cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Bawaria i Szwajcaria, Niemcy
 • Wycieczka objazdowa Bawaria i Szwajcaria, Niemcy
 • Wycieczka objazdowa Bawaria i Szwajcaria, Niemcy
 • Wycieczka objazdowa Bawaria i Szwajcaria, Niemcy
 • Wycieczka objazdowa Bawaria i Szwajcaria, Niemcy
 • Wycieczka objazdowa Bawaria i Szwajcaria, Niemcy
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.05 - 29.05
już od 1809 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.05 - 29.05
już od 1809 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Bawaria i Szwajcaria
star 2

Niemcy
Ocena wycieczki objazdowej Bawaria i Szwajcaria:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 23 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 23 maja 2019

Wycieczka objazdowa Bawaria i Szwajcaria w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Niemiec?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

NIEMCY SZWAJCARIA

Program

Trasa zagraniczna: ok. Norymbergii (1) - Norymberga – Monachium - ok. Monachium (1) -  Schwangau – Sankt Gallen – ok Zurichu (1) - Zurich – Lucerna – ok. Lucerny (1) – Interlaken – Jungfraujoch – Berno – ok. Zurichu (1) – wyspa Mainau – ok. Norymbergii (1) - Bamberg

DZIEŃ 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd na nocleg w okolicy Norymbergii. Trasa: ok. 940 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wizyta w Norymbergii, spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z „Piękną Fontanną” i kościołem Frauenkirche, Stary Ratusz, kościół św. Sebalda z dziełami Wita Stwosza, zamek cesarski (z zewnątrz).  Przejazd do Monachium, zwiedzanie m.in.: kościół Najświętszej Marii Panny - miejsce spoczynku królów i książąt z dynastii Wittelsbachów, Stary i Nowy Ratusz, kościół św. Piotra, Alter Hof - rezydencja Wittelsbachów (z zewnątrz), kościół św. Michała, Stara i Nowa Pinakoteka. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu. Trasa: ok. 250 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice Schwangau. Zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika Bawarskiego – Neuschwanstein oraz zamku Hohenschwangau, który należał do jego rodziców. Przejazd do Szwajcarii, wizyta w Sankt Gallen, zwiedzanie słynnej katedry św. Galla, która wraz z przyległym opactwem i biblioteką, wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po przepięknej starówce. Przejazd na obiadokolację (fakultatywnie) i nocleg w okolicy Zurichu. Trasa: ok. 380 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie, wizyta w Zurichu, zwiedzanie starego miasta rozciągającego się po obu stronach rzeki Limmat, malownicze kręte uliczki, pasaże, XVI- i XVII - wieczne domy, dziedzińce, podwórza i fontanny. Taras widokowy – Lindenhof, Bahnhofstrasse, kościół Fraumünster z XIII wieku z witrażami Chagall'a i Giacometti'ego, katedra Grossmünster (z zewnątrz), kościół św. Piotra (z zewnątrz). Przejazd do Lucerny, spacer nad Jeziorem Czterech Kantonów, wizyta na starym mieście, Kapellbrucke – Most Przy Kaplicy – najstarszy drewniany most w Europie. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 100 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie, przejazd w Alpy Berneńskie, wizyta w Interlaken – Grindelwald, wjazd kolejką na Przełęcz Jungfraujoch, czyli „Wierzchołek Europy” - zwiedzanie Pałacu Lodowego w formie labiryntu z rzeźbami z lodu. Następnie przejazd do Berna, stolicy Szwajcarii. Zwiedzanie miasta: katedra św. Wincentego, Zitglockenturm – wieża zegarowa, dom Alberta Einsteina, Bärengraben – fosa z niedźwiedziami, które są symbolem miasta. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu. Trasa: ok. 200 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie, wizyta na „wyspie kwiatów” Mainau, słynącej z pięknych ogrodów w stylu angielskim i włoskim. Czas wolny. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg w okolicach Norymbergii. Trasa: ok. 460 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie, wizyta w mieście Bamberg, którego Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Dzielnica Ogrodników, katedra cesarska - Kaiserdom, pałac biskupi, Stary Ratusz. Powrót do Polski, przyjazd do poszczególnych miejscowości w kraju. Trasa: ok. 950 km. Całość trasy: 3300 km. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

• przejazd autokarem • 5 noclegów w hotelach**/***, w pokojach 2-osobowych z łazienką • 5 śniadań w formie bufetu • opiekę pilota • program turystyczny • ubezpieczenie (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) • TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

• pakiet do realizacji programu: 170 CHF i 60 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, wjazd na Jungfrauhjoch, zestaw słuchawkowy Tour Guide), płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 680 zł • dopłata do 5 obiadokolacji (bez napojów): 380 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 25 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem. 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.