cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie, Rosja
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
11.06 - 18.06
już od 4699 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
11.06 - 18.06
już od 4699 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Petersburg i Wyspy Sołowieckie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 11 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 11 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Petersburg i Wyspy Sołowieckie w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ROSJA

SZLAK

ROSJA - SANKT PETERSBURG - WYSPY SOLOWIECKIE 8 DNI

o Wycieczce

Naszą niezwykłą podróż do Rosji zaczniemy w jednym z najbardziej europejskich miast kraju - Sankt Petersburgu, zwanym częstą "Wenecją Północy" oraz "Kulturalną stolicą Rosji". Podczas wycieczki poznamy bogatą historie i wspaniałą kulturę tego miasta, zwiedzimy jego największe atrakcje m.in. słynny muzeum Ermitaż, bajkową katedrę Zbawiciela na Krwi oraz monumentalną świątynie - Sobór Izaaka. Przy okazji zajrzymy również do dawnej rezydencja rosyjskich imperatorów - Carskiego Sioła wraz ze słynną Bursztynową Komnatą. Przeniesiemy się w zupełnie inny świat Rosyjskiej Północy, gdzie odwiedzimy mało znane, dzikie i trudno dostępne Wyspy Sołowieckie. Położony w sercu Morza Białego archipelag przez lata pełnił rolę miejsca odosobnienia i kultu religijnego, a w czasach stalinowskich utworzono tutaj pierwszy z Gułagów, gdzie pozostało na zawsze tysiące niewinnych ludzi. Surowe i piękne krajobrazy Karelii - wszechobecne morze, dziewicze lasy, piękne rzeki i jeziora, otaczające rozsiane po wyspach monastyry i kaplice utkwią w naszej pamięci na długo.

DLACZEGO WARTO

- Sankt Petersburg - pełen elegancji i uroku - Ermitaż - fantastyczna kolekcja sztuki - Carskiego Sioło z Bursztynową Komnatą - Wyspy Sołowieckie - piękno przyrody i echa historii - wyśmienita kuchnia i spotkania z ludźmi

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot do Sankt Petersburga. Przylot do Sankt Petersburga i przejazd do hotelu. Jeszcze tego samego dnia mamy zaplanowaną pieszą wycieczkę po głównych atrakcjach miasta z przewodnikiem . Wieczór spędzimy w lokalnej restauracji z typową rosyjską kuchnią. Nocleg w hotelu 4* w centrum miasta.

Dzień 2

Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie słynnej na cały świat galerii sztuk Ermitaż. Te muzeum jest prawdziwą mekką dla miłośników sztuki - w ciągu dwóch i pół wieku zgromadzono w nim jedną z największych kolekcji, liczącą około trzy miliony dzieł sztuki i innych eksponatów historycznych. Trafimy do Pałacu Zimowego, a także zobaczymy bogate zbiory renesansu. Ermitaż można zwiedzać wiele dni, z konieczności ograniczymy się do najważniejszych miejsc. W przerwie zwiedzania czas wolny na obiad. Wieczorem możliwość zarezerwowania spektaklu w jednym ze słynnych teatrów (nie ujęte w cenie, cena zależy od miejsc i bieżącego repertuaru). Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie zachwycającego miasta nad Newą. Kilkugodzinna wycieczka z przewodnikiem podczas której zobaczymy m. in. Sobór Kazański, perłę petersburskiego baroku - Monastyr Smolny, Plac Dekabrystów, pomnik Piotra Wielkiego zwany Miedzianym Jeźdźcem i wiele innych uroczych miejsc. Po południu przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem na daleką północ. Nocleg w pociągu (kuszetki, na wyposażeniu pościel).

Dzień 4

Przyjazd do portu i rejs promem (ok. 2h) na słynne Wyspy Sołowieckie. Położony w sercu Morza Białego archipelag wysp przez lata pełnił rolę miejsca odosobnienia i kultu religijnego, a w czasach stalinowskich komuniści utworzyli tutaj jeden z Obozów Specjalnego Przeznaczenia okryty złą sławą. Po dotarciu na wyspy przejazd do pensjonatu i zakwaterowanie. Jeszcze tego samego dnia zwiedzamy obronny Monastyr Sołowiecki. To wspaniały i ogromny zespół klasztorny, którego początki sięgają XV wieku i miejsce pielgrzymek odwiedzane do dzisiaj. W czasach stalinowskich utworzono tutaj eksperymentalny obóz koncentracyjny i dokonano wielu zniszczeń. Pomimo tego monastyr się odrodził i jest mu przywracana dawna świetność. Zwiedzamy cerkwie, baszty obronne i inne zabudowania. Nocleg w pensjonacie.

Dzień 5

Tego dnia mamy zaplanowany rejs morski na Wyspę Zajacką. Spacerujemy wzdłuż Morza Białego i oglądamy dawne tak zwane labirynty, których przeznaczenie jest do dzisiaj przedmiotem sporu uczonych. Na wyspie znajduje się też cerkiew. Po powrocie na główną wyspę spacerujemy po miejscowości - widzimy dawne zabudowania obozowe, tablicę i kamień upamiętniający Polaków, którzy to zginęli, a przede wszystkim ciekawe Muzeum Gułagu. Kolacja. Nocleg w pensjonacie.

