cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.04 - 05.05
już od 6742 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
18.06 - 30.06
już od 6495 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Kaukaski kwartet
star 3

Gruzja
Ocena wycieczki objazdowej Kaukaski kwartet:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 23 kwietnia 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 18 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Kaukaski kwartet w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gruzji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - położone zwykle poza centrami miast.
Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.
Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiady lub kolacje wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików napoje dodatkowo płatne).

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Teheranu (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).
Dzień 2
Przylot do Teheranu we wczesnych godzinach porannych. Po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Teheranu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek po podróży. Późne śniadanie, następnie zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. ZobaczymyMuzeum Narodowe oraz zajrzymy do jednego z szyickich meczetów. Wjedziemy także na platformę widokową najwyższej budowli kraju - wieży Milad, skądujrzymy ogromTeheranu. Powrót do hotelu. W tym dniu obiad lub kolacja. (Trasa: ok. 100 km)
Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na północ, w kierunku Morza Kaspijskiego. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Rudbar, znanym w Iranie z marynatów. Będzie możliwość zakupienia lokalnych specjałów: lawaszaków - sprasowanych owocowych arkuszy, czy marynowanych w sosie orzechowo-granatowym oliwek. Następnie przejedziemy do Masuleh, mijając urzekające zielenią pola herbaciane. Położona na stromym zboczu góry Talesz, w otoczeniu bujnych lasów wieś zachwyca widokami i zabudową. Gąszcz miodowo-złotych domków kryje labirynt uliczek i przejść prowadzących na tarasy widokowe na dachach wszędzie pełno kameralnych restauracji i handlujących rękodziełem i przyprawami sklepikarzy. Po czasie wolnym przejazd do Rasztu/Bandar-e Anzali na nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja. (Trasa ok. 480 km)
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Ardabilu, gdzie zwiedzimy siedzibę i mauzoleum pierwwszych Safawidów - jednej z najbardziej twórczych dysnastii nowożytnego Iranu.Zachwyci nas niezwykła architektura i wspaniały wystrój wnętrz tej budowli.To z Safawiddami właśnie polscy władcy w XVI i XVII wieku nawiązali sojusz przeciwko Turcji. Po zwiedzaniu udamy się w stronę granicy z Azerejdżanem. Po odprawie paszportowo-celnej, pojedziemy do Lenkoran. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 540 km)
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje 1/4 ludności całego Azerbejdżanu. Swój rozwój zawdzięcza Baku złożom ropy naftowej, jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zaczniemy od wspaniale odrestaurowanego Iczeri Szeher - bakijskiego Starego Miasta, gdzie przyjrzymy się z bliska jego symbolom: Wieży Dziewiczej z XII w., Pałacowi Szachów Szyrwanu i Karawanserajowi. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego, zobaczymy także Plac Fontann. Następnie zakwaterowanie w hotelu w Baku lub okolicy i nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 290 km)
Dzień 6
Po śniadaniu zobaczymy największe atrakcje otaczające azerbejdżańską stolicę. Zatrzymamy się w Gobustanie przy prehistorycznych rytach naskalnych, dokumentujących życie dawnych mieszkańców tego rejonu. Będziemy mieli też okazję podejść do unikatowych wulkanów błotnych. Przejedziemy trasą przez pola naftowe na Półwysep Apszeroński i zwiedzimy świątynię ognia Ataszgah, święte miejsce zoroastrian. Zwiedzanie zakończymy przy niezwykłej "płonącej" górze Janardag, z której od tysięcy lat ulatnia się gaz ziemny. Powrót do hotelu, czas wolny i nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 80 km).
Dzień 7
Po śniadaniu wyjedziemy w głąb kraju. Naszym pierwszym postojem będzie harmonijnie wkomponowane w pionową ścianę skalną mauzoleum szejka Diri Baby w wiosce Maraza. Architektura obiektu ciekawie wykorzystuje symbolikę figur geometrycznych, a samo miejsce emanujące duchowością obrosło w liczne legendy. Następnie dojedziemy do Szemachy - miasta o bogatej historii, które na przestrzeni dwóch tysięcy lat swojego istnienia często było areną ważnych wydarzeń. Obejrzymy tam okazały Meczet Piątkowy i nostalgiczny cmentarz Yeddi Gumbez z grobowcami rodziny lokalnych władców. Kolejno przejedziemy kanionem rzeki Girdimanczaj do położonej daleko od głównych szlaków pradawnej wsi Lachicz. Miejscowość znana jest z charakterystycznej, doskonale zachowanej zabudowy oraz z warsztatów rękodzielniczych specjalizujących się w wyrobach miedzianych i tkaniu dywanów. W Lachiczu mamy szansę zobaczyć jak tradycyjną techniką wyrabiane są miedziane tace, talerze, dzbany i czary. Przejazd do Szeki na nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 350 km)
Dzień 8
