cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów, Litwa
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
30.05 - 08.06
już od 2335 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
13.06 - 23.06
już od 2171 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów
star 3

Litwa
Ocena wycieczki objazdowej Z Kresów do bezkresów:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 30 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 13 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Z Kresów do bezkresów w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Litwę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

**/*** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (9 rozpoczętych dób hotelowych).
Do dyspozycji gości:

w hotelu restauracja i bar.
Pokoje:

2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiady lub kolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików), napoje dodatkowo płatne.
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przekroczenie granicy polsko - litewskiej i przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta: tutejsza starówka malowniczo położona u zbiegu Niemna i Wilii uznawana jest obok wileńskiej za najpiękniejszą na Litwie. Podczas spaceru ulicą Wileńską można podziwiać wiele zabytkowych kamienic a Plac Ratuszowy szczyci się zachowaną w całości historyczną zabudową - unikatową w skali kraju. Zobaczymy m.in. kościół Bernardynów, ratusz zwany Białym Łabędziem, gimnazjum Jezuitów, dom Perkuna, katedrę św. Piotra i Pawła. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Kowna, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km)
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wilna. Po drodze wjedziemy jeszcze do malowniczo położonych wśród jezior Trok. Zobaczymy gotycki zamek na wyspie, zapoznamy się z życiem Karaimów sprowadzonych tu w średniowieczu z Krymu przez Wielkiego Księcia Witolda. Podczas spaceru po Trokach zobaczymy m.in. kościół Witolda", z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej z Dzieciątkiem. Następnie przejedziemy na zwiedzanie stolicy Litwy. Tu również nie zabraknie polskich akcentów. Odbędziemy spacer uliczkami starego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejdziemy pod Ostrą Bramą i wstąpimy do kaplicy ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Zobaczymy dziedziniec klasztoru Bazylianów, cerkiew św. Ducha, ratusz, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza. Zwiedzimy też Uniwersytet Wileński. Na koniec odwiedzimy słynną polską nekropolię: cmentarz na Rossie, na którym spoczywa matka i serce Józefa Piłsudskiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w okolicach Wilna. (Trasa ok. 120 km)
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na granicę litewsko - białoruską. Pierwszym przystankiem na Białorusi będzie Zalesie. Odwiedzimy "Ateny Północy" - rezydencję rodu Ogińskich, która przez 20 lat gościła poetów, kompozytorów, artystów. Gościnnym gospodarzem był wtedy Michał Ogiński. Właśnie tu po powrocie z emigracji komponował swoje słynne polonezy, w tym najbardziej chyba znany "Pożegnanie Ojczyzny". Następnie przejazdprzez Raków, gdzie rozgrywała się akcja "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy" Sergiusza Piaseckiego. Autobiograficzny opis życia pogranicza i jego mieszkańców to do dzisiaj najbarwniejsze świadectwo tamtych czasów. Wstąpimy jeszcze do Zasławia. To położone zaledwie kilkanaście kilometrów od Mińska miasteczko po zawarciu traktatu ryskiego w 1921 r. znalazło się na granicy pomiędzy Polską a ZSRR. Zobaczymy tu pozostałości zamku z dawnym zborem kalwińskim. Odwiedzimy też pobliskie umocnienia tzw. linii Stalina. Działa tu oryginalne muzeum na wolnym powietrzu gdzie zgromadzono imponującą kolekcję sprzętu wojskowego z czasów Związku Radzieckiego. W trakcie zwiedzania obiad. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mińska, nocleg. (Trasa ok. 220 km)
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Mińska i zwiedzanie miasta. Monumentalna, socrealistyczna architektura stolicy to efekt odbudowy ze zniszczeń wojennych. Mińsk był jednym z najbardziej zrujnowanych w czasie II wojny światowej miast, więc odbudowano go niemalże od zera. Oś miasta stanowi Aleja Niepodległości łącząca plac Niepodległości z placem Październikowym. Zabudowa centrum uznawana jest za modelowy przykład radzieckiego budownictwa lat powojennych - ówcześni architekci mogli tu w pełni realizować swoje wizje. Trochę wytchnienia od betonowej gigantomanii znajdziemy w dzielnicach położonych nad Świsłoczą. Stylizowane "na starówkę" przedmieścia Rakowskie i Troickie to miejsca, gdzie można znaleźć restauracje i bary. Podczas zwiedzania podjedziemy też do nowej Biblioteki Narodowej. Futurystyczny gmach świadczy o tym, że nawet Mińsk powoli otwiera się na nowoczesność w architekturze. Podczas zwiedzania obiad. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 30 EUR)kolacja z programem folklorystycznym.Powrót do hotelu w okolicy Mińska, nocleg. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nieświeża. Zwiedzanie dawnej posiadłości Radziwiłłów - pałacu otoczonego wspaniałym parkiem. Doskonale odrestaurowane z dbałością o wierność historyczną wnętrza pokazują przepych jakim otaczali się niekoronowani władcy Kresów Rzeczpospolitej. W Nieświeżu mamy wrażenie, że jego właściciele opuścili swoją rezydencję dosłownie wczoraj. Pałac śmiało można zaliczyć do najpiękniejszych, zachowanych do dzisiaj rezydencji magnackich. Wejdziemy również do kościoła Bożego Ciała mieszczącego nekropolię potężnego niegdyś rodu. Kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Po zwiedzaniu obiad a następnie przejazd do Miru. Odwiedzimy tu zamek - fortecę (lista UNESCO), której widok jest zaskoczeniem dla turysty przyzwyczajonego już nieco do białoruskich pól i drewnianych schludnych wiosek. Obecnie całkowicie odrestaurowane wnętrza mieszczą ekspozycje muzealne i hotel. