cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Easy USA, USA
 • Wycieczka objazdowa Easy USA, USA
 • Wycieczka objazdowa Easy USA, USA
 • Wycieczka objazdowa Easy USA, USA
 • Wycieczka objazdowa Easy USA, USA
 • Wycieczka objazdowa Easy USA, USA
 • Wycieczka objazdowa Easy USA, USA
 • Wycieczka objazdowa Easy USA, USA
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.05 - 30.05
już od 7300 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
13.06 - 20.06
już od 7000 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Easy USA
star 3

USA
Ocena wycieczki objazdowej Easy USA:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 23 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 13 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Easy USA w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju USA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast - (7 rozpoczętych dób hotelowych:Nowy Jork- 4, Falmouth- 1, Boston-1, Mystic -1).
Do dyspozycji gości:

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.
Pokoje:

2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen"). Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: . Przylot do Bostonu. Po wylądowaniu i dopełnieniu formalności przejazd do hotelu w okolicy Bostonu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 2
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Bostonu, stolicy stanu Massachusetts, a także ze względów kulturowych jednego z najważniejszych miast w USA. Zaczniemy od starego portu, gdzie zobaczymy USS Constitution, najstarszy pozostający w czynnej służbie okręt świata. Kolejnym punktem będzie najstarszy publiczny park w kraju, Boston Common, skąd przejdziemy obok State House - siedziby stanu Massachusetts pod cmentarz Granary - zabytkową nekropolię, na której spoczywają zasłużeni z czasów walk o niepodległość. Mijając starą Boston Latin School - najstarszą w USA publiczną szkołę - dowiemy się, dlaczego zwierzęciem symbolizującym partię Demokratów jest osioł, a Republikanów - słoń. Zerkniemy na związany z historią niepodległości budynek Old South Meeting House i zobaczymy Old State House - wspaniałą dawną siedzibę Kongresu stanowego zagubioną pośród eleganckich biurowców z początków XX w. Spacer zakończymy na Faneuil Market - zespole historycznych hal targowych, pełnych restauracji i sklepów z pamiątkami. Kolejnym punktem programu będzie Salem, zabytkowe miasto znane z XVII-wiecznych procesów czarownic było niegdyś najzamożniejszym w kraju. Do miasta dotrzemy tak, jak w jego początkach docierało większość podróżnych - statkiem. Po około godzinnym rejsie znajdziemy się w salemskim porcie. Przespacerujemy pełnymi starej architektury ulicami, podejdziemy pod staromiejski Ratusz, najstarszy w mieście, wzniesiony w czasach purytańskich osadników kościół św. Piotra oraz miejsca przypominające o niechlubnej historii procesów - Dom Wiedźm i muzeum z tym związane. (Uwaga! Możliwe zwiedzanie Salem w pierwszej kolejności przed Bostonem. Wówczas rejs statkiem odbędzie się z Salem do Bostonu.) Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Cambridge, w którym znajduje się uznawany za najlepszy w świecie Uniwersytet Harvarda. Położony pośród starych drzew kompleks zachwyca harmonijną architekturą i staroświecką atmosferą. Następnie udamy się przejedziemy do Providence, stolicy najmniejszego stanu USA - Rhode Island, gdzie odbędziemy spacer po maleńkim, ale uroczym centrum miasta. Zobaczymy nabrzeże rzeki pięknie zagospodarowane biurowcami, gmachami użyteczności publicznej i kawiarniami oraz ulubione miejsce spotkań mieszkańców miasta - Waterplace Park. Kolejno przejedziemy do Connecticut, gdzie w New Haven sfotografujemy zabudowania kolejnego ze wspaniałych amerykańskich uniwersytetów - Yale, w tym dziedziniec Starego Kampusu z bramą Phelp i strzelistą wieżę Harkness, przespacerujemy się zadbanym zieleńcem New Haven Greens, położonym w samym centrum miasta. Następnie przejedziemy wzdłuż cieśniny Long Island do Nowego Jorku. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 4
