cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Bajkał - Morze Syberii, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Bajkał - Morze Syberii, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Bajkał - Morze Syberii, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Bajkał - Morze Syberii, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Bajkał - Morze Syberii, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Bajkał - Morze Syberii, Rosja
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
26.04 - 04.05
już od 8110 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
17.05 - 25.05
już od 7969 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Bajkał - Morze Syberii
star 3

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Bajkał - Morze Syberii:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 26 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 17 maja 2019

Wycieczka objazdowa Bajkał - Morze Syberii w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** ( z wyjątkiem Olchonu - **) klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (8 rozpoczętych dób hotelowych).
Do dyspozycji gości:

w hotelu restauracja i bar.
Pokoje:

2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne oraz za dopłatą 7 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad napoje do posiłków dodatkowo płatne).
Kategoria lokalna:

**/***
Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Irkucka (możliwaprzesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu)
Dzień 2
Przylot do Irkucka we wczesnych godzinach porannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek po podróży. Późne śniadanie, następnie zwiedzanie Irkucka. Stolica wschodniej Syberii wzięła swoją nazwę od rzeki Irkut uchodzącej w tym miejscu do Angary. Centrum miasta stanowi Plac Grafa Speranckiego (d.Kirowa) przy którym znajduje się zabytkowa cerkiew Zbawiciela - jest to najstarszy zachowany budynek w mieście. Polskim akcentem jest XIX w. kościół Wniebowzięcia NMP, który obecnie służy również jako sala koncertowa Filharmonii Irkuckiej. O początkach miasta przypomina pomnik Pionierów Syberii spod którego rozciąga się widok na łączące się rzeki. Podczas objazdu miasta zobaczymy też słynną drewnianą zabudowę charakterystyczną dla dawnych miast syberyjskich, Moskiewskie Wrota, pomnik Aleksandra III. Powrót do hotelu w Irkucku lub okolicy, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Arszanu. Miejscowość ta położona jest ok. 220 km od Irkucka. Oprócz malowniczego położenia u podnóża Golców Tunkińskich, gości przyciągają tu również lecznicze źródła. Niezaprzeczalną atrakcją jest także sam dojazd malowniczą trasą z widokami na góry. Zakwaterowanie w hotelu w Arszanie lub okolicy. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z masażu lub bani - rosyjskiej wersji sauny, co jest tu wręcz rytuałem oczyszczenia i relaksu praktykowanym regularnie przez wielu mieszkańców tego kraju. Kolacja i nocleg w Arszanie. (Trasa ok. 220 km)
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, piesza wycieczka po Arszanie. Miejscowa ludność to głównie Buriaci, którzy zachowali swoje zwyczaje i tradycję. Podczas spaceru odwiedzimy dacan Chojmorski - świątynię buddyjską, gdzie po latach ateizacji odradza się życie duchowe. Zobaczymy słynne źródła mineralne: woda jest bogata w związki żelaza i wykorzystywana w różnych terapiach zarówno jako napój jak i do kąpieli. Następnie wejdziemy na punkt widokowy skąd przy dobrej pogodzie rozpościera się widok na Dolinę Tunkińską otoczoną górami. Na koniec odwiedzimy też lokalny targ. Wiele oferowanych tu produktów pochodzi z Mongolii: kaszmir, wyroby z wielbłądziej wełny, rękodzieło. Po południu obiad ( w zamian za kolację w hotelu) i powrót do Irkucka. Wieczorem zaprosimy Państwa na spacer (możliwy przejazd komunikacją miejską) do 130 Kwartału. Jest to modna obecnie dzielnica ze stylizowaną na dawną syberyjską zabudową. Działa tu wiele barów i restauracji popularnych wśród mieszkańców Irkucka. Nocleg w hotelu w Irkucku. (Trasa ok. 220 km)
