cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Kaliningrad i Mierzeja Kurońska
star 3

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Kaliningrad i Mierzeja Kurońska:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Kaliningrad i Mierzeja Kurońska w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

ROSJA

Trasa zagraniczna

ok. Kaliningradu (3 noclegi) – Kaliningrad – Jantarnyj – Świetłogorsk – Zielenogradsk – Sovietsk – Taurogi – Kłajpeda – ok. Kłajpedy (3 noclegi) – Mierzeja Kurońska – Połąga 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Polskę w kierunku obwodu Kaliningradzkiego. Przekroczenie granicy polsko–rosyjskiej, przyjazd do Kaliningradu (Królewca). Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie znajdują się Brama Fryndlandzka, Królewska, Rozgarteńska, liczne obiekty fortyfikacji. Dalej zwiedzanie centrum miasta – place, skwery i pomniki, m. in. pomnik Kalinina, Matki Rosji. Cerkiew Chrystusa Zbawiciela i katedra na wyspie z nagrobkiem słynnego filozofa Immanuela Kanta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 500 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Światowego Oceanu, m.in. łódź podwodna oraz słynny statek badawczy Witiaź. Dalsze zwiedzanie miasta. Przejazd obok Placu Hanzeatyckiego, obecnie Zwycięstwa, Kolumna Zwycięstwa, Urząd Miejski, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, Skwer i pomnik Shilera, przejazd obok budynku Floty Bałtyckiej. Pomnik 2 Żubrów walczących ze sobą symbolizujących ścieranie się poglądów i myśli. Czas wolny. Wjazd w starą willową dzielnicę Amalienau, najbardziej zachowana stara część miasta, znajduje się tu między innymi ambasada Królestwa Szwecji i Rzeczpospolitej Polskiej. Wzgórza Królewskiego, na którym stał kiedyś zamek. Przejazd przez most na rzece Pregoła, zobaczymy budynek dawnej giełdy, obecnie Dom Kultury Marynarzy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 30 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd nad Bałtyk. Jantarnyj (Palmniki) – największa kopalnia bursztynu na świecie (95% całego wydobycia bursztynu na świecie). Spacer promenadą i zwiedzanie kompleksu muzealnego Bursztynowy Zamek. Przejazd do Świetłogorska (Ruszowice) – urokliwa miejscowość wypoczynkowa i sanatoryjna, znany przedwojenny kurort. Krótkie zwiedzanie Zielenogradska (Koronowo). Powrót do Kaliningradu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Sovietska (Tylża) przy ujściu rzeki Tylży do Niemna. Miasto jest ważnym przejściem granicznym rosyjsko-litewskim na trasie Kaliningrad – Petersburg. Na uwagę zasługuje secesyjna zabudowa Starego Miasta, teatr, stara poczta i graniczny, zabytkowy most królowej Luizy.  Przekroczenie granicy z Litwą. Przejazd do Taurogów – miasta z Potopu Sienkiewicza – zamek Radziwiłłów i Muzeum Krajoznawcze. Przejazd do Kłajpedy – trzeciego pod względem wielkości miasta na Litwie i głównego portu litewskiego. Zwiedzanie starówki, m.in. Plac Teatralny z budynkiem ulubionego teatru kompozytora Wagnera, wąskie brukowane uliczki i charakterystyczne budynki w stylu muru pruskiego, pomnik-arka upamiętniający przyłączenie miasta do Litwy. Wizyta w unikalnym Muzeum Zegarów z bogatą ekspozycją. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 220 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przeprawa promem przez Zalew Kuroński, zwiedzanie Muzeum Morza i pokaz w delfinarium. Przejazd na Mierzeję Kurońską – wąski pas lądu oddzielający Bałtyk od wód Zalewu Kurońskiego. Kraina białego piasku, bursztynu i morza. Podziwianie malowniczych wydm i przepięknych kolorowych rybackich chat. W miejscowości Juodkrante – Góra Czarownic; w Nidzie, najważniejszej miejscowości na mierzei, spędzał wakacje Tomasz Mann. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 120 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Połągi – największego kurortu na Litwie, z pięknymi plażami, przesyconego zapachem żywicy sosnowych lasów. W 1427 roku był tu król Władysław Jagiełło – ponoć tu pierwszy raz w swoim życiu zobaczył morze. Za czasów Tyszkiewicza powstał słynny dom wczasowy, do którego zjeżdżała się szlachta i magnateria – m.in. także Radziwiłłowie i Ogińscy. Na przełomie XIX/XX wieku Felicjan Tyszkiewicz wybudował neoklasycystyczny pałac z zespołem parkowym, w którym obecnie mieści się Muzeum Bursztynu. Spacer alejkami w parku pałacowym. Wolne popołudnie na spacer nad morzem lub plażowanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 70 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wizyta w Muzeum Morskim oraz Delfinarium w Kłajpedzie. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga! Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 650 km.

Całość trasy

ok. 1800 km.Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja)• 6 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką• 6 śniadań i 6 obiadokolacji• opiekę pilota• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

• pakiet do realizacji programu 180 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, przeprawy promowe w Mierzei Kurońskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide)• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 2 zł• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 2 zł

DOPŁATY OPCJONALNE

• dopłata do pokoju 1-osobowego 600 zł• dopłata do standardowej wizy rosyjskiej 400 zł

WIZY

♦ 14 dni przed wyjazdem należy uzyskać indywidualną elektroniczną wizę do Rosji płatną we własnym zakresie. Więcej informacji na www.pbpo.pl/wizowanie♦  Można ubiegać się w PBPO o standardową wizę do Rosji, która umożliwia wjazd przez dowolne przejście graniczne.W tym przypadku 30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy.1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy;2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy);3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem standardowym (dvd, klimatyzacja, barek, wc) lub mniejszym autokarem (dvd, klimatyzacja).4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne, opłaty parkingowe, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.


