cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
  • Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności, Austria
1 / 5

Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności
star 2

Austria
Ocena wycieczki objazdowej Alpejskie przyjemności:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Ocena hotelu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Alpejskie przyjemności w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Austrii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele **/*** - położone poza zwiedzanymi miastami ok. 20-40 km (4 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach miast:Wiedeń - 1,Graz - 2, Klagenfurt - 2, Postojna - 3).


Pokoje: wygodne, z łazienkami i wc oraz TV.


Do dyspozycji gości:

w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcjaWyżywienie:

śniadania kontynentalneKategoria lokalna:

**/***Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Austrii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd w okolice Wiednia w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km od granic Polski).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd Ringiem przez Wiedeń a następnieskierujemy się do dzielnicy w której odwiedzimy słynny Kunsthaus artysty Hundertwassera, którego koncepcją jest nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnego partnera człowieka. W jego twórczościzauważalna jestniechęć do linii prostych i regularności stąd jego budowle są pełne sprzeczności ale i kolorytu, co nadaje imniepowtarzalnego wygląd. Przejedziemy również obok niezwykłej spalarni śmieci, kolejnego dzieła twórcy dla którego najważniejsza jest spójność z przyrodą. Następnie udamy sięw stronęBlumau, po drodze zajrzymy do Bad Fischau aby zobaczyć kolejne dzieło tego twórcy -tym razem restaurację. Tutaj możliwość zjedzenia obiadu (dodatkowo płatny, koszt ok.22 Eur). W Blauman spędzimy czas na Termach zaprojektowanych przez Hundertwassera, gdzie oprócz uczty dla oczu, doznamy chwilrelaksu w tutejszych basenach (ok. 2 godz prosimy o zabranie kostiumów i czepków kąpielowych). Na koniec dniaodwiedzimyBarnbach, gdzie zobaczymy kościół jego projektu. Przejazd na nocleg w okolicy Grazu.

Dzień 3
Po śniadaniu przejedziemy do fabryki czekolady Zotter, która jest wytwarzana w niepowtarzalny sposób iprzeznaczona dla osób które wiedzą co w życiu jest najlepsze.Zwiedzimy fabrykę, która docenia bogaty aromat i smak ziarna kakaowca, ponieważ stosuje się tu zasadę od ziarna do tabliczki". Następnie przejedziemy do zamczyska Riegersburg, położonego na prawie 500 metrowym wygasłym wulkanie, a wybudowanego tu jeszcze w XII wieku.Obecny kształt zawdzięcza przebudowie w okresie baroku. Stąd też rozpościera się wspaniały widok na okolice. Kolejny punkt programu to stadnina koni lipicanów w Piber. Konie te rodzą się brązowe lub czarne a z wiekiemstaja się białe. Jest to rasa, której tradycja hodowli sięga XVI wieku. Na koniec przejedziemy malowniczą trasą austriackich jabłek i win. Możliwość zjedzenia kolacji w jednej klimatycznych restauracji tego regionu ( koszt ok. 25 euro). Powrót na nocleg do hotelu w okolicy Grazu.

