cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
 • Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia, Azerbejdżan
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
26.04 - 03.05
już od 3578 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
26.04 - 03.05
już od 3578 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia
star 3

Azerbejdżan
Ocena wycieczki objazdowej W blasku mistycznego ognia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 26 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 26 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa W blasku mistycznego ognia w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Azerbejdżanu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (7 rozpoczętych dób hotelowych) - położone zwykle poza centrami miast.
Pokoje: 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami.
Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet. Możliwa dopłata do posiłków: obiadów lub kolacji wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików, napoje dodatkowo płatne).

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Baku (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). Przylot do Baku (w zależności od rozkładu lotów może być we wczesnych godzinach porannych dnia następnego), po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Baku, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży.
Dzień 2
Śniadanie a następnie zwiedzanie stolicy Azerbejdżanu, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje 1/4 ludności całego Azerbejdżanu. Swój rozwój zawdzięcza Baku złożom ropy naftowej, jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego Iczeri Szeher - bakijskiego Starego Miasta, gdzie przyjrzymy się z bliska jego symbolom: Wieży Dziewiczej z XII w., Pałacowi Szachów Szyrwanu. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Przejedziemy na postój przy niezwykłej "płonącej" górze Yanar Dag, z której od tysięcy lat ulatnia się gaz ziemny. Na koniec dnia przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego, zobaczymy także Plac Fontann. Powrót do hotelu, czas wolny i nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 3
Po śniadaniu całodniowy wypad w azerbejdżański Kaukaz Wielki. Przejedziemy przez Kyrmyzy Kesebe (Qırmızı Q?s?b?) - niewielkie miasteczko, uchodzące za jedyne poza Izraelem osiedle zamieszkałe wyłącznie przez żydów. Następnie coraz bardziej malowniczą drogą wjedziemy na wysokość ponad 2000 m n.p.m. do wsi Chinalug (Xınalıq). Roztaczają się stąd wspaniałe widoki na pasma górskie, które przez większość miesięcy w roku pokryte są śnieżnymi czapami. Zamieszkiwana przez co najmniej 5000 lat wioska, dzięki położeniu z dala od ważnych szlaków, zachowała unikatową architekturę i charakter. Nawet lokalna ludność przejawia cechy fizyczne i tradycje niewidywane już u większości mieszkańców Azerbejdżanu. Chinalug znana jest z budowanych z lokalnych kamieni typowych górskich domów, kilku zabytkowych meczetów i licznych w okolicy jaskiń. Po lokalnym poczęstunku wyruszymy w drogę powrotną do Baku. Powrót do hotelu i nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 440 km)
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w głąb kraju. Naszym pierwszym postojem będzie harmonijnie wkomponowane w pionową ścianę skalną mauzoleum szejka Diri Baby w wiosce Maraza. Architektura obiektu ciekawie wykorzystuje symbolikę figur geometrycznych, a samo miejsce emanujące duchowością obrosło w liczne legendy. Następnie dojedziemy do Szemachy - miasta o bogatym dziedzictwie, które na przestrzeni dwóch tysięcy lat swojego istnienia często stawało się areną głównych wydarzeń. Obejrzymy tam wspaniały, zabytkowy Meczet Piątkowy, nostalgiczne cmentarzysko Yeddi Gumbez, jak również rodzinne grobowce Szachów Szyrwanu. Kolejno przejedziemy kanionem rzeki Girdimanczaj do położonej daleko od głównych szlaków pradawnej wsi Lachicz. Miejscowość znana jest z charakterystycznej, doskonale zachowanej zabudowy oraz z warsztatów rękodzielniczych specjalizujących się w wyrobach miedzianych i tkaniu dywanów. W Lachiczu mamy szansę zobaczyć jak tradycyjną techniką wyrabiane są miedziane tace, talerze, dzbany i czary. Po czasie wolnym na zakupy rzemiosła i pamiątek przejazd do Szeki na nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 340 km)
Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Szeki. Jest to jedno z bardziej urokliwych miast Azerbejdżanu usytuowane 700 m n.p.m., otoczone górami i dębowym lasem, przypomina starożytny amfiteatr. Znane było jako ważny punkt Jedwabnego Szlaku. Dawni władcy, chanowie, ulokowali tu w XVIII w. swój letni pałac w orientalnym stylu, jeden z najcenniejszych i najwspanialszych w tej części świata z unikatowymi freskami i witrażami. Zobaczymy również karawanseraj - dawny zajazd dla karawan kupieckich. Przejazd do ładnej kaukaskiej wioski Kisz, pierwotnej stolicy lokalnego chanatu z kamienną zabudową i brukowanymi uliczkami. Zobaczymy tu świetnie zachowany albański kościół z XII w. Dalsza trasa poprowadzi nas do Parku Narodowego Göygöl, gdzie zobaczymy jedno z najpiękniejszych i najczystszych jezior w Azerbejdżanie. W parku, poza jeziorem, chronione są gęste lasy i górskie łąki północnych zboczy Małego Kaukazu. Dzięki swojemu pięknu jezioro Göygöl wielokrotnie stawało się inspiracją dla poetów i malarzy. Po spacerze przy jeziorze przejazd przez zbudowane przez niemieckich osadników osiedle Helenendorf do hotelu w Gandży na nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 160 km)
