cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
 • Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury, Szwajcaria
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
12.04 - 22.04
już od 1980 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
12.04 - 22.04
już od 1900 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury
star 2

Szwajcaria
Ocena wycieczki objazdowej Wokół Alp - Europejskie cuda natury:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 12 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 12 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Wokół Alp - Europejskie cuda natury w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Szwajcarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

 

Położenie:

Hotele **/*** klasy turystycznej, położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum) lub obiekty "villaggio turistico" o charakterze wioski wakacyjnej, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Salzburg/Insbruck (1), Bolzano/Trydent (1), Cremona (1), Turyn (3), Saronno/Mediolan (1), Chiavenna (1).
Do dyspozycji gości:

Recepcja, restauracja lub bar
Pokoje:

Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami
Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo
Kategoria lokalna:

**/***
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Salzburga. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 800 km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Innsbrucka i spacer po starówce: zamek Hofburg, katedra św. Jakuba, symbol miasta - Złoty Dach, reprezentacyjna ul. Marii Teresy. Następnie przejazd na wzgórze ze skocznią narciarską - Bergisel i niezapomnianą panoramą miasta. Dalej przejazd do włoskiego Bolzano z Placem Walthera i gotycką katedrą z XV w. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Bolzano. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Trydentu: romańska katedra, monumentalny Palazzo Pretorio oraz główny plac miasta z fontanną Neptuna. Następnie degustacja produktów regionalnych w winnicy w ok. jeziora Garda otoczonym majestatycznymi Dolomitami i rejs statkiem po jeziorze. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Cremony. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Cremony, miasta kompozytora Claudio Monteverdi i lutnika Stradivariusa, z katedrą i dzwonnicą Torazzo - jedną z najwyższych średniowiecznych włoskich wież. Popołudniu przejazd do opactwa Certosa di Pavia - perełki renesansowej Lombardii i siedziby rodu Viscontich. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Turynu. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do stolicy Piemontu - Turynu. Spacer po historycznym centrum, m.in.: Piazza Castello, Palazzo Madama, Pałac Królewski, Piazza Carlo Alberto i dzielnica Quadrilatero Romano ze starożytnymi rzymskimi zabytkami. Odwiedzimy też katedrę z Całunem Turyńskim (niedostępny dla zwiedzających) i Bazylikę de Superga z grobowcami królewskimi (bez zwiedzania apartamentów). Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Courmayeur, położonego u stóp Mont Blanc. Udamy się do La Palud, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki linowej, nazwanej ósmym cudem świata. W przeszklonych wagonikach wjedziemy na Punta Helbronner (3452 m n.p.m.) z cudowną panoramą Alp. Po południu możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do stolicy regionu Aosty (płatne dodatkowo) Czas wolny w Courmayeur i powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 340 km).
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd nad jezioro Maggiore i rejs na Wyspy Borromee, które swoją nazwę wzięły od rodu Boromeuszów. W programie zwiedzanie wysp: Isola Bella, gdzie odwiedzimy Pałac Boromeuszy wraz z ogrodami i oraz wyspy Pescatori. Na zakończenie rejs panorami wokół wysp. Czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Saronno. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Como: spacer po starówce, Piazza Cavour, katedra z XV w. Następnie przejazd do Canebbia, gdzie promem przeprawimy się do Bellagio: spacer urokliwymi zaułkami i czas wolny. Powrót do Canebbia i przejazd w ok. Chiavenny na nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do szwajcarskiego St. Moritz, skąd udamy się w dwugodzinną podróż pociągiem (trasą wpisaną na listę UNESCO) do miasta Chur. W Chur przesiądziemy się do autokaru i podążymy w kierunku księstwa Lichtenstein, a dalej do Austrii. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1050 km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji. W drodze powrotnej możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Salzburga (płatne dodatkowo).
Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
Świadczenia

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7 obiadokolacji - w 2., 3., 4., 5., 6., 7. oraz 8. dniu imprezy), program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na rejsy (statkiem po jeziorach: Maggiore, Como i Gardy), wjazdu na kolejkę Mont Blanc od strony włoskiej, przejazd pociągiem w Szwajcarii, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 280 EUR/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 10 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napojów, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
Wycieczki fakultatywne
: Aosta ok. 15 EUR/os., Salzburg ok. 15 EUR/os.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie:
META Description

Mont Blanc - Monte Bianco najwyższy szczyt Europy • Jezioro Maggiore i Wyspy Boromeuszy • Jezioro Como i Bellagio • Turyn - królewska stolica Piemontu • Cremona - miasto miłośników muzyki • Pavia - potęga rodziny Sforzów • Szwajcaria - przejazd pociągiem na trasie UNESCO • Trydent - miasto z historią Soboru w tle


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.