Dzień 6

Wycieczka wyboistą drogą po Wielkiej Sołowieckiej. Celem jest najwyższe wzniesienie wyspy, czyli Góra Siekiernaja, na której stoi do dzisiaj cerkiew. Był tu zlokalizowany obóz karny i od miejscowego przewodnika usłyszymy wiele historii z tym związanych. Czas pożegnać Sołowki, miejsce wyjątkowe, choć przez swą historię naznaczone na zawsze. Przeprawa morzem na stały ląd, przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd do Sankt Petersburga. Nocleg w pociągu (kuszetki).

Dzień 7

Przyjazd do Sankt Petersburga. Wyjeżdżamy na zwiedzanie Carskiego Sioła, które jest znane ze swoich wspaniałych pałaców, pawilonów, ogrodów oraz innych zabytków przypominających minioną świetność carskiej Rosji. Sioło zostało zaprojektowane i wybudowane pod kierownictwem słynnego włoskiego architekta Rastrellego i służyło jako rezydencja władców Rosji. Zwiedzimy Wielki Pałac Katarzyny wraz z jeszcze bardziej słynną niż sama rezydencja Bursztynową Komnatą, a właściwie jej częściowo odtworzoną kopią. Spacer po parku - tutejsze pawilony - Zimne Łaźnie, Agatowe Komnaty, Galeria Camerona - są jednym z największych osiągnięć klasycyzmu w architekturze rosyjskiej.

Dzień 8

Ostatnie godziny pobytu w Rosji i czas w centrum Petersburga. Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

PŁATNOŚĆ

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy (transfery, pociągi, prom), noclegi w pokojach 2-os., hotel 4* w Petersburgu, pensjonat na Wyspach Sołowieckich, 2 noclegi w pociągu (miejsca do leżenia), wyżywienie, śniadania, 2 kolacje, koszty wstępów, wycieczki wg programu, rejsy, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE

obowiązkowego pakietu dewizowego 250 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, kosztów wizy i pośrednictwa wg aktualnych stawek (ok. 465 zł), płatne wraz z III ratą, ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.), napojów do kolacji, zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD), dopłaty do pok. 1-osobowego 285 USD/os.

UWAGI

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy do Rosji. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura powinien być złożony najpóźniej ok. 4 tyg. przed wyjazdem.


Opis hotelu Petersburg i Wyspy Sołowieckie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ROSJA

SZLAK

ROSJA - SANKT PETERSBURG - WYSPY SOLOWIECKIE 8 DNI

o Wycieczce

Naszą niezwykłą podróż do Rosji zaczniemy w jednym z najbardziej europejskich miast kraju - Sankt Petersburgu, zwanym częstą "Wenecją Północy" oraz "Kulturalną stolicą Rosji". Podczas wycieczki poznamy bogatą historie i wspaniałą kulturę tego miasta, zwiedzimy jego największe atrakcje m.in. słynny muzeum Ermitaż, bajkową katedrę Zbawiciela na Krwi oraz monumentalną świątynie - Sobór Izaaka. Przy okazji zajrzymy również do dawnej rezydencja rosyjskich imperatorów - Carskiego Sioła wraz ze słynną Bursztynową Komnatą. Przeniesiemy się w zupełnie inny świat Rosyjskiej Północy, gdzie odwiedzimy mało znane, dzikie i trudno dostępne Wyspy Sołowieckie. Położony w sercu Morza Białego archipelag przez lata pełnił rolę miejsca odosobnienia i kultu religijnego, a w czasach stalinowskich utworzono tutaj pierwszy z Gułagów, gdzie pozostało na zawsze tysiące niewinnych ludzi. Surowe i piękne krajobrazy Karelii - wszechobecne morze, dziewicze lasy, piękne rzeki i jeziora, otaczające rozsiane po wyspach monastyry i kaplice utkwią w naszej pamięci na długo.

DLACZEGO WARTO

- Sankt Petersburg - pełen elegancji i uroku - Ermitaż - fantastyczna kolekcja sztuki - Carskiego Sioło z Bursztynową Komnatą - Wyspy Sołowieckie - piękno przyrody i echa historii - wyśmienita kuchnia i spotkania z ludźmi

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot do Sankt Petersburga. Przylot do Sankt Petersburga i przejazd do hotelu. Jeszcze tego samego dnia mamy zaplanowaną pieszą wycieczkę po głównych atrakcjach miasta z przewodnikiem . Wieczór spędzimy w lokalnej restauracji z typową rosyjską kuchnią. Nocleg w hotelu 4* w centrum miasta.