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Gandży, drugiego co do wielkości miasta kraju, będącego wielokrotnie miejscem ważnych wydarzeń historycznych. Odwiedzimy pamiętający czasy dominacji irańskiej meczet Szacha Abbasa, jak również średniowieczny kompleks karawanseraju i łaźni Czokek, gdzie dowiemy się, jakie inne funkcje - poza higieniczną - pełniły tego typu miejsca na Wschodzie. Zatrzymamy się także na zdjęcia przy słynnym domu zbudowanym z butelek oraz przy mauzoleum Nizamiego, poety poważanego na całym Bliskim Wschodzie. Następnie powrót do Baku, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Baku fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 370 km)
Dzień 7
Po śniadaniu zobaczymy największe atrakcje otaczające azerbejdżańską stolicę. Zatrzymamy się w Gobustanie przy prehistorycznych rytach naskalnych, dokumentujących życie dawnych mieszkańców tego rejonu. Będziemy mieli też okazję podejść do unikatowych wulkanów błotnych. Przejedziemy trasą przez pola naftowe na Półwysep Apszeroński i zwiedzimy świątynię ognia Ataszgah, święte miejsce zoroastrian. Po powrocie do Baku zwiedzimy centrum kultury Heydara Alieva, jeden z najpiekniejszych, nowoczesnych budynków świaata z ostatnich lat. Zbudowany został w/g projektu słynnej architekt Zahny Hadid. Niecodzienne linie wnętrza tego obiektu oraz piękna gra światłem zachęcają przyjezdnych do zwiedzania wystaw tymczasowych, często historycznych, prezentujących kulturę Azerbejdżanu. Z pewnością miłośnicy nowoczesnej architektury zapamiętają na długo pobyt w tym wyjątkowym miejscu. Dookoła centrum rozciąga się panorama miasta z pięknie utrzymaną zielenią parku centrum Alieva, stanowiącą jedną z kilku charakterystycznych i ulubionych przez mieszkańców przestrzeni publicznych Baku. Po południu pół godzinny rejs statkiem po zatoce Bakijskiej. Powrót do hotelu, czas wolny i nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 8
Po śniadaniu (lub w zależności od godzin lotu możliwe pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie z hotelu (do godziny 10.00). Następnie transfer na lotnisko w Baku i powrót do Polski (możliwe międzylądowanie).
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym do Azerbejdżanu - Baku (możliwe międzylądowania), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych) , transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 7 śniadań lub pakietów śniadaniowych, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłaty za wizę do Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłata wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - razem ok. 140 EUR/os. płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, taksy turystycznej dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 6 posiłków (obiadów lub kolacji wg programu napoje płatne dodatkowo).
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie:
META Description

? Baku - bogactwo historii i petrodolarów ? Chinalug - panorama Wielkiego Kaukazu ? Lahicz - rzemiosło w pradawnej wiosce ? Szeki - pałace szachów Szyrwanu ? Jezioro Goygol - szmaragd Azerbejdżanu ? Gobustan i półwysep Apszeroński - wulkany błotne i Świątynie Ognia ? niezwykłe Centrum Kultury Heydara Alieva ? rejs po zatoce bakijskiej
Uwagi do programu

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest Euro (konieczna będzie wymiana na azerbejdżańskie manaty (AZM ). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami.
- od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny być do kostek. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie mogą nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych
- inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.
- lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.
- działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
- najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski wbrew utartemu przekonaniu mieszkańcy Kaukazu nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza
- Wiza do Azerbejdżanu
- w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email
- w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 AZB/04/01)
- zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym. Dane należy przesłać najpóźniej na 15 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne).
- Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika. UWAGA
- Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie
Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej W blasku mistycznego ognia

W blasku mistycznego ognia - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
2 os. standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową W blasku mistycznego ognia? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00