cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
 • Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie, Ukraina
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
27.04 - 04.05
już od 2250 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
27.04 - 04.05
już od 2250 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie
star 3

Ukraina
Ocena wycieczki objazdowej Na zielonej Ukrainie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 27 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 27 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Na zielonej Ukrainie w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Ukrainę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

**/*** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami.
Do dyspozycji gości:

na miejscu restauracja i bar.
Pokoje:

2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne typu bufet oraz 7 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad napoje do posiłków dodatkowo płatne).
Kategoria lokalna:

**/***
Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Lwowa. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja. Nocleg w hotelu we Lwowie lub okolicy.
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Lwowa. Niewiele chyba jest miast, które budzą wśród Ukraińców i Polaków tyle emocji, skojarzeń, sentymentów. Założony w XIII w. Lwów niemalże od początku miał silne związki z Rzeczpospolitą. Miejsce spotkań różnych narodowości, religii i kultur o burzliwej, często nawet tragicznej historii znalazło się ostatecznie poza granicami Polski, jednak na każdym kroku znajdujemy tu polskie ślady. Zanim dotrzemy do historycznego centrum wpisanego na listę UNESCO, zaczniemy od panoramicznego objazdu miasta autokarem. Zobaczymy perspektywę Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, następnie znane budynki: dawną siedzibę Ossolineum, pałac Sapiechów, gmach Politechniki, uniwersytet Jana Kazimierza, katedrę Św. Jura i inne. Odbędziemy spacer po centrum, m.in: pomnik Mickiewicza, katedra, kaplica Boimów, Ratusz, Wieża Prochowa, kwartał ormiański, opera. Podczas zwiedzania obiad (w zamian za kolację w hotelu). Po południu odwiedzimy jeszcze cmentarz Łyczakowski i przyległy cmentarz Obrońców Lwowa. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Iwano - Frankiwska. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w niewielkim Rohatyniu gdzie zobaczymy unikatową XVII w. drewnianą cerkiew św. Ducha. Ten cenny obiekt został niedawno wpisany na listę UNESCO. Następnie przejazd do Iwano - Frankiwska, czyli dawnego Stanisławowa. Mimo iż miasto nie zalicza się do najstarszych (lokowano je w poł. XVII w.) można z pewnością uznać je za jedno z ciekawszych w tym rejonie. Wizytę w mieście zaczniemy od Rynku z modernistycznym ratuszem. Główny plac miasta otaczają świątynie różnych wyznań - świadectwo ducha tolerancji, który kiedyś panował w Stanisławowie. Wznosi się tu katedra grekokatolicka wraz z kolegiatą NMP w pobliżu znajdziemy też synagogę i kościół ormiański. Podczas zwiedzania obiad. Przejazd w okolice Czerniowców. Nocleg w hotelu w Czerniowcach lub w okolicy. (Trasa ok. 280 km)
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Czerniowców. Położona nad Prutem stolica ukraińskiej Bukowiny jest pod wieloma względami miastem wyjątkowym. Czerniowce wyraźnie odbiegają wyglądem i atmosferą od innych miast ukraińskich po prostu czuje się tu kosmopolityczną atmosferę, która panowała w okresie powstawania miasta na przełomie XIX i XX w. Szczególny status polityczny i burzliwy rozwój gospodarczy, wielonarodowa społeczność mieszkańców, cała plejada wybitnych artystów, uczonych, architektów i społeczników - wszystko to sprawiało, że o Czerniowcach mówiono "Mały Wiedeń" lub "Mały Paryż". II wojna światowa i późniejsze wcielenie miasta do ZSRR położyły kres temu rozkwitowi, szczęśliwie jednak historyczna zabudowa nie została zniszczona. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. Plac Centralny z ratuszem, sobór katedralny, gmach poczty oraz Plac Teatralny, którego całą zabudowę uznano za wysokiej klasy zabytek architektury. Nie zabraknie też swojskiego akcentu: zobaczymy Dom Polski będący ośrodkiem polskiej kultury aż do czasów radzieckich. Po obiedzie zwiedzimy kompleks dawnej rezydencji metropolitów. Najcenniejszy zabytek Czerniowców mieści obecnie uniwersytet. Po południu przejazd w stronę Kamieńca Podolskiego. Po drodze postój w Chocimiu. Miejsce to kilkakrotnie było areną zmagań wojsk Rzeczpospolitej z Turkami stoczono tu dwie wielkie bitwy w których zwycięstwo przypadło Polakom. Zobaczymy doskonale zachowaną twierdzę, której początki sięgają XII w. Kolacja i nocleg w okolicy Kamieńca Podolskiego. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Kamieńca Podolskiego. Historyczne centrum zajmuje niemal całkowicie odcięty od lądu półwysep w zakolu rzeki Smotrycz. Miejsce to od zarania dziejów przyciągało osadników, dziś natomiast jest atrakcją dla turystów. W Kamieńcu zobaczymy Ratusz Polski z pobliską Studnią Ormiańską, katedrę śś. Piotra i Pawła, klasztor Dominikanów oraz pozostałości fortyfikacji miejskich. Zwiedzimy też zamek, który swego czasu uważany był za twierdzę nie do zdobycia. Dramatyczny upadek tej fortecy wraz z tajemniczą eksplozją prochowni został przeniesiony na karty powieści "Pan Wołodyjowski". Podczas zwiedzania obiad (w zamian za kolacje w hotelu). Przejazd do Winnicy. Krótkie zwiedzanie i objazd miasta: zobaczymy Plac Soborowy, Park Gorkiego, pozostałości fortyfikacji miejskich. Następnie przejazd do położonych nieopodal Winnicy pozostałości kwatery Hitlera - Werwolf. Baza pełniła funkcję centrum dowodzenia frontem wschodnim, Hitler skorzystał z niej trzykrotnie. Wycofujący się Niemcy wysadzili kompleks, dzieła zniszczenia dokończyła Armia Czerwona. Powrót do Winnicy, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w okolicy Winnicy. (Trasa ok. 200 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Kijowa. Po przyjeździe odbędziemy krótką wycieczkę autokarową po Kijowie - poznamy w ten sposób najbardziej charakterystyczne punkty orientacyjne miasta. Zobaczymy między innymi gmach Opery, Złote Wrota - dawną bramę miejską, którą legenda wiąże z Bolesławem Chrobrym i Szczerbcem. Zatrzymamy się przy pomniku Matki Ojczyzny skąd rozciąga się rozległa panorama dzielnic położonych nad Dnieprem. Wycieczkę zakończymy spacerem po głównej ulicy miasta Kreszczatyku. Transfer do hotelu w Kijowie lub okolicy, zakwaterowanie oraz kolacja. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Ukrainy. Zaczniemy od jednej z najstarszych świątyń miasta: Soboru Sofijskiego (UNESCO). Wg tradycji w tym miejscu Jarosław Mądry stoczył w 1036 r. zwycięską bitwę z Pieczyngami, którzy dotąd zagrażali miastu. Od tej pory świątynia miała miała pokazywać potęgę i bogactwo władców Rusi. Kilkakrotnie przebudowywana, mimo zniszczeń i grabieży w czasach komunizmu, uważana jest za jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych miasta. W pobliżu świątyni zobaczymy dwa pomniki: konną postać Bohdana Chmielnickiego i przejmujący choć prosty w formie pomnik ofiar Wielkiego Głodu. Z Soboru Sofiskiego, mijając katedrę św. Michała Archanioła, udamy się na Wzgórze Włodzimierskie. Popularna legenda głosi, że właśnie w tym miejscu bracia Kij, Szczek, Choryw i ich siostra Łybedź założyli osadę, która była zalążkiem miasta. Obecnie znajduje się tu park, którego centralnym obiektem jest pomnik księcia Włodzimierza. Po południu zwiedzimy Ławrę Peczerską (UNESCO). Zespół świątynno - klasztorny założony został przez mnichów Antoniego i Teodozjusza. Miejsce szybko zasłynęło jako cudowne i oczyszczające z grzechów. Zaczęto też nazywać je ławrą (tytuł zastrzeżony dla najważnieszych ośrodków religijnych). Dla turystów największą atrakcją jest Ławra Dolna - zespół świątyń znajdujących się pod ziemią w naturalnych pieczarach. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji (w zamian za kolacje w hotelu). Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 8
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wycieczka do Międzygórza. Zobaczymy tu słynną rezydencję Wiktora Janukowycza, byłego prezydenta Ukrainy złożonego z urzędu podczas "Euromajdanu" w lutym 2014 r. Już w okresie ZSRR było to miejsce wypoczynku dostojników partyjnych. Janukowycz zaczął uwłaszczać się tu od 2002 r., kiedy objął stanowisko premiera Ukrainy. Wybrany na prezydenta kraju oficjalnie uznał Międzygórze za swoją rezydencję. O bogactwie i przepychu tego współczesnego pałacu długo krążyły na Ukrainie legendy. Ukraińcy mogli zobaczyć posiadłość dopiero po ucieczce obalonego prezydenta. Kompleks obejmuje także przystań jachtową, pole golfowe, stajnie, strzelnicę, korty tenisowe, lądowisko dla helikopterów a nawet fermę strusi i tereny łowieckie. Obecnie działa tu muzeum, które pokazuje stopień korupcji i demoralizacji na najwyższych szczeblach władz państwowych. (Trasa ok. 100 km). Po zwiedzaniu transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.
Uwagi do programu
- Na Ukrainę obywatele polscy wjeżdżają na podstawie paszportu z odpowiednią datą ważności. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych od turystów oczekiwany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami (warto zabrać ze sobą). - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ukraińskie hrywny - UAH). - Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w programie katalogowym imprezy.
"
Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty na trasie: Warszawa - Lwów oraz Kijów - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7) oraz 7 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad napoje do posiłków dodatkowo płatne), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w. realizowany autobusem lub busem, opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków oraz Tour Guide System ok. 145 EUR/os (płatne obligatoryjnie na miejscu), biletów komunikacji miejskiej, imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych
Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.0/6. Sprawdź opinie:
META Description

• Lwów i polskie ślady • cmentarz Łyczakowski • Zbaraż - Ogniem i mieczem" • Buczacz • Czerniowce - Mały Wiedeń • Chocim • Kamieniec Podolski i "Pan Wołodyjowski • Winnica i Werwolf - pozostałości kwatery Hitlera • Kijów - Spacer po Kreszczatiku • Sobór Sofijski i Ławra Peczerska - najpiękniejsze świątynie stolicy Ukrainy (UNESCO) • Współczesny pałac- rezydencja Wiktora Janukowycza w Międzygórzu •"


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.