cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Birma - Tajlandia - Laos

Birma
Ocena wycieczki objazdowej Birma - Tajlandia - Laos:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Birma - Tajlandia - Laos w ofercie Biura podróży:

Logos Tour

Szukasz wakacji do Birmy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KRAJ

BIRMA - TAJLANDIA - LAOS

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Dubaju. Transfer do hotelu. Nocleg w Dubaju.

Dzień 2

RANGUN (Birma) Rano wylot do Birmy. Przylot do Rangunu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem przejazd do liczącej 2500 lat pagody Szwe Dagon, najważniejszej świątyni w Birmie, pokrytej złotem oraz diamentami; można tu zobaczyć mnichów w tradycyjnych czerwonych szatach oraz miejscowych pielgrzymów polewających wodą 8 posągów Buddy, które symbolizują 8 birmańskich dni tygodnia. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 3

RANGUN - PAGAN Poranny przelot do Paganu (ang. Bagan). Wizyta na gwarnym rynku w Paganie, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahtę. Zwiedzanie Anandy - najbardziej okazałej świątyni w Paganie oraz pagody Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, poznanie tradycyjnych metod tworzenia przedmiotów artystycznych. Zwiedzanie świątyni Manuha i przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można zachód słońca ponad setkami otaczających ją pagód. Wieczorem tradycyjne birmańskie przedstawienie kukiełkowe.

Dzień 4

PAGAN O wschodzie słońca przelot balonem nad tysiącami pogód starożytnego miasta Pagan (opcja fakultatywna, 285 USD/osoba - wymagane zgłoszenia w biurze, najpóźniej 35 dni przed wyjazdem). Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym przeżyciem - widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną starożytnymi świątyniami równinę Paganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie ok. godziny 800 rano. Zwiedzanie wiosek wokół Paganu, w których można zaobserwować codziennie życie mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów. Przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów i chętnie rozmawiają o swojej kulturze i sposobie życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. O zachodzie słońca rejs tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż rzeki Irawadi z malowniczymi krajobrazami pagód w świetle zachodzącego słońca.

Dzień 5

PAGAN - GÓRA POPA - JEZIORO INLE Przejazd nad Jezioro Inle. Po drodze zwiedzanie okrytej czcią góry Popa, która jest w rzeczywistości wygasłym wulkanem sięgającym 1,500 metrów, oraz znajdującego się na jej szczycie klasztoru. Od prze-szło 700 lat, góra Popa odgrywa szczególną rolę w historii, religii i kulturze Birmy. Klasztor, do którego prowadzi 777 stopni, poświęcony jest kultowi 37 Natów; animistycznych duchów. Popa jest doskonałym przykładem, gdzie buddyzm miesza się z pierwotnymi religiami wyznawanymi na tych terenach. Podczas dalszego przejazdu można zaobserwować rolników wspinających się na palmy i zbierający z nich sok wykorzystywany do produkcji cukru. Przystanek na jednej z farm, gdzie można poznać lokalne sposoby destylacji i wyrobu whisky oraz innych lokalnych produktów z soku palmowego.

Dzień 6

JEZIORO INLE Całodzienne zwiedzanie łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu, który do perfekcji opanował niezwykłą technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm, przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Szan, z pięcioma pokrytymi złotem wizerunkami Buddy, które co roku są obwożone w pozłacanej barce po wszystkich wioskach wokół jeziora. Wizyta w osadach, w których można spotkać ludzi trudniących się rzemiosłem i przyjrzeć się tradycyjnym metodom tkania jedwabiu, żłobieniu łodzi czy produkcji tutejszych cygar. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora.

Dzień 7

JEZIORO INLE - INDEIN Poranna wizyta na wędrownym targu, odbywającym się każdego dnia w innej wiosce na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców wiosek na palach, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z tresowanych kotów skaczących przez obręcze oraz antycznych rzeźb Buddy. Po południu przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza, otoczone przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać zachód słońca na tle jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

Dzień 8

JEZIORO INLE - TACHILEIK - CHIANG KHONG (Tajlandia) Poranna wizyta w klasztorze Shwe Yan Pyay położonym w pobliżu Jeziora Inle, słynnym z owalnych okien, szklanej mozaiki oraz tysięcy bliźniaczych posążków buddy, każdy w osobnej grocie. Wczesnym popołudniem przelot do Tachileik, a następnie przejazd do granicy z Tajlandią. Po przejściu kontroli paszportowej przejazd do ekologicznego kurortu znajdującego się w samym sercu Złotego Trójkąta, na granicy trzech krajów - Birmy, Tajlandii i Laosu. Położony na wzgórzu kurort funkcjonuje w harmonii z otaczającą go przyrodą, a z położonej na tarasie widokowym restauracji można podziwiać piękny widok na dolinę Mekongu i Laos. Zwiedzanie tradycyjnej wioski plemion Hmong i Lahu. Podczas kolacji w kurorcie podziwianie przedstawienia plemienia Hmong.