Po śniadaniu poranny rejs statkiem na spacer po wyspie gdzie mieści się Statua Wolności, a następnie rejs na wyspę Ellis, która dla ponad 20 milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem w Ameryce. Po powrocie odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w "roli głównej", Wall Street, Federal Hall - miejsce zaprzysiężenia prezydenta Waszyngtona oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie odwiedzimy Ground Zero (9/11 Memorial), gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Na koniec zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie - na który wejdziemy i obejrzymy panoramę Manhattanu od strony East River. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne odkrywanie uroków Nowego Jorku. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie Nowego Jorku - epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. W drodze do Midtown przejedziemy przez tętniące życiem SoHo, elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami, galerii sztuki i modnych restauracji. Zobaczymy Metropolitan Opera oraz budynek The Dakota, w którym zamieszkiwał John Lennon wraz ze swoją żoną Yoko Ono. Następnie zawitamy do Central Parku, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody, można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką Imagine. Zobaczmy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św. Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną z aleją Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. W ciągu dnia wjazd na 86 piętro Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Następnie po południu przejazd do hotelu w okolicy Filadelfii, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 310 km).
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Filadelfii. Przez krótki okres była ona stolicą Stanów Zjednoczonych, dziś jest jednym z najprężniejszych ośrodków kulturalnych kraju, a jej kolonialna architektura, muzea i ośrodki naukowe cieszą się szerokim uznaniem. Zaczniemy od spaceru nad rzeką Schuylkil, gdzie zobaczymy pięknie wkomponowane w nabrzeże zabytkowe obiekty wodociągów Fairmount Waterworks oraz monumentalny gmach Filadelfijskiego Muzeum Sztuki ze słynnymi schodami. To jedna z największych galerii sztuki na świecie, a jej architektura nawiązuje do antycznej greckiej świątyni i stanowi szczytowe osiągnięcie city beautiful", ruchu w architekturze amerykańskiej z lat 20. XX w. Przemieszczając się do ścisłego centrum miniemy nobliwe Muzeum Rodina, Fundację Barnesa, czy Instytut Franklina, najchętniej odwiedzane w Ameryce muzeum nauk. Zajrzymy na targ Reading Terminal, gdzie w hali dawnego dworca kolejowego zebrano pod jednym dachem największy wybór produktów od egzotycznych po lokalne, w tym wytwarzanych przez społeczność Amiszów. W Filadelfii obejrzymy także miejsce narodzin amerykańskiej demokracji - historyczny budynek Independence Hall położony przy eleganckim zieleńcu, przy którym znajduje się słynny Dzwon Wolności. Zajrzymy do Polsko-Amerykańskiego Centrum Kultury i przespacerujemy eleganckimi uliczkami o charakterystycznej ceglanej zabudowie. Dalej ruszymy do Atlantic City - do stolicy hazardu wschodniego wybrzeża zwanego Małym Las Vegas - Atlantic City, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa: ok. 360 km).
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i możliwość odpoczynku na plaży, zakupów w pobliskich "outletach" (www.tangeroutlet.com/atlanticcity) lub spróbowania szczęścia w słynnych kasynach, rywalizujących o palmę pierwszeństwa z kasynami w Las Vegas. Po południu wyjazd z Atlantic City na lotnisko w Nowym Jorku i lot powrotny do Polski. (Trasa ok. 190 km).
Dzień 8
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.
Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Bostonu i z Nowego Jorku do Warszawy (możliwe przesiadki), zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, napiwków dla kierowców, obsługi hoteli, systemu TGS, itp.) - ok. 255 USD/os (płatne obligatoryjnie na miejscu jako pakiet) wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:
META Description

? Nowy Jork - spacer po Manhattanie i plaża Coney Island ? Harvard i Yale - najlepsze uczelnie świata ? Rhode Island - najmniejszy stan USA ? Cape Cod - śnieżnobiałe plaże nad Atlantykiem ? Boston - elegancka stolica Nowej Anglii
Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.