cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum, Sousse
 • Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum, Sousse
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
25.04 - 02.05
już od 2467 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
31.10 - 07.11
już od 2195 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum
star 3

Tunezja: Sousse
Ocena wycieczki objazdowej Tunezja - Gorąca Jak Samum:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 25 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 31 października 2019

Wycieczka objazdowa Tunezja - Gorąca Jak Samum w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Tunezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.
Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami.
Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Tunezja".
Do dyspozycji gości:

w hotelach z reguły restauracja, bar
Wyżywienie:

zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje
Kategoria lokalna:

***
"
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd w kierunku stolicy- Tunisu jednego z najstarszych i najważniejszych miast Afryki Północnej. Wizyta w centrum miasta, gdzieniezwykle widocznesą wpływy francuskiego protektoratu (1881-1956)oraz spacer rozległym labiryntem wąskich arabskichuliczek tuniskiej mediny znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do XIX-wiecznego zespołu pałacowego Bardobędącego siedzibą Muzeum Narodowego. To najważniejsze muzeum archeologiczne szczyci się imponująca kolekcją antycznych mozaik, sarkofagów oraz ceramiki z czasów rzymskich i kartagińskich.Przejazd do Kartaginy, starożytnego państwa- miasta założonego przez Fenicjan w814 r. p.n.e.Początkowo centrum imperium fenickiego, w II w. p.n.e. stała się ważną prowincją imperium rzymskiego na terenie Afryki Północnej.Obecnie Kartagina znajduje się w dzielnicy zamieszkanej przez tunezyjskie elity, tutaj również mieści się Pałac Prezydencki.Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoninusa pochodzących z II-III w. p.n.e.Następnie przejazddo romantycznego mauretańskiegomiasteczka Sidi Bou Said, w którym dominuje kompozycja bieli oraz błękitu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 180 km).
Dzień 3
Śniadanie oraz przejazd do miejscowości Kairouan. Jest to czwarte święte miasto islamu na świecie. Zobaczymy Wielki Meczet (z zewnątrz), którego dach wspiera się na 414 filarach, mauzoleum Sidi Saheb słynące z barwnych mozaik i ażurowej sztukaterii oraz baseny Aghlabidów z IX w., w którym dawno temu gromadzono wodę dla całego miasta. Odwiedzimy również malowniczą medinę otoczoną murami, która obecnie pełni rolę bazaru i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Właśnie w Kairouanie były kręcone fragmenty filmu "Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki".Następnie przejazd do Sbeitla, gdzie będziemy zwiedzać ruiny starożytnego miasta Suffetula ze wspaniale zachowanym rzymskim forum. Na koniec udamy się w kierunku Tozeur, miasta-oazy. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na krótkie zwiedzanie miasta, które urzeka nietuzinkową architekturą. Po południu przesiądziemy się do komfortowych jeepów, którymi udamy się w wyprawę w góry Atlas. Planowany jest rajd posaharyjskich wydmach - Ong Jemel, które posłużyły jako plener takich filmów jak "Gwiezdne Wojny" oraz "Angielski pacjent". Będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy górskich oaz oraz wodospad w Chebice. Następnie przejazd w kierunku Douz przez Chott Jerid - największe słone jezioro w Afryce, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać niesamowite zjawiska miraży. Krótki postój na zdjęcia. W Douz możliwa przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, dodatkowo płatna ok.12 EUR). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja inocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 5
Po śniadaniu udamy się do Gabis- malowniczej saharyjskiej oazy, którą porasta ponad 200 tys. drzew owocowych (pomarańcze, cytryny, morele, granaty). Po drodze zatrzymamy się w aromatycznym, lokalnym sklepiku z przyprawami. W dalszej kolejności transfer na bajeczną wyspę Djerba- pełnej pięknych plaż, gajów oliwnych i palmowych oraz kolorowych targów. Według legendy właśnie tutaj dotarł Odyseusz wracając z Troi, a wpływy arabskie i żydowskie łączą się i przeplatają w tutejszej kulturze i architekturze. Udamy się do miasta Houmt Souk. Znajduje się tu targ, na którym można kupić wyroby ceramiczne oraz piękne dywany, z których wyspa słynie na całym świecie. Wykonują je tradycyjnymi metodami lokalni rzemieślnicy. Na koniec zobaczymy synagogę sefardyjską - Al-Ghariba. Następnie powrót na ląd i przejazd do regionu Matmata, kolacjaoraz nocleg. (Trasa ok. 500 km).
Dzień 6
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie regionu Matmata, gdzie będziemy zwiedzać znajdującą się na wzgórzach, wciąż zamieszkałą wioskę berberyjską oraz wydrążone w skałach domostwa troglodytów- prymitywnych plemion zamieszkujących jaskinie w przeszłości. Matmata słynie też z pięknych, księżycowych krajobrazów, gdzie kręcone były sceny do filmu "Gwiezdne Wojny". W dalszej kolejności przejazd do El Jem. Zatrzymamy się na zwiedzanie spektakularnych ruin rzymskiego amfiteatru (UNESCO), który jest trzecim co do wielkości amfiteatrem na świecie i jest lepiej zachowany od rzymskiego Koloseum. To właśnie w amfiteatrze w El Jem były kręcone sceny walk do filmu "Gladiator". Na koniec udamy się na zwiedzanie Mauzoleum Habiba Burgudy w Monastirze. Przejazd do Hammamet na kolację i nocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Nabeul słynącej z wyrobów ceramicznych. Będzie czas wolny na zakupy. Powrót do położonego nad Morzem Śródziemnym Hammametu- dawnej wioski rybackiej. Zwiedzanie pięknej medyny otoczonej murami obronnymi wybudowanymi w 904 r., gdzie nieustannie tętni życie i kwitnie lokalny handel. Następnie przejazd do Port El Kantaoui i czas wolny. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu. Na koniec przejazd do Sousse i zwiedzanie historycznej medyny (UNESCO). Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. -Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji - transfer do wybranego hotelu, -Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele. W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów).
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.85 EUR/os, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.
UWAGA!
Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 1 do3 TND/osoba/dzień. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.
Inne

Wiza
- Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej3 miesięcy od daty wyjazdu z Tunezji. - Przy pobytach do 90 dni obywateli polskich nie obowiązują wizy.
META Description

Tunis • legendarne miasto Kartagina • Kairouan - święte miasto islamu • Sbeitla - ruiny starożytnego miasta • saharyjskie wydmy • Chott Jerid - wielkie słone jezioro • Djerba • Sousse - medyna • dla chętnych tydzień pobytu w Tunezji
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Tunezja - Gorąca Jak Samum według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich. Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami. Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja". Do dyspozycji gości: w hotelach z reguły restauracja, bar Wyżywienie: zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje Kategoria lokalna: ***Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Polecamy Wycieczki objazdowe w Sousse (Tunezja)

Opinie o wycieczce objazdowej Tunezja - Gorąca Jak Samum

Tunezja - Gorąca Jak Samum - możliwości zakwaterowania:

1 os. standardowy
2 os. standardowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Tunezja - Gorąca Jak Samum? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00