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Olchonu i Małego Morza. Panorama wyspy widziana spod symbolicznego pomnika bradiagi będzie naszym pierwszym spotkaniem z Bajkałem - Morzem Syberii. Ten największy na świecie zbiornik słodkiej wody (ok. 20% jej światowych zasobów!) jest pod każdym względem wyjątkowy. Olchon jest największą z 27 wysp na Bajkale. Zakwaterowanie w jednej z miejscowych turbaz (turystyczny standard zakwaterowania), czas na wypoczynek, kolacja i nocleg. (uwaga: możliwe zakwaterowanie w różnych obiektach o zbliżonym standardzie). Opcjonalnie możliwość skorzystania z tradycyjnej rosyjskiej łaźni - bani (płatne dodatkowo ok. 10 EUR). (Trasa ok. 300 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka samochodami terenowymi (z napędem 4x4 - UAZ) po wyspie Olchon. Poza Chużyrem i wiodącą do niego od przystani drogą, Olchon nie jest właściwie zagospodarowany. Wybierzemy się w stronę przylądka Koboj na północnym końcu wyspy. Na trasie będziemy mogli obserwować zmieniające się krajobrazy: strome klify opadające pionowo do błękitnych wód Bajkału, wydmy, lasy i różnobarwne skały. Podczas wycieczki skromny obiad w formie pikniku na wolnym powietrzu (w zamian za kolację w hotelu). Powrót do turbazy, kolacja we własnym zakresie. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Irkucka. Na trasie zatrzymamy się jeszcze w Ust Ordzie. Tutaj w stolicy buriackiego okręgu autonomicznego zwiedzimy lokalne muzeum poświęcone kulturze Buriatów. Jest to bogata kolekcja przedstawiająca tradycyjny styl życia, obyczaje i wierzenia rdzennej ludności. Wiele z nich kultywuje się do dzisiaj - Buriaci pozostają wierni swoim zwyczajom. Na trasie obiad (w zamian za kolację w hotelu). Przyjazd do hotelu w Irkucku lub okolicy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu przejazd do położonej nad Bajkałem Listwianki. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w skansenie Talcy. Zgromadzone tu zostały oryginalne przykłady historycznej zabudowy rejonu: domostwa, cerkiew, szkoła, drewniane fortyfikacje. Wiele z nich uratowano w ten sposób przeg zalaniem po spiętrzeniu wód Angary. Następnie już nad jeziorem zobaczymy miejsce gdzie z Bajkału wypływa Angara - jedyna rzeka odprowadzająca wodę z Morza Syberii. Jest to również miejsce, które nigdy nie jest pokryte lodem, co wykorzystują zimujące tu ptaki. Wjedziemy wyciągiem na Skałę Czerskiego skąd rozciąga się rozległa panorama okolicy. Odwiedzimy muzeum limnograficzne poświęcone w całości Bajkałowi. Ciekawa ekspozycja pozwala w pełni zrozumieć wyjątkowość tego akwenu. Atrakcją są też nerpy: jedyne słodkowodne foki świata. Na koniec zrobimy też zakupy na lokalnym targowisku. Oprócz pamiątek można tu spróbować lokalnych specjałów: omula, gołomianki i ziaren cedrowych. Powrót na kolację i nocleg do hotelu w Irkucku lub okolicy.
Dzień 9
Po śniadaniu (możliwy pakiet śniadaniowy) wykwaterowanie z hotelu, czas wolny i transfer na lotnisko w Irkucku. Wylot do Warszawy (możliwaprzesiadka).
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).
"
Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Irkuck - Warszawa (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (8 rozpoczętych dób hotelowych) 8 śniadań i 7 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad napoje do posiłków dodatkowo płatne), transfery autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 170 EUR/os płatne obligatoryjnie na miejscu oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej.
META Description

• Irkuck - stolica Syberii • Arszan - Buriaci, góry i wody mineralne • Olchon - największa wyspa na Bajkale • bezdroża Olchonu i błękit Bajkału • Listwianka - syberyjski kurort • Angara - córka Bajkału • Nerpy - słodkowodne foki
Wizy - informacje dla sprzedawców

UWAGA! Opisana procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta! Zwracamy uwagę, że obecnie wizy turystyczne nie są wydawane w trybie ekspresowym a procedura wizowa dla obywateli państw trzecich ubiegających się o wizę w Polsce jest bardziej skomplikowana niż dla obywateli Polski.
- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami i datą ważności min. 6 miesięcy od daty powrotu. * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie
Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.