cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce, Norwegia
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
28.06 - 06.07
już od 6470 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
19.08 - 27.08
już od 5003 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
star 3

Norwegia
Ocena wycieczki objazdowej Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 28 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 19 sierpnia 2019

Wycieczka objazdowa Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Norwegii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej w formie bufetu). Możliwość dokupienia obiadokolacji.
Kategoria lokalna: ***/****

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Bergen. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok.14/15) i nocleg. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, "wieczorne Bergen" - wyjazd do centrum, objazd miasta, wjazd kolejką na wzgórze Fløyen, z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy, czas wolny (uwaga, wyjazd uzależniony od godzin przylotów i ilości chętnych). (Trasa ok.25 km). UWAGA !!! w terminach oznaczonych * (07.07, 25.07, 11.08, 29.08) program będzie realizowany w odwrotnej kolejności
Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Następnie przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową - Flåmsbana, której pociągi pokonują odległość 20 km i ponad 860 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam - uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu, czas wolny. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii - Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Forde. (Trasa ok. 380 km).
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku miasteczka Geiranger (przy dobrej pogodzie wjazd na górę Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m.) i rejs widokowy po fiordzie Geiranger pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dojazd do hotelu w urokliwym mieście portowym - Molde - zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 4
Po śniadaniu czas wolny na spacer po Molde zwanym Miastem Róż, a dla chętnych (za dodatkowa opłatą, ok. 210 NOK/os.) wycieczka na słynną drogę atlantycką, wykwaterowanie. Przejazd na punkt widokowy Varden - 407 m n.p.m. z przepiękną panoramą Molde, fiordów i widokiem na 222 szczyty górskie. Następnie przejazd w kierunku Trondheim. Wieczorny spacer uliczkami starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami. Po drodze zobaczymy m.in. zabytkowy, drewniany most miejski, drewniany pałac królewski, urokliwą dzielnicę Bakklandet. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Trondheim. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie Trondheim, miasta, które w czasach Wikingów przez ponad 200 lat pełniło rolę stolicy, a dziś jest 3 największym miastem Norwegii. Odwiedzimy m.in. średniowieczną Katedrę Nidaros wybudowaną na miejscu pochówku patrona Norwegii św. Olafa. Czas wolny. Następnie udamy się wzdłuż wybrzeża fiordu Trondheim oraz jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróż pośród górskich krajobrazów Nordland. Dojazd do hotelu w okolicach Mo i Rana. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 480 km).
Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku lodowca Svartisen. Przeprawa łódką przez jezioro polodowcowe i wycieczka piesza pod jeden z jęzorów lodowca (Uwaga! Podejście pod jęzor lodowca wymaga od uczestników stroju i obuwia odpowiedniego do wędrówek górskich. W czasie podejścia bywa ślisko!). Następnie przejazd drogą prowadzącą przez dolinę Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego. Wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret, gdzie zwiedzający otrzymują certyfikat, upamiętniający przekroczenie koła podbiegunowego. Przejazd przez malowniczy płaskowyż Saltfjellet do Saltdalsfiroden, a następnie wycieczka aby zobaczyć Saltstraumen - najsilniejszy prąd pływowy świata (uzależniona od liczby chętnych). Podróż wzdłuż wybrzeży fiordów do hotelu w okolicach Bodo. Zakwaterowanie i nocleg (Trasa ok. 270 km)
Dzień 7
Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe- w zależności od godzin wypłynięcia promu), wykwaterowanie i przejazd w kierunku przeprawy promowej w Bodo skąd popłyniemy w ok. 3 godzinny rejs widokowy do znajdującego się na archipelagu lofockim miasteczka - Moskenes. Lofoty, ciągnące się 112 km wzdłuż wybrzeża, uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Podczas przejazdu przez archipelag zobaczymy urocze wioski z charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), zatrzymamy się na pięknej, piaszczystej plaży w Ramberg w otoczeniu ostrych szczytów górskich oraz odwiedzimy muzeum Wikingów - Lofotr. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicach Harstad. (Trasa ok. 290 km)
Dzień 8
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu lotniczego w Evenes, lot do Oslo Gardermoen i przejazd na zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - objazd centrum miasta: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski oraz Storting, czyli budynki Parlamentu, wizyta w niezwykłym Parku Frogner, będącym jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przejazd na Bygdøy - "półwysep Muzeów", a następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen, z której rozpościera się piękna panorama na fiord i miasto. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Sandefjord (Trasa ok. 180 km).
Dzień 9
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11.00). Następnie transfery na lotnisko Oslo - Torp. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski. (trasa ok. 20 km)
Uwagi do programu
- Program może ulec nieznacznym zmianom - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
UWAGA !!! w terminach oznaczonych * (07.07, 25.07, 11.08, 29.08)program będzie realizowany w odwrotnej kolejności
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to ok. 1400 NOK/os. i 90 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: Droga atlantycka 210 NOK/os. wieczorne Bergen 200 NOK/os. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.
Możliwość dokupienia 8 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
META Description

Norweskie miasta - Bergen, Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Lodowiec Svartisen • Lofoty


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.