cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Róża Pustyni - Tunezja i Algieria, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Róża Pustyni - Tunezja i Algieria, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Róża Pustyni - Tunezja i Algieria, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Róża Pustyni - Tunezja i Algieria, Sousse
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
25.04 - 02.05
już od 3709 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
10.10 - 17.10
już od 3542 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Róża Pustyni - Tunezja i Algieria
star 3

Tunezja: Sousse
Ocena wycieczki objazdowej Róża Pustyni - Tunezja i Algieria:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 25 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 10 października 2019

Wycieczka objazdowa Róża Pustyni - Tunezja i Algieria w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Tunezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele kat. *** (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Algierii mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.
Pokoje: 2- i 3 - osobowe z łazienkami i klimatyzacją.
Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Tunezja".
Do dyspozycji gości:

w hotelach z reguły restauracja, bar
Wyżywienie:

zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne).
Kategoria lokalna:

***
"
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sousse/Monastiru. Kolacja i nocleg.
Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Kairouanu, czwartego na świecie świętego miasta islamu. W programie zwiedzanie Wielkiego Meczetu, którego dach wspiera się na 414 filarach (z zewnątrz). Następnie przejazd do miejscowości Sbeitla i przerwa na lunch (dodatkowo płatny), a później udamy się na zwiedzaniemalowniczego Sufetula - ruin starożytnego rzymskiego miasta. Przejazd w stronę granicy tunezyjsko-algierskiej, a po jej przekroczeniu zwiedzanie zaczniemy od Tebessy, miasta zamieszkałego przez Berberów, które leży w północno-wschodniej części kraju. Zobaczymy między innymi Świątynie Minerwy z I w.n.e, ruiny bazyliki chrześcijańskiej oraz przespacerujemy się wzdłuż masywnych murów z okresu bizantyjskiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 310 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku starożytnego miasta Timgad, gdzie znajduje się kompleks ruin wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spacer po rozległych ruinach miasta z bardzo dobrze zachowanymi pozostałościami po amfiteatrze, bazarze, łaźniach, kolumnami, domostwami, a nawet główną ulicą ze śladami kół- to niesamowite przeżycie. Następnie udamy się do balkonów Rhoufi, bajecznego kanionu rzecznego, do którego można się dostać po wydrążonych w skale schodach. Będziemy zwiedzać ruiny malowniczo położonej wioski berberyjskiej, zamieszkałej niegdyś przez prymitywny lud Troglodytów, które znajdują się na dnie kanionu. Następnie przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Przejazd do Batny, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd do miasta Djemila i zwiedzanie ruin starożytnego miasta rzymskiego, które są najlepiej zachowanym tego typu kompleksem i są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mogli podziwiać pozostałości forum, amfiteatru, term, łuku triumfalnego, świątyń i domów mieszkalnych z licznymi mozaikami. Następnie przerwa na lunch (dodatkowo płatny) oraz przejazd do Algieru - stolicy kraju. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 460 km).
Dzień 5
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Algieru. Zobaczymy medynę z kasbą, Bazylikę Notre Dame d'Afrique (gdzie znajduje się m.in. akcent polski - mozaika Gaude Mater Polonia, ufundowana przez emigrantów z Polski) oraz Muzeum Sztuki Islamskiej- jest to jedno z ważniejszych i ciekawszych muzeów kraju i posiada imponującą kolekcję sztuki. W następnej kolejności udamy się do Tipazy. Obejrzymy tu Mauzoleum Mauretańskie z grobowcem królowej Selene (żony króla Mauretanii z I w. p.n.e), ruiny starożytnego miasta rzymskiego (UNESCO). Powrót do Algieru i dalsze zwiedzanie miasta: Pomnik Mudżahedinów (Pomnik Wolności) - projekt polskiego architekta Mariana Koniecznego. Kolacja w lokalnej restauracji Maison du Couscous lub podobnej i powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do Konstantyny, miasta-fortecy ulokowanego nad skalnymi przepaściami rzecznego przełomu, do którego dostać się można tylko jednym z pięciu mostów. Będzie okazja do spojrzenia w dół przepaści, przejścia mostami i podziwiania spektakularnych widoków tego miasta. Zwiedzanie meczetu Emir Abdelkader, który może pomieścić 20.000 wiernych muzułmanów w Sali Modlitw. Zobaczymy również malowniczy pałac Ahmeda Beja, byłą rezydencję lokalnego władcy oraz Pomnik Zwycięstwa w I wojnie światowej. Na koniec podziwianie spektakularnych widoków wąwozu rzeki Rhumel. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 7
Wczesne śniadanie oraz transfer w kierunku granicy. Po drodze zatrzymamy się w Annabie. Została ona założona przez Fenicjan, a do dziś czuć tam także klimat epoki kolonialnej. Rezydujący tu Francuzi pozostawili po sobie piękną bazylikę św. Augustyna (w IV w. n.e. św. Augustyn pełnił tu funkcję biskupa), którą zwiedzimy podczas krótkiego postoju. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta Hippo Regius imiejscowego muzeum a następnie przekroczenie granicy algiersko-tunezyjskiej. Do Sousse dotrzemy późnym wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacjai nocleg. (Trasa ok. 590 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. -Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji - transfer do wybranego hotelu, -Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.
Uwagi do programu
Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele. W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów). W Algierii grupy turystyczne są eskortowane przez konwoje policyjne i wojskowe, które często ułatwiają organizację przejazdu. W czasie wolnym zakupy i zwiedzanie możliwe tylko w małych grupach. W godzinach wieczornych brak możliwości indywidualnego zwiedzania i robienia zakupów.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji i Algierii, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.95 EUR/os, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet) oraz wizy algierskiej, pośrednictwa wizowego, napojów do obiadokolacji orazinnych wydatków osobistych.
UWAGA!
Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 1 do3 TND/osoba/dzień. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.
Inne

Cło
- Nie ma specjalnych restrykcji celnych. - Należy wystrzegać się wwożenia większych ilości alkoholu i papierosów, ponieważ wiąże się to z ryzykiem konfiskaty przez służby celne. - Nie należy wywozić dzieł uznanych za dziedzictwo narodowe, koralowców i róż pustyni.
Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie:
META Description

Idealne miasto rzymskie - Tebessa • balkony Rhoufi • osady wtopione w skały • Algier - arabskie miasto z kolonialnym dziedzictwem • Konstantyna - miasto klifów i mostów • Annaba - miasto Fenicjan, św. Augustyna i Francuzów • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza
- Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy przesłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty: * paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy), * wypełniony wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży), * 2 zdjęcia paszportowe (kolorowe, aktualne).
Wizy

Wiza
- Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy przesłać do oddziału Rainbow (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty: * paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy), * wypełniony wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży), * 2 zdjęcia paszportowe (kolorowe, aktualne).


Opis hotelu Róża Pustyni - Tunezja i Algieria według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele kat. *** (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Algierii mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich. Pokoje: 2- i 3 - osobowe z łazienkami i klimatyzacją. Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja". Do dyspozycji gości: w hotelach z reguły restauracja, bar Wyżywienie: zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje Kategoria lokalna: ***Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Polecamy Wycieczki objazdowe w Sousse (Tunezja)

Opinie o wycieczce objazdowej Róża Pustyni - Tunezja i Algieria

Róża Pustyni - Tunezja i Algieria - możliwości zakwaterowania:

1 os. pokoj standard
2 os. pokoj standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Róża Pustyni - Tunezja i Algieria? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00