordkapp - Gallivare (1) - Umea (1) - Nynäshamn (1 prom)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i przejazd zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Gdańska. Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Nynäshamn o godz. 18:00. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki.

DZIEŃ 2

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. O godz. 13:00 przypłyniecie promu do Nynäshamn. Przejazd do Oslo (541 km). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Norwegii, m.in: Akker Brygge, Ratusz (z zewnątrz), Park Vigelanda, Muzeum Łodzi Wikingów, muzeum Statku Fram, Katedra Domkirke (z zewnątrz) oraz Storting, czyli budynki parlamentu. Przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Lillehammer - miasta Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. Krótki postój przy skoczniach narciarskich. Po drodze zwiedzanie kościoła klepkowego (stavkirke) w Ringebu. Przejazd w okolice Dombaas (340 km). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Trondheim, przejazd przez surowy księżycowy krajobraz gór Dovre, gdzie żyją niespotykane nigdzie w Europie piżmowoły. Zwiedzanie z pilotem Trondheim - dawnej stolicy Norwegii - z średniowieczną Katedrą Nidaros, zabytkowy, drewniany most miejski, spacer uliczkami starego miasta z charakterystyczną drewnianą zabudową. Czas wolny. Przejazd w okolice Hell (240 km). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd wzdłuż fiordu Tronndheimsfjord oraz przez Krainę Jezior do miasteczka Hemavan (418 km). Bardzo ciekawy odcinek! Miejsce bitwy pod Stiklestad (Centrum Kultury Norweskiej) - początki chrześcijaństwa w Norwegii. Przejazd wzdłuż parku narodowego Borge oraz wzdłuż rzeki Namsen z licznymi wodospadami i przełomami do Hemavan. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Dalsza podróż na północ. Przejazd w kierunku miasta Mo i Rana, dojazd do centrum turystycznego na Kole Polarnym. Przekroczenie Koła Polarnego. Podróż wzdłuż brzegów Slatdalsfjorden. Dojazd do Bodo. Przeprawa promowa z Bodo do Moskenes na archipelagu Lofotów (3-4 h). Po drodze lodowiec Svartisen i przekroczenie kręgu Polarnego. Przejazd trasą widokową. Podziwianie malowniczych krajobrazów i wiosek rybackich. Zakwaterowanie w hotelu na Lofotach. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą łączącą Lofoty z wyspami Westeralen tunelami i mostami. Przejazd do Narviku (352 km) - miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział polscy żołnierze. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do fiordów Lyngen (podziwianie słynnych Lyngen Alps) i Kvaenangen. Przejazd do Alta (543 km), w którym warto zobaczyć muzeum Rytów Skalnych i Kultury Lapońskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd przez niezamieszkałe tereny: Sennalandet i Breidalen, przeprawa jednym z podwodnych tuneli drogowych do miasta Honningsvag położonego na wyspie Mqgeroya. Następnie dalsza podróż drogą prowadzącą przez środek wyspy na sam Nordkapp, gdzie słońce świeci cały dzień od połowy maja do końca lipca. Po wjeździe na Nordkapp czas wolny na pamiątkowe zdjęcia, spacery, zakup pamiątek i podziwianie Oceanu Arktycznego. Możliwość uzyskanie certyfikatu (fakultatywnie). Po pobycie na Nordkapp powrót podmorskim tunelem na stały ląd. Powrót do hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie i przejazd przez szwedzką Laponię w kierunku Gallivare (520 km). Po drodze mijamy renifery, drogi do najstarszych Parków Narodowych Szwecji. Dalszy przejazd do Gallivare - ośrodka narciarskiego, gdzie odbywają się mistrzostwa świata i puchary w zjazdach narciarskich. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Kolejny dzień podziwiania szwedzkiej Laponii po drodze do Umei (490 km). Przekroczenie Koła Polarnego w Jokkmokk (centrum turystyczne). Bajkowe widoki na wodospady i przełomy rzeki Pite z największym wodospadem Szwecji Storkholm. Przyjazd do Umea - miasta brzóz, siedziby dwóch uniwersytetów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 12

Wczesne śniadanie lub suchy prowiant na drogę. Przejazd do Nynäshamn, zaokrętowanie na prom. O godzinie 18:00 wypłynięcie promu z Nynäshamn do Gdańska. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki.

DZIEŃ 13

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. Przypłynięcie promu do Gdańska o godzinie 13:00. Powrót do poszczególnych miejscowości. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

20.05 - 01.06 5999 10.06 - 22.06 5999 01.07 - 13.07 5999

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd) - przeprawy promowe: Gdańsk - Nynäshamn - Gdańsk - 10 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 2 noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych z łazienką - 12 śniadań - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 260 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, wstęp i certyfikat z Nordkapp, wewnętrzne przeprawy promowe oraz przejazd przez tunel na wyspę Mqgeroya) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 1880 zł dopłata do kajuty 2-osobowej: 360 zł dopłata do 12 obiadokolacji: 2000 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.