cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności
star 2

Austria
Ocena wycieczki objazdowej Alpejskie przyjemności:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Austrii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele **/*** - położone poza zwiedzanymi miastami (5 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: wygodne, z łazienkami i wc oraz TV.
Do dyspozycji gości:

w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne
Kategoria lokalna:

**/***
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd przez Czechy. Tego dnia zwiedzanie rozpoczniemy od Znojma - miasta dobrze znanego ze swojej funkcji celnej, ale nie odkrytego starego miasta. Jest to jedno z najstarszych miast morawskich Czech położone nad rzeką Dyją. Podczas spaceru zobaczymy tu Rotundę Najświętszej Marii Panny z XII wieku, zabytkowy most kolejowy z 1871 roku, fragment średniowiecznych murów obronnych miasta, Klasztor Louka, gdzie mieści się jedna z największych piwnic, w której zgromadzone jest około 1mln butelek wina - tu znajduje się również Muzeum Wina, ponadto wieżę ratuszową, gotyckie kamienice mieszkalne i kościółki. Chwila czasu wolnego. Przejazd do jednej z winnic regionu znojemskiego i degustacja tutejszych win. Przejazd na nocleg w Czechach lub w Austrii. (Trasa ok.350 km).
Dzień 2
Po śniadaniu udamy się do stolicy Austrii i przejedziemy Ringiem przez Wiedeń. Następnie skierujemy się do dzielnicy, w której odwiedzimy słynny Kunsthaus artysty Hundertwassera - koncepcją jego jest nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnego partnera człowieka a w twórczości widać niechęć do linii prostych i regularności, stąd jego budowle są pełne sprzeczności ale i kolorytu i to daje im niepowtarzalny wygląd. Przejedziemy również obok spalarni śmieci - kolejnego dzieła twórcy dla którego najważniejsza jest spójność z przyrodą. Następnie udamy się do Blumau. W Blauman spędzimy czas na Termach zaprojektowanych przez Hundertwassera, gdzie prócz uczty dla oczu doznamy chwile przyjemności w tutejszych basenach (ok. 3 godz.). Na koniec dnia udamy się do Barnbach, gdzie zobaczymy kościół jego projektu. Przejazd na nocleg w okolicy Grazu. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejedziemy nad jezioro Worthersee, do miejscowości Keutschach am Worthersee. Wejdziemy tutaj na Pyramidenkogel o wysokości 851 m. - rozpościera się stąd niesamowity widok na Alpy i jezioro. Dla chętnych możliwość zjazdu ślizgawką o długości 120 m. na dół (prędkość do 30 m/h). Odwiedzimy również Velden am See, w którym między innymi znajduje się kasyno, gdzie rozgrywane są co roku turnieje pokerowe przespacerujemy się wzdłuż jeziora. Czas wolny. Następnie przejedziemy do Klagenfurtu, gdzie historia Austriaków miesza się z przeszłością Słoweńców. Nadal można tu usłyszeć język słoweński, który stał się drugim językiem urzędowym dzisiejszej Karyntii na mocy traktatu z 1955 roku. Zobaczymy m.in. rekonstrukcję paleontologicznego gada na Neuer Platz i zabytkowe kamienice na Krammergasse. Czas wolny, tego dnia możliwość zjedzenia obiadu w jednej z klimatycznych restauracji (koszt ok. 26 EUR/os.) Przejazd do hotelu w okolice Klagenfurtu, nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd górską drogą w stronę Słowenii, do wąwozu Vintgar. Stamtąd udamy się do miasteczka Trizic, które zostało uznane przez National Geographic jednym z dziesięciu najatrakcyjniejszych miejsc w Słowenii, w kategorii "poza głównym szlakiem". Zajrzymy na chwilę na stare miasto. Następnie przejedziemy w okolice Kamnik, gdzie spędzimy ok. 2 godz. Na tutejszych