Opis hotelu Kaliningrad i Mierzeja Kurońska według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

ROSJA

Trasa zagraniczna

ok. Kaliningradu (3) - Kaliningrad - Jantarnyj - Świetłogorsk - Zielenogradsk - Sovietsk - Taurogi - Kłajpeda - ok. Kłajpedy (3) - Mierzeja Kurońska - Połąga

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Polskę w kierunku obwodu Kaliningradzkiego. Przekroczenie granicy polsko-rosyjskiej, przyjazd do Kaliningradu (Królewca). Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie znajdują się: Brama Fryndlandzka, Królewska, Rozgarteńska, liczne obiekty fortyfikacji. Dalej zwiedzanie centrum miasta: place, skwery i pomniki, m. in. pomnik Kalinina, Matki Rosji. Cerkiew Chrystusa Zbawiciela i katedra na wyspie z nagrobkiem słynnego filozofa Immanuela Kanta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 500 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Światowego Oceanu: łódź podwodna oraz słynny statek badawczy Witiaź. Dalsze zwiedzanie miasta: przejazd obok Placu Hanzeatyckiego, obecnie Zwycięstwa, Kolumna Zwycięstwa, Urząd Miejski, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, Skwer i pomnik Shilera, przejazd obok budynku Floty Bałtyckiej. Pomnik 2 Żubrów walczących ze sobą symbolizujących ścieranie się poglądów i myśli. Czas wolny. Wjazd w starą willową dzielnicę Amalienu, najbardziej zachowana stara część miasta, znajduje się tu między innymi ambasada Królestwa Szwecji i Rzeczpospolitej Polskiej. Wzgórza Królewskiego, na którym stał kiedyś zamek. Przejazd przez most na rzece Pregoła, zobaczymy budynek dawnej giełdy, obecnie Dom Kultury Marynarzy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 30 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd nad Bałtyk: Jantarnyj (Palmniki) - największa kopalnia bursztynu na świecie (95% całego wydobycia bursztynu na świecie). Spacer promenadą i zwiedzanie kompleksu muzealnego Bursztynowy Zamek. Przejazd do Świetłogorska (Ruszowice) - urokliwa miejscowość wypoczynkowa i sanatoryjna, znany przedwojenny kurort. Krótkie zwiedzanie Zielenogradska (Koronowo). Powrót do Kaliningradu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 150 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Sovietska (Tylża) przy ujściu rzeki Tylży do Niemna. Miasto jest ważnym przejściem granicznym rosyjsko-litewskim na trasie Kaliningrad - Petersburg. Na uwagę zasługuje secesyjna zabudowa Starego Miasta, teatr, stara poczta i graniczny, zabytkowy most królowej Luizy. Przekroczenie granicy z Litwą. Przejazd do Taurogów - miasta z Potopu Sienkiewicza: zamek Radziwiłłów i Muzeum Krajoznawcze. Przejazd do Kłajpedy - trzeciego pod względem wielkości miasta na Litwie i głównego portu litewskiego. Zwiedzanie starówki: Plac Teatralny z budynkiem ulubionego teatru kompozytora Wagnera, wąskie brukowane uliczki i charakterystyczne budynki w stylu muru pruskiego, pomnik-arka upamiętniający przyłączenie miasta do Litwy. Wizyta w unikalnym Muzeum Zegarów z bogatą ekspozycją. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 220 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przeprawa promem przez Zalew Kuroński, zwiedzanie Muzeum Morza i pokaz w delfinarium. Przejazd na Mierzeję Kurońską - wąski pas lądu oddzielający Bałtyk od wód Zalewu Kurońskiego. Kraina białego piasku, bursztynu i morza. Podziwianie malowniczych wydm i przepięknych kolorowych rybackich chat. W miejscowości Juodkrante - Góra Czarownic; w Nidzie, najważniejszej miejscowości na mierzei, spędzał wakacje Tomasz Mann. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 120 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Połągi - największego kurortu na Litwie, z pięknymi plażami, przesyconego zapachem żywicy sosnowych lasów. W 1427 roku był tu król Władysław Jagiełło - ponoć tu pierwszy raz w swoim życiu zobaczył morze. Za czasów Tyszkiewicza powstał słynny dom wczasowy, do którego zjeżdżała się szlachta i magnateria - m.in. także Radziwiłłowie i Ogińscy. Na przełomie XIX/XX wieku Felicjan Tyszkiewicz wybudował neoklasycystyczny pałac z zespołem parkowym, w którym obecnie mieści się Muzeum Bursztynu. Spacer alejkami w parku pałacowym. Wolne popołudnie na spacer nad morzem lub plażowanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 70 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 650 km. Całość trasy: ok. 1740 km. Program jest ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. TERMIN CENA 26.05-01.06 1899 24.06-30.06 1999 14.07-20.07 1999 11.08-17.08 1999 08.09-14.09 1899

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd) - 6 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 6 śniadań i 6 obiadokolacji - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 80 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, przeprawy promowe w Mierzei Kurońskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBP Olsztyn dokumenty niezbędne do uzyskania wizy

1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy 2) 1 zdjęcie (3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy) 3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest płatny u pilota wycieczki we wskazanej walucie. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.