cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa W krainie pięciotysięczników, Gruzja
  • Wycieczka objazdowa W krainie pięciotysięczników, Gruzja
  • Wycieczka objazdowa W krainie pięciotysięczników, Gruzja
  • Wycieczka objazdowa W krainie pięciotysięczników, Gruzja
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa W krainie pięciotysięczników
star 3

Gruzja
Ocena wycieczki objazdowej W krainie pięciotysięczników:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa W krainie pięciotysięczników w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gruzji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych). W Mestii ze względu na ograniczoną bazę noclegową możliwe zakwaterowanie w rodzinnych pensjonatach.

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Batumi, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w Batumi lub okolicy. Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu.
Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótkie zwiedzanie centrum Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem morskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenad, przyciągająca rzesze spacerowiczów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby i restauracje, delfinarium, różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i instalację Ali i Nino, statuę Medei nawiązującą do mitu o złotym runie. Następnie przejazd do Zugdidi, gdzie zwiedzimy kompleks pałacowy Dadianich. Ta imponująca, położona w parku rezydencja lokalnych książąt powstawała wprawdzie od XVII w, jednak burzliwa historia, liczne przebudowy i odmienne gusta kolejnych gospodarzy sprawiły, iż efekt końcowy wyraźnie przypomina średniowieczny zamek. Posiadłość została przekształcona w muzeum już w 1850 r. Obecnie mieści się tu bogata i różnorodna kolekcja dokumentująca historię rejonu. Po południu przejedziemy malowniczą, górską trasą do Mestii. Niedawno odnowiona droga wije się po zboczach coraz wyższych gór, gwarantując podróżnym wspaniałe widoki. Późnym popołudniem przyjazd do Mestii zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km)
Dzień 3
Po śniadaniu przejedziemy samochodami terenowymi do Uszguli. Wybór środka transportu nie jest tu przypadkowy: droga nie jest utwardzona. Bywa, że wiosną niektóre odcinki trzeba po roztopach budować na nowo. Na trasie zobaczymy słynne kamienne wieże obronne, które wciąż wchodzą w skład miejscowych obejść. Trudno o bardziej malowniczy widok, który kojarzyłby się tak jednoznacznie z tym rejonem świata. Te jedyne w swoim rodzaju konstrukcje, które dziś postrzegamy jako romantyczną ciekawostkę, jeszcze całkiem niedawno dawały tubylcom schronienie i szansę przeżycia w skrajnie trudnych warunkach. Mieszkańcy Uszguli twierdzą, że ich niewielka, malownicza wioska jest najwyżej położoną, stałą osadą w Europie (2200 m n.p.m.). Przy dobrej widoczności rozciągają się stąd wspaniałe widoki na Szcharę (5193 m.n.p.m.), najwyższy szczyt Gruzji a trzeci najwyższy szczyt Kaukazu. Okolice Uszguli zostały objęte w 1996r. patronatem UNESCO. Powrót na kolację i nocleg do Mestii. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 4
Po śniadaniu zobaczymy Mestię, stolicę Swanetii. Z okolicznych wzniesień rozpościerają się niezapomniane widoki na Wysoki Kaukaz - znajdujemy się przecież u podnóża najwyższej części tych gór: w prostej linii od góry Elbrus (5 642 m n.p.m.) dzieli nas zaledwie ok. 50 km! Następnie przejazd do Kutaisi. Wracając ze Swanetii zatrzymamy się jeszcze w punkcie widokowym zapory na rzece Inguri. Ta największa na Kaukazie hydroelektrownia dostarcza ok. 40% energii elektrycznej produkowanej w Gruzji. Zapora o wysokości 270 m pozwala na zgromadzenie ponad miliona m3 wody - jest to jedna z największych na świecie konstrukcji tego typu. W okolicy Kutaisi zwiedzimy jaskinię Prometeusza. Trasa udostępniona zwiedzającym maokoło kilometra długościi prowadzi przez sześć podziemnych komnat - pokonamy tu 800 schodów. Wrażenie potęguje nastrojowa muzyka i specjalnie dobrane oświetlenie. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w okolicy Kutaisi. (Trasa ok.240km)
Dzień 5