Dzień 9

CHIANG KHONG - PAKBENG (Laos) Przejazd do pobliskiego przejścia granicznego z Laosem. Całodzienny rejs statkiem po rzece Mekong do Pakbeng. Obiad na pokładzie. Od wieków rzeka Mekong, wzdłuż której ulokowanych jest wiele z najważniejszych miast i zabytków w kraju, odgrywała ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny dla mieszkańców północnego Laosu. Rejs daje jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania kraju z innej perspektywy. Po drodze malownicze krajobrazy, bujna dżungla oraz liczne wioski, których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z rzeką. Wizyta w wiosce położonej na brzegu rzeki. Możliwość poznania kultury i zwyczajów jej mieszkańców. Po południu przybycie do Pakbeng.

Dzień 10

PAKBENG - OUDOMXAY Przejazd do Oudomxay. Po drodze zachwycające krajobrazy, wzgórza, liczne jeziora, pola ryżowe oraz tradycyjne bambusowe wioski. Wizyta w jednej z etnicznych osad, w której można zaobserwować ubranych w tradycyjne stroje mieszkańców podczas ich codziennych, rutynowych zajęć. Postój w Muang Xay i zwiedzanie położonej na wzgórzu stupy Phou That pochodzącej z XIV wieku, z którą sąsiaduje posąg Buddy. Zakwaterowanie w ekologicznym kurorcie, usytuowanym nad potokiem w samym sercu parku krajobrazowego. Odpoczynek przy basenie.

Dzień 11

OUDOMXAY Poranna wizyta na gwarnym, lokalnym rynku wypełnionym licznymi produktami rzemieślniczymi i spożywczymi. Całodzienne zwiedzanie (samochodem terenowym) etnicznych osad plemion Akha, Ikos, Khmu oraz Hmong, do których prowadzą jedynie nieutwardzone, kręte drogi. Plemię Akha wyróżnia się odmiennym ubiorem, językiem, a także sposobem budowania domostw. Lud Khmu to pierwsza grupa, która zasiedliła terytorium obecnego północnego Laosu setki lat przed przybyciem innych plemion. Członkowie tego ludu budują domy wzdłuż osi wschód-zachód, aby uzyskać przychylność duchów słońca. Obiad w formie pikniku w jednej z osad.

Dzień 12

OUDOMXAY - LUANG PRABANG Przejazd w kierunku jaskiń Ban Pak Ou, które są miejscem kultu. Większość wiosek po drodze zamieszkanych jest przez plemię Hmong, które wyróżnia się swoim kolorowym, tradycyjnym ubiorem oraz domostwami budowanymi na palach. Przeprawa łodzią przez rzekę Mekong. Podziwianie tysięcy pozłacanych posągów Buddy, usytuowanych w dwóch jaskiniach wyrzeźbionych w wysokim wapiennym klifie. Dalsza podróż do Luang Prabang. Dla chętnych wejście na wzgórze Phousi, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zabytkowe miasto, zieloną dżunglę oraz rzeki Kane i Mekong w promieniach zachodzącego słońca. Następnie spacer przez tętniący życiem targ nocny, na który codziennie przybywają mieszkańcy z pobliskich osad i wiosek.

