Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Z Batumi do Baku: Herbaciane pola
star 3

Gruzja
Ocena wycieczki objazdowej Z Batumi do Baku: Herbaciane pola:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Z Batumi do Baku: Herbaciane pola w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gruzji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych + 1 rozpoczęta doba w pociągu sypialnym).
Do dyspozycji gości:

Do dyspozycji gości w hotelu restauracja i bar.
Pokoje:

Pokoje 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie:

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady (4) wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików), napoje dodatkowo płatne.
Kategoria lokalna:

Kategoria lokalna: ***
Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot do Batumi. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w okolicy Batumi. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).
Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótkie zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań oraz subtropikalną roślinność. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i rzeźbą Ali i Nino, plac i statuę Medei, przejedziemy też aleją Marii i Lecha Kaczyńskich. Następnie przejazd do Mcchety, stolicy starożytnego Królestwa Iberii, a dziś jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. W miasteczku zwiedzimy świątynię Sweti Cchoweli, do niedawna siedzibę patriarchów, w której zgromadzono wiele cennych relikwii i ikon. Po czasie wolnym na kawę i zakup pamiątek zatrzymamy się jeszczew punkcie widokowym przy kościółku Dżwari, skąd widok zachwycał romantycznych rosyjskich poetów. Przejazd do hotelu w Tbilisi zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km)
Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, mijając m.in. olśniewający gmach Opery i stary Parlament oraz odbędziemy spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. złoty pomnik św. Jerzego, kościół Sioni skrywający jedną z najświętszych relikwii Gruzji - krzyż św. Nino, plac Majdan, jak również niezliczone kamienice o ażurowych balkonach. Wjedziemy także kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, podejdziemy też pod słynne tbiliskie łaźnie. Po czasie wolnym przejazd na dworzec kolejowy. Nocny przejazd pociągiem sypialnym do Azerbejdżanu (przedziały 4-osobowe w tym dniu nie ma kolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km + ok. 600 km pociąg).
Dzień 4
Przyjazd na dworzec w Baku, następnie zwiedzanie stolicy Azerbejdżanu. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje 1/4 ludności całego Azerbejdżanu. Swój rozwój zawdzięcza Baku złożom ropy naftowej, jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego Iczeri Szeher - bakijskiego Starego Miasta, gdzie przyjrzymy się z bliska jego symbolom: Wieży Dziewiczej z XII w., Pałacowi Szachów Szyrwanu i Karawanserajowi. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego, zobaczymy także Plac Fontann. Przejazd do hotelu w Baku czas wolny, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w głąb kraju. Naszym pierwszym postojem będzie harmonijnie wkomponowane w pionową ścianę skalną mauzoleum szejka Diri Baby w wiosce Maraza. Architektura obiektu ciekawie wykorzystuje symbolikę figur geometrycznych, a samo miejsce emanujące duchowością obrosło w liczne legendy. Następnie dojedziemy do Szemachy - miasta o bogatym dziedzictwie, które na przestrzeni dwóch tysięcy lat swojego istnienia często stawało się areną głównych wydarzeń. Obejrzymy tam wspaniały, zabytkowy Meczet Piątkowy, nostalgiczne cmentarzysko Yeddi Gumbez, jak również rodzinne grobowce Szachów Szyrwanu. Kolejno przejedziemy kanionem rzeki Girdimanczaj do położonej daleko od głównych szlaków pradawnej wsi Lachicz. Miejscowość znana jest z charakterystycznej, doskonale zachowanej zabudowy oraz z warsztatów rękodzielniczych specjalizujących się w wyrobach miedzianych oraz tkaniu dywanów. W Lachiczu mamy szansę zobaczyć jak tradycyjną techniką wyrabiane są miedziane tace, talerze, dzbany i czary. Po czasie wolnym na zakupy rzemiosła i pamiątek przejazd do Szeki kolacja i nocleg. (Trasa ok. 340 km)
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Szeki. Jest to jedno z bardziej urokliwych miast Azerbejdżanu usytuowane 700 m n.p.m., otoczone górami i dębowym lasem, przypomina starożytny amfiteatr. Znane było jako ważny punkt Jedwabnego Szlaku. Dawni władcy, chanowie, ulokowali tu w XVIII w. swój letni pałac w orientalnym stylu, jeden z najcenniejszych i najwspanialszych w tej części świata z unikatowymi freskami i witrażami. Zobaczymy również karawanseraj - dawny zajazd dla karawan kupieckich. Następnie przejazd na granicę azerbejdżańsko-gruzińską, odprawa celno-paszportowa. Dojazd do Tbilisi zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 290 km)
Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy autostradą w kierunku Morza Czarnego. Naszym celem będzie najpierw Upliscyche - skalne miasto i jednocześnie jedna z najstarszych osad na Kaukazie, niegdyś ważny punkt handlowy na Jedwabnym Szlaku. Kolejno odwiedzimy Bordżomi, najbardziej znane gruzińskie uzdrowisko, cenione dzięki wodom mineralnym i mikroklimatowi. Przespacerujemy się przez Park Zdrojowy, w którym biją słynne źródła, zobaczymy także pomnik Prometeusza pięknie wkomponowany w wodospad. Po czasie wolnym wyruszymy w dalszą drogę do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu). (Trasa ok. 380 km)
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery: - dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu przejazd do wybranego hotelu w Batumi i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski - dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Uwagi do programu
- ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. - pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - w Gruzji, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do niektórych zwiedzanych obiektów. - dla pań przydatna będzie chusta w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy. - w Gruzji i Azerbejdżanie będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę - gruzińskie lari (GEL) i azerbejdżańskie manaty (AZM). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com. - lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach (Mestia i okolice) należy jednak posługiwać się gotówką. - w Gruzji i Azerbejdżanie działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów. - w Gruzji i Azerbejdżanie w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem. - ze względu na złożoną sytuację polityczną w regionie należy być przygotowanym na bardziej szczegółowe kontrole graniczne - zarówno paszportowe jak i celne. Na większości granic będziemy też zmieniać autokary, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością przejścia z bagażem dystansu kilkuset metrów. - na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie, a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę ( np. Ibuprom ). Szczegółowe informacje do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25. Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie. - ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym typu Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności posiadania na nie zaświadczenia lekarskiego). Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w katalogu " Wypoczynek - Gruzja" i w systemie rezerwacyjnym.
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu
Wizy - informacje dla sprzedawców
- Dla obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjedzie do Gruzji, natomiast jest obowiązek wizowy przy wjeździe do Azerbejdżanu. - Wiza do Azerbejdżanu - w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 GUG/04/01) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym. Dane należy przesłać najpóźniej na 21 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne). - Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika. UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu + 1 rozpoczęta doba w pociągu sypialnym lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań oraz 4 posiłki: obiady lub kolacje (w dniach wskazanych w programie) napoje podczas posiłków dodatkowo płatne, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - ok. 135 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych. "
Ĺšwiadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu + 1 rozpoczęta doba w pociągu sypialnym lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań oraz 4 posiłki: obiady lub kolacje (w dniach wskazanych w programie) napoje podczas posiłków dodatkowo płatne, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - ok. 135 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu
Wizy - informacje dla sprzedawcĂłw

- Dla obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjedzie do Gruzji, natomiast jest obowiązek wizowy przy wjeździe do Azerbejdżanu. - Wiza do Azerbejdżanu - w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 GUG/04/01) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym. Dane należy przesłać najpóźniej na 21 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne). - Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika. UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu
META Description

Batumi - czarnomorski kurort ? Baku - miasto ropy • Sheki - na Jedwabnym Szlaku • Tbilisi - kulturowy tygiel • Mccheta - religijna stolica Gruzji • Lachicz z rękodziełem • Upliscyche - skalne miasto • Bordżomi - lecznicze wody w znanym uzdrowisku •


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.