Wcześnie po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w stronę Gudauri. Po drodze zobaczymy jeszcze Chiaturę. Położone w głębokiej dolinie rzeki Kvirila miasto powstało po odkryciu rud manganu pod koniec XIX w. Złoża okazały się tak bogate, że na początku XX w. wydobywano tu ponad 50% światowego urobku. Chiatura była silnym ośrodkiem ruchu robotniczego - jedynym zdominowanym przez bolszewików na terenie Gruzji. Wśród pracujących w niezwykle ciężkich warunkach górników aktywnie działał Józef Stalin. Dziś jest to swoiste miasto skrajnych kontrastów: schludne centrum otaczają ponure, wymierające blokowiska, na peryferiach kilometrami ciągną się zrujnowane zakłady przemysłowe. Apokaliptyczna, postindustrialna pustynia położona jest jak na ironię w malowniczym kanionie, którego brzegi łączą do dziś funkcjonujące kolejki linowe z lat 50-tych. Trudno o bardziej wyraziste świadectwo dramatycznych zmian z którymi musiała zmierzyć się Gruzja po rozpadzie ZSRR. Po południu przejazd do Gudauri słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Zakwaterowanie i nocleg w Gudauri. Tego dnia obiad lub kolacja. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pokonując Przełęcz Krzyżową dotrzemy do Stepantsmindy (dawniej Kazbegi) - miejscowości położonej już przy granicy z Rosją. Przy dobrej pogodzie rozciągają się stąd wspaniałe widoki na szczyty Kaukazu: mamy szansę ujrzeć masyw Kazbek o wys. 5033 m.n.p.m. Tu przesiądziemy się do samochodów terenowych i podjedziemy do kościółka Cminda Sameba. Fotografie tej XIV w. świątyni są ozdobą wszystkich albumów i przewodników po Gruzji. Zjeżdżając z Wysokiego Kaukazu zwiedzimy jeszcze fortecę Ananuri położoną nad Jeziorem Żynwalskim.W trakcie wycieczki obiad. Następnie przejazd do hotelu w Kutaisi na nocleg. (Trasa ok. 320 km).
Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, wycieczka do kanionu Okatse. Jest to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Gruzji. Udamy się na spacer po specjalnie przygotowanych pomostach - galeriach zamocowanych przy skalnej ścianie. Trasa wiedzie bezpośrednio nad przepaścią i prowadzi do platformy widokowej z panoramicznym widokiem wąwozu. Uwaga: ze względów bezpieczeństwa dzieciom poniżej 10 roku życia nie zezwala się na przejście trasy nawet pod opieką rodziców! Po południu zjemy obiad w formie pikniku (w zamian za obiad w hotelu) przy niewielkich wodospadach w okolicach Martvili. Dla chętnych możliwość kąpieli w zimnych wodach górskiego potoku. Przejazd do Batumi na nocleg. (Trasa ok. 200 km)
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery: - dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu przejazd do wybranego hotelu w Batumi i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski - dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w katalogu " Wypoczynek - Gruzja" i w systemie rezerwacyjnym.
Uwagi do programu
UWAGA: program przewiduje piesze wycieczki po górach z pokonywaniem wzniesień, zwiedzanie jaskini, przejazdy samochodami terenowymi. Trasa jest przewidziana dla osób sprawnych fizycznie i lubiących aktywny wypoczynek - prosimy wziąć to pod uwagę podczas wyboru imprezy. Zalecamy zabranie odpowiedniej odzieży i obuwia. Należy też być przygotowanym na różne warunki pogodowe. - ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. - pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - w Gruzji, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do niektórych zwiedzanych obiektów. - uczestnicy objazdu, ze względu na pobyt w terenach wysokogórskich, proszeni są o zabranie ciepłych okryć oraz wygodnego obuwia bez względu na porę roku. Pamiętajmy, że na trasie pokonujemy odcinki, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. - dla pań przydatna będzie chusta w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy. - w Gruzji będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę - gruzińskie lari (GEL). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na
Ĺšwiadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań oraz 6 posiłków: obiadów lub kolacji (w dniach wskazanych w programie) napoje podczas posiłków dodatkowo płatne, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - ok. 125 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych
Wizy - informacje dla sprzedawcĂłw

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.
Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.
META Description

Batumi - czarnomorski kurort ? Uszguli - najstarsza osada Europy ? Gruzińska Droga Wojenna - na szczyty Kaukazu ? Gudauri - zimowa stolica Gruzji ? Wysoki Kaukaz - Swanetia i kamienne wieże ? pałac Dadianich w Zugdidi • Mestia - stolica Swanetii • dolina Inguri? Kutaisi - jaskinia Prometeusza ? Chiatura - industrialne miasto w malowniczym kanionie ? Okaste - spacer nad przepaścią ? widok na Elbrus


Opis hotelu W krainie pięciotysięczników według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych). W Mestii ze względu na ograniczoną bazę noclegową możliwe zakwaterowanie w rodzinnych pensjonatach. Do dyspozycji gości w hotelu restauracja i bar. Pokoje 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady (6) wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Kategoria lokalna: ***Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.