cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Moja wielka grecka wycieczka, Ateny
  • Wycieczka objazdowa Moja wielka grecka wycieczka, Ateny
  • Wycieczka objazdowa Moja wielka grecka wycieczka, Ateny
  • Wycieczka objazdowa Moja wielka grecka wycieczka, Ateny
  • Wycieczka objazdowa Moja wielka grecka wycieczka, Ateny
  • Wycieczka objazdowa Moja wielka grecka wycieczka, Ateny
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Moja wielka grecka wycieczka
star 2

Grecja: Ateny
Ocena wycieczki objazdowej Moja wielka grecka wycieczka:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Moja wielka grecka wycieczka w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Grecji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

  Hotele 2* lub3* -skromne, położone są z reguły poza centrami miast, niektóre nad morzem.
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją.
Śniadania kontynentalne, wzmocnione.
Kategoria lokalna: B, C
Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o 7 dni pobytu na greckiej wyspie Tasos.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Kavali. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w Kavali. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Jeśli czas pozwoli, dla chętnych spacer po Kavali. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Jaskini Alistrati - jednej z najpiękniejszych i największych Jaskinii Grecji i Europy. Będziemy mogli podziwiać całą galerię wielokolorowych stalaktytów i stalagmitów, której autorem jest sama natura. Niektóre z nich nawet sięgają 18 metrów! Jaskinia ma ponad 2 miliony lat, żyje w niej aż 44 organizmów, w tym endemiczny gatunek bardzo małego insekta "Alistratia beroni, którym żywią się nietoperze. Następnie wybierzemy się do wspaniałej ostoi ptaków nad jeziorem Kerkini. Jezioro to położone u stóp gór Belasica i Krousia słynie z ponad 220 gatunków ptaków wędrownych m.in. kormorany, czaple, pelikany, flamingi, które zatrzymują się tu, by pożywić się przed dalszą drogą. W programie rejs łodziami po jeziorze i obserwacja ptaków. Przeniesiemy się w niesamowity świat niezmąconej przyrody, co pozwoli na zregenerowanie sił i odpoczynek od zgiełku miast. Po tej kojącej wizycie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Ouranopolis skąd rozpocznie się rejs wokół półwyspu Athos na którym mieści się największe i najstarsze centrum monastyczne w Grecji. Podczas tej wspaniałej wycieczki statkiem zobaczymy 7 z 20 istniejących na terenie Świętej Góry klasztorów. To jedyna możliwość ich podziwiania dla większości osób, gdyż wstęp do republiki mnichów jest bardzo mocno ograniczony, a dla kobiet wręcz nieosiągalny. Widoki ze statku pozostaną na długo w pamięci. Po zakończeniu rejsu czas na chwilę wytchnienia w niewielkiej miejscowości Ouranoupoli i następnie przejazd w kierunku Litochoro i nocleg.
Dzień 4
Przejazd do Litochoro. Wizytę w tym urokliwym miasteczku rozpoczniemy od spaceru wąwozem rzeki Enipeas w głąb masywu Olimpu. Podczas tej wędrówki będziemy mieli szansę zobaczyć tron Zeusa, czyli najwyższe wierzchołki świętej góry starożytnych Greków. Spacer przebiega głównie po płaskim, łatwym terenie i nie wymaga specjalnego przygotowania. Koniec tej urokliwej trasy stanowić będzie wodospad z "wanną Afrodyty". Następnie będzie czas wolny w Litochoro, gdzie można odetchnąć pod platanem, czy pospacerować po wąskich uliczkach z licznymi sklepikami i kawiarniami. Przejazd do przepięknej górskiej wioski Palios Pantelejmonas, gdzie zachowała się tradycyjna kamienna zabudowa i niesamowity klimat. Oprócz samych budynków i uliczek podziwiać można Riwierę Olimpijską z wysokości ok 500 m. oraz posmakować lokalnych wyrobów. Przejazd do Kalambaki i zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy św. Atanazy, założyciel największego i najstarszego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na grzbiecie orła na szczyt skały, po to, aby zapoczątkować wznoszenie klasztorów. Meteora, znaczy "skały zawieszone w powietrzu", zostały uznane za jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Grecji będącą na liście 100 cudów świata. (konieczny odpowiedni strój: zakryte ramiona, panie długie spódnice, panowie długie spodnie). Następnie wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Przejazd do Nei Pori i zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 6
Czas wolny na plażowanie a dla chętnych rejs na Skiathos (dodatkowo płatny ok. 40 euro). Zapraszamy na najbardziej znaną wyspę Sporadów Północnych. Przepiękne, piaszczyste plaże w zatoczkach i mieniąca się złotem woda morska to wizytówka wyspy. Poczujemy klimat wyspiarskiej Grecji, który różni się od tego na kontynencie. Charakterystyczna biała zabudowa i przepiękne widoki przyciągają na Skiathos tysiące turystów. Gwarantujemy dzień pełen wrażeń, zabawy i podziwiania miejsc z filmu Mamma Mia. Powrót. Nocleg.
Dzień 7
Tego dnia czeka nas Antyczna Przygoda. Po śniadaniu przejazd do Werginy (lista UNESCO), gdzie zobaczymy niesamowity kurhan-muzeum, kryjący w sobie królewskie grobowce władców Macedonii, między innymi Filipa II oraz jednej z jego żon, pochodzące z IV w p.n.e. Niebanalna forma tego podziemnego muzeum i zachwycające zbiory wyróżniają to miejsce. Najcenniejszymi znaleziskami są nie tylko groby kopułowe, ale również bogactwo przedmiotów, z którymi chowano zmarłych oraz liczne malowidła zdobiące ściany kurhanu. Następnie przejazd do Philippi. Odwiedzimy miejsce, gdzie narodziło się europejskie chrześcijaństwo. To tu święty Paweł rozpoczął chrystianizację Europy. Zobaczymy to co pozostało ze starożytnego miasta, bazyliki, teatr i ruiny domostw. Po zwiedzaniu przejazd do Kavali. Zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer: - dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko, - dla Klientów, którzy wybrali pobyt na Tasos - do hotelu (uwaga transfer obejmuje przejazd autokarem oraz przeprawę promową na wyspę).
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym do/z Kavali, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, a za dopłatą 7 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota podczas objazduoraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, przewodników i zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 140 EUR.
Uwaga:
cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na 7-10 EUR za osobę za tydzień pobytu. Podatek płatny będzie obowiązkowo w recepcji przed zakwaterowaniem.
Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
"
META Description

historia i przyroda • piękne jezioro Kerkini - bogactwo flory i fauny • wiszące klasztory - Meteora • wolny dzień na plażowanie • rejs wokół półwyspu Athos - najbardziej niedostępny monastyr na świecie • dla chętnych tydzień pobytu na greckiej wyspie Tasos


Opis hotelu Moja wielka grecka wycieczka według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

**

Opis oferty

  Hotele 2* lub3* -skromne, położone są z reguły poza centrami miast, niektóre nad morzem. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją. Śniadania kontynentalne, wzmocnione. Kategoria lokalna: B, C Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o 7 dni pobytu na greckiej wyspie Tasos.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Moja wielka grecka wycieczka

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Moja wielka grecka wycieczka? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00