Dzień 13

LUANG PRABANG Zwiedzanie starożytnej stolicy północnego Laosu, wpisanej na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Luang Prabang, które do dziś zachowało swój dawny urok z czasów francuskiej kolonizacji, z ponad 30 pozłacanymi świątyniami uważany jest za religijną stolicę kraju. Wizyta w byłym Pałacu Królewskim, zamienionym po upadku monarchii w 1975 roku na Muzeum Narodowe. Można w nim podziwiać dobrze zachowane komnaty królewskie oraz kolekcję przedmiotów i dzieł sztuki należących do Rodziny Królewskiej, jak również święty, złoty posąg "Prabang", od którego pochodzi nazwa miasta. Zwiedzanie Vat Mai, dawnej świątyni królewskiej oraz Vat Xieng Thong, jednej z najpiękniejszych świątyń w Laosie ozdobionej ręcznie wykonaną mozaiką. Po południu przeprawa łodzią przez rzekę, aby odkryć tradycyjne życie po przeciwnej stronie miasta. Wizyta na lokalnym rynku oraz w świątyni Vat Chompet, skąd można podziwiać panoramę okolicy. Spacer do wioski Ban Chan, specjalizującej się w produkcji wyrobów garncarskich.

Dzień 14

LUANG PRABANG O świcie możliwość obserwacji jak mnisi, niosący metalowe miski, spacerują wśród wąskich alejek, pomiędzy budynkami z czasów francuskiej kolonizacji, zbierając jałmużnę od wiernych i udzielają im błogosławieństwa. Następnie wizyta na targu, na którym mieszkańcy zaopatrują się w żywność. Przejazd do wiejskiej osady rybackiej, otoczonej górami i kilkusetletnimi polami ryżowymi. Wizyta w zakładach rzemieślniczych - tkactwa bambusowego, kowala i obróbki trzciny cukrowej. Następnie przejazd do zapierających dech w piersiach wodospadów Kuang Si, gdzie turkusowe wodospady i jeziora przeplatają się z naturalnymi formacjami wapiennymi. Możliwość kąpieli pod jednym z wodospadów wpadających do płytkiego jeziora, usytuowanych w przepięknej, sielankowej scenerii. Przejazd przez las tekowy do schroniska, gdzie można zobaczyć zagrożone wyginięciem niedźwiedzie himalajskie, żywiące się głównie pokarmem roślinnym. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot z Luang Prabang do Bangkoku.

Dzień 15

Wylot z Bangkoku do Dubaju. Przylot do Warszawy.

I RATA

1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA

płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

* przeloty międzynarodowe, * przeloty wewnętrzne, * transfery klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem, * zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1950 PLN, * śniadania; obiady (oprócz dnia 2. i 8.), 2 kolacje, * degustację 4 lokalnie produkowanych win w winiarni nad Jeziorem Inle, * bryczki konne w Paganie, * łodzie w Paganie, na jeziorze Inle, w Indein, * przedstawienie kukiełkowe w Paganie, * całodzienny rejs po Mekongu z Chiang Kong do Pakbeng, * przeprawę łodzią przez Mekong do jaskiń Pak Ou, * przejazd samochodami terenowymi do wiosek mniejszości etnicznych w Oudomxay, * opiekę pilota, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA !

* Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 200 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Do Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.* Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 3 strony wolne. * Zalecana profilaktyka antymalaryczna. * Na bilety wstępu oraz wizę do Laosu należy przeznaczyć ok. 220 USD. * Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.

Terminy

06.03 - 20.03.2018, 11800.00 PLN16.10 - 30.10.2018, 12300.00 PLN06.11 - 20.11.2018, 12300.00 PLN


Opis hotelu Birma - Tajlandia - Laos według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

BIRMA - TAJLANDIA - LAOSWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Logos Tour, które w ciągu ponad 30 lat swojej działalności zdobylo mnóstwo doświadczenia w organizacji podrózy i wypraw w najodleglejsze zakątki świata. Biuro Podróży Logos Tour oferuje interesujące programy wycieczek objazdowych po wszystkich kontynentach dla klientów oczekujących indywidualnego podejścia, szukających unikalnych atrakcji i wyjątkowej jakości usług.

Każdy program zwiedzania przygotowywany jest w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i opinie turystów, a jego realizacja przebiega na najwyższym poziomie i z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Indywidualne podejście do klienta, niewielkie grupy, programy szyte na miarę i stawianie bezpieczeństwa i dobre klientów na pierwszym miejscu gwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie.

Wykwalifikowani piloci i przewodnicy czuwają nad realizacją każdej wycieczki. Wszystkie programy są bardzo urozmaicone i pokazują wszystko co najlepsze w danym regionie – od atrakcji przyrodniczych, wspaniałych zabytków historycznych, spotkań z egzotyczną miejscową ludnością, uczestnictwo w wyjątkowych festiwalach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, po poznawanie lokalnych obrzędów i tradycji.