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Szeki. Jest to jedno z bardziej urokliwych miast Azerbejdżanu usytuowane 700 m n.p.m., otoczone górami i dębowym lasem, przypomina starożytny amfiteatr. Znane było jako ważny punkt Jedwabnego Szlaku. Dawni władcy - chanowie, ulokowali tu w XVIII w. swój letni pałac w orientalnym stylu, jeden z najcenniejszych i najwspanialszych w tej części świata z unikatowymi freskami i witrażami. Zobaczymy również karawanseraj - dawny zajazd dla karawan kupieckich. Następnie przejazd na granicę azerbejdżańsko-gruzińską, odprawa paszportowo-celna. Dojazd do Tbilisi, zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 290 km)
Dzień 9
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Gruzji, Tbilisi. Przejedziemy reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, mijając m.in. olśniewający gmach Opery i stary Parlament oraz odbędziemy spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. złoty pomnik św. Jerzego, kościół Sioni skrawający jedną z najświętszych relikwii Gruzji - krzyż św. Nino, plac Majdan, jak również niezliczone kamienice o ażurowych balkonach. Wjedziemy także kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, podejdziemy również pod słynne tbiliskie łaźnie. Następnie wyruszymy do Mcchety, stolicy starożytnego Królestwa Iberii, a dziś jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. Zatrzymamy się w punkcie widokowym przy kościółku Dżwari, skąd rozciąga się widok, który zachwycał rosyjskich poetów romantycznych. W Mcchecie zwiedzimy świątynię Sweti Cchoweli, do niedawna siedzibę patriarchów, w której zgromadzono wiele cennych relikwii i ikon. Powrót do hotelu w Tbilisi lub okolicy na nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 80 km)
Dzień 10
Po śniadaniu wyruszymy w stronę Wysokiego Kaukazu krętą, górską Gruzińską Drogą Wojenną. Pierwszym przystankiem będzie punkt widokowy przy położonej nad Jeziorem Żynwalskim fortecy Ananuri. Następnie pokonując Przełęcz Krzyżową dotrzemy do Stepantsmindy (dawniej Kazbegi) - miejscowości położonej już przy granicy z Rosją. Przy dobrej pogodzie rozciągają się stąd wspaniałe widoki na szczyty Kaukazu: mamy szansę ujrzeć masyw Kazbek o wys. 5033 m.n.p.m. Tu przesiądziemy się do samochodów terenowych i podjedziemy do kościółka Cminda Sameba. Fotografie tej XIV w. świątyni są ozdobą wszystkich albumów i przewodników po Gruzji. W trakcie wycieczki obiad. Następnie powrót do hotelu w okolicy Tbilisi na nocleg. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do granicy z Armenią. Po odprawie celno-paszportowej zwiedzimy kompleks klasztorny Haghpat z X -X III w. będący przykładem najznamienitszej ormiańskiej średniowiecznej architektury. Następnie przejedziemy na zwiedzanie kolejnego zespołu klasztornego z X w. - Sanahin. Te dwa kompleksy (wpisane na listę UNESCO) były ośrodkami naukowymi, gdzie wykładano nauki humanistyczne, prowadzono uczone dysputy, pisano prace naukowe. Następnie przejazd do położonego wysoko w górach jeziora Sevan zwanego Szmaragdem Armenii. Jest to drugie co do wielkości słodkowodne jezioro górskie na świecie, położone na wysokości ok. 1900 m.n.p.m. Zwiedzanie klasztoru Sevanawank z VIII - IX w. Tak zwany "Czarny Klasztor" był wg przekazów miejscem banicji wysoko urodzonych, jak również grzesznych duchownych. Kobiety nie miały tu wstępu. Przejazd do hotelu w okolicy Tsaghkadzorna nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 250 km).
Dzień 12
Po śniadaniu wyruszymy w głąb gór Geghama, do częściowo wykutego w skale klasztoru Geghard, zwanego Monastyrem Włóczni, ponieważ zgodnie z przekazami przechowywano w nim grot włóczni Longinusa, którą przebito bok Chrystusa na krzyżu. Dziś jeden z chętniej odwiedzanych obiektów sakralnych w Armenii, początkowo służył jako świątynia pogańska, związana z wybijającym wewnątrz groty źródełkiem wody. Następnie przejedziemy do Garni, w którym zwiedzimy ruiny pałacu letniego królów Armenii z odbudowaną świątynią boga Mitry. Jest to jedyny tego typu obiekt w całym byłym ZSRR. Wczesnym popołudniem przejedziemy do stolicy Armenii, Erywania, gdzie odbędziemy spacer po mieście. Zaczniemy od Kaskady - interesującego założenia urbanistycznego, przed którym urządzono park rzeźby na otwartej przestrzeni. Stamtąd przejdziemy obok gmachu Opery na Bulwar Północny, reprezentacyjny deptak stolicy. Po czasie wolnym podjedziemy jeszcze pod pomnik Ludobójstwa Ormian z 1915 r. Przejazd do hotelu na nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 80 km)
Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfer na lotnisko w Erywaniu i powrót do Polski (możliwe międzylądowanie).
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Iran (Teheran) oraz Armenia (Erywań) - Warszawa (możliwe międzylądowania), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 12 śniadań/pakietów śniadaniowych oraz 11 obiadów lub kolacji wg programu, napoje dodatkowo płatne), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłaty za wizę do Iranu i Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłaty wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - razem ok. 240 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie:
META Description