Dzień 2

Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie słynnej na cały świat galerii sztuk Ermitaż. Te muzeum jest prawdziwą mekką dla miłośników sztuki - w ciągu dwóch i pół wieku zgromadzono w nim jedną z największych kolekcji, liczącą około trzy miliony dzieł sztuki i innych eksponatów historycznych. Trafimy do Pałacu Zimowego, a także zobaczymy bogate zbiory renesansu. Ermitaż można zwiedzać wiele dni, z konieczności ograniczymy się do najważniejszych miejsc. W przerwie zwiedzania czas wolny na obiad. Wieczorem możliwość zarezerwowania spektaklu w jednym ze słynnych teatrów (nie ujęte w cenie, cena zależy od miejsc i bieżącego repertuaru). Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie zachwycającego miasta nad Newą. Kilkugodzinna wycieczka z przewodnikiem podczas której zobaczymy m. in. Sobór Kazański, perłę petersburskiego baroku - Monastyr Smolny, Plac Dekabrystów, pomnik Piotra Wielkiego zwany Miedzianym Jeźdźcem i wiele innych uroczych miejsc. Po południu przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem na daleką północ. Nocleg w pociągu (kuszetki, na wyposażeniu pościel).

Dzień 4

Przyjazd do portu i rejs promem (ok. 2h) na słynne Wyspy Sołowieckie. Położony w sercu Morza Białego archipelag wysp przez lata pełnił rolę miejsca odosobnienia i kultu religijnego, a w czasach stalinowskich komuniści utworzyli tutaj jeden z Obozów Specjalnego Przeznaczenia okryty złą sławą. Po dotarciu na wyspy przejazd do pensjonatu i zakwaterowanie. Jeszcze tego samego dnia zwiedzamy obronny Monastyr Sołowiecki. To wspaniały i ogromny zespół klasztorny, którego początki sięgają XV wieku i miejsce pielgrzymek odwiedzane do dzisiaj. W czasach stalinowskich utworzono tutaj eksperymentalny obóz koncentracyjny i dokonano wielu zniszczeń. Pomimo tego monastyr się odrodził i jest mu przywracana dawna świetność. Zwiedzamy cerkwie, baszty obronne i inne zabudowania. Nocleg w pensjonacie.

Dzień 5

Tego dnia mamy zaplanowany rejs morski na Wyspę Zajacką. Spacerujemy wzdłuż Morza Białego i oglądamy dawne tak zwane labirynty, których przeznaczenie jest do dzisiaj przedmiotem sporu uczonych. Na wyspie znajduje się też cerkiew. Po powrocie na główną wyspę spacerujemy po miejscowości - widzimy dawne zabudowania obozowe, tablicę i kamień upamiętniający Polaków, którzy to zginęli, a przede wszystkim ciekawe Muzeum Gułagu. Kolacja. Nocleg w pensjonacie.

Dzień 6

Wycieczka wyboistą drogą po Wielkiej Sołowieckiej. Celem jest najwyższe wzniesienie wyspy, czyli Góra Siekiernaja, na której stoi do dzisiaj cerkiew. Był tu zlokalizowany obóz karny i od miejscowego przewodnika usłyszymy wiele historii z tym związanych. Czas pożegnać Sołowki, miejsce wyjątkowe, choć przez swą historię naznaczone na zawsze. Przeprawa morzem na stały ląd, przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd do Sankt Petersburga. Nocleg w pociągu (kuszetki).

Dzień 7

Przyjazd do Sankt Petersburga. Wyjeżdżamy na zwiedzanie Carskiego Sioła, które jest znane ze swoich wspaniałych pałaców, pawilonów, ogrodów oraz innych zabytków przypominających minioną świetność carskiej Rosji. Sioło zostało zaprojektowane i wybudowane pod kierownictwem słynnego włoskiego architekta Rastrellego i służyło jako rezydencja władców Rosji. Zwiedzimy Wielki Pałac Katarzyny wraz z jeszcze bardziej słynną niż sama rezydencja Bursztynową Komnatą, a właściwie jej częściowo odtworzoną kopią. Spacer po parku - tutejsze pawilony - Zimne Łaźnie, Agatowe Komnaty, Galeria Camerona - są jednym z największych osiągnięć klasycyzmu w architekturze rosyjskiej.

Dzień 8

Ostatnie godziny pobytu w Rosji i czas w centrum Petersburga. Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

PŁATNOŚĆ

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zmiana terminu lub nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

- bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os. - przejazdy (transfery, pociągi, prom) - noclegi w pokojach 2-os. - hotel 4* w Petersburgu, pensjonat na Wyspach Sołowieckich - 2 noclegi w pociągu (miejsca do leżenia) - wyżywienie - śniadania, 2 kolacje - koszty wstępów - wycieczki wg programu, rejsy - ubezpieczenie KL, NNW, bagaż - lokalni przewodnicy w wybranych miejscach - opieka polskiego pilota na całej trasie - opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE

- obowiązkowego pakietu dewizowego 250 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, - kosztów wizy i pośrednictwa wg aktualnych stawek (ok. 465 zł) - płatne wraz z III ratą, - ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.), - napojów do kolacji - zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD) - dopłaty do pok. 1-osobowego 285 USD/os.

UWAGI

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy do Rosji. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura powinien być złożony najpóźniej ok. 4 tyg. przed wyjazdem.