termach Snovik temperatura wody dochodzi do 32st C. Chwila na relaks i zabawa dla osób żądnych wrażeń na licznych zjeżdżalniach. Następnie przejedziemy do miejscowości Kamni - perełki, której wyjątkowość gwarantuje nie tylko wspaniała natura ale również dzieła ludzkiej architektury. Pięknie zachowana starówka wraz z Małym Zamkiem, klasztorem Franciszkanów i kościołem św. Jakuba i Begova Gora, na której znajdują się pozostałości XIII-wiecznej twierdzy. Przejazd na nocleg w okolicach Postojnej. Zakwaterowanie. Możliwość zjedzenia obiadu w ciągu dnia (indywidualnie). (Trasa ok. 250 km).
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Jaskini Postojnej długiej na ponad 26km, która jest jedną z piękniejszych w świecie, gdzie liczne formy krasowe uruchamiają ludzką wyobraźnię, tworząc przepiękne i niepowtarzalne formy i dając świadectwo nieograniczonych możliwości przyrody. Następnie przejedziemy do Zamku Predjama, jednego z największych cudów ludzkości. Zamek słynący przede wszystkim ze swego usytuowaniu na stumetrowym klifie a także pięknych widoków z tarasu położonego nad samym urwiskiem. Następnie przejedziemy do stolicy Słowenii - Lubljany. Zwiedzanie starego miasta położonego po obu stronach rzeki Lublanicy i wejście na zamek i wieżę widokową. Zobaczymy również Lubljana Preserena" wieszcza Słoweńców. Wieczorem w klimatycznej restauracji posmakujemy kuchnię słoweńską w jej pełnej odsłonie (dodatkowo płatna, koszt ok. 26 EUR/os.). Powrót na nocleg. (Trasa ok. 180 km).
Dzień 6
Po śniadaniu udamy się w stronę wybrzeża adriatyckiego. Po drodze zwiedzimy XIII-wieczny kościół św. Trójcy w Hrastovlje, z przepięknymi freskami z 1490 r. Przejazd do Isoli, która w 1800 roku z wyspy przekształciła się w stały ląd, dziś nadal mówi się tu o wielkim romansie a morze, oliwki i wino nadaje charakter tej rybackiej miejscowości. Następnie przejazd do Kopru, spacer po Starym Mieście: kolumna św. Justyny, pałac Totto, główny plac miasta Titov Trg, gdzie w gotycko - renesansowych budowlach widać wpływy weneckie. Na koniec pobytu w Słowenii przejazd na słoweńska kolację regionalną połączonej z degustacją wina słoweńskiego i małym zastrzykiem kultury słoweńskiej. Po kolacji wyjazd w stronę Polski. (Trasa ok. 190 km).
Dzień 7
Powrót do Polski. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót według rozkładu Europa Południowa. (Trasa ok. 890 km).
Uwagi do programu
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. - Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych. - Z uwagi na częste zmiany pogody w rejonie alpejskim program jest ramowy, może ulec zmianie.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje
: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania płatny obligatoryjnie u pilota ok. 155 EUR/os. (wraz ze słoweńską kolacją i degustacją czeskich win, kosztem term w Austrii i Slowenii, biletami wstępu i usługami przewodnickimi) oraz taksa klimatyczna ok. 8 EUR/os. Dodatkowo koszt 2 kolacji (w Klagenfurcie i Lubljanie) ok. 52 EUR/os.
Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
META Description

Lubljana - stolica Słowenii • Jaskinia Postojna - krasowa piękność • Kąpiel w termach z "Hundertwasserem" i jego austriackie perełki • Worthersee - Pyramidenkogel - panorama Alp • Klagenfurt - wspomnienie Słoweńca • Kąpiel ze słoweńską nutką - termy Snovik • Słowenia - wąwóz Vintgar • Predjam - ogromny zamek na klifie • Wielka odsłona krótkiego wybrzeża Słowenii - Isola, Koper • Smaki czeskich i słoweńskich win w tle • Alpy w trochę innej odsłonie


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.