?Teheran - pałace Szachów w alpejskiej scenerii ? Masuleh - bajkowa wioska ponad herbacianymi polami ? Ardabil - mauzoleum Safawidów ? Baku - bogactwo historii i petrodolarów ? Lachicz - rzemiosło w antycznej wsi ? półwysep apszeroński i Gobustan - świątynie ognia i wulkany błotne ? Szeki - pałace Szachów Szyrwanu ? Tbilisi - największy klejnot w koronie Gruzji ?Kazbeg - najpiękniejsze scenerie wielkiego Kaukazu ?fantastyczne klasztory Armenii ? Erywań - miasto różowego Tufu.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Dla obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjedzie do Gruzji i Armenii (konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu).
Zarówno do Iranu i Azerbejdżanu wymagane są wizy
- Rainbow pośredniczy w ich otrzymaniu.
Wiza irańska

W celu uzyskania zaproszenia wymaganego do wizy irańskiej należy w nieprzekraczalnym terminie 30 dni od daty wylotu przesłać na adres mailowy wizy@r.pl kwestionariusz osobowy, czytelny skan paszportu oraz skan zdjęcia.
Najpóźniej 15 dni przed wylotem należy wysłać na adres działu wiz (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa) paszport, kserokopię paszportu, wniosek wizowy oraz zdjęcie.
Wymagane dokumenty:
PRZESYŁAMY MAILOWO NA 30 DNI PRZED WYLOTEM:
•Kolorowy Skan Paszportu w formacie JPG . (Email)
•Wypełniony komputerowo po angielsku kwestionariusz osobowy w formacje DOC (w programie Word). (Email)
•Skan zdjęcia (Email)
2. PRZESYŁAMY POCZTĄ LUB KURIEREM NA 15 DNI PRZED WYLO TEM:
•Wypełniony wniosek wizowy. Wniosek należy wypeł- nić komputerowo lub czytelnie drukowanymi literami po polsku lub angielsku.
•Aktualne kolorowe zdjęcie paszportowe (bez okularów ) wykonane na wprost na jasnym tle.
•Oryginał paszportu wnioskodawcy (ważny przez co naj mniej 6 kolejnych miesięcy)
•Kopia strony paszportu z danymi osobowymi. - wypełniony kwestionariusz osobowy.
Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.
Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.
Wiza azerska

- Wiza do Azerbejdżanu - w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 IRB/04/01) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym.
Dane należy przesłać najpóźniej na 15 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne).
- Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.
UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie
Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Dla obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjedzie do Gruzji i Armenii (konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu).
UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie
Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najdroższym krajem rejonu jest Azerbejdżan, gdzie ceny są wyższe niż w Polsce. Nigdzie nie ma problemów z zaopatrzeniem. We wszystkich odwiedzanych państwach będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalne waluty: irańskie Riale ( IRR), gruzińskie lari (GEL), azerbejdżańskie manaty (AZM) i ormiańskie dramy (AMD). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.