Dzień 4
Po śniadaniui wykwaterowaniu z hotelu, przejedziemy nad jezioro Worthersee, gdzieudamy siędo miejscowości Keutschach am Worthersee. Wejdziemy tu na Pyramidenkogel o wysokości 851m., skąd rozpościera się niesamowity widok na Alpy i jezioro. Dla chętnych możliwość zjazdu ślizgawką o długości 120 m.w dół zprędkością do 30m/h w specjalnie do tego przygotowanym materiale. Po tej atrakcji odwiedzimy Velden am See, w którym między innym znajduje się Kasyno, gdzie rozgrywane są co roku turnieje pokerowe. Czas wolny. Następnie przejedziemy do Klagenfurtu, gdzie historia Austriaków miesza się z przeszłością Słoweńców. Nadal można tu usłyszeć język słoweński, któryza sprawą traktatu z 1955 r., stał się drugim językiem urzędowym dzisiejszej Karyntii. Zobaczymy m.in. rekonstrukcję paleontologicznego gada na Neuer Platz i zabytkowe kamienice na Krammergasse. Czas wolny orazmożliwość zjedzenia obiadu w jednej z klimatycznych restauracji (koszt ok. 25 Euro). Przejazd do hotelu w okolice Klagenfurtu nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu zajrzymy do mniejznanego regionu Austrii - Malta, gdziedotrzemymiędzy innymi drogą Malthochalmstrasse wspinającą się na wysokość 1933 metrów a zakończoną największą zaporą na dwóch sztucznych zbiornikach wodnych.Rozpościera się stąd widok na Park Narodowy Wysokich Taurów.Dla odważnychwejście naplatformę z metalu i szkła unoszącą się nad przepaścią ogłębokości 200 metrów.Ze względu na to, iżzapora położona jest w dolinie, zobaczymy (przy dobrej pogodzie) 7 szczytów których wysokość sięgaja od ok. 2300 do prawie 3400m.n.p.m. Jeden z nich pokryty jest na stałe lodowcem. Na trasie przejazdubędzie również największy wodospad Karyntii - Fallbach (200 m. wysokości). Czas wolny i przejazd w stronę Villach. Zatrzymamy się jeszcze w miejscowości Spitall am der Drau, położonej nad jeziorem Millsteter, gdzie udamy się na krótki spacer. Następnie przejazd do Landskron, malowniczo położonych na wzgórzu ruin średniowiecznego zamku. Ślady pierwszej warowni pochodzą z XI wieku.Rozciaga się stądwidok na pobliskie Jezioro Ossiach i Alpy Karnickie.Możliwość zakupu obiadokolacji - koszt ok. 26 euro. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd górską drogą w stronę Słowenii, do wąwozu Vintgar. Stamtąd udamy się do miasteczka Trizic, które zostało uznane przez National Geographic jednym z dziesięciu najatrakcyjniejszych miejsc w Słowenii. Zajrzymy na chwilę na stare miasto i udamy się naspacer malowniczym szlakiem ok.1,5 godz. Następnie przejedziemy w okolice Kamnik, gdzie spędzimy ok.2 godz. na tutejszych termach Snovik (temperatura wody dochodzi tu do 32 C). Chwila na relaks i zabawa dla osób żądnych wrażeń na licznych zjeżdżalniach ( prosimy o zabranie ze sobą kostiumów kąpielowych i czepków). Następnie przejedziemy do miejscowości Kamnik,na której wyjątkowośćwpływa nie tylko wspaniała natura ale również dzieła ludzkiej architektury. Pięknie zachowana starówka wraz z Małym Zamkiem, klasztorem Franciszkanów i kościołem św. Jakuba oraz Begova Gora na której znajdują się pozostałości XIII-wiecznej twierdzy. Przejazdw okolice Postojnej, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Idriji.W 2012 roku znajdującą się tutaj kopalnię rtęci wpisanona listę UNESCO.Zamknięto ją niedawno, po nieprzerwalnym 500-letnim wydobyciu rtęci. Dziś uwagę zwracają składy rtęci i infrastruktura górnicza. Następnie przejazd do Jaskini Postojnej, długiej na ponad 26 km, która jest jedną z piękniejszych w świecie.Liczne formy krasowe uruchamiają ludzką wyobraźnię, tworząc przepiękne i niepowtarzalnekształty i dając świadectwo nieograniczonych możliwości przyrody. Następnie przejedziemy do Zamku Predjam, jednego z największych cudów ludzkości. Zamek słynie przede wszystkim ze swego usytuowaniu na stu metrowym klifie a także z pięknych widoków z tarasu usytuowanego nad samym urwiskiem. Zwiedzanie i przejazd na słoweńską kolację regionalną (dodatkowo płatna). Powrót do hotelu nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu udamy się w stronę wybrzeża adriatyckiego. Po drodze zwiedzimy XIII-wieczny kościół św. Trójcy w Hrastovlje, z przepięknymi freskami z 1490 r. Przejazd do Isoli, która w 1800 roku z wyspy przekształciła się w stały ląda morze, oliwki i wino nadająniepowtarzalnego charakterutej rybackiej dziś miejscowości. Następnie przejazd do Kopru, spacer po Starym Mieście: kolumna św. Justyny, pałac Totto, główny plac miasta Titov Trg, gdzie w gotycko - renesansowych budowlach widać wpływy weneckie. Następnie przejedziemy do stolicy Słowenii Lubljany. Zwiedzanie starego miasta położonego po obu stronach rzeki Lublanicy,wejście na zamek i wieżę widokową. Wieczorem w klimatycznej restauracji posmakujemy kuchni słoweńskiej w jej pełnej odsłonie (dodatkowo płatne). Powrót na nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd w stronę Polski przejazd przez Austrię i Czechy. Na zakończeniezwiedzanie Znojma ulokowanego tuż przy granicy z Austrią, dobrze znanego ze swojej funkcji celnej ale nieodkrytego starego miasta. Jedno z najstarszych miast morawskich Czech, położone jest nad rzeką Dyją. Podczas spaceru zobaczymy:Rotundę Najświętszej Marii Panny z XII wieku, zabytkowy mostkolejowy z 1871 roku, fragment średniowiecznych murów obronnych miasta, Klasztor Louka, gdzie mieści się jedna z największych piwnic w której zgromadzone jest około 1mln butelek wina - tu znajduje się również Muzeum Wina. Ponadto: wieża ratuszowa, gotyckie kamienice mieszkalne i liczne kościółki w centrum starego miasta. Chwila czasu wolnego i dalszy przejazd w stronę granicy z Polską.

Dzień 10
Powrót do Polski. (Woszczyce ok. 0:30, rozkąłd jazdy Europa Środkowa)

Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, posiłków w restauracjach, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide, taksy turystycznej ok. 8 EUR (płatna w hotelach na miejscu) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 192 EUR (płatne obligatoryjnie u pilota), koszt 1 obiadokolacji ok.25 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu, wg informacji w programie).

Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.


Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

Ĺšwiadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, posiłków w restauracjach, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide, taksy turystycznej ok. 8 EUR (płatna w hotelach na miejscu) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 192 EUR (płatne obligatoryjnie u pilota), koszt 1 obiadokolacji ok.25 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu, wg informacji w programie).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.


Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

META Description

• Lubljana - stolica Słowenii • Jaskinia Postojna - krasowa piękność • Kąpiel w termach z "Hundertwasserem" • Czekolad Zotter - słodkie wspomnienie dzieciństwa • Worthersee - Pyramidenkogel - panorama Alp • Klagenfurt • Region Malta - gigantyczna tama na rzece i spacer nad przepaścią • 7 szczytów Alp - lodowiec i wodospad • "Gigantyczne góry" i największe dzieła człowieka w taflach alpejskich jezior - Millsteter, Ossiach *Kąpiel ze słoweńską nutką - termy Snovik • Słowenia - wąwóz Vintgar • Irdija kopalnia rtęci UNESCO • Predjam - ogromny zamek na klifie • Wielka odsłona niewielkiego wybrzeża Słowenii - Isola, Koper •


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.