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miru / Baranowicz, nocleg. (Trasa ok. 160 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nowogródka. W Nowogródku zwiedzimy odrestaurowany po pożarze dworek - muzeum Adama Mickiewicza. Posiadłość oryginalnie należała do ojca poety. Eksponowane są tu liczne przedmioty związane z życiem i twórczością wieszcza. Zobaczymy też ruiny zamku i Kopiec Mickiewiczowski. Kontynuując podróż do Brześcia zatrzymamy się jeszcze nad Świtezią - jeziorem uwiecznionym w poezji Adama Mickiewicza. Nocleg i kolacja w hotelu w Brześciu. (Trasa ok. 330 km)
Dzień 7
Po śniadaniu spacer po mieście. Mimo upływu czasu ulice wciąż zachowały archaicznie już dla nas brzmiące nazwy: Sowiecka, Komsomolska a główny plac nadal nosi imię Lenina i góruje nad nim pomnik wodza rewolucji. Zresztą nie tylko nazwy ulic, ale również one same przypominają o nie tak bardzo odległej przeszłości. Nie widać tu pośpiechu, zniecierpliwienia, raczej nie mamy szans utknąć tu w ulicznym korku. Podczas spaceru zobaczymy zachowane domy kupieckie, cerkiew św.Mikołaja, pomnik Adama Mickiewicza. Będzie czas na kawę i drobne zakupy na miejskim deptaku. Po południu zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej. Chociaż imponujące fortyfikacje powstały jeszcze w czasach carskich, dzisiaj motywem przewodnim jest zdecydowanie Wielka Wojna Ojczyźniana, jak nazywa się tu II wojnę światową. Już wejście do twierdzy uformowane w kształt gwiazdy, gdzie zwiedzającego wita podniosła muzyka wojskowa, wprowadza w odpowiedni nastrój. Na dziedzińcu uwagę przyciąga monumentalna, socrealistyczna kompozycja Męstwo - obelisk i wieczny ogień upamiętniają obrońców Brześcia z 1941 r. Następnie przejazd do Kamieńca Litewskiego. Zobaczymy tu z zewnątrz unikatową wieżę obronną z XII w.która jest jedną z najstarszych budowli zachowanych na całej Białorusi. Wracając do Brześcia wstąpimy jeszcze do Skoków, gdzie zobaczymy dworek Niemcewiczów. Powrót do hotelu w okolicy Brześcia, kolacja i nocleg.
Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do granicy białorusko - ukraińskiej, odprawa paszportowo - celna. Wyjazd w stronę Łucka - stolicy Wołynia. Spacer i zwiedzanie starego miasta. Niegdyś była to wyspa powstała po przekopaniu zakola Styru. Główną atrakcję turystyczną stanowi tu gotycki Górny Zamek. Jest to największa fortyfikacja w tym rejonie, która często gości imprezy i inscenizacje o tematyce historycznej. Ciekawostką jest umieszczone tu muzeum dzwonów - podobno jedyna taka placówka na całej Ukrainie. Zobaczymy też zespół budowli jezuickich: barokową katedrę, klasztor i kolegium. Masywna budowla wchodziła niegdyś w skład umocnień miejskich. Do dziś zachowała się połączona z kompleksem Baszta Czartoryskich. Podczas zwiedzania obiad. Następnie Przejazd w okolice Lwowa, nocleg. (Trasa ok. 360 km)
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa. Niewiele chyba jest miast, które budzą wśród Ukraińców i Polaków tyle emocji, skojarzeń, sentymentów. Założony w XIII w. Lwów niemalże od początku miał silne związki z Rzeczpospolitą. Miejsce spotkań różnych narodowości, religii i kultur o burzliwej, często nawet tragicznej historii znalazło się ostatecznie poza granicami Polski, jednak na każdym kroku znajdujemy tu polskie ślady. Zanim dotrzemy do historycznego centrum wpisanego na listę UNESCO zaczniemy od panoramicznego objazdu miasta autokarem. Zobaczymy panoramę Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, następnie znane budynki: dawną siedzibę Ossolineum, pałac Sapiehów, gmach Politechniki, uniwersytet Jana Kazimierza, katedrę Św. Jura i inne. Następnie odbędziemy spacer po centrum: pomnik Mickiewicza, katedra, kaplica Boimów, Ratusz, Wieża Prochowa, kwartał ormiański, opera. Podczas zwiedzania obiad. Po południu odwiedzimy jeszcze cmentarz Łyczakowski i przyległy cmentarz Obrońców Lwowa. Nocleg w hotelu we Lwowie lub w okolicy. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę granicy ukraińsko - polskiej. Po drodze krótkie zwiedzanie Żółkwi. Założone pod koniec XVI w. miasteczko uważane jest za jedno z najciekawszych na Lwowszczyźnie. Jego powstanie i późniejsza historia związana jest z rodami Żółkiewskich i Sobieskich. Żółkiew przetrwała okres wojenny bez większych zniszczeń, zachowała oryginalny renesansowy układ ulic. Podczas spaceru zobaczymy pozostałości murów obronnych z zachowanymi bramami i basztami, przejdziemy na Plac Wiecowy otoczony eleganckimi kamienicami. Zobaczymy też kolegiatę św. Wawrzyńca oraz synagogę oba obiekty uważane są za wyjątkowo cenne zabytki architektury sakralnej. Przekroczenie granicy ukraińsko - polskiej i przejazd do Warszawy. Przyjazd w godzinach wieczornych. (Trasa ok. 400 km)
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest Euro (konieczna będzie wymiana na ruble białoruskie BYN i ukraińskie hrywny - UAH).
"
Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (9 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (9) i posiłki wg. programu (9 obiadów lub kolacji, napoje płatne dodatkowo), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i systemu Tour Guide ok. 155 EUR/os (płatne obligatoryjnie na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych a także kosztów wizy białoruskiej.
Inne

- NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.1/6. Sprawdź opinie:
Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Wizy - informacje dla sprzedawców

- Wymagana jest wiza do Republiki Białoruskiej (na teren Ukrainy i Litwy obywatele polscy wjeżdżają na podstawie paszportu z odpowiednią datą ważności).
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetową * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Republiki Białoruskiej dostępnymi na stronie wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost).
- W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota równowartość 150 PLN wg kursu średniego NBP (opłata za wizę nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy).
- W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt.
- Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU.
- Instrukcja wizowania dostępna jest u sprzedawcy imprezy.
- Opisana w ofercie procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta! Zwracamy uwagę, że obecnie wizy turystyczne nie są wydawane w trybie ekspresowym a procedura wizowa dla obywateli państw trzecich ubiegających się o wizę w Polsce jest bardziej skomplikowana niż dla obywateli Polski.
Uwaga! Wymagane 2 wolne strony w paszporcie oraz ważność dokumentu minimum 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki
META Description

• Kowno - piękna starówka • Troki - gotycki zamek na wyspie • Wilno i Ostra Brama • Cmentarz na Rossie • Twierdza brzeska • Nowogródek - dworek A. Mickiewicza • Mir - zamek forteca (UNESCO) • Nieśwież - magnacki pałac Radziwiłłów • Monumentalny Mińsk • Zalesie - Ateny Północy • Łuck - stolica Wołynia • Lwów i polskie ślady • Cmentarz Łyczakowski • Żółkiew - renesansowe miasteczko •


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.